Главная страница

Під час розтину грижі у пацієнта 19 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПід час розтину грижі у пацієнта 19 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого
Дата16.02.2022
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаtesty chirurgia 5 kusr.doc
ТипДокументы
#363605
страница7 из 13
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   13

*А. Гостра емболія мезентеріальних артерій, ішемія кишечника

В. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки

С. Гострий дивертикуліт

D. Гострий холецистит

Е. Злукова тонкокишкова непрохідність
196. Хворий М., 35 років, скаржиться на біль в ділянці анального отвору, на краплини яскраво-червоної крові на калі наприкінці акту дефекації. Загальний стан хворого задовільний. При обстеженні живота патологічних змін не виявлено. При огляді анальної ділянки на 3, 7, та 11 годинах по циферблату виявлені гемороїдальні вузли з набряклою, гіперемованою з ерозіями слизовою оболонкою. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*А. Кровоточивий геморой

В. Рак прямої кишки

С. Тріщина прямої кишки

D. Тромбоз гемороїдальних вузлів

Е. Поліпи прямої кишки
197. Хвора О., 50 років, звернулась на прийом до хірурга зі скаргами на пухлиноподібне вип'ячування в правій паховій ділянці, яке збільшується при фізичному навантаженні. Об'єктивно: в положенні стоячи нижче пахової складки відмічається вип'ячування розмірами 2х3 см, м'яко-еластичної консистенції. Кашльовий поштовх - позитивний. По зовнішньому краю чітко визначається пульсація стегнової артерії. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*А. Стегнова грижа

В. Паховий лімфаденіт

С. Пахова грижа

D. Судинна аневризма

Е. Наливний абсцес
198. Хворому П., 40 років, з групою крові А (II) проводилось за показаннями переливання крові нативної плазми групи А (II). Через 20 хвилин після переливання хворий відмітив сильну пропасницю - озноб, підвищення температури тіла до 40оС, головний біль та біль у м"язах, кістках, задишку. При огляді - ціаноз губ. Пульс 106 в 1 хв., AT - 130/90 мм рт.ст. До якого виду трансфузійних ускладнень відноситься даний стан?

*А. Пірогенна реакція

В. Алергічна реакція

С. Гемотрансфузійний шок

D. Гемотрансфузійна реакція

Е. Цитратний шок
199. Хворий, 70 років, скаржиться на біль в правій здухвинній ділянці, втрату апетиту, нудоту, підвищення температури тіла до 37,2оС. Сім днів тому вперше відмітив біль під ложечкою, який через декілька годин перемістився в праву здухвинну ділянку. Об'єктивно: при пальпації живота в правій здухвинній ділянці виявлено утвір розмірами 7,0х7,0 см, нерухомий, незначно болючий. Перкуторно - над утвором тупий звук, аускультативно - кишкові шуми не посилені. PS- 76 за 1 хв. Загальний аналіз крові: еритроцити-3,8х1012/л, лейкоцити-3,7х109/л, паличкоядерні-8, сементоядерні-56, лімфоцити-27, моноцити-9; ШОЕ-12 мм/год. Найбільш імовірний діагноз, що зумовлює таку клінічну картину?

*А. Апендикулярний інфільтрат

В. Рак правої нирки

С. Рак сліпої кишки

D. Хвороба Крона (термінальний ілеїт)

Е. Спастичний коліт
200. Хворий Б., 16 років, поступив через 3 години після тупої травми живота. По дорозі в клініку тричі втрачав свідомість. Об" єктивно: стан важкий; шкіра бліда; пульс - 120 в 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення; AT - 80/40 мм рт.ст.; передня черевна стінка обмежено приймає участь в акті дихання, пальпаторно болюча на всьому протязі, де є позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга; по обом боковим каналам живота є притуплення перкуторного звуку; перистальтика пригнічена; є затримка відходження газів. Загальний аналіз крові: ер. - 3,0х1012/л; Нв - 80 г/л; Ht - 32 од. Ваш діагноз?

*А. Внутрішньочеревна кровотеча

В. Заочеревинна гематома

С. Травматичний оментіт

D. Розрив порожнистого органу

Е. Гостра кишкова непрохідність
201. Хворому, 23 роки, 4 дні тому виконана первинна хірургічна обробка вогнепальної рани нижньої третини правої гомілки. Стан хворого відносно задовільний. Рана після обробки не зашивалась. При перев'язці виявлено, що рана зі скудними кров'янисто-гнійними виділеннями, набряк навколо помірно виражений. При дотику до рани тампоном з'являється посмикування м'язів біля рани. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Що у хворого?

*А. Правець

В. Сибірка

С. Газова гангрена

D. Гнилісна інфекція

Е. Стафілококова інфекція
202. Хворий, 40 pоків, багато років страждає виразкою 12-палої кишки. В останні 2 дні біль в епігастрії став не таким інтенсивним, але з'явилась наростаюча слабкість, запаморочення. Сьогодні, піднявшись з ліжка, знепритомнів. Блідий. Пальпація в епігастрії болісна. Перитоніальні симптоми негативні. Яке ускладнення виразкової хвороби у хворого?

*А. Кровотеча із виразки 12-палої кишки

В. Стеноз воротаря шлунку

С. Малігнізація виразки 12-палої кишки

D. Пенетрація виразки в підшлункову залозу

Е. Перфорація виразки 12-палої кишки

203. У хворого, 60 років, жовтяниця на протязі 3-х тижнів, почалася без болю і інтенсивність ії зростає. Живіт при пальпації м'який. Позитивний симптом Курвуазьє. При УЗД жовчних шляхів відмічається розширення жовчного міхура і холедоха. Яка першопричина цих змін?

*А. Рак головки підшлункової залози

В. Жовчно-кам'яна хвороба

С. Хронічний індуративний панкреатит

D. Інфекційний гепатит

Е. Рак печінки
204. Хвора, 28 років, чистила рибу і проколола перший палець правої кисті. Через день відмітила почервоніння шкіри пальця, набряк, свербіння, наявність червоних смуг на передпліччі, збільшення і болючість ліктьових лімфатичних вузлів. Ваш діагноз?

*А. Ерізіпелоїд

В. Підшкірний панарицій

С. Бешиха

D. Лімфангоїт

Е. Лімфаденіт
205. У хворої, 30 років, після перенесеного грипу стала наростати слабкість, дратівливість, пітливість. Хвора схуднула, з'явилося тремтіння у руках, серцебиття, витрішкуватість. При огляді: шкіра обличчя гіперемована, волога, екзофтальм, позитивний симптом Марі, пульс - 120 уд. у 1 хв., щитовидна залоза збільшена, м'яка, безболісна. ТТГ крові - 0,2 мМЕ/л (N - 0.4-4 мМЕ/л). Ваш діагноз?

*А. Дифузний токсичний зоб. Тиреотоксикоз середньої важкості

В. Дифузний токсичний зоб. Легкий тиреотоксикоз

С. Аутоімунний тиреоїдит. Гіпотиреоз

D. Ендемічний зоб

Е. Рак щитовидної залози
206. Каретою швидкої допомоги в ЦРЛ доставлений хворий 65 років з підозрою на гостру кишкову непрохідність. Який метод дослідження є найбільш цінним для підтвердження діагнозу гострої кишкової непрохідності?

*А. Оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини

В. Фіброгастроскопія

С. Загальний аналіз крові

D. Ангіографія

Е. Рентгеноскопія шлунка
207. При лапаротомії у хворого виявлений гострий панкреонекроз з деструкцією хвостового відділу, тіла та частково головки підшлункової залози. Яка з операцій на підшлунковій залозі буде радикальною?

*А. Субтотальна резекція підшлункової залози

В. Оментопанкреопексія

С. Резекція підшлункової залози

D. Некректомія з локальним лаважом

Е. Абдомінізація підшлункової залози
208. У стаціонарі знаходиться хворий віком 58 років з ангіографічно доведеною емболією дрібних гілок легеневої артерії. 4 доби назад хворий переніс аденомектомію. Методом вибору в лікуванні його буде призначення:

*А. Прямих антикоагулянтів

В. Тромболітичної терапії

С. Непрямих антикоагулянтів

D. Тромбектомії з легеневої артерії

Е. Венотоників
209. У хворого з виразковою хворобою шлунку, ускладненою декомпенсованим стенозом після щоденних блювот з'явилися приступи клонічних судом. З чим це пов'язано?

*A. Гіпохлоремія

В. Гіповолемія

С. Гіпоальбумінемія

D. Гіпоглікемія

Е. Гіперглікемія
210. Хворий, 57 років, лікувався амбулаторно з приводу вогнищевої пневмонії 10 днів. Два дні тому з'явився кашель, багато зловонного харкотиння. Об-но: притуплення легеневого звуку у нижній долі правої легені. Аускультативно: амфоричне дихання. Заключення Ro-графії: абсцес нижньої долі правої легені. До антибіотикотерапії повинно включати:

*А. Санаційні бронхоскопії та бронхозаливки з антибіотиками

В. Призначення кортикостероїдів

С. Призначення сечогінних

D. Призначення сульфаніламідних препаратів

Е. Призначення імуно-корегуючих засобів
211. Хвора К., 35 років, після переохолодження кінцівок скаржиться на періодичні болі в пальцях рук, які посилюються при хвилюванні та в холодну пору року. Об'єктивно: пальці кінцівок синюшного кольору з незначними набряками. Пульсація на магістральних артеріях збережена. Глюкоза крові 5,5 ммоль/л. Поставте правильний діагноз.

*А. Хвороба Рейно

В. Хвороба Бюргера

С. Облітеруючий ендартеріїт

D. Облітеруючий атеросклероз

Е. Вузликовий периартеріїт
212. Хворий К., 65 років, палить протягом 30 років, скаржиться на періодичні болі в гомілках, які посилюються при ходьбі, особливо в холодну пору року. Об"єктивно: пальці синюшного кольору, ступні та гомілки холодні, шкіра на них витончена, пульсація на стегнових та підколінних артеріях різко ослаблена. Найбільш імовірний діагноз:

*А. Облітеруючий атеросклероз

В. Хвороба Бюргера

С. Облітеруючий ендартерії'т

D. Хвороба Рейно

Е. Вузликовий периартеріїт
213. Хворого К., віком 25 років, турбує періодичний біль в гомілках. Об-но: на гомілках та стегнах численні синюшні плями з явищами запалення, локальні набряки, які місцями переходять в некротичні ділянки. Пульсація на магістральних артеріях знижена. Ht 45%, протромбіновий індекс 90%, фібриноген А-5,33 г/л, фібриноген В++. Який з наведених діагнозів є найбільш вірогідним?

*А. Хвороба Бюргера

В. Облітеруючий атеросклероз

С. Облітеруючий ендартерііт

D. Хвороба Рейно

Е. Вузловий периартеріїт
214. Хвора, 40 років, скаржиться на наявність випинання по передній поверхні шиї протягом 5 років. Об-но: Ps 72 уд. за хв., AT - 110/70 мм рт. ст., в правій долі щитовидної залози пальпується малорухомий вузол 4х2 см, ліва доля не пальпується, основний обмін не змінений. Найбільш імовірний діагноз:

*А. Вузловий еутиреоїдний зоб

В. Вузловий гіпертиреоїдний зоб

С. Тиреоідит Ріделя

D. Змішаний еутиреоїдний зоб

Е. Серединна киста шиї
215. Хвора, 30 років, впродовж 4 тижнів відзначає збільшення та ущільнення тканин шиї, швидку втомлюваність. Об-но: Ps 62 уд./хв., ритмічний, АТ-120/80 мм рт. ст. Щитовидна залоза рівномірно збільшена, з чіткими контурами, щільна, мілко бугриста, рухома, з навколишніми тканинами не зв'язана. Температура тіла 37,2оС. Найбільш імовірний діагноз:

*А. Аутоімунний тиреоідит

В. Вузловий гіпертиреоїдний зоб

С. Флегмона шиї

D. Вузловий еутиреоїдний зоб

Е. Серединна кіста шиї
216. У хворого віком 65 pоків виник гострий біль у животі, запаморочення. Об-но: шкірні покрови бліді. Пульс 120 за 1 хв., AT - 70/40 мм рт.ст. Живіт м”який, помірно болючий в мезогастрії, де визначається пульсуюче пухлиноподібне утворення з нечіткими контурами. На ЕКГ - ішемія міокарда всіх відділів серця. Ваш попередній діагноз?

*А. Аневризма черевного відділу аорти

В. Аневризма грудного відділу аорти

С. Аневризма торакоабдомінального відділу аорти

D. Внутрішньочеревна гематома

Е. Заочеревинна гематома
217. Хворий, 44 років, скаржиться на інтенсивний оперізуючий біль у верхній половині живота, нудоту, багаторазове блювання. Захворювання пов'язує із вживанням алкоголю і жирної їжі. Стан важкий. Пульс 106 за 1 хв. AT - 100/60 мм.рт.ст. Живіт роздутий, болючий в епігастрії і лівому підребер'ї. Симптом Блюмберга-Щьоткіна сумнівний. Позитивні симптоми Мейо-Робсона, Воскресенського. Який імовірний попередній діагноз?

*А. Гострий панкреатит

В. Гострий холецистит

С. Гостра кишкова непрохідність

D. Тромбоз мезентеріальних судин

Е. Гострий перитоніт
218. Хворий К. госпіталізований з нападами судом. Багато років страждає виразкою ДПК. В останній місяць відмічає щоденну блювоту, схуд на 20 кг. Об'єктивно: Хворий виснажений. В епігастральній ділянці визначається "шум плеску". Нижня межа шлунку на рівні гребінцевої лінії. Лабораторно: загальний білок 43 г/л; К - 2,1 ммоль/л, Na - 118 ммоль/л, Са - 1,6 ммоль/л, хлориди - 82 ммоль/л, гематокрит - 64%. Який попередній діагноз?

*А. Декомпенсований стеноз воротаря

В. Кровоточива виразка ДПК

С. Субкомпенсований стеноз воротаря

D. Малігнізована виразка шлунку

Е. Компенсований стеноз воротаря
219. Хворий скаржиться на тупі болі у прямій кишці, що посилюються при акті дефекації. Хворіє 4 дні. Лікувався амбулаторно, проте стан не покращився. Температура тіла 37,8оС. В ділянці анального отвору патології не виявлено. При пальцевому дослідженні прямої кишки на боковій стінці праворуч виявлено щільне, болюче утворення, в центрі якого визначається флюктуація. Сформулюйте діагноз.

*А. Гострий підслизовий парапроктит

В. Гострий пельвіоректальний парапроктит

С. Гострий підшкіряний парапроктит

D. Гострий позадупрямокишковий парапроктит

Е. Гострий ішеоректальний парапроктит
220. Хвора, 68 pоків, скаржиться на переймоподібний біль у животі, нестримну блювоту. Хворіє 8 год. без видимої причини. В анамнезі холецистектомія. Язик сухий. Живіт асиметричний, визначається видима перистальтика. Пальпаторно - м'який, болючий у верхній половині. Симптоми подразнення очеревини негативні. Перистальтика підсилена, дзвінка. Який найбільш імовірний діагноз?

*А. Гостра злукова непрохідність

В. Постхолецистектомічний синдром

С. Гострий холангіт

D. Гострий панкреатит

Е. Гостра обтураційна товстокишкова непрохідність
221. У хворого, 38 років, раптово з'явився біль у лівій половині грудної клітки, задуха. Об”єктивно: стан середньої важкості, пульс - 100 уд. за 1 хв, AT 90/60 мм рт. ст., дихання зліва не вислуховується., при рентгенографії грудної клітини - колапс лівої легені до 1/2. Яке лікування потрібно призначити хворому?

*А. Пасивне дренування плевральної порожнини

В. Покій, розсмоктуюча терапія

С. Плевральні пункції

D. Оперативне лікування

Е. Активне дренування плевральної порожнини
222. Хворий, 25 років, поступив у хірургічне відділення через 6 годин з моменту захворювання з діагнозом: спонтанний пневмоторакс. Лікування за допомогою пасивного дренування плевральної порожнини протягом 3 діб ефекту не дало. Яке дослідження найбільш достовірно дозволить виявити причину відсутності ефекту від лікування?

*А. Торакоскопія

В. Бронхографія

С. Оглядова рентгенографія грудної клітини

D.Бронхоскопія

Е. УЗД
223. Хворий, 27 років, отримав травму грудної клітки при ДТП. Об-но: стан хворого важкий, ціаноз шкіри, при пальпації болючість та крепітація в ділянці IV - VI ребер праворуч по задній аксілярній лінії. Дихання справа різко ослаблене. Підшкірна емфізема. На оглядовій рентгенограмі колапс правої легені на 1/2 об'єму. Місце виконання діагностичної плевральної пункції?

*А. В II міжребер”ї по серединно-ключичній лінії

В. В плевральний синус

С. В VI міжребер”ї по задньоаксилярній лінії

D. В VII міжребер”ї по лопатковій лінії

Е. У місті найбільшої тупості, яка визначається перкуторно
224. Хвора, 45 років, скаржиться на втомлюваність, пітливість, дратівливість. Об-но: неспокійна. Пульс 108 за 1 хв, тремор рук. Щитовидна залоза збільшена (II ст.), безболюча, м'яка. Вкажіть найбільш інформативне дослідження, яке необхідно виконати для підтвердження діагнозу тиреотоксикозу.

*А. Визначення тироксину Т 4

В. Біопсія щитовидної залози

С. Визначення рівня ТТГ

D. Сцинтіграфія.

Е. Ларингоскопія
225. Хвора, 47 років, скаржиться на відчуття важкості, повноти в ногах, швидку втомлюваність при стоянні та ході, які проходять в горизонтальному положенні. Об”єктивно: розширення поверхневих вен лівої гомілки та стегна з пігментацією і трофічними розладами шкіри. З якої функціональної проби слід починати обстеження хворої?

*А. Троянова-Тренделенбурга

В. Пратта-2

С. Пратта-1

D. Трьохджгутова проба

Е. Маршова проба
226. Хворий, 36 років, впродовж 3-х днів відмічає помірні болі та невеликий набряк в ділянці правої гомілки. П'ять годин тому раптово з'явились болі в в/3 стегна і набряк всієї правої ноги з вираженим ціанозом. Об-но: при пальпації різка болючість у в/З стегна та інфільтрація вздовж судинного пучка. Ваш діагноз?

*А. Гострий правобічний ілеофеморальний тромбоз

В. Гострий тромбофлебіт глибоких вен правої гомілки

С. Гострий тромбофлебіт правої стегнової вени

D. Гострий тромбоз стегнової артерії праворуч

Е. Тромбоемболія правої стегнової артерії
227. Хворий, 25 pоків, скаржиться на тупий, розпираючий біль в лівому підребер'ї. Три роки тому - травма живота. Об-но: живіт асиметричний (є випинання в лівому підребер'ї). Пальпується збільшена, безболісна селезінка. УЗД - в нижньому полюсі селезінки гіпоехогенне, рідинне утворення 12х16х8 см. Ан.крові : Ер.-3,2х1012/л, Нв-98 г/л. Ваш діагноз?

*А. Післятравматична псевдокіста селезінки

В. Субкапсулярний розрив нижнього полюса селезінки

С. Інфаркт селезінки

D. Ехінококова кіста селезінки

Е. Синдром Бадда-Кіарі
228. Хворого Д, 53 pоків, після "жирної" їжі та прийому алкоголю турбує гострий оперізуючий біль у верхній половині черева та багаторазове блювання. Шкіра бліда, на животі - синюшна. Р-98 за 1 хв. AT-100/60 мм.рт.ст. Язик сухий, обкладений. Живіт пальпаторно м'який, різко болючий в епігастрії. Симптоми подразнення очеревини відсутні. Позитивні симптоми Керте, Мейо-Робсона. Ваш діагноз?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   13


написать администратору сайта