Главная страница
Навигация по странице:

  • Тести вихідного рівня

  • Еталони відповідей

  • Тести кінцевого рівня знань

  • Заняття 8 КЛІНІКО-ФАРМАКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.

  • Клiнiчна_фармакологiя_навчал_нии_посiбник. Навчальний посібник до практичних занять для студентів медичних факультетів вищих медичних навчальних закладів


    Скачать 466.6 Kb.
    НазваниеНавчальний посібник до практичних занять для студентів медичних факультетів вищих медичних навчальних закладів
    Дата08.02.2022
    Размер466.6 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКлiнiчна_фармакологiя_навчал_нии_посiбник.docx
    ТипНавчальний посібник
    #354745
    страница16 из 28
    1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   28
    ІІІ. Навчальні задачі

    1. Чоловіку 33 років під місцевою анестезією (1мл 2% розчину лідокаїну) проведена екстракція зуба. Через 7 хв після знеболення хворий почав скаржитись на нестачу повітря, запаморочення, відчуття стиснення в грудній клітці. Шкіра та слизові бліді, частота дихання – 32 за хвилину, АТ – 60/20 мм рт.ст., пульс – 112 за хвилину Чим зумовлено погіршення стану пацієнта? Визначте план фармакотерапії. Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    2. Хвора 28 років скаржиться на поширену висипку на шкірі, яка супроводжується нестерпним свербежем. Висипка з’явилася на другий день після щеплення протигрипозною вакциною. Об’єктивно: Загальний стан задовільний. На шкірі обличчя, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок – поширена уртикарна висипка, місцями зливного характеру. Пухирі рожево-червоного кольору, підвищуються над рівнем шкіри, центральна частина окремих елементів – білувато-матового відтінку. Ваш діагноз? Визначте план фармакотерапії. Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    3. У хворої після введення протиправцевої сироватки через декілька хвилин з’явилась різка кволість, запаморочення, серцебиття, задишка. Пізніше втратив свідомість Об’єктивно: виражені блідість шкіри та слизових, пітливість, пульс 110 за хвилину, АТ 60/40 мм рт.ст. Яка причина погіршення стану хворої? Визначте план фармакотерапії. Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    4. Медична сестра скаржиться на появу висипки на відкритих ділянках рук, свербіж, гіперемію, сухість шкіри, що виникає через день після контакту з вітамінами групи В. Який вірогідний діагноз? Визначте план фармакотерапії. Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    5. Хвора скаржиться на висипку на шкірі, яка з'явилась 2 дні назад після вживання цитрусових. Висипка зникає, але потім з'являється знову. Супроводжується свербіжем, підвищенням температура тіла до 37,6°С. На тулубі та верхніх кінцівках спостерігається рожева уртикарна висипка, яка місцями зливається. Яке захворювання можна запідозрити у хворої? Визначте план фармакотерапії. Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    6. Пацієнт, 38 років, хворіє на бронхіальну астму близько 5 років. Напади ядухи легкі, знімаються таблеткою еуфіліну або двома вдихами дозованого симпатоміметика. Щоночі між 4-ю і 5-ю годиною виникає утруднення дихання, яке знімається дозованим симпатоміметиком. Який бронхолітик доцільно рекомендувати хворому перед сном для запобігання нічних симптомів з врахуванням побічних дій?

    7. У чоловіка, 27 років, що хворіє на поліноз, 2 роки тому з’явилися напади експіраторної задишки. Приймає тайлед 4 рази на добу. Під час нападів задишки, що виникають 3-4 рази на тиждень, додатково вживає сальбутамол. Який оптимальний варіант подальшого лікування хворого? Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    8. Жінка, 45 років, хворіє на бронхіальну астму 20 років. В даний період напади виникають 2 – 3 рази на тиждень, вживає інтал, вентолін за потребою. Яка тактика поведінки хворої найбільш доцільна, якщо виник нічний напад? Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    9. Чоловік, 32 років, скаржиться на напад ядухи, який триває 48 годин, кашель з утрудненим відродженням харкотиння. Хворіє на бронхіальну астму протягом 5 років, приймав глюкокортикостероїди, користувався інгаляторами. Положення тіла напівсидячи, дифузний ціаноз. пульс – 110 за хвилину, АТ – 110/70 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Над легенями коробковий звук, вислуховуються сухі свистячи хрипи. У крові: еозінофіли – 18 %. Який оптимальний варіант подальшого лікування хворого? Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.

    10. Хвору, 60 років, доставлено з діагнозом: укус оси, анафілактичний шок. Який оптимальний варіант подальшого лікування хворого? Вкажіть протипоказання, побічні дії та взаємодії запропонованих ліків.



    ІV. Тести для контролю засвоєння матеріалу


    Тести вихідного рівня

    1. У клініку поступив хворий 18 р., зі скаргами на виражену задишку, кашель, свербіж шкіри. Захворів гостро, біля години тому після прийому аналгіну. З дитинства – кропивниця, “аспіринова астма”. Об’єктивно: параорбітальний набряк, почервоніння та набряк обличчя. Дихання свистяче. Пульс 96 за 1 хв., АТ 80/50 мм рт.ст. Препаратом невідкладної допомоги буде ?

    1. Дексометазон

    2. Дімедрол

    3. Еуфілін

    4. Строфантин

    5. Супрастин

    1. У пацієнта 43 р., при введення в/м біциліну виник сильний головний біль, шум в вухах, болі за грудиною, відчуття жару, пітливість. Об’єктивно: стан хворого важкий, PS 115 за 1 хв., ниткоподібний, АТ 80/30 мм рт.ст. Який з препаратів необхідно ввести в першу чергу ?

    1. Атропін

    2. Допамін

    3. Мезатон

    4. Преднізолон

    5. Строфантін

    1. Хворий Л., 21 року, після введення гентаміцину, через півгодини відчув нестачу повітря, свербіж долонь, почервоніння обличчя, запаморочення в голові. Артеріальний тиск знизився до 75/50 мм. рт ст., ЧД 24 за 1 хв., пульс 105 за 1 хв. З якого препарату необхідно розпочати невідкладну допомогу?

    1. Гідрокарбонат натрію в/в

    2. Гідрокортизон в/в

    3. Дімедрол в/м

    4. Допамін в/в

    5. Еуфілін в/в

    1. При проведенні скарифікаційного тесту із сумішшю пилкових алергенів у 26-літнього хворого Р., з клініко-анамнестичними ознаками алергічного риніту раптово з’явилися слабкість, запаморочення, холодний піт на тлі АТ 70/40 мм. рт.ст., ЧСС 120 за хвилину. Який першочерговий захід необхідно вжити для усунення даного ускладнення?

    1. В/в введення 40 мг дексаметазону

    2. Введення 0,9% розчину NaCl до 200 мл в/в струменево

    3. Киснева терапія

    4. Обколювання місця введення алергену 0,1% розчином адреналіну до 1 мл., накладання вище цього місця джгута

    5. Прийом 30 мг преднізолону per os

    1. Хворий 42 років, скаржиться на різке утруднення дихання, охриплість голосу, приступи чихання, рясні виділення рідини з порожнини носу, свербіння в носі та в очах. Вказані симптоми з’явились через 6 годин після прийому в їжу крабів. При непрямій ларингоскопії різкий набряк слизової гортані, просвіт гортані звужений до 2 мм. Які лікувальні заходи слід негайно провести хворому?

    1. Внутрішньовенне введення преднізолону

    2. Ендоларингеальні інгаляції

    3. Призначення антибіотиків

    4. Призначення протинабрякових препаратів

    5. Промивання шлунку


    Еталони відповідей

    № тесту

    1

    2

    3

    4

    5

    Відповідь

    A

    D

    B

    D

    A


    Тести кінцевого рівня знань

    1. Жінка 46 років 3 роки тому перенесла операцію струмектомію, після якої розвинулася клініка гіпотіреоідної недостатності. Була призначена замісна терапія. Препарати приймала нерегулярно, в результаті чого трапилась гіпотіреоїдная кома: ЧСС – 40 за 1 хв., АТ – 50/30 мм рт.ст., температура – 32° С. Для збереження життя хворої необхідно не гаючи часу в/в струйно ввести:

    1. Гангліоблокатори

    2. Глюкокортикоїди

    3. Інсулін

    4. Розчин 40% глюкози

    5. Серцеві глікозиди

    1. Хвора на системний червоний вовчак, 38 років, протягом 5-ти років постійно отримувала лікування середніми дозами глюкокортикостероїдів (30-40 мг преднізолону на добу) та, на протязі останніх 3-х місяців – імураном в дозі 150мг/добу і індометацином 75 мг/добу. В першу добу після оперативного втручання в хірургічному стаціонарі (видалення флегмонозного апендициту) раптово виникли: різка слабкість, запаморочення, різкі головні болі, болі в животі, підвищилась температура тіла. При огляді: ЧСС 140 за хвилину, АТ 40/10 мм рт ст., температура тіла 37,8°С, хвора збуджена. При пальпації живота: симптоми подразнення очеревини відсутні. Лабораторне дослідження сироватки крові: Na – 105 мЕкв/л, К- 6,4 мЕкв/л, глюкоза – 3,3 ммоль/л. Якого невідкладного лікування потребує хвора?

    1. Антибіотики парентерально, фізрозчин в/в

    2. Гідрокортизон в/в, фізрозчин в/в

    3. Ревізія черевної порожнини, антибіотики парентерально

    4. Седативні, антибіотики парентерально

    5. Седативні, глюкокортикостероїди в/в

    1. Добові дози гепарину, що використовуються для лікування 2-ї стадії ДВЗ-синдрому /ОД на добу/:

    1. 2500 - 5000

    2. 5000 - 10000

    3. 10000 - 20000

    4. 20000 - 40000

    1. Добові дози гепарину /ОД на добу/, що використовуються в III-й стадії ДВЗ-синдрому:

    1. 2500 - 5000

    2. 5000 - 10000

    3. 10000 - 20000

    4. 20000 - 40000

    1. Препарати, що використовуються в якості дезагрегантiв при ДВЗ:

    1. Ацетилсалiцилова кислота

    2. Параамiнобензойна кислота

    3. Полiглюкiн

    4. Реополiглюкiн

    1. Препарати, що використовуються для лікування геморагiчного васкулiту:

    1. Антибiотики

    2. Антигiстамiннi

    3. Гепарин

    4. Мiнералокортикоїди

    1. Препарати вибору для лікування гострого промiєлоцитарного лейкозу:

    1. Аспарагiназа

    2. Курси "7 + 3", "5 + 2"

    3. Ретиноїкова кислота та курси "7 + 3"

    4. Цитозар

    1. Препарат вибору для пролонгованої терапії мiєломної хвороби у хворих похилого і старечого віку:

    1. Вiнкрiстiн

    2. Мелфалан (Алкеран)

    3. Сарколiзiн

    4. Циклофосфан

    1. Які препарати заліза є пролонгованими?

    1. Фероплекс

    2. Сорбiфер

    3. Фенюльс

    4. Фероплект

    1. При лакуванні пiрiдоксiндефiцитної анемії більший ефект надає:

    1. Вiтамiн В12

    2. Великі дози вітаміну В6

    3. Гемотрансфузiї

    4. Препарати заліза


    Еталони відповідей

    № тесту

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10

    Відповідь

    B

    B

    C

    B

    D

    C

    C

    B

    В

    B


    Заняття 8

    КЛІНІКО-ФАРМАКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.
    1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   28


    написать администратору сайта