Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогічна рада розглядає питання

  • Схарактеризуйте методи та форми організації роботи директора школи з педагогічним колективом.

  • Зміст

  • Розділ 1 Педагогіка


    Скачать 0.52 Mb.
    НазваниеРозділ 1 Педагогіка
    Анкор2-3y_kurs_pedagogika.doc
    Дата14.02.2018
    Размер0.52 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла2-3y_kurs_pedagogika.doc
    ТипДокументы
    #15539
    страница8 из 9
    1   2   3   4   5   6   7   8   9

    Зміст освіти зарубіжної школи

    Цікавим є зміст навчання в американських середніх школах.
    Старша середня школа США має два навчальні профілі: академічний і практичний.
    •Практичний — загальний, комерційний, індустріальний, сільськогосподарський напрями. Для всіх учнів обов'язкове вивчення рідної мови, суспільних дисциплін, природознавства і математики, заняття фізкультурою. Окрім того, вони можуть обрати кілька предметів з циклу необов'язкових.
    •Академічний профіль передбачає вивчення алгебри, геометрії, фізики, хімії, біології, іноземних мов. Право на отримання диплома про закінчення старшої середньої школи дає певна кількість залікових одиниць, або «кредитів» (не менше 16), які випускник повинен набрати у процесі навчання.
    -Заліковою одиницею вважають вивчення дисципліни впродовж року по 5 годин на тиждень. Таких одиниць треба набрати: з англійської мови і літератури — 4, з історії —2, соціальних наук — 1, природничих наук — 2, математики (алгебра, геометрія, тригонометрія) — 2. Кожен учень зобов'язаний прослухати 2—3-годинний цілеспрямований курс, наприклад, іноземної мови, психології, стенографії, 3—4 залікових одиниці можна отримати за вивчення додаткових предметів на вибір. За американськими законами, учень не зобов'язаний засвоїти весь програмний матеріал і отримати атестат з хорошими оцінками, він лише повинен щодня ходити до школи до 16 років. Відтак він може не продовжувати навчання.

    -Вкажемо, що у США немає загальнодержавної шкали оцінок. Застосовуються то різні варіанти числових, то рейтингові. Все ж найпоширеніша 5-бальна з позначенням балів літерами від А до Е.
    -Останній рік школи частина учнів присвячує поглибленому вивченню тих дисциплін, які вони планують обрати в закладах вищої освіти. Успішне складання заключних тестів може дати право розпочати занаття у ВЗО відразу з другого курсу.
    81. Зарубіжна школа і педагогіка прагнуть удосконалити існуючу класно-урочну систему навчання різними шляхами. Один із них — навчання учнів групою вчителів за певного розподілу обов'язків між ними. Провідний педагог пояснює новий матеріал кільком класам-паралелям, а закріплення здійснюють по класах інші вчителі-помічники. Така система поширена у школах США, Швеції та інших країн. До новацій у розвитку форм навчання належать неградуйовані школи і школи з різновіковими об'єднаннями учнів за інтересами. У не градуйованих школах заняття організовують так, щоб учень, виконуючи самостійну роботу під керівництвом учителя-консультанта, міг досягати вищих результатів власним темпом. Практикують і так зване відкрите навчання, суть якого в тому, що у школі учень навчається обмежений час, отримуючи від учителя

    загальні вказівки і завдання. Для їх виконання він повинен звертатися до спеціального навчального центру, де його забезпечать необхідною інформацією і матеріалами для самостійної роботи з опорою на технічні засоби навчання. В індивідуалізації навчання учнів використовують контрактну форму.
    Контракт — угода між учнем і педагогом, яка передбачає основні напрями самостійної роботи учня. Ця форма навчання дає змогу учням індивідуально планувати свою навчальну діяльність і оволодівати матеріалом відповідно до власних здібностей та інтересів.
    Серед нових форм організації навчання — «школи без стін». Діти збираються з учителем у різних місцях, планують свою роботу, відвідують заводи, музеї, бібліотеки, пізнають передусім практичний бік життя. У сучасних школах США використовують також проекти — індивідуальну або групову форму дослідження (учні збирають інформацію, аналізують її, роблять висновки й отримують результати).
    82. Загальноосвітній навчальний заклад - це заклад освіти, що забезпечує потреби громадян у загальній середній освіті. оловним завданням загальноосвітнього навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення, а також створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

    Структура:

    1.Загальна частина (розкривається те, чим керується ЗНЗ, завдання ЗНЗ, права та обов’язки тих, хто отримує освіту, рівень ЗНЗ,)

    2.Типи загальноосвітніх навчальних закладів та порядок їх утворення (опис типів ЗНЗ)

    3.Організація навчально-виховного процесу

    4.Учасники навчально-виховного процесу (зарахування до ЗНЗ, права учасників, зобов’язання, працівники, зобов’язання, права, батьки)

    5.Управління загальноосвітнім навчальним закладом (директор, пед..рада, конференція)

    6.Матеріально-технічна база та фінансово-господарська діяльність

    7.Міжнародне співробітництво

    8.Контроль за діяльністю загальноосвітнього навчального закладу


    83. Органом громадського самоврядування загальноосвітнього навчального закладу є загальні збори (конференція) його колективу, що скликаються не менше одного разу на рік. Порядок скликання, повноваження, чисельність, склад загальних зборів (конференції) колективу встановлюються статутом закладу і колективним договором.
    Загальні збори (конференція) заслуховують звіт директора про здійснення керівництва загальноосвітнім навчальним закладом, розглядають питання навчально-виховної, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу.

    У період між загальними зборами (конференціями) діє рада загальноосвітнього навчального закладу, діяльність якої регулюється статутом загальноосвітнього навчального закладу.
    До складу ради загальноосвітнього навчального закладу обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, учнів (вихованців) школи II - III ступенів, батьків і громадськості.
    Рада загальноосвітнього навчального закладу організовує виконання рішень загальних зборів (конференцій), затверджує режим роботи закладу, розглядає питання здобуття обов'язкової загальної середньої освіти молоді, підтримки ініціатив щодо вдосконалення системи навчання і виховання учнів, дослідно-експериментальної роботи педагогів, зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, розподілу фонду загального обов'язкового навчання, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу.

    У загальноосвітньому навчальному закладі за рішенням загальних зборів (конференції) або ради загальноосвітнього навчального закладу можуть створюватися і діяти піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об'єднання, комісії, асоціації тощо, положення про які розробляє і затверджує Міністерство освіти і науки.

    Піклувальна рада - це орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи загальноосвітнього навчального закладу.Члени піклувальної ради загальноосвітнього навчального закладу обираються на загальних зборах (конференціях).

    Склад піклувальної ради формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян.

    Піклувальна рада вживає заходів до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників тощо.


    84. Педагогічна рада - постійно діючий колегіальний орган управління навчальним закладом, який розглядає кардинальні питання навчаль­но-виховного процесу.
    До складу педагогічної ради входять усі педагогічні працівники ЗНЗ,заступник директора школи,бібліотекар, психолог, соціальний педагог, лікар,голова батьківського комітету, представники органів самоврядування. вчителі школи, батьки. Директор школи є головою педагогічної ради, яка є постійно діючим колегіальним органом управління навчальним закладом. Педагогічна рада розглядає багато питань роботи школи. Вона радить директору як організувати краще навчальний процес, удосконалити роботу вчителів. Педагогічна рада розглядає питання переведення учнів до наступних класів, їх нагородження за успіхи у навчанні, а також може притягнути учнів до дисциплінарної відповідальності за невиконання ними своїх обов'язків.

    Педагогічна рада розглядає питання:

    -вдосконалення й методичного забезпечення навчально-виховного процесу;

    -планування та режиму роботи загальноосвітнього навчального закладу;
    -переведення учнів до наступних класів та їх випуск, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи в навчанні;
    -підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
    -морального та матеріального заохочення учнів (вихованців) та працівників закладу;
    -притягнення до дисциплінарної відповідальності за невиконання ними своїх обов'язків

    85. Управління навчальним закладом здійснює директор і його заступники. їх функціональні обов'язки, порядок призначення чи обрання визначаються.
    Директор загальноосвітнього навчального закладу виконує такі функціональні обов'язки:
    -забезпечує реалізацію державної освітньої політики;
    -представляє інтереси навчального закладу в державних і громадських органах;
    -організовує навчально-виховний процес, здійснює контроль за його ходом і результатами, відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
    -створює необхідні умови для організації позакласної та позашкільної роботи;
    -створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, пошуку та застосування ними ефективних форм і методів навчання та виховання;
    -за погодженням з радою навчального закладу призначає і звільняє своїх заступників, педагогічних працівників;
    -організовує в установленому порядку раціональне використання виділених навчальному закладу бюджетних асигнувань;
    -несе відповідальність за свою діяльність перед учнями, батьками, педагогічними працівниками, та загальними зборами (конференцією), засновником, місцевими органами державної виконавчої влади.

    Вищим колегіальним органом громадського самоврядування у навчальному закладі є загальні збори всього колективу. У статуті навчального закладу визначено порядок скликання, повноваження, чисельність та склад учасників цих зборів
    Метою діяльності ради в першу чергу є сприяння демократизації навчального процесу, об'єднання всіх учасників цього процесу щодо розвитку навчального закладу, підвищення ролі громадськості, батьків у вирішенні питань, пов'язаних з організацією навчально -виховного процесу.
    До її складу пропорційно обираються представники від педагогічного колективу, учнів 5 - 11 класів, батьків і громадськості. На чергових зборах склад ради поновлюється на третину.
    Головою ради обирається один з членів ради. Директор або його заступники не можуть бути головами ради. Рада розглядає будь-які питання, що стосуються діяльності закладу і рішення приймаються простою більшістю голосів. Якщо не суперечить законодавству та Статуту навчального закладу, то воно повідомляється всім. Адміністрація може не погодитися з цим рішенням. Тоді спір вирішується узгоджувальною комісією, куди входять представники ради, адміністрації, профспілкового комітету.У навчальному закладі можуть (за рішенням загальних зборів або ради)створюватися і діяти піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет тощо.Права і повноваження директора школи, його взаємовідносини з органами шкільного самоврядування.
    Схарактеризуйте методи та форми організації роботи директора школи з педагогічним колективом.
    З Положення про ЗНЗ:
    Директор ЗНЗ:
    - здійснює керівництво пед. колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників
    - організовує навчально-виховний процес
    - забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів
    - відповідає за реалізацію Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість та ефективність роботи педагогічного колективу
    - створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи
    - забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки
    - розпоряджається в установленому порядку шкільним майном і коштами
    - підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів
    - дає дозвіл на участь діячів культури, науки, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій у навчально-виховному процесі, керівництві учнівськими об’єднаннями за інтересами
    - забезпечує права учнів на захист їх від будь-яких форм фізичного або психологічного насильства
    - вживає заходи щодо запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків
    - контролює організацію харчування і методичного обслуговування учнів- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання
    - щороку звітує про свою роботу на загальних зборах (конференціях) колективу

    Директор ЗНЗ є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління навчальним закладом.

    86.Про організацію учнівського самоврядування в дитячій організації „Краяни” Ірпінська зош 1-3 ступенів №13

    В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 13 міста Ірпеня діє дитяча організація „Краяни” , яка створена 29 квітня 1995року. Членами організації є всі учні 1-11 класів, а заступник з виховної роботи , педагог-організатор, класні керівники - виступають у ролі наставників і консультантів , надають методичну та практичну допомогу школярам , координують співпрацю об’єднань.

    Мета учнівського самоврядування:
    - розвиток організаторських здібностей в учнів школи

    - залучення їх до проведення навчального та виховного процесу

    - виховання національної свідомості , соціальної активності особистості

    - любові до рідної землі свого народу
    - формування правової культури, естетичного світовідчуття
    - прищеплення та розвиток моральних почуттів

    - організація здорового способу життя .

    Завдання учнівського самоврядування:

    - формування і розвиток гуманістично- спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією , почуттям національної свідомості.

    - участь у розробці плану роботи на новий навчальний рік;

    - підготовка та проведення свят, виставок, конкурсів, змагань;

    - забезпечення порядку в школі : організація чергування по школі, в класах;

    - організація пізнавальної , фізкультурно-оздоровчої діяльності ;

    - організація пошуково-краєзнавчої роботи в школі , поповнення новими матеріалами історико- краєзнавчого музейного комплексу школи;

    - організація роботи із збереження шкільного майна ;

    - організація роботи із благоустрою території школи;

    - контроль за відвідуванням учнями школи ;

    - заслуховування звітів органів учнівського самоврядування;

    - організація змагання-конкурсу між класними колективами на звання „зразковий клас”, „громадсько-активний клас”, „найкращий черговий клас”.


    Дитяча організація „Краяни” ЗОШ І-ІІІ ст.№13 м.Ірпеня, об’єднує три вікові групи учнів :

    1-4 класи - „ Країна барвінкова ” ;

    5 - 8 класи - об’єднання „ Веселка” ;

    9-11класи - об’єнання „ Джерело ” .

    До складу дитячої організації „Краяни” входить об’єднання „ Барвінчата ”.Це об’єднання об’єднує в єдиний колектив учителів , молодших школярів і батьків. Об’днання „Барвінчата” допомагає молодшим школярам пізнати, освоїти світ , який постійно відкривається перед ними , сприяє розширенню діапазону дитя- чих захоплень і є одним із універсальних засобів для розкриття і самореалізації кожної дитини.

    В об’днання за бажанням вступають учні 7-10 років,які навчаються в 2-4 класах

    Метою об’єднання є:

    -розвиток творчих здібностей дітей;

    -формування якостей громадянина, господаря своєї Батьківщини;

    -вивчення історії рідного краю.

    Розроблені,обговорені і прийняті на організаційних зборах барвінчат правила,Закони, символи і атрибути.

    Основні закони за якими живуть Барвінчата школи :

    -любити свою Батьківщину-Україну;

    -поважати Конституцію України;

    -виконувати свої конституційні обов’язки;

    -вчитись працювати на совість;

    -бути правдивим і чесним;

    -поважати батьків ,учителів,товаришів , близьких людей, людей інших національностей;

    -підтримувати національні традиції свого народу.

    Для об’днання існує зразок емблеми із зображенням хлопчика Барвінка в блакитному одязі на жовтому фоні.

    Кожний класний колектив має свою назву , девіз, куточок.

    87. Методична робота в школі:

    •спонукає вчителя до:

    вдосконалення фахового рівня, підвищення науково-теоретичного рівня, удосконалення педагогічної кваліфікації, підвищення загальнокультурного рівня.
    •сприяє: взаємному збагаченню вчителів педагогічними знахідками3.- дає можливість: молодим вчителям вчитися педагогічній майстерності у більш досвідчених колег. •забезпечує: підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку

    Зміст:
    - вивчення державних документів про школу і освіту
    -
    систематичне вивчення і аналіз навчальних планів, підручників, інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій щодо змісту форм і методів навчальної роботи
    - вивчення і впровадження в практику роботи сучасних досягнень педагогіки, психології, окремих методик, передового педагогічного досвіду
    - оволодіння новими методами і прийомами навчання і виховання
    1   2   3   4   5   6   7   8   9


    написать администратору сайта