Главная страница

Одномерные и двумерные массивы в Python. 75-ПМК-10-75. Республиканский научнометодический журнал Педагогический


Скачать 1.33 Mb.
НазваниеРеспубликанский научнометодический журнал Педагогический
АнкорОдномерные и двумерные массивы в Python
Дата16.02.2023
Размер1.33 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла75-ПМК-10-75.docx
ТипНаучно-методический журнал
#939691
страница29 из 42
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   42

Қаныш Сəтбаев



Акбулатова Айгуль Нурлановна

«Ақсай техникалық колледжі» МКҚК қазақ тілі мен əдебиеті пəнінің оқытушысы


Оқыту бағдарлама- сына сəйкес оқыту

мақсаттары

10.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау;

10.2.4.1 - көркем шығармада көтерілген мəселелерге талдау жасау арқылы шы- ғармашылық жұмыс (эссе, əңгіме) жазу

Сабақтың мақсаты

-Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтап даралай алады

-Көркем шығармада көтерілген мəселелерге талдау жасап, эссе жаза алады

Сабақтың барысы:

Сабақ- тың ке- зеңі\ уа-

қыты

Педагогтің іс - əрекеті

Оқушының іс - əрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ- тың басы

3 минут

I Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Белсенді болу

  2. Уақыт шегінде жұ- мыс жасау

Формативті ба- ғалау




Сабақ- тың ор- тасы:

5 минут


15 минут

1- тапсырма:



Суретке назар салыңыз. Сіз суреткер болсаңыз Қаныш бейнесін қалай сипаттар еді- ңіз?

2тапсырма.

Романдағы кейіпкерлерді теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін (ата-анасы, ұстаз- дары, бауырлары, т.б) ПОПС əдісі арқылы жинақ- тау мен даралау;

(тыңдалым жəне айтылым, оқушының берілген мəтінге өз көз қарасын білдіруі, өз ойын əрі қарай жалғасты- руы

  1. ші сөйлем «Менің ойымша »

  2. ші сөйлем «Себебі мен оны деп түсінемін»

  3. ші сөйлем «Оны мен де-

ген фактілермен дəлелдей аламын»

  1. ші сөйлем «Осыған байла- нысты мен деген шешімге

келдім»

Дескриптор:

-Өз ойларын ауызша айтып, ортаға салады. Салыстырмалы түрде кейіпкерлер жүйесін жинақтап, даралайды

Дескриптор

-Оқушылар кейіпкер- лерді теріп жазады - Шығармаға көзқара- сын еркін түрде жеткі- зеді.

- Шешім шығарады

«Жапондық ба- ғалау» əдісі ар- қылы оқушы- ларды бағалау

«Бірін бірі баға- лау» əдісі ар- қылы бағалау

https://youtu.be/l A0nH_rAH-A
Қазақ əдебиеті оқулығы 10 сы- нып Авторлары: А.С. Ақтанова, А.Қ. Жүнді- баева, Л.Қ. Жұмекенова

«Атамұра» (2019 ж.)

10 минут

3-тапсырма: «Қаныштың ар-

Дескриптор -Эссе жа-

«Екі жұлдыз,







маны» деген тақырыпта ша-

зады -Жазған ойлары-

бір тілек» əдісі

Оқhttps://youtu.b




ғын эссе жазыңдар.

мен бөліседі;

арқылы оқушы-

e/K1ESOPMKu




(көркем шығармадағы ке-




лар бірін -бірі

RUулық




йіпкерлерге талдау жасап,




бағалайды







даралап өз ойларын жазу














5 минут

Мұғалім сабақты қорытын- дылау мақсатында оқушы- лардың сабаққа деген көзқа- расын тыңдайды.

Үй тапсырмасы: роман бо- йынша 3 жіңішке жəне 3 жуан сұрақтар дайындап

жазып келіңдер.





«Табыс сатысы» əдісі арқылы өзі

- өзін бағалау




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушы- ларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Оқушылардың өздігінен өзденіп жұмыс жүргізуіне ықпал етемін.

Бағалау Оқушылар- дың ақпаратты қанша- лықты меңгергенін қа- лай тексересіз?

Сырттан бақылау ар- қылы, өз-өздерінің бі- рін-біріне бағалату ар-

қылы тексеремін.

Пəнаралық байланыс АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс

Өз бетімен топта тиімді жұмыс жасауға, өзін-өзі жетілдіру жəне дамыту қажеттілі- гін сезінуге көмек беремін.

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсат- тары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциа- цияны жүзеге асыру қолымнан

келді ме?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу

үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қа- тысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сəтті өткен үш нəрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру жəне оқытуға қатысты)?

Қандай нəрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру жəне оқытуға қатысты)?

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   42


написать администратору сайта