Главная страница
Навигация по странице:

  • Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Бағалау парғына толық дұрыс болғанда + белгісі салынады Өзін-өзі стикер арқылы бағалайды

  • Сабақ ортасы Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері» туралы жаңа тақырыпқа байланысты «Кім алғыр»

  • Сабақ соңы Жаңа материалды түсінгенін тексеру. Тапсырма №1

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №23 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • Сабақ ортасы Қате жіберген есептерді талқылау.

  • Сабақ соңы Математикалық диктант.

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №24 Күні: Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні

  • 8сын алг 1ток. Математика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат


    Скачать 3.23 Mb.
    НазваниеМатематика 8 сыныпа арналан ыса мерзім жоспары Аптасына 3 саат, барлыы 102 саат
    Дата27.10.2022
    Размер3.23 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8сын алг 1ток.docx
    ТипДокументы
    #758222
    страница11 из 12
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12



    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №22

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    функциясы, оның графигі және қасиеттері


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.4.1.1

    функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;

    8.4.1.4

    аргументтің берілген мәндері бойыншафункцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнінтабу;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.

    Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

    Біліміңді сынап көр (өтілген тақырыптарға шолу жасау)

    1.Теріс емес а санының квадрат түбірі деп қандай санды айтамыз?

    (теріс емес а санының квадрат түбірі деп квадраты а-ға тең в санын атайды)

    2. Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасы.

    (квадрат а-ға тең кез келген теріс емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады)

    3.Көбейтіндідіен арифметикалық квадрат түбір қалай табылады? (әрбәр көбейткіштен жеке түбір тауып , нәтижелерін көбейту керек)

    4. Бөліндіден арифметикалық квадрат түбір қалай табылады?


    Бағалау парғына толық дұрыс болғанда + белгісі салынады

    Өзін-өзі стикер арқылы бағалайды


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентаци

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%

    Сабақ ортасы

    Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері» туралы жаңа тақырыпқа байланысты «Кім алғыр» әдісін пайдалану

    Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады.Тақырып туралы өз ойларын суретке салады

    Компьютердің көмегімен осы функцияның графигін сызамыз. График деген ұғым сендерге бұрыннан таныс. Бұған дейін сендер Функциясының графигімен таныссыңдар. Кәне,кім айтады? Квадрат функцияның графигі қалай аталушы еді?

    Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді және тақырыпты жазыңдар. Кесте сызамыз.х-ке мән беру арқылы у-тің мәнін табайық.

    Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді және тақырыпты жазыңдар. Кесте сызамыз.х-ке мән беру арқылы у-тің мәнін табайық.

    х

    0

    1

    4

    9

    у

    0

    1

    2

    3




    Енді координаталық жазықтықта осы нүктелерді белгілейік. Осы нүктелер арқылы жатық сызық сызамыз. Міне, бұл сызық функциясының графигі. Осы координаталық жазықтыққа жаңа өздерің айтқан функциясының графигін қоса сызайық.

    Осы графиктерді пайдаланып функцияның қасиеттерін ашып алайық.


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(

    Сабақ соңы

    1. Жаңа материалды түсінгенін тексеру.


    Тапсырма №1

    АКТ қолдану арқылы слайд көмегімен түсіндіру
    Тапсырма №2

    Пазл стратегиясы

    Топтарға мәтін қиындылары беріледі. Шыққан «дискриминант» Әр топқа тапсырма бойыншатапсырмалар таратылады

    Әр топтан оқушы шығып жаттығулар орындайды


    .Көбейткіштерді квадрат түбір белгісі алдына шығарыңыз :

    1) 3) 5)

    2) 4) 6)

    Шешуі: ескеріп,

    1)

    2) ;


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(



    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №23

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    функциясы, оның графигі және қасиеттері


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.4.1.1

    функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;

    8.4.1.4

    аргументтің берілген мәндері бойыншафункцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнінтабу;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1) анықталу облысы теріс сапндар, себебі ;

    2) функцияның графигі координаталар басы арқылы өеді,өйткені болғанда, ;

    3) функциясының графигі координаталық жазықтықтың І ширегінде орналасқан, өйткені арифметикалық түбірдің анықтамасы бойынша х және у айнымалыларының мәндері теріс емес сандар;

    4) функция өзінің анықталу облысында өседі, өйткені аргументтің үлкен мәніне функцияның үлкен мәні, аргументтің кіші мәніне функцияның кіші мәні сәйкес;

    болғанда, функциясының графигі (мұндағы ) функциясының графигі сияқты І ширекте орналасқан және ол графиктер түзуіне қарағанда симметриялы.



    Оқушылар топта у=√х фукциясы қасиеттерін талқылайды:

    1) Егер х=0 болса, онда у=0 яғни координаталары бас нүктесі функция графигінде болады.

    2) Егер х0 болса, онда у0 яғни координаталары функция графигі 1-координаталық ширекте орналасады.

    3) Егер х≥0 болса, онда у=х2функция графигіде 1-координаталық ширекте орналасатынын және параболаның оң жақ бөлігіндегі бір тармағы болады.


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентаци

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%

    Сабақ ортасы

    Қате жіберген есептерді талқылау.

    Дұрыс жауапқа қолдарын жоғары көтереді, қате болса алға созады.

    1. Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. (+)

    2. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.(+)

    3. Тік бұрыштың өлшемі 1800-қа тең. (-)

    4. функциясының графигі парабола. (+)

    5. функциясының графигі гипербола (-)

    6. 23=8 (+)

    7. 4*4=-16

    (-5)2=-25

    3) ;

    4) ;

    5) ;

    6) ;


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(

    Сабақ соңы

    Математикалық диктант.

        1. А(64;8)  нүктесі   функциясының  графигіне  тиісті ме?

        2.   функциясы  графигін  пайдаланып,мына  сандарды  салыстыр:

           ) және ;   ә) және .

    1. Сандарды өсу  ретімен  орналастыр: 

    Қайталау.

    1.      Функция дегеніміз не?

    2.     Анықталу облысы деген не?

    3.     Функцияның берілу тәсілдері.

    4.       функциясы, қасиеттері.



    Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.

    Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

    Сабақта маған не пайдалы болды?

    Сабақта маған не қызықты болды?

    Сабақта маған не қиын болды?

    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(



    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: №24

    Күні:

    Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    функциясы, оның графигі және қасиеттері


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.4.1.1

    функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;

    8.4.1.4

    аргументтің берілген мәндері бойыншафункцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнінтабу;

    Сабақтың мақсаты

    Квадрат түбір туралы мәліметтерді таба алады. Тақырып бойынша мәлімет шолу жасайды, зерттейді. Квадрат түбір туралы анықтама құра алады.
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


    написать администратору сайта