Главная страница
Навигация по странице:

  • Етапи маркетингового управління зовнішньоекономічною діяльністю

  • РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ТА МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМТСВА ТОВ «IT- ІНТЕГРАТОР» 2.1. Загальна характеристика підприємства

  • ННІЩТ Логинова. ННІІОТ_2020_073_Логинова. Міністерство освіти і науки україни національний авіаційний університет


    Скачать 1.58 Mb.
    НазваниеМіністерство освіти і науки україни національний авіаційний університет
    АнкорННІЩТ Логинова
    Дата23.04.2022
    Размер1.58 Mb.
    Формат файлаpdf
    Имя файлаННІІОТ_2020_073_Логинова.pdf
    ТипДиплом
    #492536
    страница3 из 7
    1   2   3   4   5   6   7
    1.3. Особливості управління маркетинговою діяльністю при
    здійсненні ЗЕД В сучасному світі стабільно високий попит на продукцію, пошук нових споживачів та нових партнерів здійснюється завдяки грамотному маркетинг- менеджменту та його раціональному використанні. Підприємство почуває стабільність лише тоді, коли управління усіма підрозділами, відділами та функціями здійснюється за допомогою концепції маркетингу.
    Процес управління маркетингом має формуватися поступово, враховуючи усі особливості підприємства та всі його складові. Формування маркетингового механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності являє собою застосування керівного впливу держави, міських органів влади до товаровиробників експортоспроможної продукції з метою максимізації їх пропозиції на зовнішніх ринках. Механізм регулювання включає послідовне подолання товаровиробниками нижчих рівнів пропозиції товарів із недостатніми якісними характеристиками з метою досягнення пропозиції на високих ієрархічних рівнях за рахунок підвищення якості товару на все більш представницьких виставках і ярмарках [16]. Для інтенсифікації зовнішньоекономічних зв’язків, все більше підприємств розглядають новітні маркетингові підходи, із застосуванням факторів попиту і пропозиції. А стрімкий розвиток різних сегментів ринку та неоднозначні інтереси споживачів змушують підприємства все частіше проводити маркетингові дослідження.
    Варто зазначити, що провідне місце в системі міжнародного маркетингу займає дослідження іноземних ринків, під яким, як правило, розуміють процес пошуку, збору, обробки й аналізу даних про проблеми, пов’язані з маркетингом товарів і послуг. За таких умов головною метою маркетингових досліджень є зменшення невизначеності і ризику в ході прийняття комерційних рішень.
    Маркетингові дослідження, що проводяться на зарубіжних ринках, як правило, містять в собі два великих блока дослідження ринків; дослідження потенціальних можливостей підприємства.

    34
    Існують відмінності між маркетинговими дослідженнями іноземних та внутрішнього ринків і насамперед це:
    – складність одержання первинної інформації;
    – нестача (чи відсутності) вторинної інформації;
    – значні витрати на проведення польових досліджень;
    – необхідність координації досліджень на ринках різних країн.
    Маркетингові дослідження можуть проводити підприємством самостійно, або на його замовлення спеціалізованими маркетинговими фірмами.
    Ефективність таких досліджень залежить від системності та кількості джерел
    інформації. Шляхи взаємного пристосування інтересів виробників і споживачів можуть бути знайдені за допомогою маркетингових досліджень, для чого необхідно вивчити економічні інтереси як споживача, так і виробника, визначити сфери розбіжностей цих інтересів, знайти спосіб їх мінімізації шляхом розробки ефективної маркетингової стратегії. У здійсненні маркетингових досліджень виділяють два напрями: внутрішній та міжнародний. У зовнішньоекономічній діяльності вітчизняних підприємств регулювання зовнішньоекономічних зв’язків зорієнтоване на міжнародний маркетинг [22]. З урахуванням цього, маркетинг-менеджмент зовнішньоекономічної діяльності слід визначити як теорію та практику прийняття управлінських рішень на основі аналізу факторів міжнародного ринкового середовища.
    Дослідження проблеми необхідності формування системи логічної та обґрунтованої маркетингової поведінки в процесі прийняття рішення про вихід на зарубіжний ринок, застосування сучасних управлінських технологій в умовах інтернаціоналізованого маркетингового середовища і оперативної оцінки ефективності результатів зовнішньоекономічної діяльності, вимагає визначення етапів маркетингової діяльності компанії в процесі міжнародної діяльності (табл. 1.2), а також виділення найбільш важливих, з погляду особливостей інтернаціоналізації, в окремі алгоритми.

    35
    Таблиця 1.2.
    Етапи маркетингового управління зовнішньоекономічною діяльністю
    № Назва етапу
    Опис
    1
    Інформаційний
    - аналіз стану компанії і її можливостей;
    - моніторинг світового товарного ринку;
    - маркетингові дослідження ринку тощо.
    2
    Аналітичний
    - висування ,оцінка і субординація цілей;
    - обґрунтування вибору та привабливості ринків;
    - фінансове обґрунтування.
    3
    Стратегічного планування - обґрунтування стратегії виходу на зовнішній ринок;
    - визначення основних пріоритетів виробничо- комерційної поведінки фірми;
    - вибір стратегічного охоплення ринку.
    4
    Оперативний
    - розробка оперативного плану- узгодження та реалізація заходів з маркетингу- вирішення проблем логістики та сегментації.
    5
    Маркетинговий контроль - формальний контроль
    - неформальний контроль
    Джерело: [31].
    Прийняття рішення щодо процесу виходу та стратегії комерційної діяльності на зарубіжному ринку має відбуватись на основі постійного й регулярного моніторингу внутрішньо-корпоративних спрямувань компанії та кон’юнктури обраного ринку, а також послідовної реалізації певних маркетингових заходів з урахуванням результатів та наслідків попередніх етапів стратегічного маркетингового планування . На процес стратегічного маркетингового планування впливає певна група факторів, що визначає політику фірми на тому чи іншому ринку. Дані фактори не лише визначають доцільність виходу на ринок з точки зору присутності на ньому вільних ніш, структури попиту на товар чи послугу та ступеня впливу на бізнес різноманітних інститутів, але й дозволяють зробити висновки про адаптаційні можливості фірми в умовах зміни ринкових умов (рис. 1.4).

    36 Рис. 1.4. Основні групи факторів, що впливають на формування стратегії маркетингової діяльності міжнародних фірм [8] В контексті даного питання доцільно розглянути основні тенденції розвитку сучасного міжнародного бізнесу. Що стосується зовнішнього маркетингового середовища, то останнім часом прослідковується динамічна зміна смаків та уподобань споживачів, котрі притримуються принципів усвідомлення власних потреб. В той же час слід вирізняти особливості маркетингової поведінки суб’єкта в умовах інтернаціоналізованого вітчизняного ринку або зарубіжного маркетингового середовища, які можуть відзначатися рисами різного рівня
    інтернаціоналізації бізнесу від експортного до глобального. Відповідно спостерігається поступове узагальнення маркетингових атрибутів від специфічного набору делегованих «домашніх» етноцентрично орієнтованих маркетингових заходів, що тією чи іншою мірою адаптуються до умов
    Маркетингова концепція
    Тенденції розвитку зовнішнього маркетингового середовища
    Управлінські, матеріальні та фінансові ресурси підприємства
    Стан конкурентного середовища
    (основні компанії- конкуренти, їх переваги
    Місія, цілі та завдання підприємства, їх зв'язок із цільовим ринком

    37 конкретного зарубіжного ринку, до стандартизованих програм глобального маркетингу [20].
    Крім того, маркетингова поведінка компанії залежить від інтенсивності проникнення та складності здійснюваних операцій. Більшість українських компаній, не маючи досвіду організації інтенсивних форм присутності на зарубіжних ринках, здійснюють, як правило, експортні операції на засадах непрямого експорту. За цих умов основні функції міжнародного маркетингу перекладаються на посередників, залучених до експортної угоди. Проблема полягає в неможливості розвитку засад міжнародного маркетингу, адекватного сучасним умовам організації виробничо-комерційної і маркетингової діяльності в інтернаціоналізованому і конкуренто напруженому економічному просторі. Як показує досвід, зовнішньоекономічні зв’язки здійснюються не системно і планово, а спонтанно і персоніфіковано, тобто завдяки особистому ентузіазму окремих керівників, що прямо не повязано зі створенням та використанням сталих конкурентних переваг і міцного міжнародного іміджу. Це супроводжується формуванням пасивної бізнес-позиції.
    Згідно з результатами опитувань компаній, що працюють в умовах
    інтернаціоналізованого українського ринку, рівень використання активних
    інструментів міжнародного маркетингу серед вітчизняних компаній дуже низький і відповідає потребам формування активної бізнес- поведінки і високої конкурентоспроможності. Це підтверджують і попередні дослідження українських маркетологів, які доводять, що приблизно третина вітчизняних компаній намагаються реалізувати існуючі товари не стимулюючи їх за допомогою маркетингових заходів, і лише приблизно 20% прагнуть працювати на ринках і сегментах з урахуванням довгострокових цілей фірми, пов’язаних з розширенням її міжнародної діяльності [43].
    Існує багато підходів до визначення доцільності застосування тих чи
    інших маркетингових інструментів у процесі інтернаціоналізації виробничо- комерційної діяльності компанії. Фактично в кожному окремому випадку, як показує досвід, обирається свій оригінальний набір маркетингових дій, які

    38 становлять більш або менш цілісну систему міжнародного маркетингу.
    Узгодженість, власне системність заходів залежить від підприємницьких традицій та ринкових спрямувань компанії, конкурентної напруженості ринку, рівня і інтернаціоналізації діяльності, міжнародного іміджу тощо.
    Компанія на основі існуючої більш-менш глибокої інформації приймає рішення щодо можливостей міжнародної експансії і будує так званий ціннісний ланцюг, що відображає суть її зовнішньоекономічних планів та пріоритетів і відповідних «системних засобів вираження і категоризації видів діяльності»
    [10]. Застосування ідеї ціннісного ланцюга до зовнішньоекономічної діяльності сприяє створенню механізму маркетингового забезпечення міжнародної діяльності. Дієвість цього механізму залежить від достовірності маркетингової
    інформації, правильності оцінки ринкових перспектив та адекватності рівня
    інтернаціоналізації маркетингових зусиль. Проте міжнародні маркетингові дослідження недоступні всім учасникам зовнішньоекономічної діяльності через складність застосування загальноприйнятих методик до інтернаціоналізованого ринкового середовища через
    – збільшення кількості факторів, що впливають на діяльність фірми й
    імовірність непередбаченої взаємодії між ними (мито, податки, портові збори, зміни курсу іноземної валюти, інші способи транспортування, документація тощо);
    – незнайоме оточення і відсутність інтуїтивного розуміння відмінностей у споживчих мотиваціях і перевагах в іншій країні (інша культура, політична система, мова, стратифікація суспільства, особливості місцевого законодавства, технологічний рівень, стан економіки країни), різноманітні соціальні і культурні перешкоди;
    – фізичні чи механічні обмеження в отриманні інформації й організаційні можливості оцінки іноземного маркетингового оточення; неможливість використання місцевих чи міжнародних баз даних (наприклад, унаслідок незнання мови або високої ціни послуг).

    39
    Наступний етап – стратегічні перспективи и оперативні рішення – має багато аспектів і особливостей, що впливають па міжнародну маркетингову поведінку. Проте однією з найважливіших умов є успішне поєднання економічних
    інтересів учасників ринку, зокрема суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, і держави. Це складне питання вирішується шляхом узгодження – теоретичного, а іноді й документального – зацікавленості держави в тій чи іншій міжнародній спеціалізації і можливостями
    інтернаціоналізації діяльності окремих суб’єктів. Тому для багатьох країн принциповим питанням є визначення товарних, галузево-кластерних, територіальних пріоритетів міжнародного співробітництва, а для компаній – орієнтація професійних інтересів на сферу визначених пріоритетів. Можна зазначити, що успішна міжнародна діяльність українських суб’єктів господарської діяльності певною мірою залежить від обґрунтованої зовнішньоекономічної політики держави в усіх її проявах [51].
    Важливою обставиною формування механізму маркетингової поведінки компанії в міжнародному бізнес-середовищі є ступінь активності виходу на зарубіжні ринки, в основі якої лежить або нестримне прагнення до міжнародної експансії, або пасивне слідування певним обставинам. Використання міжнародного маркетингу в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю насамперед вимагає його планування, розробки стратегічної маркетингової програми. Важливо відзначити, що стратегічна маркетингова програма складає основу загального стратегічного плану фірми в галузі зовнішньоекономічної діяльності.
    Планування міжнародного маркетингу має свої стадії:
    – аналіз середовища діяльності підприємства і прогнозування тенденцій його розвитку;
    – визначення системи завдань на основі загальних завдань підприємства;
    – визначення пріоритетних напрямків діяльності;
    – сегментація іноземних ринків, вибір цільових сегментів;

    40
    – розробка стратегії виходу підприємства на іноземні ринки і поведінки на них
    – розробка заходів маркетингового комплексу
    – організація міжнародного маркетингу підприємства;
    – контроль за досягненням завдань міжнародного маркетингу і, за необхідності, корекція стратегії міжнародного маркетингу. . Для вибору оптимальної стратегії виходу на зарубіжні ринки компанії, що перебувають на стадії розвитку міжнародних відносин, необхідно розробити власний механізм обрання найбільш вигідної маркетингової стратегії відповідно ринкових умов та факторів, що є вирішальними на даному ринку (конкурентні умови, наявність ресурсів, структура попиту, місія та цілі).
    Серед основних критеріїв класифікації маркетингових стратегій виділяють наступні:
    - залежно від терміну реалізації, стадії життєвого циклу товару
    -загального стану фірми-виробника; за елементами комплексу маркетингу
    - видом диференціації; методом обрання цільового ринку; за ступенем сегментації ринків збуту.
    Компанії, зорієнтовані на міжнародну діяльність, повинні керуватися відповідними алгоритмами, щоб визначити свої можливості на зарубіжному ринку відповідно до власних цінностей та інтересів, і лише потім визначати маркетингову стратегію для їх реалізації. Таким чином, ще одним важливим елементом маркетингового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності українських суб’єктів виступає їх так звана ділова позиція у формі активної
    ініціації бізнесу. Але це стає можливим лише за умов використання сучасних підходів до вирішення питань управління , що має сприяти формуванню позитивного іміджу окремих видів бізнесу, зокрема продуктів та компаній, а також країни в цілому, і реалізації агресивної комплексної стратегії міжнародного маркетингу [52].

    41 У цих умовах важливим завершальним компонентом міжнародної маркетингової діяльності є ускладнення функцій контролю за результатами управлінських впливів, зокрема розробка показників і системи їх обчислення щодо типів та кількості ринків, ріння інтернаціоналізації маркетингових зусиль, територіального охоплення, ініціативності компанії в процесі залучення до світогосподарських зв’язків, досвіду і підготовки персоналу.
    Певну складність являє собою відзначення ефективності заходів міжнародного маркетингу, що досліджується через систему показників управлінської діяльності в інтернаціоналізованому ринковому середовищі.
    Функції контролю можна розглядати з точки зору відповідності організаційної структури завданням міжнародної діяльності; результатів діяльності та взаємодії функціональних підрозділів компанії; фінансових показників; кваліфікації персоналу іміджевих наслідків тощо.
    Формалізований контроль сприяє оптимізації управлінських функцій міжнародного маркетингу і підсумовує результати успішності міжнародної маркетингової поведінки компанії [38].
    Підприємства, що виходять на світовий ринок, опиняються в умовах жорстокої конкурентної боротьби. Щоб вижити в цій боротьбі і досягти успіху, необхідно використовувати можливості маркетингу. Саме на основі маркетингової діяльності проводиться більшість комерційних операцій на світовому ринку. Проведенні дослідження показали , що більше 75% комерційних невдач відбувається через помилки в маркетинговій діяльності.
    Міжнародний маркетинг
    ґрунтується на принципах внутрішнього
    (національного) маркетингу, тому використані в ньому стратегії, принципи і методики являються характерними і для міжнародного маркетингу. На думку деяких науковців , особливої різниці між маркетингом
    «внутрішнім» (під час діяльності на національному ринку) і експортним немає.
    Принципи маркетингової діяльності в обох випадках ідентичні. Але існує певна специфіка експортного маркетингу, що зумовлена особливостями функціонування закордонних ринків.

    42
    По-перше, зовнішні ринки висувають значно вищі вимоги до пропонованих товарів, їх сервісу, реклами і т. ін. [54]. Подруге, вивчення зовнішніх ринків, їхніх можливостей, що є вихідним моментом експортної маркетингової діяльності є ще більш складним і трудомістким процесом, ніж вивчення внутрішнього ринку. Звідси існує необхідність створення підприємствами-експортерами дослідних підрозділів, або отримання від спеціалізованих фірм-консультантів, що існують в країні, де пропонується експорт платної інформації про товарний ринок.
    По-третє, ефективна діяльність на зовнішньому ринку вимагає творчого використання маркетингових методів. По- четверте, відповідати вимогам світового ринку , пропонувати такі експортні товари, які навіть через певний період після виходу на ринок відрізнятимуться високою конкурентоздатністю.

    43
    РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ТА
    МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМТСВА ТОВ «IT-
    ІНТЕГРАТОР»
    2.1. Загальна характеристика підприємства
    «ІТ-ІНТЕГРАТОР» - український системний інтегратор, що володіє широкою продуктовою лінійкою і високими компетенціями в області ІТ.
    Компанія було засновано 5 грудня 2000 року. Фокусуючи свою діяльність на передових технологіях, компанія пропонує своїм клієнтам широку лінійку продуктів і послуг, спрямованих на підвищення ефективності роботи. Компанія сприяє формуванню ІТ-грамотності для розвитку української економіки.
    "ІТ-Інтегратор", орієнтуючись на потреби замовників, не обмежує свою цільову аудиторію і надає послуги як корпоративному сегменту, так і представникам малого та середнього бізнесу, підбираючи при цьому оптимальні рішення в залежності від специфіки діяльності компанії.
    Переваги: багаторічний досвід роботи на українському ринку; повний комплекс ІТ-послуг - від продажу обладнання до послуг аудиту, проектування, консалтингу і підтримки; більше 60 сертифікованих інженерів; орієнтація на бізнес-потреби замовників; співпраця зі світовими виробниками обладнання та програмного забезпечення; власне виробництво ПК і серверів (ТМ «Прайм»); висока якість обладнання: сертифіковані поставки, гарантія, сервісна підтримка та технічне обслуговування; велика філіальна мережа представленість у всіх областях України.
    Компанія «ІТ-Інтегратор» заявляє і підтверджує свою прихильність принципам етичного ведення бізнесу і нормам міжнародного і українського антикорупційного законодавства, дотримання вимог Кодексу бізнес-етики

    44 компанії», запровадивши і керуючи ефективністю «Антикорупційної програми». Система управління якістю продукції сертифікована відповідно до ISO
    14001-2015 і ISO 9001-2015. Рис. 2.1. Сертифікати системи управління якістю [100] На підприємстві існують безліч рішень, що представлені нижче.
    Дата-центри.
    Компанія надає професійні послуги з побудови високонадійних дата- центрів, які гарантують безперервну роботу ІТ-сервісів. У своєму підході до реалізації проектів компанія керується ключовими факторами ЦОД (центр обробки даних) нового покоління: сучасні підходи до дизайну, зростання екологічної свідомості, тенденція до ущільнення і хмарні обчислення.
    Проектний підхід.
    - збір вихідних даних, аудит ІТ та інженерних систем
    - розробка концепції рішення і технічного завдання;
    - проектні роботи;

    45
    - реалізація проекту
    - гарантійне і сервісне обслуговування.
    Продукти та рішення.
    - обчислювальна інфраструктура;
    - інфраструктура зберігання даних;
    - мережева інфраструктура ЦОД;
    - побудова розподільних катастрофостійкихї ЦОД;
    - інфраструктура, орієнтована на додатки;
    - конвергентні мережі;
    - шифрування даних між ЦОД;
    - балансувальник навантаження;
    - інженерна інфраструктура ЦОД.
    Базова ІТ-Інфраструктура.
    Повний комплекс послуг з проектування, побудови та підтримки системних ІТ-ландшафтів будь-якої складності. Використовуючи власний практичний досвід, професійну експертизу і високий рівень компетенцій партнерів, компанія реалізує проекти будь-якого масштабу, відповідаючи українським і світовим нормам і стандартам.
    Продукти та рішення
    - побудова хмарної інфраструктури;
    - віртуалізація;
    - системи високої доступності;
    - бази даних;
    - інфраструктурні програмні сервіси (системи ідентифікації і ін.).
    Мережева інфраструктура.
    Компанія "ІТ-Інтегратор" надає послуги проектування, побудови та підтримки сучасних і надійних мережевих рішень, що дозволяють компаніям забезпечити безперервну і безпечну роботу ключових бізнес-додатків і сервісів.
    Продукти та послуги.
    - консалтинг в області розробки вимог до мережевої інфраструктури;

    46
    - аудит мережевої інфраструктури;
    - проектування мережевої інфраструктури;
    - локальні мережі;
    - розподілені корпоративні мережі;
    - WAN-оптимізація;
    - Wi-Fi з сервісом геолокації і просунутої аналітикою;
    - Програмно-які визначаються мережі (SDN-рішення);
    - Системи управління мережевою інфраструктурою.
    Інформаційна безпека.
    Комплексний портфель рішень щодо забезпечення інформаційної безпеки, який реалізує всі необхідні механізми для захисту ІТ-інфраструктури.
    Продукти та рішення
    Аналіз захищеності інформаційних систем, системи захисту від DDoS- атак, системи управління доступом до мережі (BYOD), системи контролю і управління мобільними пристроями (MDM), системи запобігання вторгнень і системи міжмережевого екранування, системи захисту від шкідливого коду
    (AMP), системи контекстної фільтрації Web-, Email трафіку, системи захисту в віртуальному середовищі, системи аналізу мережевого трафіку, системи шифрування.
    Управління персоналом.
    Людський ресурс є основоположним капіталом кожної компанії, грамотне управління яким допомагає досягати менеджменту і власникам очікуваних результатів від бізнесу. На сьогоднішній день на ринку існує величезна кількість інструментів і засобів для побудови ефективної роботи процесів управління персоналом. Вибір відповідного рішення може залежати від ряду факторів: глобальної стратегії розвитку ІТ та бізнес-процесів (для міжнародних і територіально-віддалених компаній), передумов, що історично склалися і попереднього досвіду використання рішень [24].
    Компанія "ІТ-Інтегратор" допомагає перш за все проаналізувати ефективність роботи ваших бізнес-процесів, пов'язаних з функцією управління

    47 персоналом та менеджменту, і, як результат, запропонувати найбільш оптимальне рішення для автоматизації роботи з людськими ресурсами.
    Системи управління та моніторингу.
    Незважаючи на вид діяльності і масштаб компанії, сьогоднішні реалії змушують використовувати різні автоматизовані інструменти. При цьому з нарощуванням масштабів бізнес все більше занурюється в оперативне управління, не приділяючи належної уваги стратегічному плануванню своїх ІТ- ресурсів і навантаження на них.
    Питання критичності управління і адміністрування ІТ-середовища виходить на поверхню, як правило, на той час, коли компанія вже встигає зробити цілий ряд серйозних помилок: накопичити необґрунтовану кількість застарілого і непотрібного по суті устаткування і ПО, несвоєчасно оновлювати раніше встановлені сервіси, для вирішення однієї і тієї ж задачі використовувати різні додатки і ін.
    Безумовно, автоматизувати процеси критично необхідно, і, чим раніше ви почнете це робити, випереджаючи своїх конкурентів, тим більше шансів у вашого бізнесу, досягти своїх цілей. Але слід пам'ятати, що з впровадженням
    ІТ, дуже важливо автоматизувати управління інфраструктурою. За результатами опитування Microsoft, серед 400 міжнародних компаній більше 50% щодня виконуваних операцій, пов'язаних з ІТ-управлінням, реалізуються вручну. При такому підході, через 5 років експлуатації ІТ-систем більше 60% її сумарної вартості доведеться на утримання штату фахівців для адміністрування.
    Сучасні компанії гостро потребують автоматизації управління ІТ- середовищем, і компанія "ІТ-Інтегратор" готова запропонувати свої послуги в цьому напрямку.
    Контакт-центри.
    Тренд мультиканальності і повсюдне поширення технологій, спрямованих на створення якісно нового рівня обслуговування клієнтів, рухають розвитком контактних центрів. В сьогоднішніх реаліях при створенні

    48 або модернізації контакт-центру компаніям, в першу чергу, важливо грамотно підходити до рішення, виходячи з його функціоналу, надійності і, що важливо,
    інноваційності. Крім того, безумовною запорукою успішного впровадження контактного центру та його інтеграції з ключовими каналами комунікації із зовнішнім світом є досвід інтегратора.
    Компанія "ІТ-Інтегратор" має великий досвід співпраці з різними вендорами, побудувавши велику кількість контакт-центрів різних масштабів і складності для компаній з найрізноманітніших галузей. Разом з тим, компанія має унікальні компетенції щодо інтеграції call- центрів з безліччю автоматизованих систем, які щодня використовуються компаніями для забезпечення якісної взаємодії як всередині, так і для зовнішньої взаємодії з клієнтами.
    Також компанія виконує такі рішення: хмарні сервіси, CRM-системи, спільна праця, ІТ-аутсорсинг, сервісний центр, інженерна інфраструктура, виробництво ПК і серверів, рішення для СМБ.
    Проекти компанії:
    НВО «Авіа»
    НВО "АВІА" - професіонал в сфері розробки і модернізації навчально- тренувальних вертолітних комплексів для українських і міжнародних замовників. На світовому ринку розробників авіа-симуляторів і вертолітних тренажерів ця українська компанія має стійкі конкурентні позиції.
    "ІТ-Інтегратор" допоміг створити віртуальний центр для тренування вертолітників.
    Поєднання сучасних технологій, планування і грамотного супроводу дозволили створити унікальний комплекс не тільки за мірками України, ай в усьому світі. В результаті ресурсна база НВО "АВІА" поповнилася об'єктом повного циклу для навчання молодих професіоналів "льотної справи" і вдосконалення кваліфікації дослідної гвардії.
    "ІТ-Інтегратор" взяв участь у масштабному інноваційному проекті для вітчизняного оборонного комплексу. Компанія виступила підрядником

    49 створення унікального віртуального центру для тренування пілотів вертольотів, запущеного НВО "АВІА" в лютому цього року. "ІТ-Інтегратор" супроводжував питання технічного оснащення комплексу. Його ядром став тренажер-вертоліт, для управління яким необхідно було організувати диспетчерську для
    інструктора. За проектом диспетчерський пункт оснастили шістьма моніторами, які в зв'язці з передвстановленим ПО формують відео стіну. Пункт повинен вирішувати задачу моделювання позаштатних сценаріїв при польотах, наприклад: відмова двигуна, механічне пошкодження вертольота або складні погодні умови. Для організації роботи тренажера було запропоновано використовувати високопродуктивні ПК українського виробництва PrimePC
    (серія Pro). Графічні станції, виконані на базі серії Pro, призначені для промислового використання і відрізняються своєю масштабністю, продуктивністю і високою стійкістю до відмов.
    Завдяки тренуванням в центрі, пілоти можуть в максимально наближеною до реальної обстановки опрацювати всі аспекти польотів.
    Тренуватися в центрі зможуть пілоти і екіпажі вертольотів Мі-8МТВ, Мі-
    17В5, Мі-171Ш, Мі-24. МА «Бориспіль»
    Міжнародний аеропорт «Бориспіль» є найбільшим та найпотужнішим в
    Україні. Він забезпечує біля 65% авіаційних пасажирських перевезень України та щороку обслуговує більш як 8 млн. пасажирів. Аеровокзальний комплекс аеропорту складається з трьох терміналів.
    Модернізація обчислювальної інфраструктури МА "Бориспіль"
    Головний аеропорт країни являє собою величезний надскладний організм, функціонування якого неможливо уявити без сучасних
    інформаційних технологій. Для забезпечення стабільної роботи бізнес- процесів, безпеки пасажирів та координації дій партнерів у режимі х працюють десятки інформаційних систем. Розклад авіарейсів на інформаційних табло відображає система FIDS. Оголошення виконуються системою

    50 автоматичного звукового оповіщення AVIAVOX. За видачу та своєчасну обробку багажу відповідає система BHS. Реєстрацію на рейс ведуть в системах відправки пасажирів DCS, проходження авіа безпеки реєструє система С.
    Більшість з цих рішень використовують систему управління базами даних
    Oracle.
    Але "серцем" кожного аеропорту є система управління технологічними процесами (AODB). У Борисполі - це система розробки власних програмістів, яка отримала визнання та рекомендована ІАТА для впровадження іншими аеропортами.
    Справжнім випробуванням для AODB Борисполя стали навантаження під час проведення ЄВРО-2012. У процесі 15-річної експлуатації баз даних AODB запас масштабування обчислювальних ресурсів та систем збереження даних повністю було вичерпано. Також був відсутній механізм автоматичного переключення активних баз даних AODB на резервний сервер Oracle, що загрожувало зупинкою ключових бізнес-процесів у випадку збоїв.
    Досягнення аеропорту за останні роки щодо сталого росту пасажиропотоку та досвід експлуатації інформаційної інфраструктури під час пікових навантажень спонукало підприємство повернутися до питання модернізації ресурсів основної авіаційної системи - AODB.
    Спеціалістами аеропорту було розроблено новий технічний дизайн та вирішено реалізувати протягом 2015-2016 років проект консолідації серверних ресурсів баз даних Oracle на єдиній уніфікованій архітектурі, як AODB, так і решти основних авіаційних систем. Технічний склад рішення, вимоги та етапність робіт формувалися на основі отриманих аналітичних даних завантаження обчислювальних та дискових ресурсів існуючих серверів. За результатами проведених торгів компанія "ІТ-Інтегратор", Oracle Gold
    Partner, була залучена до реалізації проекту. Консолідацію баз даних AODB запропоновано було провести на нових виділених серверах існуючої
    інфраструктури ЦОД аеропорту та здійснити міграцію у середовищі відмовостійкого комплексу на базі Oracle Database 12c.

    51
    Також компанія виконувала такі проекти:
    «Кредобанк»: нещодавно в банку було завершено побудову сучасної платформи контакт-центру з автоматизацією ключових бізнес-процесів і впровадженням принципово нових послуг, яка зменшить час очікування відповіді та підвищить надійність роботи і стандарти якості обслуговування клієнтів. За допомогою партнера, компанії "ІТ-Інтегратор" (Cisco Authorized
    Technology Provider), було виконано проектування і побудову контакт-центру на базі системи Cisco Packaged Contact Center Enterprise 11.0, а також впроваджено сервіс запису розмов компанії ZOOM International.
    «Fozzy Group»: поліпшення роботи ключових інформаційних сервісів за допомогою компанії «ІТ-Інтегратор».
    Виконувалися також проекти для таких компаній:
    - ПАТ «Райффайзен Банк Аваль»;
    - ПАТ «Запоріжсталь»;
    - «Будмакс»;
    - ПАТ «КИЇВЕНЕРГО»;
    - «ОККО».
    Партнери та клієнти компанії: Партнерами ТОВ «ІТ-Інтегратор» є
    Cisco: компанія "ІТ-Інтегратор" пройшла щорічний обов'язковий аудит провідного виробника телекомунікаційного устаткування Cisco і отримала підтвердження статусу Cisco Gold Certified Partner, чинного на всій території
    Східної Європи протягом 1 року
    Hewlett Packard Enterprise (HPE): провідний постачальник інноваційних технологічних рішень для підвищення продуктивності, ефективності та безпеки
    ІТ-інфраструктури;
    - Oracle;
    - IBM;
    - NetApp;
    - DELL EMC;

    52
    - APC;
    - Microsoft;
    - ASUS;
    - INTEL;
    - Lenovo;
    - Siemens; та ін.
    Клієнтами ТОВ «ІТ-ІНЕГРАТОР» є такі компанії: «Люксоптика»,
    «Ощадбанк», «UniCredit» банк, Національний банк України, «D.Tek»,
    «Укртелеком»,
    «Укрсіббанк»,
    «NOVUS»,
    «ОККО»,
    «Запоріжсталь»,
    «Укрзалізниця», «OTP банк, «ROSHEN», «WOG», Аптека Доброго дня,
    «Київстар», «АТБ», «Оболонь», аеропорт «Бориспіль» та ін.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта