Главная страница

Під час розтину грижі у пацієнта 19 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПід час розтину грижі у пацієнта 19 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого
Дата16.02.2022
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаtesty chirurgia 5 kusr.doc
ТипДокументы
#363605
страница13 из 13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13

*A. Швидко прогресуюча анаеробна гангрена лівої гомілки

B. Блискавична анаеробна гангрена лівої гомілки

C. Повільно-прогресуюча анаеробна гангрена лівої гомілки

D. Швидко прогресуюча анаеробна неклостридіальна інфекція лівої гомілки

E. Блискавична форма гнилісної інфекції лівої гомілки
380. Хвора, 69 років, знаходиться на лікуванні в ЛОР – відділенні з приводу бокового лівобічного паратонзилярного абсцесу. При розтині отримано гній. Отримувала антибіотикотерапію, протизапальну терапію. На 4-у добу стан хворої погіршився. З'явилося погіршення самопочуття, підвищення температури, стало важко дихати. Почав турбувати біль в грудній клітці, який посилювався при диханні та ірадіював в міжлопаточну ділянку, посилювався при поколочуванні по ключицям. Про яке ускладнення можна думати?

*A. Медіастеніт

B. Плевропневмонія

C. Міжреберна невралгія

D. Сепсис

E. Заглотковий абсцес
381. Лікаря швидкої допомоги викликано до постраждалого. Циркулярною пилкою зроблено відрив лівої кисті на рівні променевозап’ястного суглоба у робітника 25 років. Має місце артеріальна кровотеча. Де треба накласти джгута для тимчасової зупинки артеріальної кровотечі?

*A. Середня третина плеча.

B. Нижня третина передпліччя

C. Верхня третина передпліччя.

D. Область ліктьового суглоба

E. Нижня третина передпліччя.
382. У хворого, 35 років, під час трансфузії 400 мл еритроцитарної маси з’явилися загальний неспокій, короткочасне збудження, біль за грудиною, у попереку, задишка, ціаноз, тахікардія 110 за 1 хв., артеріальний тиск знизився до 90/40 мм. рт.ст. Яке гемотрансфузійне ускладнення виникло у хворого?

*A. Гемотрансфузійний шок

B. Синдром масивних гемотрансфузій

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Цитратна інтоксикація

E. Алергічна реакція
383. Хворого, 50 років, через 6 годин після гострого початку хвороби переведено у хірургічне відділення зі скаргами на різкий нападоподібний біль у животі, затримку відходження калу та газів. Загальний стан тяжкий, збільшується пульс, АТ 90/60 мм. рт. ст., задишка, шкіряні покрови бліді, загальний ціаноз. Язик сухий. При огляді привертає увагу нерівномірно здутий живіт, його асиметрія. Під час ректального дослідження ампула прямої кишки порожня, сфінктер атонічний. Позитивний симптоми Хохенега, Валя та проба Цаге-Мантейфіла. Якій найбільш імовірний діагноз?

*A. Заворот сигмовидної кишки

B. Рак сигмовидної кишки.

C. Тромбоз мезентеріальних судин.

D. Заворот сліпої кишки

E. Гостра спайкова непрохідність кишок.
384. Хворий, 42 років, госпіталізований до відділення з ознаками гострого шлунково-кишкової кровотечі ІІ ступеня через 2 доби від початку захворювання. "Виразкового" анамнезу немає. В 16 – річному віці переніс хворобу Боткіна. АД – 170/70 мм рт. ст., пульс – 90 уд. в 1 хв. Пальпаторно визначається збільшена селезінка, печінка не пальпується. Яка причина кровотечі?

*A. Цироз печінки, портальна гіпертензія

B. Геморагічний гастрит

C. Гіпертонічна хвороба

D. Гострий гепатит

E. Геморагічний діатез
385. Вночі у сільську дільничну лікарню доставлено хворого 40 років. Діагностовано перфоративну виразку шлунку. Умови для проведення операції відсутні. Яка лікувальна тактика в даному випадку?

*A. Транспортувати в ЦРЛ, проводячи лікування за методом Тейлора

B. Проводить лікування за методом Тейлора на місці

C. Визвати операційну бригаду із ЦРЛ

D. Транспортувати до ЦРЛ під внутрішньовенним наркозом

E. Проводить лікування на місці, призначивши антибіотикотерапію і холод
386. Хворий, 48 років, звернувся до хірургічного стаціонару, в якому рік тому йому було виконано резекцію шлунку за Гофмейстером-Фінстерером з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, з скаргами на постійні приступи слабкості, що супроводжуються біллю в ділянці серця, пітливістю, поносами. Після обстеження було встановлено діагноз: демпінг–синдром середньої важкості. Вкажіть причину розвитку даної патології у хворого.

*A. Швидка евакуація їжі із шлунку в тонку кишку

B. Спадкова схильність

C. Підйом осмотичного тиску в просвіті шлунку

D. Перерозподіл рідини із судинного русла в тонку кишку

E. Прискорений пасаж їжі по кишечнику
387. Хворому, 28 років, з гострою шлунково-кишковою кровотечею ІІІ ступеня виразкового ґенеза перелито 1000 мл одногрупної консервованої еритроцитарної маси. Назвіть препарат, який необхідно застосувати у хворого під час гемотрансфузії для профілактики цитратної інтоксикації.

*A. Кальцію хлорид

B. Натрію хлорид

C. Калію хлорид

D. Магнію хлорид

E. Літію хлорид
388. Під час операції з приводу странгуляційної кишкової непрохідності в момент мобілізації хірургом петель кишечнику та натягування брижейки наступила зупинка серця. Цього б можна було запобігти шляхом:

*A. Введення місцевого анестетика у корінь брижейки

B. Попереднім введенням адреналіну

C. Попередньою гіпервентиляцію

D. ШВЛ 100% киснем

E. Попереднім введенням лідокаїну
389. Хворий, 40 років, доставлений у відділення зі скаргами на різкі болі в животі і його асиметрію, які раптово виникли після значного прийому їжі. Болі мають переймоподібний характер. Було одноразове рідке випорожнення. Гази не відходять. При пальпації живіт м’який, без ознак подразнення очеревини. В черевній порожнині пальпується рухоме, болюче пухлино подібне утворення туго еластичної консистенції. Який найбільш вірогідний діагноз?

*A. Заворот сигмоподібної кишки

B. Гострий панкреатит

C. Пухлина шлунку

D. Гострий гастродуоденіт

E. Рак прямої кишки
390. Хворий К., 42 років, госпіталізований до хірургічного стаціонару із скаргами на різкий кинжалоподібний біль у животі, одноразову блювоту. Страждає виразковою хворобою 12-ти палої кишки на протязі 8 років. Запідозрено перфоративну виразку 12-ти палої кишки, однак вільного газу у черевній порожнині не знайдено. Запідозрено прикриту перфорацію. Який метод дослідження слід застосувати для підтвердження діагнозу?

*A. Фіброгастроскопію

B. Лапароскопія

C. Лапароцентез.

D. Контрасне дослідження шлунка та 12-ти палої кишки

E. Пневмоперітонеум.
391. Хворий надійшов у хірургічне відділення через 1 добу після виникнення механічної жовтяниці. Після всебічного обстеження був встановлений діагноз: жовчнокам’яна хвороба, холедохолітіаз. Ваша лікувальна тактика.

*A.Ендоскопічна папілотомія з видаленням конкрементів. В другу чергу -
холецистектомія.

B. Холецистектомія з зовнішнім дренуванням протоків

C. Холецистектомія

D. Холецистостомія або холецистоєюностомія

E. Інтенсивна консервативна терапія
392. У хворого, 70 років, після ампутації нижньої кінцівки з приводу атеросклеротичної гангрени стопи на фоні миготливої аритмії на третій день після операції раптово виник гострий загрудинний біль, задишка. Шкіра холодна, волога, ціаноз верхньої половини грудної клітки і шиї за типом „комірця Стокса”, тахікардія, падіння артеріального тиску. Про яке ускладнення можна думати в першу чергу?

*A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Інфаркт міокарда

C. Напад бронхіальної астми

D. Стороннє тіло в дихальних шляхах

E. Гостре порушення мозкового кровообігу
393. Хворий доставлений у хірургічний стаціонар з діагнозом: закрита травма живота. Яке додаткове обстеження в першу чергу слід виконати для виключення ушкодження внутрішніх паренхіматозних органів?

*A. УЗД

B. Оглядова рентгенографія

C. Загальний аналіз крові

D. Ангіографія

E. ФГДС
394. Хворий з діагнозом закритої травми живота потрапив у хірургічне відділення через 6 годин після травми. Геодинамічні показники стабільні. Вільного газу в черевній порожнині не виявлено. Лабораторні показники крові в нормі. УЗД виконати немає можливості. У хворого зберігається біль в животі. Симптоми подразнення очеревини сумнівні. Напруження м’язів передньої черевної стінки немає. Ваша подальша тактика.

*A. Лапароцентез або лапароскопія

B. Динамічний нагляд за хворим в умовах хірургічного стаціонару

C. Хворий може знаходитись під амбулаторним наглядом хірурга поліклініки за
місцем проживання

D. Ангіографія, реовазографія

E. ФГДС
395. Лікар оглядає хворого, який лежить нерухомо на боці з приведеними до живота нижніми кінцівками, охопивши живіт руками, уникає зміни положення тіла. Обличчя змарніле, бліде з краплинами холодного поту, погляд зляканий, очі запалі. Кінцівки холодні, дихання часте, поверхневе, частота пульсу до 50-60 уд. в 1 хв. Артеріальний тиск знижений. Ваш попередній діагноз:

*A. Проривна виразка

B. Гострий апендицит

C. Кишкова непрохідність

D. Гострий холецистит

E. Ниркові кольки
396. Хворий К., 33 років, звернувся до лікаря через 14 годин після початку захворювання зі скаргами на незначну біль в епігастральній ділянці та правій половині живота. Із анамнезу встановлено, що захворювання почалося з раптового "кинджального” болю в епігастрії. Через 2 години біль зменшився, хворий почуває себе задовільно. Найбільш вірогідний попередній діагноз:

*A. Прикрита проривна виразка

B. Гострий панкреатит

C. Гостра кишкова непрохідність

D. Гострий холецистит

E. Гострий апендицит
397. Хворий скаржиться на раптовий „кинджальний” біль в животі, нудоту, одноразову блювоту. Об’єктивно: живіт „дошкоподібний”, позитивні симптоми подразнення очеревини. Запідозрено проривну виразку. Для підтвердження діагнозу найбільш інформативним методом інструментального дослідженя є:

*A. Фіброгастродуоденоскопія з наступною рентгеноскопією черевної порожнини

B. Рентгеноскопія шлунка

C. УЗД черевної порожнини

D. Комп’ютерна томографія

E. Іригоскопія
398. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на болі в епігастральній ділянці, нудоту, багаторазову блювоту, здуття живота, загальну слабкість. Хворіє на протязі 2-х діб. Початок захворювання пов’язує з вживанням алкоголю. Найбільш вірогідний діагноз:

A. Гострий панкреатит

B. Харчове отруєння

C. Гострий апендицит

D. Проривна виразка

E. Гострий холецистит
399. В результаті клінічного обстеження хворого, який скаржиться на болі в животі лікар встановив попередній діагноз гострий панкреатит. Який метод інструментального дослідження найбільш інформативний?

*A. УЗД

B. Оглядова рентгеноскопія черевної порожнини

C. ФГДС

D. Ангіографія

E. Колоноскопія
400. При огляді хворого з болями в животі встановлено попередній діагноз гострий холецистит. Який метод інструментального дослідження найбільш інформативний?

*A. УЗД

B. Внутрішньовенна холангіографія

C. Рентгенографія черевної порожнини

D. ФГДС

E. Колоноскопія
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13


написать администратору сайта