Главная страница

Тести педіатрія база. Розділ Захворювання дітей раннього віку


Скачать 1.35 Mb.
НазваниеРозділ Захворювання дітей раннього віку
АнкорТести педіатрія база.doc
Дата03.02.2017
Размер1.35 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТести педіатрія база.doc
ТипДокументы
#1990
страница10 из 13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13

Розділ 6. Захворювання сечової системи у дітей
1. Мати дівчинки 7-ми років пред'являє скарги на рецидивуючі болі в животі у дитини і шкірні ви­сипання, підвищену пітливість, змен­шення кількості сечі і насичений її ха­рактер. Відзначається ніктурія. АТ -90/60 мм рт. ст. Загальний аналіз сечі: відносна щільність - 1028, білок - 0,04 г/л, Л - 9-10 у п/зр, Ер - змінені, 6-8 у п/з, циліндри - не виявлені, солі -оксалати, велика кількість. Установіть попередній діагноз:

*А. Дисметаболічна нефропатія*

Б. Гострий гломерулонефрит з не-фритичним синдромом

В. Інфекція сечових шляхів

Г. Тубулопатія

Д. Гостра ниркова недостатність

2. У дитини 8-ми місяців темпе­ратура тіла - 39,2 °С, млявість, блі­дість, відмовлення від прийому їжі, однократна блювота, часті сечовипус­кання. При фізикальному обстеженні патології не виявлено. Сеча каламут­на. Яке додаткове дослідження допо­може установити діагноз?

А. Аналіз крові на цукор

Б. Загальний аналіз крові

*В. Загальний аналіз сечі

Г. Аналіз сечі на цукор з добової кількості

Д. Копроцитограма

3. У дитини 10 років спостеріга­ються напади лихоманки до 38,5 °С, погіршення самопочуття та апетиту, з'явились периорбітальні тіні, помір­но виражений біль у правій попереко­вій області. У гемограмі: Л - 14х109/л, п/я- 12%,с/я-72%,ШОЕ-35мм/год. Аналіз сечі - колір жовтий, мутна, в залишку - пластівці фібрину, Л 50-70 в п/з, виявлені активні лейкоцити, багато бактерій. Бактеріурія більше 105 в 1 мл сечі. УЗ-дослідження ни­рок - підвищення ехогенності чашко­во-мискової системи справа, набряк інтерстицію.

А. Гострий цистит

Б. Дистопія правої нирки

*В. Гострий пієлонефрит

Г. Дисметаболічна нефропатія

Д. Дисплазія правої нирки

4. У дівчинки 7 років, що двічі лі­кувалася антибактеріальними препа­ратами з приводу інфекції сечових шляхів, немає грубих вад нирок за да­ними УЗД, спостерігається рецидив лейкоцитурії, бактеріурії, підвищилась температура тіла до 38,5 °С, з'явився біль в поперековій ділянці зліва. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу для уточнення причини рецидування сечової інфекції?

А. Радіоізотопна ренографія

Б. Екскреторна урографія

В. Ретроградна пієлографія

Г. Термографія

*Д. Мікційна цистоуретрографія

5.Дівчинка 11 років захворіла гостро: з'явились біль у поперековій ділянці, нудота, блювання, часте се­човипускання, температура - 38 °С. Об'єктивно: живіт м'який, болючий при пальпації в ділянці попереку. В загальному аналізі сечі значна лейкоцитурія, бактеріурія. Із сечі висіяна кишкова паличка. Ваш діагноз?

А. Гострий апендицит

*Б. Гострий пієлонефрит

В. Хронічний гломерулонефрит

Г. Гострий вульвовагініт

Д. Гострий гломерулонефрит

6. Дівчинку 8-ми років турбу­ють ниючі болі в попереку протягом 4-х днів. Спостерігається підвищення температури тіла до 38 °С, часте бо­люче сечовипускання. Тиждень тому перехворіла на ГРВІ. Яке обстеження перш за все необхідно провести?

А. Загальний аналіз крові

*Б. Загальний аналіз сечі

В. УЗД

Г. Оглядову урографію

Д. Пробу за Зимницьким

7. Дитині 8 місяців. Тиждень тому перенесла ГРВІ. Фізичний та нервово-психічний розвиток відпові­дають вікові. Скарги на в'ялість, зни­ження апетиту, немотивоване повтор­не блювання, підвищення температу­ри на протязі останньої доби до 38 °С, блідість, часте сечовипускання мали­ми порціями. Тахікардія. В аналізі сечі виявлено: білок - 0,099 г/л, Л - 15-20 в п/з, бактеріурія (+++), слиз (+++). Про яке захворювання можна думати?

А. Гострий гломерулонефрит

Б. Дизметаболічна нефропатія

*В. Гострий пієлонефрит

Г. Фосфат-діабет

Д. Дефекти догляду

8. Дитина 8 років захворіла го­стро: температура тіла 39 °С, болі в по­перековій ділянці, болючість при сечо­випусканні. При огляді: ознаки інток­сикації, позитивний симптом Пастернацького з обох боків, більше зліва. Яке захворювання є найбільш імовірним?

А. Ниркова колька

Б. Грип

В. Гострий цистит

Г. Гострий гломерулонефрит

*Д. Гострий пієлонефрит

9. Дівчинка 9 років скаржиться на підвищення температури тіла до 37,5 °С, головний біль, млявість, слаб­кість, зниження апетиту, біль у живо­ті, часті і болісні сечовиділення. Був запідозрений гострий пієлонефрит. У клінічному аналізі сечі: питома вага -1018, білка немає, Л - 10-15 у п/з. Який з методів дослідження вірогідно допоможе підтвердити діагноз інфек­ції сечової системи?

А. Загальноклінічний аналіз крові

Б. Проба Реберга

В. Проба Зимницького

*Г. Бактеріологічний посів сечі

Д. Проведення клінічних аналізів сечі в динаміці

10. Дитина 13-ти років скаржить­ся на біль у надлобковій області, час­те сечовипускання малими порціями сечі. Лихоманка - 37,7 °С. В аналізі сечі: протеїнурія - 0,033 г/л, еритро­цити - свіжі, суцільно в препараті, солі-оксалати - незначна кількість. Який діагноз найбільш імовірний?

А. Дизметаболічна нефропатія

*Б. Гострий цистит

В. Гострий гломерулонефрит

Г. Гострий пієлонефрит

Д. Сечокам'яна хвороба

11. Дівчинка 12-ти років, захворі­ла 2 тижні тому. З'явились скарги на біль у поперековій ділянці, підвищен­ня температури тіла до 37,5-37,8 °С, загальну слабкість, зниження апетиту. При огляді спостерігається блідість шкіри, ЧСС - 98 /хв. Аналіз сечі: пи­тома вага - 1017, білок - 0,066 г/л, Ер 6-8 в п/з, Л - 40-60 в п/з. Виберіть найбільш імовірний діагноз:

А. Інтерстиціальний нефрит

Б. Гострий гломерулонефрит

В. Гострий цистит

Г. Гострий вульвіт

*Д. Гострий пієлонефрит

12. Дитина 10 років хворіє близь­ко тижня. Захворіла гостро після пере­охолодження: з'явились болі в животі та в попереку, підвищилась темпера­тура тіла до 38 °С. В аналізі сечі: лей­коцитів - до 25-30 в п/з, білок - 0,33 г/л. Яке обстеження необхідно про­вести для призначення етіотропного лікування?

*А. Бактеріологічний посів сечі

Б. Внутрішньовенну орографію

В. Пробу за Зимницьким

Г. Пробу за Нечипоренко

Д. Цистографію

13. У дитини 14 років із вторинним хронічним пієлонефритом протягом останніх 5 років не було загострень. Яка тактика дільничного лікаря у відношенні диспансерного нагляду?

А.З обліку не знімати, при досягненні 15 років передати підлітковому лікарю

*Б.Зняти з диспансерного обліку

В.Зняти з обліку після поглибленого обстеження у нефрологічному стаціонарі

Г.Продовжити проти рецидивне лікування 2 рази на рік

Д.При повній клініко-лабораторної ремісії зняти з обліку у 15 років

14. Дівчинка 12-ти років, захворіла 2 тижні тому з’явились скарги на біль у поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,5-37,8 оС, загальну слабкість, зниження апетиту. При огяді спостерігається блідість шкіри, пастозність повік, ЧСС 98 /хв. Аналіз сечі: питома вага 1017, білок 0,066 г/л, еритроцити 6-8 в п/зору, лейкоцити 40-60 в п/зору. Виберіть найбільш імовірний діагноз.

*А. Гострий пієлонефрит

Б. Гострий гломерулонефрит

В. Гострий цистіт

Г. Гострий вульвіт

Д. Інтерстіціальний нефрит

15. Які з перерахованих антибактеріальних препаратів не показані в лікуванні гострого пієлонефріту?

*А. Ампіцилін

Б. Цефазолін

В. Гентаміцин

Г. Цефтазідім (фортум)

Д. Амікацин

16. Дитина 13-ти років скаржиться на біль у надлобковій області, часте сечовипускання малими порціями сечі. В аналізі сечі-протеінурія-0,033 г/л, еритроцити свіжі, суцільно в препараті, солі-оксалати незначна кількість. Який діагноз найбільш імовірний?

*А. Гострий цистит

Б. Дизметаболічна нефропатія

В. Гострий гломерулонефрит

Г. Гострий пієлонефрит

Д. Сечокам’яна хвороба

17. У дитини віком 8 місяців спостерігається загальна слабість, субфебрильна температура тіла, блідість шкіри, втрата маси тіла, пастозність повік. У загальному аналізі сечі білка 0,65 ‰, лейкоцитів 60-80 у полі зору. Для якого захворювання характерні ці симптоми?

*А. Гострого пієлонефриту

Б. Гострого гломерулонефриту

В. Інфекції сечовивідних шляхів

Г. Гострого циститу

Д. Дисметаболічної нефропатії

18. Батьки семирічної дівчинки звернулись до педіатра зі скаргами на появу у дитини млявості, болю в попереку, почащеного болючого сечопуску. Об’єктивно: блідість шкіри, пастозність повік, позитивний симптом Пастернацького. Сеча: лейкоцитурія, бактеріурія, помірна протеїнурія, еритроцитурія (еритроцити свіжі). При проведенні екскреторної урографії: ознаки міхурово-сечовідного рефлюксу. Етіотропне лікування діагностованого вторинного пієлонефриту передбачає призначення:

*А. Антибіотиків

Б. Сечогінних

В. Десенсибілізуючих

Г. Антикоагулянтів

Д. Дезагрегантів

19. Дівчинка 9 років скаржитьсяна підвищення температури тіла до 37,5 оС, головний біль, млявість, слабкість, зниження апетиту, біль у животі, часті і болісні сечовиділення. Був запідозрений гострий пієлонефрит. У клінічному аналізі сечі- питома вага 1018, білку немає, лейкоцити 10-15 у полі зору. Який з методів дослідження вірогідно допоможе підтвердити діагноз гострого пієлонефриту?

* А. Проба по Нечипоренку або Каковському-Аддісу

Б. Проба Реберга

В. Проба Зимницького

Г. Загальноклінічний аналіз крові

Д. Проведення клінічних аналізів сечі в динаміці (1 раз у 7-10 днів)

20. Дитина 10 років хворіє близько тижня. Захворіла гостро після переохолодження: з’явились болі в животі та в попереку, підвищилась температура тіла до 38 оС. В аналізі сечі: лейкоцитів до 25-30 в полі зору, білок - 0,33 г/л . Яке обстеження необхідно провести для призначення етіотропного лікування?

*А. Бактеріологічний посів сечі.

Б. Внутрішньовенна урографія.

В. Проба по Зимницькому.

Г. Проба по Нечипоренко.

Д. Цистографію.

21. Дитина 8 років захворіла гостро: температура тіла 39 оС, болі в поперековій ділянці, болючість при сечопуску. При огляді: ознаки інтоксикації, позитивний симптом Пастернацького з обох боків, більше зліва. Яке захворювання є найбільш ймовірним?

*А. Гострий пієлонефрит.

Б. Грип.

В. Гострий цистит.

Г. Гострий гломерулонефрит.

Д. Ниркова коліка.

22. Дев’ятирічна дівчинка, яка хворіє на хронічний пієлонефрит, поступила у нефрологічне відділення дитячої лікарні зі скаргами на підвищення температури тіла, біль в животі, слабість. При об’єктивному огляді виявлені блідість шкіри, пастозність повік, періорбітальний ціаноз, в гемограмі- лейкоцитоз, пришвидшене ШОЕ, зсув лейкоцитарної формули вліво, в сечовому осаді- лейкоцитурія, бактеріурія, протеїнурія. Для етіотропного лікування пієлонефриту нефролог призначив антибіотик, позбавлений нефротоксичності:

*А. Цефалексин

Б. Тетрациклін

В. Гентаміцин

Г. Мономіцин

Д. Канаміцин

23. Дитині 8 місяців. Тиждень тому перенесла ГРВІ. Фізичний та нервово-психічний розвиток відповідають віку. Скарги на в’ялість, зниження апетиту, немотивоване повторне блювання, підвищення температури на протязі останньої доби до 38°С, блідість, часте сечопускання малими порціями. Тахікардія. В аналізі сечі виявлено: білок- 0,099‰, лейкоцити- 15-20 в полі зору, місцями групами, бактеріурія - +++, слиз - +++. Про яке захворювання можна думати?

А. Гострий пієлонефрит

Б. Дизметаболічна нефропатія

В. Гострий гломерулонефрит

Г. Фосфат- діабет

Д. Дефекти догляду

24. У дівчинки, 1 року 8 міс, починаючи з 6- місячного віку спостеорігалось 5 епізодів лихоманки, які супроводжувалися лейкоцитурією і бактерійурією. Яке дослідження є першочерговим у комплексі діагносичних заходів?

*А.Мікційна цистографія

Б. Екскреторна урографія

В. Радіоізотопна ренографія

Г. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

Д. УЗД органів черевної порожнини

25. Під час оформлення в дитячий садок у дівчинки, 4 років, вперше виявлено лейкоцитурію (10-15 впз) Яке дослідження доцільно зробити перш за все для уточнення причини лейкоцитурії?

*А. Аналіз сечі за Нечипоренком

Б.Аналіз крові загальний

В.Аналіз калу на яйця глистів

Г.Посів сечі

Д. Зскрібок на ентеробіоз

26. Дитина, 7 років, захворіла гостро: температура тіла 37,8 оС, біль у поперековій ділянці, болючість при сечовипусканні. Під час огляду: ознаки інтоксикації, позитивний симптом Пастернацького з обох боків, більше зліва. Яке захворювання є найбільш ймовірним?

*А.Гострий пієлонефрит

Б.Гострий гломерулонефрит

В.Грип

Г.Гострий цистит

Д. Уретрит

27. Дівчинка, 8 років, захворіла гостро. З’явився біль в попереку, підвищилась температура тіла до 39 оС. В аналізі сечі: білк – 0,132 г/л, лейкоцити вкривають все поле зору. Яке дослідження необхідно провести для призначення етіотропного лікування?

*А.Бактеріологічний посів сечі

Б.Пробу за Зимницьким

В.Пробу за Нечипоренком

Г.Внутрішньовенну урографію

Д.Цистографію

28. У хлопчика, 8 років, який скаржиться на біль в животі, виявлено піурію та мікрогематурію. Дані екскретоної урографії: Розштрення та деформація чашечко- мискової системи лівої нирки. Який найбільш ймовірний діагноз?

*А. Гідронефроз

Б.Киста лівої нирки

В.Пухлина лівої нирки

Г.Гострий гломерулонефрит

Д. Сечокам’яна хвороба

29. У дівчинки, 6 років, спостерігається підвищення температури тіла до 39 оС, блювання, біль в животі, мутна сеча. У загальному аналізі сечія6 білок – 0,66г/л, лейкоцити вкривають все поле зору, еритроцити 3-4 в полі зору. В загальному аналізі крові: лейкоцити 9,8*109 /л, ШОЕ – 25 мм/год. Який найбільш ймовірний діагноз?

*А.Гострий пієлонефрит

Б.Гострий гломерулонефрит

В Ацетонемічний синдром

Г.Дизметаболічна нефропатія

Д. Сечокам’яна хвороба

30. У 5 – ти річної дитини з хронічним пієлонефритом у фазі загострення без порушення функції нирок спостерігаються характерні зміни в загальному аналізі сечі, крім:

*А. еритроцити на все поле зору;

Б.білок 0,165%;

В.лейкоцити на все поле зору;

Г. багато слизі;

Д. бактерії.

31. Який збудник є найчастішим етіологічним чинником пієлонефриту у дітей?

*А. Кишкова паличка

Б. Стафілокок

В. Хламідія

Г. Ентерокок

Д. Вірус

32. Дитина на протязі 4-ох років часто поступала на стаціонарне лікування з приводу пієлонефриту. В сиворотці крові рівень креатиніну 0,20 ммоль/л. Це свідчить про:

*А. розвиток хронічної ниркової недостатності

Б. загострення пієлонефриту

В. розвиток гострої ниркової недостатності

Г. Розвиток печінкової недостатності

Д. Розвиток ниркової еклампсії

33. Найточнішим методом визначення причини вторинного пієлонефриту є:

*А. Екскреторна урографія

Б. УЗД нирок

В. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

Г. Термогрвфія

Д. Мікційна цистографія

34. До інфекцій сечовивідних шляхів належать всі форми, крім:

*А. гіпертонічна;

Б. гідролабільна;

В. менінгіальна;

Г. проста;

Д. септична.

35. Для госторого пієлонефриту характерні синдроми, крім:

*А. Гіпертензивний

Б. Інтоксикаційний

В. Дизуричний

Г. Сечовий

Д. Больовий

36. Для дівчаток лейкоцитурією вважають кількість лейкоцитів в аналізі сечі:

*А. понад 10 в полі зору,

Б. Понад 6 в полі зору,

В. Понад 20 в полі зору,

Г. До 5-ти в полі зору,

Д. Купками.

37. При збереженні ознак захворювання протягом якого часу діагностується хронічний пієлонефрит?

*А.6 міс.

Б.3 міс

В.4 міс

Г.12 міс

Д. 2 роки

38. Який лікарський засіб є препаратом вибору для антибактеріальної терапії пієлонефриту?

*А.Цефтріаксон

Б. Бензилпеніциліну натрієва сіль

В. Еритроміцин

Г. Цефалексин

Д. Тетрациклін

39. Яка загальна тривалість безперервної антибактеріальної терапії при пієлонефриті?

*А. 2 тижні

Б. 3 тижні

В. 6 тижнів

Г.1 тиждень

Д. 4 тижні

40. Які симптоми найбільш характерні для піелонефриту, циститу?

*А.Частий болючий сечопуск

Б.Енурез;

В. Переривчаста тонка сечова струя;

Г. Безперервне підтікання сечі;

41. З якої терапії доцільно почати при піелонефриті з вираженою бактереурією? Кишкова паличка 150.000 м.тіл/ мл.

А. Аневіграмон;

*Б. Амоксацилін+фурагін

В. Сульфаніламідні препарати;

Г. 4-амінохінолінові препарати;

42. Який із препаратів частіше застосовується для лікування пієлонефриту?

А. Фурадонін

Б. Фуразолідон;

*В.Фурагін

Г. Солофур;

43. При якій патології доцільне використання окису магнію?

А. Оксалурія

*Б. Уратурія

В. Цістинурія

Г. Нефронофтіз Фаншоні

44. Які захворювання частіше зустрічаються у рідних дитини 7 років з уратірією?

А. Подагра

Б. Гломерулонефрит

В. Гіпертонія

*Г. Холецистит

45. Хлопчика 5-ти років великі набряки, олігурія, АТ 100/60 мм.рт.ст. Які лабораторні показники треба визначити в першу чергу?

А.Рівень сечової кислоти

Б.Загальний білірубін

В. Рівень глюкози

*Г.Креатинін, сечовина

Д.Ревмопроби

46. Хлопчик, 14 років, надійшов для уточнення генезу змін у сечі, що від­значаються з 3-літнього віку. Дитина страждає приглухуватістю і міопією. Останнім часом з'явилася поліурія. Сімейний анамнез - у батька хроніч­на ниркова недостатність, у старшого брата приглухуватість. Загальний ана­ліз сечі: відн. щільність - 1005, білок -1,2 г/л, Л - 10-15 у п/з, Ер - змінені, 1-2 у п/з, зернисті циліндри - 6-8 у п/з, солі - оксалати. Установіть попе­редній діагноз:

А. Хвороба Берже

*Б. Синдром Альпорта

В. СиндромДеТоні - Дебре - Фан-коні

Г. Хронічний гломерулонефрит, гематурична форма

Д. Нецукровий діабет

47. У хлопчика 3-х років протя­гом останнього тижня - набряки на обличчі і нижніх кінцівках. У леге­нях в нижніх відділах притуплення, ослаблене дихання. Набряклість пе­редньої черевної стінки. Асцит. АТ -90/50 мм рт. ст. Заг. аналіз сечі: білок -4,2 г/л, Л - 5-6 у п/з, Ер - 2-3 у п/з, циліндри - гіалінові, 2-3 у п/з. Заг. бі­лок крові - 48,6 г/л. Холестерин крові - 8,2 ммоль/л. Установлений попередній діагноз: Гострий гломеру­лонефрит. Укажіть клінічний варіант захворювання:

А. Сечовий синдром

Б. Нефритичний синдром

В. Нефротичний синдром з гемату­рією

Г. Нефротичний синдром з гемату­рією і гіпертензією

*Д. Нефротичний синдром

48. У дитини 12 років, з гострим гло­мерулонефритом, у перші дні захворю­вання був виявлений гіпертензійний синдром. Яке значення в патогенезі за­хворювання має ангіотензин II?

А. Підвищує продукцію еритропо-етинів

Б. Збільшує серцевий викид

В. Гальмує депресорну дію проста­гландинів

*Г. Підсилює продукцію та секре­цію альдостерону

Д. Підвищує рівень реніну

49. Хлопчик 6 років поступив із скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді: АТ - 140/90 мм рт. ст. В аналізах сечі: білок -1,2 г/л, Ер - на все поле зору. Який діагноз найбільш імовірний?

А. Нефролітіаз

*Б. Гострий гломерулонефрит

В. Туберкульоз нирок

Г. Інтерстиційний нефрит

Д. Пієлонефрит

50. Хлопчик 7 років знаходиться на лікуванні протягом місяця. При по­ступленні спостерігалися виражені набряки, протеїнурія - 7,1 г/л, білок в добовій сечі - 4,2 г. В біохімічному аналізі крові утримується гіпопротеї-немія (43,2 г/л), гіперхолестеринемія (9,2 ммоль/л). Який з перерахованих варіантів гломерулонефриту найвіро­гідніше має місце у хворого?

А. Гематуричний
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13


написать администратору сайта