Главная страница

щоденик фарм. Щоденик. Міністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна


Скачать 0.51 Mb.
НазваниеМіністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна
Анкорщоденик фарм
Дата07.01.2021
Размер0.51 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЩоденик.docx
ТипДиплом
#166195
страница4 из 19
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

•    значного зменшення витрат на реалізацію ліків через посередників досягають за раху­нок скорочення кількості прямих контактів із споживачами.

Необхідність посередництва на фармацевтичному ринку пояснюється також не­можливістю прямого співробітництва значної частини аптек і лікувально-профілактичних закладів із виробниками, оскільки:

•    мінімальна сума контракту і партії поставки настільки великі, що через нестачу обігових коштів неможливо закупити необхідний лікарський засіб;

•    закупівля може спричинити затоварювання медикаментами того чи іншого ви­робника, котрий, як правило, має вузький їх асортимент;

•    територіальна віддаленість виробників для більшості аптек не сприяє оператив­ності поставок необхідних лікарських засобів.

Усі учасники каналів розподілу виконують принаймні одну з наведених далі функцій:

•    збирання інформації для маркетингових досліджень;

•    розповсюдження позитивної інформації про ліки (участь у комунікаційному процесі);

•    встановлення і підтримання зв'язків із потенційними споживачами;

•    пристосування ліків до вимог споживача, а саме - сортування, фасування, паку­вання тощо;

•    формування асортиментної політики;

•    проведення ділових переговорів із споживачами стосовно рівня цін та інших умов перед укладанням угод на поставку;

•    організація руху лікарських засобів: транспортування і складування ліків;

•    часткове чи повне фінансування витрат на функціонування каналу;

•    прийняття на себе ризиків (часткове чи повне) від функціонування каналу і збуту ліків.

3.     Довжина і ширина каналів розподілу лікарських засобів

Довжину каналу збуту визначає кількість посередників, через яких лікарські за­соби проходять на шляху від виробника до споживача.

Рівень каналу збуту - будь-який посередник, що виконує ту чи іншу роботу щодо просування ліків до споживача.

Канал нульового рівня або канал прямого маркетингу складається з виробни­ка, який реалізує свої лікарські засоби безпосередньо споживачам (через відділ збуту, збутові філії, мережу фірмових аптек тощо). В однорівневому каналі діє один посередник. На фармацевтичному ринку такими посередниками виступають аптеки, що засновані господарськими суб'єктами, юридич­но незалежними від виробника, чиї ліки вони реалізують, а також не є структурними підрозділами організацій-споживачів (лікувально-профілактичних закладів).

Дворівневий канал складається з двох посередників: оптової фармацевтичної фірми й аптеки чи лікувально-профілактичного закладу.

Існують канали з більшою кількістю рівнів, наприклад, трирівневий, в якому до вже згаданих посередників додаються ще підприємства дрібного опту, що купують лікарські засоби у потужних оптових фармацевтичних фірм (фірм-імпортерів) і пере­продають їх аптекам.

Ширину каналу розподілу, або метод збуту лікарських засобів, визначає кількість незалежних учасників на кожному рівні каналу. Існує три підходи до розв'я­зання цієї проблеми.

При ексклюзивному розподілі фармацевтична фірма різко обмежує кількість по­середників у географічному регіоні, використовуючи в конкретному регіоні збуту один чи два посередники, яким надає виняткове право реалізовувати свої ліки. Вона прагне підтримати свій престижний образ, контроль над каналами збуту і високий прибуток завдяки високій ціні, свідомо орієнтуючись на менший обсяг збуту. В такій ситуації фармацевтична фірма, як правило, вимагає від посередника, щоб він не торгував препаратами-аналогами конкурентів. Ексклюзивний розподіл характерний для реалізації певних груп лікарських засобів (наприклад, наркотичних, особливо небезпечних психо­тропних препаратів). При інтенсивному розподілі фармацевтична фірма використовує численних посе­редників, її цілі - охоплення широкого ринку збуту, отримання високих прибутків через масову реалізацію і зручність місця придбання ліків для споживача. Такий підхід харак­терний для вибору посередників на роздрібному сегменті фармацевтичного ринку. При селективному розподілі фармацевтична фірма відбирає кращих посередників із тих, які готові надати свої послуги. Вона намагається поєднувати контроль над ка­налом, престижний образ із достатнім обсягом продажу і прибутком. Такий підхід становить середнє між раніше вказаними. Він характерний для вибору посередників на оптовому сегменті фармацевтичного ринку.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


написать администратору сайта