Главная страница

щоденик фарм. Щоденик. Міністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна


Скачать 0.51 Mb.
НазваниеМіністерство охорони здоровя україни національна медична академія післядипломної освіти імені п. Л. Шупика щоденник обліку роботи провізораінтерна
Анкорщоденик фарм
Дата07.01.2021
Размер0.51 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЩоденик.docx
ТипДиплом
#166195
страница9 из 19
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   19

Управління технологією фармацевтичного виробництва

Автоматизація бухгалтерського обліку і планування

Розробка систем прийняття рішень

Автоматизація банківських операцій

Створення автоматизованих робочих місць

Управління технологією виробництва


На базі комп'ютерів і мікропроцесорів в даний час створені автоматичні і напівавтоматичні лінії по виробництву продукції. Використання таких ліній дозволяє вивільнити персонал для вирішення інших завдань, підвищити обсяг і якість продукції, що випускається.

У виробництвах, які не мають автоматичних ліній, комп'ютери широко використовуються на окремих стадіях виробництва, зокрема, при контролі якості продукції.

Застосування комп'ютерів у виробництві дозволяє виключити технологічні помилки, підвищити якість праці працівників.

Останнім часом ряд електронних джерел інформує про використання радіочастотної ідентифікації (radio frequency identification - RFID) в логістичних процесах фармації. На сьогоднішній день системи RFI D зазвичай складаються з трьох основних компонентів: транспондера (мітка, чіп або тег), зчитувача (сканер, рідер) і комп'ютерної системи обробки даних.

RFI D-сістеми дають унікальні можливості створення єдиної системи обліку та контролю товарообігу для відділів, в т. Ч. Відділу запасів, і торгового залу аптек з повною прозорістю всіх процесів: надходження ліків в відділи; переміщення препаратів в торговий зал, негайне задоволення запитів клієнта за допомогою визначення місця розташування препаратів в торговому залі, касові операції, захист від крадіжок; інвентаризація в місцях зберігання і т. д.

Технічні засоби реалізації інформаційних технологій в фармації

Для успішної реалізації інформаційних технологій в даний час застосовуються, в основному, персональні комп'ютери.

Для організації єдиної комп'ютерної системи підприємства окремі персональні комп'ютери об'єднують разом, утворюючи, таким чином, локальну обчислювальну мережу.

Локальні обчислювальні мережі являють собою системи розподіленої обробки даних і, на відміну від глобальних та регіональних обчислювальних мереж, охоплюють невеликі території (діаметром 5-10 км) всередині окремих установ. За допомогою загального каналу зв'язку ЛОМ може об'єднувати від десятків до сотень абонентських вузлів, що включають персональні комп'ютери (ПК), які друкують і копіюють пристрої, касові і банківські апарати. ЛВС можуть підключатися до інших локальних і великим (регіональним, глобальним) мереж за допомогою спеціальних шлюзів, мостів і маршрутизаторів, які реалізуються на спеціалізованих пристроях або на ПК з відповідним програмним забезпеченням.

Відносно невелика складність і вартість ЛВС, що використовують в основному ПК, забезпечують широке застосування мереж в автоматизації комерційної, банківської та інших видів діяльності, діловодства, технологічних і виробничих процесів, для створення розподілених керуючих, інформаційно-довідкових, контрольно-вимірювальних систем, систем промислових роботів і гнучких виробничих виробництв. Багато в чому успіх використання ЛОМ обумовлений їх доступністю масовому користувачу, з одного боку, і тими соціально-економічними наслідками, які вони вносять в різні види людської діяльності, з іншого боку.

Завдяки цьому стали з'являтися центри машинної обробки ділової (документальної) інформації (ЦМОДІ) - наказів, звітів, відомостей, калькуляцій, рахунків, листів і т.п. Такі центри є сукупністю автоматизованих робочих місць (АРМ) і є новим етапом на шляху створення в майбутньому безпаперових технологій для застосування в керуючих, фінансових, облікових та інших підрозділах.

Сучасна стадія розвитку ЛВС характеризується майже повсюдним переходом від окремих, як правило, вже існуючих, мереж, до мереж, які охоплюють все підприємство (фірму, компанію) і об'єднують різнорідні обчислювальні ресурси в єдиному середовищі. Такі мережі називаються корпоративними.

Локальні мережі ПК повинні не тільки швидко передавати інформацію, але і легко адаптуватися до нових умов, мати гнучку архітектуру, яка дозволяла б розташовувати АРМ (або робочі станції) там, де це буде потрібно.

Специфічними компонентами ЛВС є сервери. Вони управляють функції управління розподілом мережевих ресурсів загального доступу. Сервери - це апаратно-програмні системи. Апаратним засобом зазвичай є досить потужний ПК або комп'ютер, спроектований спеціально як сервер. ЛВС може мати кілька серверів для управління мережевими ресурсами, проте завжди повинен бути один або більше файл-сервер або сервер без даних. Він керує зовнішніми пристроями, що запам'ятовують загального доступу і дозволяє організувати певні бази даних.

Робочими станціями в ЛВС служать, як правило, персональні комп'ютери. Окремі користувачі (різні посадові особи підрозділів фірми) реалізують на робочих станціях свої прикладні системи. В основному це певні функціональні завдання (ФЗ) або комплекси задач (Функціональні підсистеми).

Розвиток сучасної фармацевтичної галузі неможливо без активного застосування нових інформаційних технологій, і це усвідомлюють керівники всіх фарм-підприємств.

Великі кошти витрачені на модернізацію та оптимізацію роботи засобів зв'язку та обробки інформації, проведено комп'ютеризацію підприємства, що включає облік товарообігу з використанням скануючих пристроїв для зчитування штрих-коду, ведення обліку касових операцій, обмін діловою документацією, доступ до Інтернету. Закуповується все більше нова оргтехніка, яка дозволяє розробити і впровадити на підприємствах нові програми, що дають можливість оптимізувати закупівлі, вибрати більш низькі ціни постачальників.

Створені відділи автоматизації, які беруть під контроль всю наявну інформаційно-обчислювальну техніку. Організовується внутрішній електронний документообіг, автоматизований витрата в кожному підрозділі.

Розроблені в даний час інформаційні системи і бази даних дозволяють створити єдиний інформаційний простір, який об'єднає виробників та споживачів, державні структури та фармацевтичні компанії, і, крім того, такі системи дають можливість проведення різних досліджень ринку в реальному режимі часу.

Важливою областю стало інформаційне забезпечення, яке полягає в зборі та переробці інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Передача інформації про стан і діяльність підприємства на вищий рівень управління і взаємний обмін інформацією між усіма взаємними підрозділами фірми здійснюються на базі сучасної електронно-обчислювальної техніки та інших технічних засобах зв'язку.

У діяльності фарм-компаній, що представляють собою комплекси великої кількості повсякденно зв'язаних та взаємодіючих підприємств, передача інформації є першорядним і неодмінним фактором нормального функціонування. При цьому особливого значення набуває забезпечення оперативності та достовірності інформації. Для багатьох фірм внутріфірмова система інформації вирішує завдання організації технологічного процесу і носить виробничий характер. Це стосується, перш за все, процесів забезпечення підприємствам кооперуватися продукцією, що надходить зі спеціалізованих підприємств по внутріфірмових каналах. Тут інформація відіграє важливу роль в наданні відомостей для прийняття управлінських рішень і є одним з факторів, що забезпечують зниження витрат виробництва і підвищення його ефективності.
2.1 Робоче місце провізора. Вивчення клінічної фармакології (фармакодинаміки, фармакокінетики, побічної дії, взаємодії, критеріїв ефективності та безпечності) 32 нових препаратів для лікування ІХС (5), гіпертонічної хвороби (5), атеросклерозу (3), бронхіальної астми та ХОЗЛ (5), виразкової хвороби (5), остеоартррозу (5), ОРЗ та грипу (2), цукрового діабету (2)

Робоче місце фармацевта, що здійснює безрецептурний відпуск лікарських засобів і інших аптечних товарів організується в торговому залі. Бажано, щоб воно знаходилося в безпосередній близькості від входу в аптеку, де густина потоку відвідувачів найбільша, оскільки значна частина аптечних товарів, що відпускаються без рецепта, продається внаслідок спонтанного рішення покупців. Робоче місце фармацевта, по безрецептурному відпуску сполучається з матеріальною кімнатою, обладнується столом і стільцем, шафами і вертушками для зберігання ліків і виробів медичного призначення, а також вітринами для демонстрації відвідувачам асортименту аптечних товарів. При наявності в аптеці структурних підрозділів фармацевт, зайнятий безрецептурним відпуском, працює у відділі безрецептурного відпуску (ОБРО).

Аритміл

Фармакодинаміка

Антиаритмічний препарат III класу. Антиаритмічна дія зумовлена збільшенням ІІІ фази потенціалу дії, головним чином за рахунок блокади калієвих каналів мембран кардіоміоцитів, а також кальцієвих каналів, уповільненням провідності по AV-вузлу та зниженням автоматизму синусового вузла. Незначною мірою блокує відкриті та інактивовані натрієві канали та уповільнює швидкий вхідний натрієвий потік. Препарат неконкурентно блокує альфа- та бета-адренорецептори переважно міокарда, що також сприяє сповільненню синоатриальної, передсердної та AV-провідності, не впливаючи на внутрішньошлуночкову провідність. Аміодарон збільшує рефрактерний період та зменшує збудливість міокарда. Сповільнює проведення збудження та подовжує рефрактерний період додаткових передсердно-шлуночкових шляхів. Антиангінальна дія аміодарону зумовлена зниженням споживання кисню міокардом за рахунок зменшення частоти серцевих скорочень та зниження загального периферичного опору судин. Аміодарон не спричиняє значного негативного інотропного ефекту.

Фармакокінетика

Аміодарон має великий об’єм розподілу. У перші дні призначення препарат накопичується практично у всіх тканинах, особливо в жирових включеннях, печінці, селезінці, легенях. Через кілька днів відбувається виведення аміодарону з організму. Стабільна концентрація досягається в межах від 1 до кількох місяців, залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Аміодарон виводиться з жовчю та калом. Ниркова екскреція незначна. Період напіввиведення становить 20-100 діб. Після припинення лікування аміодароном його виведення з організму продовжується протягом кількох місяців. Аміодарон містить йод, тому при метаболізмі в печінці відбувається відщеплення йоду та виділення його з сечею у вигляді солей. Основна частина аміодарону та його метаболітів виділяються через кишечник понад 30 діб. Після відміни препарату його ефективна дія триває протягом кількох днів або навіть тижнів.

Побічні реакції:

· Гемолітична анемія, апластична анемія, тромбоцитопенія;

· Брадикардія, зазвичай помірна та дозозалежна;

· розвиток або посилення аритмій

· у деяких випадках - виражена брадикардія

· васкуліти

. Побічні реакції з боку щитовидної залози.

· Гіпотиреоїдизм.

· гіпертиреоїдизм, іноді з летальним наслідком.

· Мікровідкладення в епітелії рогівки,

· оптична нейропатія/неврит зорового

· Гастроінтестинальні розлади

· панкреатит/гострий панкреатит, сухість у роті, запор.

· гостре ураження печінки

· хронічні ураження печінки

· Фотосенсибілізація

· Вовчакоподібний синдром.

· Зниження апетиту.

Адвокард

Фармакодинаміка

Адвокард – оригінальний комбінований лікарський препарат. Проявляє антиангінальну та антиішемічну дію, чинить мембранопротекторний та антиоксидантний ефекти, покращує метаболізм міокарда, захищаючи клітини від гіпоксії, проявляє антиатеросклеротичну дію за рахунок нормалізації обміну гомоцистеїну. Механізм дії АДВОКАРД® пов’язаний з комплексним впливом інгредієнтів препарату.

Магладен впливає на пуринові (аденозинові) рецептори і таким чином призводить до активації калієвих каналів. Активація калієвих каналів призводить до пригнічення надходження іонів кальцію в клітині, що супроводжується антиішемічною, мембраностабілізуючою дією, антиаритмічним ефектом. Впливаючи на АТФ-залежні калієві канали (КАТФ) мітохондрій, магладен сприяє розвитку процесів, направлених на захист міокарда від пошкоджень, пов’язаних з його ішемізацією.

За рахунок впливу на пуринові рецептори магладен проявляє антиагрегантний ефект.

Молсидомін та його активні метаболіти SIN 1 та SIN 1A є донорами оксиду азоту. Оксид азоту стимулює систему гуанілатциклази та активує АТФ-чутливі калієві канали, що призводить до блокування надходження іонів кальцію в клітини судин та супроводжується їх розширенням. Цим пояснюється синергічна дія магладену та молсидоміну за впливом на показники гемодинаміки.

На відміну від органічних нітратів до препарату не розвивається звикання. Молсидомін проявляє позитивний вплив на показники системної гемодинаміки, зменшуючи навантаження на міокард. Блокуючи синтез фосфоліпаз тромбоцитів та активуючи синтез простацикліну судинною стінкою, молсидомін проявляє антиагрегантні властивості.

Фолієва кислота бере участь у багатьох метаболічних процесах. Особливо важливою є участь фолієвої кислоти в перетвореннях гомоцистеїну, який є фактором розвитку атеросклерозу. Зменшуючи рівень гомоцистеїну, фолієва кислота проявляє антиатеросклеротичну дію. Стимулюючи обмінні процеси в міокарді, фолієва кислота покращує його функціональну активність.

Препарат в умовах коронарної недостатності проявляє енергозберігаючий ефект за рахунок зменшення потреби міокарда в кисні. АДВОКАРД® зменшує кількість лактату в міокарді, пригнічує активність мембранозв’язаних фосфоліпаз, попереджує структурно-функціональне пошкодження мембран кардіоміоцитів, забезпечує сталість кількісного та якісного складу ліпідів мембран. Адвокард покращує коронарний кровотік, підвищує толерантність до фізичного навантаження, зменшує частоту та вираженість нападів стенокардії. У пацієнтів із серцевою недостатністю, покращуючи метаболічне забезпечення міокарда та через нормалізацію показників гемодинаміки підвищує фракцію викиду лівого шлуночка. Застосування препарату сприяє нормалізації концентрації іонів магнію у тканинах. Адвокард проявляє антиаритмічний ефект.

Фармакокінетика

Фармакокінетика препарату не вивчена.

Побічні реакції.

Препарат переноситься добре.

У дуже рідких випадках можливі:

З боку серцевої системи:артеріальна гіпотензія, аж до колапсу, тахікардія.

З боку нервової системи:на початку лікування – головний біль, запаморочення, відчуття тяжкості в голові.

З боку травного тракту:нудота, відчуття гіркоти в роті, неприємні відчуття в епігастрії, метеоризм.

Інші: почервоніння обличчя, загальна слабкість, алергічні реакції, висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, бронхоспазм, анафілактичні реакції.

Еналаприл

Фармакодинаміка

Еналаприлу малеат- сіль малеїнової кислоти еналаприлу, похідної двох амінокислот, L-аланіну та L-проліну, яка гідролізується у печінці до утворення еналаприлату, який і є інгібітором ангіотензинперетворювального ферменту.

Пригнічення АПФ призводить до зменшення утворення у тканинах і плазмі крові ангіотензину ІІ, додаткового зменшення секреції альдостерону і підвищення активності реніну плазми. Наслідком пригнічення АПФ є підвищення активності калікреїн-кінінових систем, накопичення брадикініну і як наслідок цього - активація простагландинової системи. Застосування еналаприлу малеату хворим на артеріальну гіпертензію призводить до зниження артеріального тиску без компенсаторного підвищення частоти серцевих скорочень (ЧСС), зменшення периферичного судинного опору. У пацієнтів із серцевою недостатністю застосування еналаприлу малеату спричиняє зменшення периферичного судинного опору, результатом чого є зменшення постнавантаження серця. При лікуванні еналаприлом малеатом спостерігається збільшення хвилинного об’єму серця, підвищення ударного індексу та толерантності до навантаження, зменшення гіпертрофії лівого шлуночка, поліпшення внутрішньоклубочкової гемодинаміки у нирках. На метаболізм глюкози та ліпопротеїдів еналаприлу малеат не впливає.

Фармакокінетика

Після перорального прийому еналаприл малеат швидко всмоктується, засвоюється 60 % від прийнятої дози. Прийом їжі на його всмоктування не впливає. Пік концентрації еналаприлату у плазмі крові досягається приблизно через 4 години. Ефективний час напівнакопичення еналаприлату після багаторазового перорального прийому становить 11 годин. Ефективне пригнічення активності ангіотензинперетворювального ферменту відбувається через 2-4 години після прийому однієї дози еналаприлу малеату. Початок антигіпертензивної дії спостерігається через 1 годину, а максимальна дія - через 4-6 годин після прийому препарату. Тривалість дії залежить від дози, однак при рекомендованому дозуванні антигіпертензивний і гемодинамічний ефекти зберігаються не менше 24 годин. Еналаприлат виводиться переважно нирками. Основним компонентом у сечі є еналаприлат (40 % від прийнятої дози) і незмінений еналаприлу малеат (біля 20 %).

Побічні реакції.

З боку системи крові:анемія (включаючи апластичну та гемолітичну), нейтропенія, зниження гемоглобіну, зниження гематокриту, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, пригнічення кісткового мозку, панцитопенія, лімфаденопатія, аутоімунні хвороби, лейкопенія.

З боку ендокринної системи:синдром порушення секреції антидіуретичного гормону.

З боку сечовидільної системи:порушення функції нирок, ниркова недостатність, протеїнурія, олігурія.

З боку репродуктивної системи: імпотенція, гінекомастія.

Загальні порушення:астенія, підвищена втомлюваність, м’язові судоми, припливи, дзвін у вухах, відчуття дискомфорту, гарячка.

Лабораторні показники: гіперкаліємія, підвищення креатиніну в сироватці крові, підвищення сечовини у крові, гіпонатріємія, підвищення ферментів печінки, підвищення білірубіну в сироватці крові.
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   19


написать администратору сайта