Главная страница
Навигация по странице:

  • Другий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Третій міжнародний ветеринарний конгрес

  • Четвертий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Шостий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Сьомий ветеринарний конгрес

  • Восьмий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Десятий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Одинадцятий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Дванадцятий міжнародний ветеринарний конгрес

  • Тринадцятий Міжнародний конгрес

  • Чотирнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес

  • Шістнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес

  • Сімнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес

  • Вісімнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес

  • ОВД-учебник. Розділ Ветеринарний облік, звітність та діловодство 230


    Скачать 4.11 Mb.
    НазваниеРозділ Ветеринарний облік, звітність та діловодство 230
    АнкорОВД-учебник.doc
    Дата16.02.2017
    Размер4.11 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаОВД-учебник.doc
    ТипДокументы
    #2750
    КатегорияБиология. Ветеринария. Сельское хозяйство
    страница41 из 43
    1   ...   35   36   37   38   39   40   41   42   43

    Перший міжнародний ветеринарний конгрес відкрився 14 липня 1863 р. у м. Гамбурзі (Німеччина). У роботі конгресу приймав участь 101 делегат із Німеччини, Англії, Росії, Швеції, Швейцарії, Данії, Норвегії і Австрії. Причиною проведення конгресу була поява чуми великої рогатої худоби, що швидко поширилася в усіх країнах Європи, викликаючи ве­ликі економічні збитки. Учасники конгресу обговорили заходи боротьби з епізоотіями чуми і пошесного запалення легень великої рогатої худоби, ящуру, сказу, віспи овець. Одним з основних заходів боротьби з цим за­хворюванням було визнане проведення ветеринарно-поліцейських за­ходів.

    Основна ідея першого ветеринарного конгресу - це швидке з'ясову­вання етіології, причин поширення і запобігання пошесних хвороб тва­рин.

    Другий міжнародний ветеринарний конгрес був скликаний у 1865 році у м. Відні (Австрія); були присутні 170 делегатів. На засіданнях кон­гресу обговорювали питання боротьби з чумою великої рогатої худоби, сказом, а також порядок дезінфекції залізничних вагонів. Від Росії в ро­боті конгресу приймали участь 6 делегатів: професори Ф. Інтербергер, А.Д. Галицький (Харків), Равич (Петербург), П.П. Ієссен (Дерпт) і ветери­нарні лікарі Ундриц і Вейдеман (Петербург). Зі змістовною доповіддю про сибірку виступив професор Ф. Інтербергер.

    Третій міжнародний ветеринарний конгрес був відкритий у вере­сні 1867 р. у м. Цюриху (Швейцарія). У роботі конгресу взяли участь 188 делегатів. Віце-головою III конгресу був обраний російський вчений

    265

    професор Равич. Вперше на цьому конгресі було детально обговорене питання про введення огляду м'яса і його санітарної оцінки з метою охо­рони здоров'я людей. Учасники конгресу розглядали питання ветерина­рної освіти і визнали за доцільне узаконити право заняття ветеринарною практикою лише особам із фаховою освітою. Було визнано доцільним створення середніх ветеринарних закладів. На конгресі обговорили та­кож питання про становище ветеринарних лікарів, була висловлена про­позиція щодо доцільності виділення ветеринарії в самостійну галузь.

    Четвертий міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в 1883 році у м. Брюселі (Бельгія). На конгресі були присутні 217 делегатів. Об­говорювали питання ветеринарної освіти й організації ветеринарної служби. Було прийняте рішення про організацію Міжнародної ветеринар­но-санітарної служби й ухвалення між державними конвенції, мета якої -своєчасне повідомлення про появу чуми, ящуру, пошесного запалення легенів. Вперше було опубліковане рішення про обов'язкове пред'яв­лення ветеринарних свідоцтво про стан здоров'я тварин при перевезен­нях на транспорті. Прийнято рішення про періодичну публікацію Міжна­родного бюлетеня про появу і припинення хвороб тварин.

    П'ятий міжнародний ветеринарний конгрес був скликаний у 1889 році у м. Парижі. У роботі конгресу приймали участь п'ять делегатів від Росії, один з яких (професор Е.М. Земмер) був обраний віце-прези­дентом. На цьому конгресі вперше було поставлене питання про органі­зацію міжнародної ветеринарної служби по боротьбі з епізоотіями. Були розроблені основні положення ветеринарно-санітарної служби, в які включені такі питання, як створення у кожній країні державної ветеринар­ної служби з ветеринарних лікарів, що не займаються приватною прак­тикою, негайне повідомлення держав про появу епізоотій у одній з учас­ниць конвенції; найсуворіший ветеринарно-санітарний контроль на кор­донах за пересуванням тварин і продуктів тваринного походження.

    Шостий міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в 1895 році у м. Берні. У роботі конгресу взяли участь 680 делегатів, у тому числі 12 із Росії. Професор В.Г. Гутман був обраний головою конгресу. Дослі­дження, виконані російськими вченими (І.І. Мечніков, О.І. Кальнінг, Х.І. Гельман, Л.С. Ценковський), мали велике теоретичне і практичне значення в забезпеченні епізоотичного благополуччя у світі і попере­дженні захворювання людей зоонозами. Професором Равичем і акаде­міком В.І. Всеволодовим були проведені великі роботи з вивчення чуми великої рогатої худоби. Х.І. Гельман у 1890 році на шість із половиною місяців раніше повідомлення Р. Коха про відкриття туберкуліну, одержав витяжку із сапних бактерій, названу ним малеїном. Х.І. Гельман одноча­сно з Р. Кохом одержав і туберкулін.

    На конгресі обговорювали питання щеплення проти деяких інфек­ційних захворювань, про ветеринарну анатомічну номенклатуру, про вплив ветеринарної науки на соціальний розвиток і підняття народного добробуту. Конгрес визнав доцільним заснувати Міжнародне ветеринар­но-санітарне бюро для публікації бюлетеня про поширення заразних хвороб серед тварин.

    Сьомий ветеринарний конгрес був скликаний у 1899 році у м. Ба­ден-Бадені (Німеччина). Були присутні 958 делегатів від 26 країн. Від Росії брали участь М. Раупах (директор Юрївського ветінституту) і про­фесор К.М. Гольцман (Казанський ветінститут). На конгресі було прий­няте рішення про профілактичні щеплення проти ящуру, заходах боро­тьби із туберкульозом, про порядок використання м'яса і молока від ту­беркульозних тварин.

    Восьмий міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в Буда­пешті в 1905 р. брали участь 1400 делегатів. На конгресі був обраний Постійний Комітет, завданням якого були організація конгресів і підгото­вка програми засідань. До складу Постійного Комітету від Росії ввійшов професор Юр'ївського ветінституту К. Гапшіх. Учасники рекомендували при скликанні чергових конгресів розширити програму, щоб на засідан­нях розглядати не лише інфекційні хвороби тварин, але і терапію, хірур­гію, анатомію, фізіологію.

    На цьому конгресі сув розроблений проект Статуту Міжнародних ветеринарних конгресів. Були розглянуті питання страхування тварин, про роль молока в поширенні туберкульозу, про лікування інфекційних хвороб сироватками.

    Дев'ятий міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в Гаазі (Голландія) у 1909 р. У роботі взяли участь 1448 делегатів, у тому числі 37 від Росії. Крім загальних пленарних засідань працювали п'ять секцій (громадської ветеринарії і нагляду за харчовими продуктами; патології і бактеріології; практичної ветеринарії; зоотехнії; тропічних хвороб). На конгресі було заслухано 112 доповідей, у т.ч. по етіології суми свиней. Вперше повідомлялося, що збудником чуми свиней є вірус.

    Десятий міжнародний ветеринарний конгрес відкрився 3 серпня 1914 р. у Лондоні, але в зв'язку з Першою Світовою війною, що почалася 4 серпня, він припинив свою роботу. Подані на конгресі доповіді були видані в 1914 і 1915 рр.

    Одинадцятий міжнародний ветеринарний конгрес відкрився в Лондоні в 1930 р. У ньому вперше брала участь делегація Радянського Союзу. Очолював делегацію начальник Головного ветеринарного управ­ління А.В. Недачин, у її складі були М.М. Нікольский, К.І. Скрябін, С.М. Вишелеський, І.Р. Шульц. На засіданнях розглядалися питання


    266

    267

    ящуру, сибірки, бруцельозу, чуми великої рогатої худоби, гельмінтозів і стандартизації біологічних препаратів. Привернуло увагу повідомлення Валле, Карре, Вальдмана і Траутвейна про багатоштамність вірусів ящуру та тривалості імунітету проти одного із типів протягом одного ро­ку.

    Дванадцятий міжнародний ветеринарний конгрес проходив у 1934 році у Нью-Йорку. Брали участь 1782 делегати. У роботі конгресу від СРСР приймав участь К.Г. Мартін, директор ВІЕВ, і професор К.І. Скрябін. Було заслухано 81 доповідь (8 на пленарних засіданнях і 73 доповіді на секціях). К.І. Скрябін виступив із доповіддю "Проблеми деге­льмінтизації тварин в СРСР", основні положення якої зводяться до на­ступного:

    • уніфікувати міжнародну ветеринарно-гельмінтологічну номенк­
      латуру і називати усі гельмінтози відповідно роду можливих паразитич­
      них організмів;

    • створити Міжнародний гельмінтологічний комітет і постійне Між­
      народне гельмінтологічне товариство, Конгрес прийняв рішення про ор­
      ганізацію постійної Міжнародної комісії з вивчення паразитарних хвороб
      і організації заходів боротьби з ними.

    На конгресі розглядалися також питання боротьби з туберкульозом великої рогатої худоби, інфекційною анемією і енцефаломієлітом коней, бруцельозом, чумою свиней, сибіркою, маститами.

    Тринадцятий Міжнародний конгрес скликаний у м. Цюриху (Швей­царія) у 1938 р. У його роботі брали участь 1400 делегатів. На конгресі обговорювали питання про роль ветеринарного лікаря в годівлі й утри­манні тварин; про загальну стійкість тварин до інфекційних захворю­вань; про хвороби органів розмноження, а також про імунізацію проти ящуру.

    Чотирнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в Лондоні в 1949 р. Брали участь у його роботі 1087 делегатів із 53 країн. На конгресі обговорювали питання безплідності і штучного осіменіння сільськогосподарських тварин, підготовки ветеринарних кадрів, значен­ня ветеринарії в розведенні тварин і у виробництві продуктів харчуван­ня.

    П'ятнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес відкрився в 1953 р. у м. Стокгольмі. У роботі конгресу брали участь 1000 делегатів із 56 країн. Від СРСР приймали учать професори М.І. Леонов, А.В. Озеров і В.С. Єршов. Було заслухано 271 доповідь. На конгресі обговорювали питання мікробіології, епізоотології, фізіології, розмноження, імунітету, терапії незаразних хвороб, профілактики яловості, маститів і т.д.

    Від Радянського Союзу подані доповіді: "Будівництво гельмінтології" академік К.І. Скрябін; "Організація протиепізоотичних заходів в СРСР" професор М.І. Леонов; "Роль вчення І.П. Павлова у ветеринари" - про­фесор В.М. Коропов.

    Учасники XV конгресу затвердили новий склад бюро Постійного Ко­мітету, якому було доручено вивчити питання про доцільність створення Міжнародної ветеринарної федерації (Всесвітня ветеринарна асоціація).

    Шістнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес проходив у 1959 році в м. Мадриді. Усього брали участь 3000 делегатів із 51 країни. Від Радянського Союзу приймали участь 19 делегатів: А.А. Бойко, Я.Р. Коваленко, А.А. Поляков, І.Е. Мозгов, М.К. Юсковець, Ю.Г. Галузо, А.А. Кудрявцев, В.С. Єршов, Я.Є. Коляков та ін. Радянські вчені висту­пили з 9 доповідями, що викликали загальний інтерес і численні висту­пи.

    На пленарних і секційних засіданнях були висвітлені питання мікро­біології, бруцельозу тварин, хвороб свиней і птахів, ветеринарно-харчо­вої гігієни, радіобіології і стан ветеринарної науки. Було відзначено, що в більшості країн ліквідовані такі хвороби, як чума великої рогатої худоби і свиней, перипневмонія, віспа овець, сап, парувальна неміч, сибірка, а такі, як туберкульоз, віспа птахів перестали носити масовий характер.

    Сімнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в 1963 р. у м. Ганновері (ФРН). Відкриття конгресу було присвячено 100-річчю з дня проведення Першого Міжнародного ветеринарного конгресу. До складу радянської делегації входили А.А. Бойко - начальник Голо­вного управління ветеринарії МСГ СРСР, академік К.І. Скрябін, академік В.С. Єршов, професор А.А. Кудрявцев і кандидати ветеринарних наук В.А. Алікаєв і С.Б. Логінов. Усього працювало 12 секцій, було прослуха­но більше 500 доповідей і повідомлень. Від СРСР на конгресі було по­дано ЗО доповідей, 2 із яких були заслухані на пленарному засіданні. На пленарному засіданні був вручений диплом почесного члена конгресу академіку К.І. Скрябіну.

    Конгрес відзначив, що заходи, розроблені в більшості країн по бо­ротьбі з хворобами тварин за останні 100 років, дали добрі результати, незважаючи на те, що залишається ще багато невирішених проблем.

    Вісімнадцятий Міжнародний ветеринарний конгрес відбувся в Парижі в 1967 р. У роботі конгресу взяли участь 2900 делегатів із 60 кра­їн, у тому числі 42 делегати зі СРСР. Радянські вчені представили 42 наукових доповіді і повідомлення з фізіології, фармакології, паразитоло­гії, мікробіології, ветеринарної санітарії, незаразних хвороб і ветеринар­ній освіті.


    268

    269

    На конгресі начальник ГУВ МСГ СРСР О.Д. Третьяков був обраний віце-президентом ВВА. Позитивним результатом роботи радянської де­легації необхідно вважати введення російської мови як офіційної мови Всесвітніх ветеринарних конгресів.

    На конкурсі наукових фільмів з ветеринарії радянський кольоровий науково-популярний фільм "Гіподерматози великої рогатої худоби" оде­ржав першу премію і диплом.

    1. Всесвітній ветеринарний конгрес був проведений у м. Мехіко
      в 1971 р. У ньому взяли участь 4628 делегатів із 64 країн, 54 із яких були
      членами ВВА і 10 - спостерігачами. На урочистому відкритті конгресу
      був присутній президент Мексики Луіс Ечеверія Альварес. Було зробле­
      но 728 доповідей і повідомлень. У 15 секціях обговорювали 90 тем,
      практично з усіх питань ветеринарії, зоотехнії і ветеринарної освіти. В
      складі радянської делегації було 24 делегати, що виступили з 14 допові­
      дями з різноманітних питань ветеринарії. Всі вони одержали високу оцін­
      ку і відзначені дипломами конгресу. В виданих матеріалах конгресу опу­
      бліковано 48 статей радянських вчених. Конгрес прийняв резолюцію,
      основу якої складали питання дотримання ветеринарно-санітарних за­
      ходів, взаємна інформація і взаємодія державних ветеринарних служб
      країн при міжнародному обміні тваринними продуктами і сировиною
      тваринного походження.

    2. Всесвітній ветеринарний конгрес відбувся в м. Салоніках у
      1975 р. Були присутні вчені і ветеринарні фахівці з 65 країн. На пленар­
      них засіданнях конгресу були розглянуті питання по збільшенню вироб­
      ництва м'яса у світі, охороні навколишнього середовища, по спеціаліза­
      ції ветеринарної освіти, роль ветеринарної професії в суспільстві, пи­
      тання патології тварин, що мають значення в промисловому тваринниц­
      тві.

    3. Всесвітній ветеринарний конгрес відбувся в 1979 р. у м. Мос­
      кві. У роботі конгресу взяли участь 4418 чоловік з 69 країн світу, а також
      спостерігачі в різноманітних міжнародних організацій ФАО, ВООЗ, МЕБ,
      МАТ і ін. Робота конгресу проходила по 18 наукових секціях. Було за­
      слухано біля 600 доповідей, коротких повідомлень і виступів.

    Наукова програма конгресу підготовлена Постійним Комітетом ВВА за участю Організаційного комітету конгресу.

    XXI Всесвітній ветеринарний конгрес проходив під девізом "Ветери­нарія - на благо людства". Його робота була спрямована на обговорен­ня таких найважливіших проблем, як роль ветеринарії в забезпеченні людства повноцінними продуктами тваринництва і сировиною тваринно­го походження; питання ветеринарної охорони здоров'я й особливо бо­ротьби з хворобами, загальними для людини і тварин; питання тропічної

    ветеринарії; завдання та роль ветеринарії й охороні навколишнього се­редовища і збереженні тваринного світу. Академік ВАСГНІЛ Я.Р. Кова­ленко був обраний почесним членом конгресу.

    Одночасно з конгресом з 3 по 14 липня в Москві проходила спеціа­лізована міжнародна виставка "Ветеринарія-79", у роботі якої брали участь 68 іноземних фірм із 20 країн.

    XXII Всесвітній ветеринарний конгрес скликаний в 1983 році у мі­
    сті Перті (Австралія). Усього було 1700 делегатів із 62 країн світу. Робо­
    та конгресу проходила по 8 наукових секціях: хвороби свиней, хвороби
    птахів, епізоотологія; анатомія, хірургія, зоотехнія і державна ветерина­
    рія, гігієна продуктів тваринництва.

    Новим президентом ВВА обраний доктор Фігуероа (Перу), а віце-президентом від Східної Європи і СРСР - начальник ГУВ МСГ СРСР О.Д. Третьяков.

    1. Всесвітній ветеринарний конгрес відбувся в 1987 р. у
      м. Монреалі (Канада). У роботі приймали участь понад 3000 ветеринар­
      них фахівців із більш як 60 країн усіх континентів, у тому числі від СРСР
      - 7 делегатів. Конгрес проходив під девізом "За раціональне викорис­
      тання домашніх та диких тварин". Наукова програма конгресу включала
      4 пленарних засідання, 9 симпозіумів, засідання секцій фахівців, пере­
      гляди відеозаписів, демонстрацію плакатів. На першому пленарному
      засіданні були заслухані доповіді генерального директора Міжнародного
      епізоотичного бюро (МЕБ) доктора Л. Блажана "Світове виробництво і
      використання продуктів і сировини тваринного походження"; начальника
      Головного управління ветеринарії Держагропрому СРСР О.Д. Третья-
      кова "Значення ветеринарії в забезпеченні виробництва доброякісної
      тваринницької продукції" і керівника відділу ФАО доктора Н.А. Язноров-
      ського "Як ми можемо допомогти підвищити продуктивність тварин у
      країнах, що розвиваються". Всього на 18 секціях було заслухано понад
      700 доповідей, найбільше число доповідей зробили вчені Канади, США,
      ФРН. Радянські вчені на секційних засіданнях зробили 11 доповідей, що
      викликали великий інтерес у делегатів конгресу. Делегація СРСР брала
      участь у засіданнях бюро Всесвітньої ветеринарної асоціації (ВВА), її
      Постійного Комітету і фінансової комісії.

    2. Всесвітній ветеринарний конгрес відбувся в 1991 році в Ріо-
      де-Жанейро (Бразилія). Були присутні на ньому представники з 40 країн
      світу. Наукова програма включала три пленарні секції, на яких були за­
      слухані доповіді: "Ветеринарні лікарі і благополуччя тварин", "Ветерина­
      рна технологія майбутнього", "Перспективи розвитку харчової гігієни".

    Працювало 26 симпозіуми і 28 семінари з різних аспектів ветеринар­ної медицини. Від України на них виступив А.І. Собко.


    270

    271

    На засіданнях виконкому ВВА і Генеральної асамблеї розглянуті програми розвитку ВВА, Міжнародний Кодекс з ветеринарної етики, звіти комісій, фінансові питання тощо.

    На асамблеї були обрані президент і члени виконавчого бюро ВВА. Президентом обрано Д.Т. Блекборно (Англія) і 7 віце-президентів (Євро­па Західна і Східна, Азія, Північна Америка, Південна Америка, Африка і від асоційованих членів ВВА).
    1   ...   35   36   37   38   39   40   41   42   43


    написать администратору сайта