Главная страница

Пат физ ситуационные задачи. Морфологической


Скачать 0.7 Mb.
НазваниеМорфологической
АнкорПат физ ситуационные задачи
Дата17.01.2022
Размер0.7 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаPatfiz zadaci(2sem) ZADACI (1).docx
ТипЗадача
#334018
страница75 из 89
1   ...   71   72   73   74   75   76   77   78   ...   89

Задача 139


На консультації у лікаря-ендокринолога знаходиться хлопчик 14 років. Мати скаржиться на відставання у фізичному розвитку і росту. Хлопчик пропорційної статури, зріст 104 см. Вторинні статеві ознаки не виражені. Відставання в рості та фізичному розвитку стало помітно з 4-х річного віку. При детальному розпиті матері з'ясовано, що дитина з багатодітної сім'ї, переніс сепсис новонародженого у віці 2 тижні.

    1. Яка ендокринна патологія є у хворого і в чому причина її розвитку?

    2. Які додаткові дослідження дозволять остаточно підтвердити ваш діагноз?

    3. Чим пояснити відставання у фізичному розвитку і рості у хлопчика?

    4. Які можливі патогенетичні методи корекції даної ендокринної патології?

  1. Гипофизарный нанизм

  2. определения уровня СТГ,определение содержания в сыворотке крови ИФР I и ИФР-связывающего белка типа 3,Рентгенологическое исследование

  3. Отсутсвие эфеектов соматотропного гормона на анаболизм тканей и выработку Инсулиноподобных факторов роста ( рецепторы которых являются внутриклеточными митотическими путями тансдукции в хрящевой и костной ткани)

  4. Заместительня терапия экзогенным гормоном роста

Задача 140.


Хвора Р., 25 років, звернулася до ендокринолога зі скаргами на виділення з молочних залоз молозива, відсутність менструального циклу. Спадковість не обтяжена. У віці 13 років перенесла вірусний менінгоенцефаліт. Перші менструації з'явилися в 16 років, однак характеризувалися неперіодичністю і великими перервами. Заміжня 5 років, не застосовувала засобів контрацепції, однак вагітності не було, що пов'язує з порушеннями менструального циклу.

  1. Яка ендокринна патологія розвинулася у хворого і в чому причина її розвитку?

  2. Які додаткові дослідження дозволять остаточно підтвердити ваш діагноз?

  3. Чим пояснити порушення менструального циклу у пацієнтки?

  4. Який механізм галактореї у хворої?

  5. Які можливі патогенетичні методи корекції даної ендокринної патології?

  1. Гіперлактинемія

  2. Біохімічний аналіз крові (підвищений рівень глюкози та ЖК), аналіз на пролактин > 20 нг/мл, МРТ і КТ гіпофізу, рентгенографія черепа (дослідження турецького сідла), маркери онкології.

  3. При значному підвищенні рівня пролактину концентрація дофаміну падає, знижується вироблення гонадотропінів, що призводить до порушень менструального циклу аж до аменореї, яка в цьому випадку називається лактогенною.

  4. Зниження інгібуючої дії допаміну на синтез пролактину → пролактин стимулює ріст і розвиток молочних залоз, збільшення числа часточок і проток в них; необхідний для здійснення лактації - підвищує секрецію

молозива, сприяє дозріванню молозива, перетворенню молозива в зріле молоко

  1. Лікування повинно бути етіологічним (тобто усунення причини). Пріоритетним методом лікування пацієнтів з будь-якою формою гіперпролактинемії є медикаментозний лікування агоністами дофаміну.
1   ...   71   72   73   74   75   76   77   78   ...   89


написать администратору сайта