Главная страница

щоденик фарм. Щоденик. Міністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна


Скачать 0.51 Mb.
НазваниеМіністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна
Анкорщоденик фарм
Дата07.01.2021
Размер0.51 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЩоденик.docx
ТипДиплом
#166195
страница6 из 19
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

Оскільки процес укладання угоди є двостороннім, то посередник також характери­зується специфічним багатоетапним мотиваційним комплексом поведінки на фарма­цевтичному ринку.

Перший етап представляє собою визначення попиту в лікарських засобах за асор­тиментом, кількістю та якістю. Після цього здійснюється формування пакета вимог до можливого виробника-постачальника, який включає низку показників: репутація виробника (надійність, імідж, взаємовідносини з контрагентами), асортимент лікарсь­ких засобів, рівень цін, умови поставки, форми розрахунку, додаткові послуги тощо. Визначившись у вимогах до виробника, посередник здійснює його пошук. При цьо­му останнім використовуються ті ж комунікаційні засоби, що й виробником. Наступ­ним етапом є запит комерційної пропозиції у обраного фармацевтичного виробника. Після аналізу пропозиції згідно з пакетом вимог посередник реагує відповідним чи­ном. У випадку нейтральної або негативної реакції він продовжує пошук іншого вироб­ника (виробників). Якщо реакція позитивна, то при наявності деяких розходжень у підходах до співпраці відбувається узгодження позицій сторін, яке при взаємних по­ступках може завершитися укладанням контракту.

6.     Стратегії розподілу лікарських засобів:

Представництва фармацевтичних фірм в інших країнах і/або в регіонах власної держа­ви організовують, уніфікують канали фізичного розподілу лікарських засобів, приділя­ють першочергову увагу достовірній інформації про лікарські засоби, полегшенню її доступу до цільових споживачів.

Існує три основні види стратегії розподілу лікарсь­ких засобів: пряма, ешелонована і гнучка.

·        пряма стратегія розподілу лікарських засобів;

Пряма стратегія полягає у тому, що лікарські засоби від виробника відразу потрап­ляють до кінцевого споживача.

Структура прямих каналів збуту охоплює такі підроз­діли фармацевтичного виробника: відділ збуту, регіональні філіали, представницт­ва, фірмові аптеки.

Відділ збуту, розміщений, як правило, на виробничих площах головного підприєм­ства, реалізує лікарські засоби безпосередньо організаціям-споживачам (лікувально-профілактичним закладам).

Регіональні філіали або фірми-філіали (збутові філіали, регіональні відділення) організовують виробники за наявності власних чи орендованих аптечних складів у регіонах для наближення своїх лікарських засобів до потенційних споживачів (наприклад, ТзОВ „Фармак" реалізує ліки власного виробництва через фірми-філіали - "Фармація-2000" і "Фармак-Д"). Представництва підприємств фізичних операцій з лікарськими засобами не проводять і часто навіть не мають їх, за винятком зразків для виставок, доклінічних досліджень і клінічних випробувань, поглибленого клінічного вивчення. Основне зав­дання - встановлення контактів із оптовими фармацевтичними фірмами, лікувально-профілактичними закладами, аптеками, рекламно-інформаційна діяльність, маркетин­гові дослідження тощо. Фірмові аптеки підвищують доступність лікарських засобів конкретного вироб­ника до кінцевого споживача, особливо населення, унаслідок нижчих цін на ці ліки порівняно з аптеками інших фірм. Свої фірмові аптеки відкрили такі виробничі підприєм­ства, як „Борщагівський ХФЗ", „Фармак", „Київмедпрепарат", „Лубнифарм" тощо.

·        ешелонна стратегія розподілу лікарських засобів;

Ешелонована стратегія розподілу є багаторівневою і представляє використання непрямих каналів розподілу, тобто лікарські засоби від виробника до споживача по­трапляють за участю як мінімум одного залежного або незалежного посередника (оп­тового чи роздрібного). Основними структурними представниками залежних посередників є агенти, бро­кери, комісіонери, консигнатори. Вони не купують лікарські засоби у власність, при формуванні цінової політики можуть маневрувати цінами в межах угоди, укладеної з виробником. Під агентом розуміють посередника, який іноді виступає постійним представни­ком фармацевтичної фірми у певному регіоні, має обмежені права на ведення перего­ворів і оформлення угод щодо продажу. Агент має право підписувати угоди, але не має права укладати їх від свого імені і за свій рахунок. Його основне завдання - пошук можливого покупця. Складські запаси й аптечний склад відсутні. Здійснює свою діяльність за певну винагороду. Оплата праці агента може передбачати комісійні та/або оклад. Брокер - посередник, котрий укладає угоди, як правило, за дорученням і за раху­нок клієнта, а також має можливість діяти і від свого імені, але за рахунок довіреної особи. Отримує певну винагороду (брокеридж) за погодженням сторін. Вона може встановлюватись як відсоток від вартості угоди або у вигляді певної суми за окрему партію лікарських засобів. На відміну від агента брокер не перебуває у тривалих тор­гових відносинах із покупцями та продавцями і діє на підставі окремих доручень. Він може надавати клієнтам додаткові послуги, зокрема щодо вивчення ринку, реклами, кредитування тощо. Складські запаси й аптечний склад відсутні. Комісіонер - посередник, який купує і реалізує зі свого аптечного складу лікарські засоби від свого імені, але за рахунок і за дорученням клієнта (комітента) за обу­мовлену винагороду (комісію), діє тільки в межах наданих йому повноважень. Комі­сіонером може бути будь-яка посередницька фірма в разі укладення з виробником угоди комісії. Консигнатор - посередник, який за дорученням виробника чи іншого посередни­ка (консигнанта) організовує комісійну торгівлю з власного аптечного складу у визна­ченому консигнантом регіоні і за погодженою з ним ціною. При цьому консигнант залишається власником ліків до надходження коштів на їх оплату. Лікарські засоби, не реалізовані за час дії угоди консигнації, повертають власникові. Консигнатори, як і комісіонери, мають право укладати угоди від свого імені, підписувати їх, але вони не можуть укладати угоди за свій рахунок.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


написать администратору сайта