Главная страница
Навигация по странице:

  • Порядок оформлення звільнення працівника ЗСУ Порядок оформлення звільнення

  • Звільнення працівника з ініціативи власника

  • Кримінальна відповідальність роботодавця за незаконне звільнення працівника

  • Розірвання трудового договору у разі систематичного невиконання працівником обов’язків без поважних причин

  • Прогул як підстава розірвання трудового договору

  • З’ясування підстав відсутності працівника на роботі

  • МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ІМЕННИЙ СПИСОК ОСОБОВОГО СКЛАДУ

  • (найменування підрозділу)

  • Міністерство оборони українинауковометодичний центр кадрової політики порадник командирам (начальникам) з питань роботи


    Скачать 6 Mb.
    НазваниеМіністерство оборони українинауковометодичний центр кадрової політики порадник командирам (начальникам) з питань роботи
    Дата01.12.2022
    Размер6 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаPoradnik_14.06.2021_kontr.pdf
    ТипДокументы
    #823030
    страница24 из 25
    1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   25
    ПЕРЕЛІК
    документів, що подаються з Поданням до звільнення
    військовослужбовця з військової служби
    При поданні до звільнення з військової служби за підставами:
    1. У зв’язку із закінченням строку контракту подаються: копія рапорту військовослужбовця; копія контракту про проходження військової служби; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    2. За власним бажанням подаються: копія рапорту військовослужбовця; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    3. За станом здоров’я подаються: висновок (постанова) військово-лікарської комісії; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    4. У зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів подаються: висновок (постанова) військово-лікарської комісії; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    5. Через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2013 року № 413, подаються: копія рапорту військовослужбовця; документи, що підтверджують наявність сімейних обставин або інших поважних причин; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    6. Через службову невідповідність подаються: копія наказу про накладене дисциплінарне стягнення або документа про позбавлення (відмову в оформленні) допуску до державної таємниці;

    210
    Продовження додатка 16 копії документів (службової картки, матеріалів службових розслі- дувань, рішення ради офіцерів тощо), що засвідчують здійснені війсь- ковослужбовцем правопорушення; копія аркуша бесіди; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсію за вислугу років); у разі звільнення в порядку, визначеному пунктом 12.3 розділу ХІІ
    Інструкції, – підтвердження керівника кадрового органу, визначеного пунктом 12.2 розділу ХІІ Інструкції, щодо неможливості використання на посадах, що не передбачають допуску до відомостей, що становлять державну таємницю, та неможливості звільнення за іншими підставами.
    7. У зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення військового звання чи позбавлення права займати певні посади, подаються: копія рішення судових органів; витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу військової частини; копія розрахунку вислуги років військової служби (у разі наявності).
    8. У зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту війсь- ковослужбовцем подаються: копія атестації; копії документів (службової картки, матеріалів службових розслі- дувань, рішення ради офіцерів тощо), що свідчать про невиконання вій- ськовослужбовцем умов контракту; копія аркуша бесіди; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    9. У зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту коман- дуванням подаються: рапорт військовослужбовця з викладенням фактів умов невиконання командуванням умов контракту; копії документів, що свідчать про невиконання командуванням умов контракту; звіт спеціальної комісії, яка за доповіддю командира військової час- тини чи за зверненням військовослужбовця була утворена рішенням по- садової особи, яка має право приймати рішення щодо звільнення війсь- ковослужбовця з військової служби у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням.

    211
    Продовження додатка 16 10. За віком: копія рапорту військовослужбовця (у разі звільнення на підставі частини дев’ятої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”); копія розрахунку вислуги років військової служби; копія висновку (постанови) військово-лікарської комісії (у разі її проходження військовослужбовцем).
    11. У зв’язку з набранням законної сили судовим рішенням, від- повідно до якого військовослужбовця притягнуто до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення: копія судового рішення; копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    12. У разі неможливості переведення військовослужбовця на іншу посаду у зв’язку з безпосереднім його підпорядкуванням близькій особі: копії паспортів цього військовослужбовця та близької йому особи; підтвердження керівника кадрового органу, визначеного пунктом 12.2
    Інструкції, щодо відсутності вакантних посад, що виключають безпосереднє підпорядкування цього військовослужбовця близькій йому особі.
    13. У разі звільнення з військової служби в особливий період жінок, які мають дитину (дітей) віком до 18 років: копія рапорту військовослужбовця; документи, що підтверджують наявність дитини (дітей) віком до 18 років
    (після пред’явлення оригінали повертаються); копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років).
    14. Після прийняття рішення про демобілізацію або у зв’язку з рі- шенням Президента України про звільнення військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та військовослужбовців, які вислужили встановлені строки військової служби за призовом осіб офіцерського складу: копія послужної картки військовослужбовця; список військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби, із зазначенням необхідної інформації для видання наказу по особовому складу.
    Примітка.
    За необхідності з Поданням можуть бути подані інші додаткові документи, що підтверджують відповідну підставу до звільнення з військової служби військовослужбовців.

    212
    Додаток 17 до Порадника командирам
    (начальникам) з питань роботи з персоналом
    Збройних Сил України
    (пункт 2.10.3 розділу 2)
    Порядок оформлення звільнення працівника ЗСУ
    Порядок оформлення звільнення
    Наказ повинен містити підстави звільнення з посиланням на пункт і статтю КЗпП. Наказ може бути складений у довільній формі або за типовою
    формою № П-4, затвердженою наказом Держкомстата України від 05.12.08 р.
    № 489. Роботодавець зобов’язаний ознайомити працівника з таким наказом під його особистий підпис та надати копію наказу.
    Роботодавець повинен у день звільнення видати працівникові оформлену трудову книжку і провести розрахунок у строки, зазначені в ст.
    116 КЗпП. Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то зазначені суми повинні бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
    При отриманні трудової книжки працівник розписується в особистій картці та книзі обліку трудових книжок. Якщо працівник відмовляється отримувати трудову книжку, то факт відмови від отримання трудової книжки необхідно зафіксувати у відповідному акті. Слід пам’ятати, що трудову книжку неможна надсилати поштою.
    Звільнення працівника з ініціативи власника
    Загальні підстави для припинення трудового договору з ініціативи роботодавця закріплені у ст. 40 КЗпП. До таких підстав можна віднести:
    1) у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці;
    2) у зв’язку з невідповідністю працівника займаній посаді;
    3) у разі систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків;
    4) прогул або тривале нез’явлення на роботу;
    5) поновлення працівника на роботі як підстава звільнення іншого працівника;
    6) у разі появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
    7) вчинення розкрадання;
    8) грубе порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації.
    Додаткові підстави, за якими можна звільнити окремі категорії працівників за певних умов, закріпленні у ст. 41 КЗпП.

    213
    Продовження додатка 17
    У випадках звільнення з ініціативи роботодавця, наприклад, звільнення за прогул, необхідно ретельно засвідчити обставини звільнення.
    Кримінальна
    відповідальність
    роботодавця
    за
    незаконне
    звільнення працівника
    Відповідно до ч. 1 ст. 172 Кримінального кодексу України, незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв'язку з повідомленням ним як викривачем про вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень
    Закону України “Про запобігання корупції”, а також інше грубе порушення законодавства про працю – караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.
    Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю – караються штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
    Згідно ч. 1 ст. 173 Кримінального кодексу України, грубе порушення угоди про працю службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, а також окремим громадянином або уповноваженою ними особою шляхом обману чи зловживання довірою або примусом до виконання роботи, не обумовленої угодою – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
    Ті самі дії, вчинені стосовно громадянина, з яким укладена угода щодо його роботи за межами України, – караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.За результатами зазначеної процедури видається наказ про звільнення.
    Проте не слід забувати, що навіть при звільненні за прогул, роботодавець зобов’язаний здійснити встановлені законом виплати (зокрема, відпрацьований час та компенсація невикористаної відпустки).
    Орієнтований порядок звільнення по кожній із підстав закріплений в роз’яснені Міністерства юстиції України від 01.02.2011 року “Порядок розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу”.

    214
    Продовження додатка 17
    Розберемо деякі з підстав звільнення за ініціативи роботодавця більш детально.
    Розірвання
    трудового
    договору
    у
    разі
    систематичного
    невиконання працівником обов’язків без поважних причин
    За для звільнення працівника за невиконання трудових обов’язків, повинні бути дотримані наступні вимоги: порушення трудових обов’язків без поважних причин; з моменту виявлення порушення до звільнення повинно минути не більше місяця; системність порушень; до працівника вже було застосовано дисциплінарне стягнення протягом року.
    Прогул як підстава розірвання трудового договору
    Розірвання трудового договору у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин передбачено п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП.
    Що необхідно враховувати при звільненні працівника за прогул: фіксація відсутності працівника на роботі; факт відсутності працівника на роботі має бути зафіксовано
    (наприклад, доповідною запискою одного з працівників, де має бути вказано про те, що працівник відсутній на робочому місці та на підприємстві);
    При звільненні працівника за прогул необхідно відмітити відсутність працівника на роботі у табелі обліку робочого часу.
    З’ясування підстав відсутності працівника на роботі
    Потрібно організувати проведення службового розслідування за фактом відсутності працівника на роботі про що видати наказ. У наказі можна визначити відповідальних осіб, строки розслідування, можливі заходи тощо.
    Під час службового розслідування мають бути вжиті заходи для з’ясування причин відсутності працівника на роботі (телефонні дзвінки, надсилання листів працівнику тощо).
    За результатами службового розслідування складається відповідний акт, де відображаються результати вжитих заходів для з’ясування причин відсутності працівника на роботі.
    Також не слід забувати про надання працівникові можливості надати пояснення. Як правило, працівникові надсилається лист-запит про надання пояснень з описом здійснених дій.
    Якщо підстави відсутності встановлені як неповажні, керівник видає наказ про звільнення. Запис про звільнення вноситься до трудової книжки, а в день звільнення проводиться з працівником повний розрахунок (виплата заробітної плати за фактично відпрацьований час, компенсація за невикористану відпустку тощо).

    215
    Продовження додатка 17
    Строк реалізації зазначеного алгоритму – повинен становити не більше одного місяця після виявлення відсутності працівника на робочому місці.
    Законодавством України встановленні категорії осіб, яких не можна звільняти за ініціативою роботодавця. Це вагітні жінки, жінки з дітьми у віці до трьох років, жінки з дітьми у віці до шести років, якщо дитина потребує домашнього догляду, працездатна молодь протягом двох років з моменту прийняття на роботу та мобілізовані працівники, за якими зберігається робоче місце, посаду і середній заробіток. Також законодавство забороняє роботодавцю звільняти працівників, які обиралися до складу профспілкових органів підприємства протягом року після закінчення терміну, на який був обраний такий працівник.
    Кримінальна
    відповідальність
    роботодавця
    за
    незаконне
    звільнення працівника
    Відповідно до ч. 1 ст. 172 Кримінального кодексу України, незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним як викривачем про вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень
    Закону України “Про запобігання корупції”, а також інше грубе порушення законодавства про працю – караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.
    Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, – караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.
    Згідно ч. 1 ст. 173 Кримінального кодексу України грубе порушення угоди про працю службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, а також окремим громадянином або уповноваженою ними особою шляхом обману чи зловживання довірою або примусом до виконання роботи, не обумовленої угодою – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
    Ті самі дії, вчинені стосовно громадянина, з яким укладена угода щодо його роботи за межами України – караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

    216
    Додаток 18 до Порадника командирам
    (начальникам) з питань роботи з персоналом
    Збройних Сил України
    (пункт 2.10.3 розділу 2)
    ЗРАЗОК
    Директору
    Науково-методичного центру кадрової політики
    Міністерства оборони України
    Ігорю ПОЛОВІНКІНУ старшого наукового співробітника відділу науково-методичного забезпечення (впровадження новітніх технологій кадрового менеджменту)
    СИДОРЕНКA Олега Андрійовича
    Заява
    Прошу Вас звільнити мене з роботи за ст. 38 КЗППУ(Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника) з “____” ________ 2021 року.
    “____” ________ 2021 року підпис Олег СИДОРЕНКО
    Начальнику науково-організаційного відділення
    До наказу
    Директор Науково-методичного центру кадрової політики
    Міністерства оборони України
    підпис
    Ігор ПОЛОВІНКІН
    “___” _________ 2021 року

    217
    Додаток 19 до Порадника командирам
    (начальникам) з питань роботи з персоналом
    Збройних Сил України
    (пункт 2.12.1 розділу 2)
    ЗРАЗОК
    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
    ІМЕННИЙ СПИСОК ОСОБОВОГО
    СКЛАДУ
    1 мотопіхотного відділення
    2 мотопіхотного взводу
    3 мотопіхотної роти
    (найменування підрозділу)
    Розпочато “_____” __________ 20___ р.
    Закінчено “_____” __________ 20___ р.
    На _______ арк.
    № з/п
    Прізвище, ім’я, по батькові
    Посада і військове звання
    Дата і номер наказу про зарахування до списків особового складу військової частини
    Число, місяць, рік народження
    Освіта, спеціальність
    Коли і яким РВК призваний
    (прийнятий) на військову службу
    Сімейний стан, прізвище, ім’я, по батькові дружини
    (батька, матері або близьких родичів), місце проживання
    З якої причини і куди вибув
    Особистий номер
    1 2
    3 4
    5 6
    7 8
    9
    1.
    СТЕПАНКО
    Олег
    Петрович
    Командир
    відділення –
    командир
    машини,
    молодший
    сержант
    12.01.2019
    № 6
    05.05.1999
    Львівське
    СПТУ №7
    токар
    01.05.2018
    Стрийським
    ОМВК Львіської
    обл.
    Неодружений.
    Батько-Степанко
    Петро Петрович,
    мати –Степанко
    Марія Семенівна,
    с. Лісівці
    Стрийського
    району
    Львівської обл.
    2310762254
    2.
    КОСТЮК
    Михайло
    Васильович
    Старший
    стрілець,
    старший
    солдат
    14.01.2019
    № 8
    14.02.1998 Коломийський
    технікум
    МОД,
    cтоляр
    02.05.2018
    Коломийським
    ОРВК Івано-
    Франківської
    обл.
    Одружений.
    Дружина-Костюк
    Олена Іванівна,
    с. Корнич
    Коломийського
    району Івано-
    Франківської обл.
    2350317618

    218
    Додаток 20 до Порадника командирам
    (начальникам) з питань роботи з персоналом
    Збройних Сил України
    (пункт 2.12.1 розділу 2)
    ЗРАЗОК
    (Гриф обмеження доступу)
    1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   25


    написать администратору сайта