Главная страница

Під час розтину грижі у пацієнта 19 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПід час розтину грижі у пацієнта 19 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого
Дата16.02.2022
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаtesty chirurgia 5 kusr.doc
ТипДокументы
#363605
страница5 из 13
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

*А. Тромбоемболія правої підколінної артерії

В. Гострий тромбоз глибоких вен правої гомілки

С. Неврит сідничного нерва праворуч

D. Облітеруючий атеросклероз правої нижньої кінцівки

Е. Тромбоз артерій правої гомілки
128. Хворий, 28 років, поступив в стаціонар зі скаргами на біль в лівій половині грудної клітки, задуху. Травму заперечує. При рентгенологічному обстеженні виявлено пневмоторакс зліва. До цього моменту вважав себе здоровим, служив в армії. Яка найбільш імовірна причина виникнення спонтанного пневмотораксу?

*А. Булльозна емфізема

В. Бронхіальна астма

С. Хронічний бронхіт

D. Наявність злук в плевральній порожнині

Е. Тромбоемболія легеневої артерії
129. У хворого, 32 років, з закритою травмою грудної клітки з'явилась підшкірна емфізема в ділянці яремної ямки, яка швидко розповсюдилась на шию, обличчя, верхню частину тулуба. Який механізм такого розвитку підшкірної емфіземи?

*А. Пошкодження дихальних шляхів з розвитком емфіземи середостіння

В. Перелом ребер

С. Розрив діафрагми

D. Закритий пневмоторакс

Е. Забій серця
130. У хворого, 45 років, з гострим абсцесом лівої легені при кашлі раптово виникли сильні болі в грудній клітці, задуха, посилилась тахікардія. При рентгенологічному контролі зліва виявлено колабовану ліву легеню, повітря в лівій плевральній порожнині з горизонтальним рівнем рідини. Який механізм виникнення даного ускладнення?

*А. Прорив гнійника в плевральну порожнину

В. Розрив булли лівої легені

С. Перехід запалення на вісцеральну плевру

D. Ателектаз лівої легені

Е. Гостра серцево- легенева недостатність
131. У хворого, 82 років, защемлена пахова грижа самостійно вправилась в приймальному відділенні. З часу защемлення пройшло не більше 1 години. У хворого виражена серцево-судинна патологія. Яка хірургічна тактика?

*А. Динамічне спостереження в стаціонарі, при появі симптомів перитоніту - лапаротомія.

В. Герніотомія при поступленні

С. Невідкладна лапаротомія з ревізією органів черевної порожнини

D. Герніотомія в плановому порядку

Е. Спостереження за хворим в приймальному відділенні 2 години і при відсутності ознак

перитоніту відпустити
132. У хворої, 52 років, після приступу болю у правому підребір”ї виникла жовтушність шкіри і слизових оболонок. При УЗД виявлено конкременти у жовчному міхурі, холедох розширений до 1,5 см. Вміст холедоха чітко не візуалізується. Який метод обстеження дозволить підтвердити холедохолітіаз?

*A. Ендоскопічна ретроградна холангіографія

В. Фіброгастродуоденоскопія

С. Повторне УЗ-обстеження після підготовки

D. Комп'ютерна томографія

Е. Аналіз крові на білірубін, амінотрасферази
133. У хворого з виразковою хворобою в анамнезі виник раптово кинжальний біль в епігастрії, дошкоподібне напруження м'язів передньої черевної стінки, симптом Щьоткіна-Блюмберга. Який діагностичний метод найбільш інформативний для уточнення діагнозу і вирішення тактики лікування?

*А. Оглядова рентгенографія живота у вертикальному положенні

В. Фіброгастродуоденоскопія

С. Діагностична лапаротомія

D. Ультразвукове дослідження живота

Е. Загальний аналіз крові та сечі
134. У хворого, 24 років, з'явилась кривава блювота, випорожнення чорного кольору, загальна слабкість. AT 90/60 мм рт.ст. Пульс 120 за хв., слабкого наповнення і напруження. Ht - 0,20 л/л, Нв - 60 г/л, ЦВТ - 10 мм вод.ст. Діурез 800 мл, за допомогою якого з перерахованих показників можна найбільш точно оцінити гіповолемію?

*А. Центральний венозний тиск

В. Артеріальний тиск

С. Гематокрит

D. Гемоглобін

Е. Добовий діурез
135. Доставлено хворого 45 років зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, дьогтьоподібний кал. Стан хворого середньої важкості. Шкіра бліда. Пульс 110 уд./хв, AT-100/60 мм рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Під час термінової гастроскопії виявлено поліп антрального відділу шлунка розміром 1,5х2,1 см на широкій основі. Верхівка поліпа активно кровоточить. Визначте тактику лікування?

*А. Ендоскопічна діатермокоагуляція поліпа

В. Ендоскопічна поліпектомія

С. Ендоскопічний гемостаз, біопсія поліпа

D. Негайна операція в об'ємі резекції шлунка

Е. Лапаротомія, висічення поліпа
136. Доставлено хворого 45 років з гострою шлунковою кровотечею ІІ-ІІІ ступеня, яка проявилася гематомезією. Із анамнезу відомо, що хворий 10 років тому переніс напад гострого деструктивного панкреатиту, після якого з часом з'явилась спленомегалія. При огляді хворого шкіра бліда, пульс 110 уд./хв, AT-100/60 мм рт.ст., гемоглобін 90 г/л. Живіт дещо збільшений в розмірах, м'який, помірно болючий в лівому підребер'ї, де визначається великих розмірів селезінка. Печінка, підшлункова залоза не пальпуються. Встановіть діагноз.

*А. Позапечінкова портальна гіпертензія

В. Кровотеча із кісти підшлункової залози

С. Гострі виразки шлунка

D. Рак шлунка, ускладнений кровотечею

Е. Синдром Малорі-Вейса
137. Хворому М., 26 років, виставлено діагноз дифузний токсичний зоб III ступеня, тиреотоксикоз середньої важкості. Хворому запропоновано оперативне лікування, на яке він погодився. Які заходи під час передопераційної підготовки треба застосувати для профілактики тиреотоксичного кризу у післяопераційному періоді?

*А. Застосування антитиреоідних препаратів

В. Малотравматична хірургічна техніка

С. Ліжковий режим

D. Детоксикаційна терапія

Е. Застосування кортикостероїдів
138. У хворої М., 26 років, оперованої з приводу дифузного токсичного зобу III ступеня, тиреотоксикоза середньої важкості на 2 добу після операції з'явилися судоми кистей, стоп та обличчя. Симптоми Хвостека, Трусо позитивні. Хвора скаржиться на болі в області серця. На ЕКГ - подовження інтервала Q-T. Яке ускладнення виникл у хворої?

*А. Гіпопаратиреоз

В. Гіперпаратиреоз

С. Тиреотоксичний криз

D. Парез гортанних нервів

Е. Тиреотоксична міокардіодистрофія
139. Хвора С., 35 років, на 2 добу після операції з приводу змішаного токсичного зобу IV ст. скаржиться на болі в області серця. На ЕКГ - подовження інтервала Q-T. Симптоми Хвостека, Трусо чітко не визначені. Виставлено попередній діагноз прихованої тетанії. Яке дослідження треба провести для підтвердження діагнозу?

*А. Визначити вміст кальцію і фосфору у крові

В. Визначити вміст тиреотропного гормону

С. Визначити вміст калію

D. Визначити вміст натрію

Е. Визначити вміст тиреоїдних гормонів у крові
140. У хворої М., 40 років, оперованої з приводу дифузного токсичного зобу IV ст. після операції встановлено ураження гортанних нервів з порушенням фонації та ковтання. Які саме заходи мають вирішальне значення у профілактиці цього ускладнення?

*А. Субфасціальне видалення залози та малотравматична анатомічна хірургічна техніка

В. Використання місцевого знеболення

С. Передопераційна підготовка

D. Використання загальної анестезії

Е. Малотравматична анатомічна хірургічна техніка
141. Хвора А., 44 років, оперована з приводу змішаного токсичного зобу IV ст. Через 10 годин після операції стурбована, скаржиться на задишку, обличчя синюшне, голова нахилена уперед. На передній поверхні шиї визначається щільно-еластичне утворення, що постійно збільшується у розмірах. Яке ускладнення виникло у хворої?

*А. Післяопераційна кровотеча

В. Парез гортанних нервів

С. Абсцес післяопераційної рани

D. Підшкіряна емфізема

Е. Гіпопаратиреоз
142. Хвора А., 44 років, оперована з приводу дифузно-вузлового токсичного зобу IV ст. Через 10 годин після операції стурбована, скаржиться на задишку, тиск в області шиї, обличчя синюшне, голова нахилена уперед. На передній поверхні шиї визначається щільно-еластичне утворення, що постійно збільшується у розмірах. Вирішено, що у хворої виникла післяопераційна кровотеча. Яка подальша тактика?

*А. Видалити гематому, перев'язати кровоточиву судину

В. Призначити гемостатики

С. Холод на область рани

D. Призначити антибактеріальні препарати

Е. Компрес на область шиї
143. У хворої М., 26 років, виявлено вузол у правій долі щитовидної залози. Вузол з'явився протягом останніх 3 місяців, появу його хвора зв'язує зі стресом. Збільшення вузла та болю хвора не відмічає. Під час УЗД виявлено вузол 2х2,5 см у нижній частині правої долі щитовидної залози. Яке лікування треба призначити?

*А. Хірургічне лікування

В. Консервативну терапію

С. Динамічний нагляд

D. He потребує лікування

E.-
144. У хворої після субтотальної резекції щитовидної залози з приводу токсичного зоба III ст., тиреотоксикоза середньої важкості, різке погіршення стану, підвищення температури тіла до 39оС, хвора збудженна, є галюцінації, AT 120/40 мм рт. ст., ЧСС 180 за хв., ЧД 32 за хв., тони серця аритмічні. Яке ускладненя виникло у хворої?

*А. Тиреотоксичний криз

В. Гіпотиреоз

С. Злоякісна гіпертермія

D. Кровотеча

Е. Повітряна емболія
145. Наступного дня після прийому великої кількості алкоголю хворий відчув різкий біль у задньому проході, відчуття стороннього тіла, з'явилися незначні кров'янисті виділення з прямої кишки. При обстеженні в області ануса визначається "розетка" різко болючих і напружених випинань слизової прямої кишки багряного кольору, на 3 і 7 годинах за циферблатом відзначається некроз слизової з помірною кровотечею. Який діагноз можна встановити?.

*А. Гострий тромбоз гемороїдальних вузлів

В. Кровотеча з гемороїдальних вузлів

С. Геморой ускладнений випадінням IV ст.

D. Гостра анальна тріщина

Е. Поліп анального каналу
146. Хвора, 27 років, скаржиться на відчуття болю при дефекації, на наявність яскраво червоних смуг крові, що покривають калові маси. На протязі останніх 5 років страждає на закрепи. Ваш попередній діагноз:

*А. Анальна тріщина

В. Рак прямої кишки

С. Внутрішній геморой

D. Параректальна нориця

Е. Змішана форма геморою
147. Хвора, 47 років, 3 роки тому перенесла гострий тромбоз глибоких вен правого здухвинного сегменту. Наразі турбують біль, важкість, значний набряк правої нижньої кінцівки. При обстеженні виявлено значний набряк стегна та гомілки, бура індурація шкіри у нижній третині гомілки, варикозно-розширені поверхневі вени на гомілці. Ваша тактика оперативного лікування?

*А. Операція Пальма.

В. Операція Лінтона

С. Перев”язка поверхневих вен по Шеде-Кохеру

D. Венектомія по Нарату

Е. Венектомія за Маделунгом
148. Хвора К., 50 років, страждає на гострий тромбоз правого здухвинного сегменту. Готується до оперативного втручання. Які профілактичні заходи щодо тромбоемболії легеневої артерії необхідно провести у хворої?

*А. Установка кава-фільтра

В. Перев'язка здухвиної вени

С. Плікація нижньої порожнистої вени.

D. Призначення непрямих антикоагулянтів

Е. Призначення прямих антикоагулянтів
149. Хвора, 53 років, поступила в стаціонар зі скаргами на сильний біль в правій гомілці розпираючого характеру. Набряк стопи та гомілки, судомні скорочення литкових м”язів, підвищення температури до 38,5оС. Хворіє протягом 3 днів. При огляді шкіра правої гомілки та стопи гіперемована, напружена, блискуча. Окружність правої гомілки більша за ліву на 5 см. Рухи можливі, але дуже болючі. При пальпації кінцівки визначається болючість по ходу судинного пучка, особливо в підколінній ямці. Пульсація на артеріях стоп задовільна. Ваш діагноз?

*А. Гострий тромбоз підколінної вени

В. Варикозне розширення поверхневих вен гомілки

С. Гострий тромбоз великої підшкіряної вени стегна

D. Синдром Леріша, III стадія

Е. Синдром Педжета-Шретера
150. У хворої, 35 років, встановлено діагноз мітрального стенозу, III стадія захворювання. При обстеженні виявлено, що рухливість стулок клапана не страждає, кальцинозу стулок не має. Який метод лікування оптимальний?

*А. Комісуротомія

В. Анулопластика

С. Операція Еліса.

D. Операція Бентала.

Е. Протезування мітрального клапану
151. У хворого, 43 років, встановлено діагноз мітральної недостатності, III стадія захворювання. При обстеженні кальциноза стулок не виявлено. Який метод лікування оптимальний?

*А. Анулопластика

В. Протезування мітрального клапану

С. Комісуротомія

D. Операція Бентала

Е. Операція Еліса
152. Хвора Н., 46 років, надійшла до хірургічного відділення зі скаргами на болі в правому підребер'ї, що віддають у праву лопатку, нудоту, блювоту, підвищення температури тіла до 37,8оС. Живіт не роздутий, при пальпації визначається ригідність, болісність у правому підребер”ї, там же визначається щільне, болісне утворення. Позитивні симптоми Ортнера, Мюссі-Георгієвського. В аналізі крові - лейкоцити 12,6·109. Сформулюйте попередній діагноз?

*А. Гострий холецистит

В. Гострий панкреатит

С. Перфоративна виразка шлунка

D. Гостра кишкова непрохідність

Е. Правобічна ниркова коліка
153. Хвора Р., 58 років, скаржиться на періодичні ниючі болі в правому підребер'ї, гіркоту в роті, посилення болю після прийому жирної, гострої їжі. При УЗД: стінка жовчного міхура потовщена, у просвіті конкременти, холедох 0,6 см. Який вид оперативного втручання найбільш оптимальний у даному випадку?

*А. Лапароскопічна холецистектомія

В. Відкрита холецистектомія

С. Ендоскопічна папілосфінктеротомія, лапароскопічна холецистектомія

D. Холецистектомія, холедоходуоденоанастомоз

Е. Холецистектомія, зовнішнє дренування холедоха
154. Хворий К., 43 років, надійшов зі скаргами на слабкість, запаморочення, нудоту, блювоту "кавовою гущею", мелену. У анамнезі періодичні нічні, "голодні" болі у верхній половині живота, нудота, печія. Пульс 110 за хв., AT 90/60 мм рт. ст., Нв-78г/л, еритр.-2,6х1012, лейк.-9,8х109. Ваш попередній діагноз?

*А. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, гостра шлунково-кишкова кровотеча

В. Виразкова хвороба шлунка, гостра шлунково-кишкова кровотеча

С. Рак шлунку, гостра шлунково-кишкова кровотеча

D. Геморагічний гастрит

Е. Синдром Малорі-Вейса
155. Хворий скаржиться на сильну біль у верхній половині живота, що оперезує, нудоту, неприборкану блювоту. Стан важкий, пульс 110 за хв., AT 90/60 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт роздутий. При пальпації напруженість, хворобливість у верхніх відділках. На шкірі обличчя, живота синюшно-багряні плями. Ваш діагноз?

*А. Гострий панкреатит

В. Гострий холецистит

С. Гостра кишкова непрохідність

D. Тромбоз мезентеріальних судин

Е. Перфоративна виразка ДПК
156. Хворий Л., 36 років, надійшов зі скаргами на слабкість, запаморочення, нудоту, блювоту кров'ю. Занедужав раптово, після підняття ваги, раніше шлунок не турбував. Пульс 100 за хв., AT 100/60 мм рт.ст., Нв 100 г/л, еритр. 3,0х1012/л. Ваш попередній діагноз?

*А. Синдром Малорі-Вейса, гостра шлункова кровотеча

В. Виразка ДПК, гостра шлункова кровотеча

С. Виразка шлунка, гостра шлункова кровотеча

D. Рак шлунка, гостра шлункова кровотеча

Е. Геморагічний гастрит
157. Хвора О., 23 років, госпіталізована зі скаргами на нудоту, блювоту, переймоподібні болі в правій половині живота. В анамнезі апендектомія. Пульс 96 за хв., AT 110/70 мм рт.ст. Живіт роздутий, асіметричний за рахунок випинання в правій половині, де визначається симптом плескоту. Перистальтика кишок посилена. Симптоми подразнення очеревини не виявляються. Ректально: тонус сфінктера знижений, ампула розширена. Визначте попередній діагноз?

*А. Гостра спайкова кишкова непрохідність

В. Гостра обтураційна непрохідність

С. Гострий панкреатит

D. Гострий аднексит

Е. Харчове отруєння
158. У 24-річного чоловіка після прийому значної кількості їжі і алкоголю появилась блювота спочатку їжею, потім кров"ю зі згустками. При фіброгастроскопії встановлено синдром Мелорі-Вейса. Вкажіть оптимальний метод лікування хворого:

*А. Консервативна гемостатична терапія

В. Використання зонду Блекмора

С. Ваготомія

D. Гастротомія і зашивання слизової оболонки

Е. Резекція шлунку
159. У хворого 54 років, який на протязі 10 років хворіє виразковою хворобою 12-палої кишки, піля прийому їжі виникла гостра "кинжальна" біль в епігастрії. Хворий блідий, брадікардія, "дошкоподібний живіт", різко позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Яку патологію запідозрить лікар швидкої допомоги?

*А. Проривна виразка 12-палої кишки

В. Тромбоз кишечника

С. Гостра кишкова непрохідність

D. Защемлена грижа

Е. Гострий панкреатит
160. У виснаженого чоловіка, 42 років, який 15 років страждає виразковою хворобою 12-палої кишки, на протязі останніх двох тижнів щовечора має місце масивна блювота. При рентгеноскопії виявлено стеноз воротаря шлунку. Вищезгаданий стан ускладнився судомами. Яке ускладнення виникло у хворого?

*А. Хлоропривна тетанія

В. Кровотеча

С. Перфорація

D. Пенетрація

Е. Малігнізація
161. 40-річний хворий поступив в приймальне відділення з симптомами шлункової кровотечі: випорожнення чорного кольору, блювота типу "кавової гущі", блідий, кров"яний тиск 100/60 мм рт.ст., пульс 120 в хв. Який найбільш інформований метод встановлення причини кровотечі?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


написать администратору сайта