Главная страница
Навигация по странице:

  • Порядок призначення на посади державної служби

  • При призначенні на посаду складається Акт про призначення на посаду

  • При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим. Випробування

  • Трудовий договір може бути укладений в усній або в письмовій формі, але наказ про прийняття на роботу працівника видається

  • Переміщення військовослужбовця за станом здоров’я або за станом здоров’я членів його сім’ї здійснюється за рапортом військовослужбовця

  • Порядок тимчасового виконання обов’язків за посадою

  • Міністерство оборони українинауковометодичний центр кадрової політики порадник командирам (начальникам) з питань роботи


    Скачать 6 Mb.
    НазваниеМіністерство оборони українинауковометодичний центр кадрової політики порадник командирам (начальникам) з питань роботи
    Дата01.12.2022
    Размер6 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаPoradnik_14.06.2021_kontr.pdf
    ТипДокументы
    #823030
    страница10 из 25
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   25
    Порядок призначення військовослужбовців на посади при
    проведенні організаційно-штатних заходів
    Під час проведення організаційно-штатних заходів, унаслідок яких передбачається скорочення посад військовослужбовців, до кадрового органу номенклатури призначення не пізніше ніж за два місяці до встановлених строків проведення таких заходів подається список військовослужбовців, які вивільняються, з пропозиціями щодо їх дальшого службового використання.
    У разі неможливості призначення військовослужбовців, які вивільняються, на рівнозначні посади вони: призначаються на нижчі посади (не більш як на один ступінь чи за їх згодою більше ніж на один ступінь); зараховуються у розпорядження відповідного командира (начальника)
    [13, п.116]. звільняються з військової служби у встановленому порядку (у разі відсутності згоди призначення на нижчі посади більше ніж на один ступінь або відсутності згоди переміщення на посади у випадках, визначених абзацами третім – п’ятим [13, п.112].
    Грошове забезпечення військовослужбовців, звільнених з військової посади, до вступу до виконання обов'язків за новою військовою посадою здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
    Під час проведення організаційно-штатних заходів, унаслідок яких передбачається скорочення військових посад, на вакантні посади в першу чергу призначаються військовослужбовці, які згідно із законодавством належать до категорій громадян, що користуються переважним правом залишення на службі чи першочерговим правом призначення на вакантні посади. Призначення всіх інших військовослужбовців здійснюється після вирішення питання щодо дальшого службового використання вивільнених військовослужбовців [13, п.118, 119].
    Порядок призначення на посади державної служби
    На посаду державної служби призначається особа, визначена переможцем конкурсу [3, ст.31].
    Рішення про призначення на посаду державної служби приймається суб’єктом призначення після проведення співбесіди з кандидатом.
    Служба управління персоналом у день призначення особи на посаду державної служби організовує складення Присяги державного службовця особою, яка вперше призначена на посаду державної служби.
    З особою, яка призначається на посаду державної служби, може бути укладено контракт про проходження державної служби відповідно до пункту
    3 частини другої статті 34 Закону України “Про державну службу” на строк до трьох років.
    При призначенні на посаду складається Акт про призначення на
    посаду [3, ст.33].
    Акт про призначення на посаду приймається у вигляді указу.

    80
    Призначення на посаду державного службовця здійснюється безстроково, крім випадків, визначених Законом України “Про державну службу” [3, ст.34] та іншими законами України.
    При призначенні особи на посаду державної служби вперше
    встановлення
    випробування
    є
    обов’язковим.
    Випробування
    встановлюється строком від одного до шести місяців [3, ст.35].
    Порядок призначення на посади працівників ЗСУ
    Командир (начальник) надає розпорядження уповноваженому ним органу прийняти заяву (додаток 10), яка пишеться від руки у довільній формі) від працівника про прийом на роботу, яка є підставою для відповідного наказу. Наказ про прийняття на роботу повинен видаватися обов’язково незалежно від того, в якій формі укладається трудовий договір.
    Трудовий договір з працівником укладається відповідно до статті 24
    КЗпП [9, ст.24].
    Командир частини
    (начальник установи) або уповноважений ним орган відповідно до статті 29 КЗпП при прийнятті на роботу до укладання трудового договору зобов’язаний [9, ст.29]: роз’яснити працівникові його права та обов’язки; проінструктувати працівника під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідного до чинного законодавства та колективного договору; визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами; ознайомити працівника з дорученою роботою, правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; проінформувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони та інших правил охорони праці і безпеки життєдіяльності.
    Трудовий договір поділяється на види за декількома критеріями
    (Таблиця 8).
    Таблиця 8
    Види трудових договорів
    За формою
    укладання
    За формою
    працевлаштування
    За строком
    Усні
    За основним місцем роботи
    Безстрокові
    Письмові
    За сумісництвом
    Строкові

    81
    Трудовий договір може бути укладений в усній або в письмовій
    формі, але наказ про прийняття на роботу працівника видається
    незалежно від форми укладання трудового договору [9, ст.24].
    Додержання письмової форми обов’язкове у випадках:
    1) при організованому наборі працівників;
    2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;
    3) при укладенні контракту;
    4) у випадках, коли працівник наполягає на письмовій формі;
    5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім [9, ст.187];
    6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;
    7) в інших випадках, передбачених законодавством.
    Форму письмового трудового договору чинним законодавством не визначено.
    Відповідно до ст. 21 КЗпП частини 3 контракт – особлива форма трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін
    (в тому числі й матеріальна), умови матеріального забезпечення і організація праці працівника, умови розірвання, в тому числі й дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Порядок укладання контрактів визначає Положення, затверджене постановою Кабінету Міністрів
    України № 170 від 19.03.94 (зі змінами), затверджені й Типові форми контракту з працівником та керівником організації. Контракти укладаються з науково-педагогічними працівниками та науковими працівниками [5].
    Системний аналіз законодавства про працю дозволяє визначити особливості трудового контракту, серед яких [18]:
    1) виключно строковий характер;
    2) наявність додаткових підстав для припинення контракту, передбачених у самому контракті;
    3) можливість передбачити умови, що збільшують обсяг відповідальності працівника за невиконання трудових обов’язків;
    4) обмежена сфера застосування, яка визначається законами України.
    2.5.3 Переміщення військовослужбовців по службі
    Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.
    Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

    82 між з’єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями – наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з’єднання, військові частини та оперативні командування; між видами ЗСУ та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів
    ГШ
    ЗСУ,
    – наказом
    Головнокомандувача Збройних Сил України; між військовими частинами видів, родів військ (сил) ЗСУ та військовими частинами, які підпорядковані МОУ, – наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
    Форма та порядок надання клопотання визначаються МОУ.
    Переміщення осіб офіцерського складу між видами ЗСУ, з’єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види ЗСУ, з'єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.
    Призначення на посади, що належать до номенклатури посад нижчої посадової особи, здійснюється наказами тих командирів (начальників), до номенклатури призначення яких належать посади, з яких переміщуються військовослужбовці [13, п.110].
    Офіцери-випускники ВВНЗ, ВНП ЗВО протягом року не підлягають переміщенню по службі, крім таких випадків: у зв’язку зі службовою необхідністю для комплектування Сил негайного реагування ЗСУ; у разі неможливості проходження військової служби на займаній посаді за станом здоров’я відповідно до висновку (постанови) військово- лікарської комісії; якщо займана посада підлягає скороченню внаслідок скорочення штатів або проведення організаційних заходів; за сімейними обставинами – на особисте прохання; у зв’язку з призначенням на нижчу посаду в порядку дисциплінарного стягнення; у зв’язку з перебуванням у відносинах прямої організаційної та правової залежності з особами, які є близькими особами у значенні, наведеному в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України
    “Про запобігання корупції”; у разі потреби доукомплектування в особливий період посад, передбачених штатами воєнного часу.
    Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом
    82 Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов’язаній із керівництвом підлеглими особами.

    83
    Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків: неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії; неможливість проживання членів сім’ї військовослужбовця за станом здоров’я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують; потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною
    (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.
    Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв’язку із службовою необхідністю та за станом здоров’я на нове місце військової служби без його згоди.
    Переміщення військовослужбовця за станом здоров’я або за станом
    здоров’я членів його сім’ї здійснюється за рапортом військовослужбовця
    та за наявності відповідного медичного висновку.
    Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до
    рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність
    зміни місця проживання:
    дружини (чоловіка); його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей – учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи; непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини
    (чоловіка); братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.
    Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, здійснюється командирами з’єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.
    У разі коли переміщення військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, на нове місце військової служби передбачає зміну місця проживання його сім’ї, а дружина (чоловік) військовослужбовця також проходить військову службу за контрактом, одночасно з прийняттям рішення про переміщення військовослужбовця на нове місце військової служби, крім випадків переміщення на підставі висновку атестування чи у

    84 порядку реалізації накладеного дисциплінарного стягнення відповідно до
    Дисциплінарного статуту ЗСУ, а також якщо може виникнути обставина, що порушує вимоги частини першої статті 27 Закону України “Про запобігання корупції”, вирішується (за їх згодою) питання щодо переміщення у цю ж місцевість його (її) дружини (чоловіка).
    Переміщення на нове місце військової служби не здійснюється також, якщо військовослужбовці, які перебувають у шлюбі, не можуть бути одночасно призначені на військові посади в межах одного населеного пункту
    (гарнізону) та в разі відмови одного з них від звільнення з військової служби
    [13, п.110-114].
    Переміщення військовослужбовців у разі проведення планової заміни в місцевостях з установленим строком військової служби здійснюється в рік закінчення п’ятирічного строку проходження військової служби в цих місцевостях. Строк проходження служби в місцевостях з установленим строком військової служби обраховується з дати зарахування до дати виключення зі списків особового складу військових частин, дислокованих у цих місцевостях. Підставою для переміщення військовослужбовця є оцінна картка (додаток 11) з висновком щодо перспектив його подальшого службового використання.
    У кадрових органах і штабах військових частин, дислокованих у місцевостях з установленим строком військової служби, до 30 листопада
    року, що передує року закінчення строку перебування, до Списку військовослужбовців до переміщення включаються військовослужбовці, строк перебування яких у цій місцевості закінчується в наступному році. До
    15 грудня зазначені списки надсилаються безпосередньо до кадрового органу посадової особи за номенклатурою призначення та є підставою для включення цих військовослужбовців до:
    Резерву для просування по службі на посади номенклатури призначення;
    Плану переміщення на посади наказами посадової особи цієї номенклатури призначення.
    Кадровий орган посадової особи за номенклатурою призначення підбирає військовослужбовців для заміщення посад у військових частинах, дислокованих у місцевостях з установленим строком військової служби, із розрахунку два кандидати на одну посаду з визначенням серед них основного
    і резервного кандидатів. Відібрані кандидати не повинні мати обставин, визначених пунктом 112 Положення, що перешкоджали б їх переміщенню до місцевості з установленим строком військової служби, та повинні пройти медичний огляд і використати щорічні відпустки до здійснення вказаної заміни.
    Заміна в місцевостях з установленим строком військової служби розпочинається з переміщення і направлення військовослужбовців для проходження військової служби до цих місцевостей. Завершенням заміни вважаються здавання посад і вибуття до нового місця проходження

    85 військової служби (місця постановки на військовий облік у разі звільнення) військовослужбовців, які вислужили строки військової служби в місцевостях з особливими умовами.
    Посадові особи, які мають право призначати на посади, за клопотанням відповідних посадових осіб можуть одноразово продовжити строк проходження служби військовослужбовців у місцевостях з установленим строком військової служби строком на один рік. Прийняті рішення про продовження строків проходження служби військовослужбовців у місцевостях з установленим строком військової служби оголошуються наказами по особовому складу і доводяться до посадових осіб, які порушували клопотання, та до військовослужбовців.
    Військовослужбовці, яким продовжено строк проходження служби в місцевостях з установленим строком військової служби, до закінчення цього строку можуть бути призначені на інші посади та переміщені до інших місцевостей за підставами, визначеними пунктом 82 Положення.
    Військовослужбовці, яким не продовжено строк проходження служби в місцевостях з установленим строком військової служби, включаються до
    Планів переміщення військовослужбовців на посади (додаток 12) і підлягають переміщенню на інші посади за підставою, визначеною підпунктом 2 пункту 82 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України [19, п.4.9].
    2.5.4 Переведення або переміщення працівників
    У законодавстві передбачено такі види змін умов трудового договору: переведення на іншу роботу; переміщення на інше робоче місце.
    Переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, яка не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній у трудовому договорі.
    Переведення працівника на іншу роботу оформлюється письмовою згодою, а саме заявою у довільній формі (додаток 13) та оформлюється наказом командира (начальника) [9, ст.31, 32].
    Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою [9, ст.33].
    Поняття “переміщення” визначено КЗпП частиною 2 статтею 32
    [9, част.2 ст.32]. Згідно з цією нормою не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його в тій самій організації (частині) на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій самій місцевості у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Переміщення оформлюється наказом командира (начальника).
    Роботодавець не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я, забороняється тимчасово

    86 переведення вагітних жінок, жінок, які мають дітей-інвалідів або дитину віком до 6 років, а також осіб віком до 18 років без їх згоди [9, ст.32, 33].
    2.5.5 Порядок тимчасового виконання обов’язків за посадою та перебування у розпорядженні
    Порядок тимчасового виконання обов’язків за посадою
    У зв’язку зі службовою необхідністю на військовослужбовця, який займає штатну посаду, може бути покладено тимчасове виконання обов’язків за іншою рівнозначною або вищою посадою, а саме:
    1) вакантною – за його згодою;
    2) невакантною – у разі тимчасової відсутності або внаслідок усунення чи відсторонення від посади військовослужбовця, який її займає.
    Безперервний строк тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою не повинен перевищувати шести місяців, а за невакантною – чотирьох місяців, за винятком посад військовослужбовців, які призначені на посади у складі підрозділів ЗСУ, що направляються до інших держав для участі у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, а також направлені на навчання (підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації) за кордон строком до одного року без виключення зі списків особового складу військових частин.
    На військовослужбовця, який займає штатну посаду, за його згодою може бути покладено виконання обов’язків за невакантною посадою на час перебування військовослужбовця, який її займає, у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку – за медичними показниками).
    На військовослужбовців, які перебувають у розпорядженні відповідних командирів (начальників), тимчасове виконання обов’язків за вакантною посадою може бути покладено на строк не більше двох місяців.
    Строк тимчасового виконання обов’язків за посадою обчислюється з дня, з якого військовослужбовець приступив до виконання обов’язків за посадою, але не раніше дня видання посадовою особою наказу про його допуск до тимчасового виконання обов’язків за посадою, і завершується днем увільнення від тимчасового виконання обов’язків за посадою.
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   25


    написать администратору сайта