Главная страница

все. Тема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис


Скачать 233.82 Kb.
НазваниеТема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис
Дата28.03.2022
Размер233.82 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлавсе.docx
ТипДокументы
#421538
страница2 из 14
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Тема 3. Гнійні захворювання шкіри та м’яких тканин. Діагностика, диференційна діагностика. Методи консервативного і хірургічного лікування. Правила проведення антибіотикотерапії при профілактиці і лікуванні хірургічної інфекції

1. У хворої 20 років через 4 дні після мікротравми у ділянці нігтьової фаланги 3-го пальця, отриманої після обробки свинячого м’яса, з’явився шкірний свербіж, яскраве почервоніння та набряк пальця, температура нормальна. Про яке захворювання слід думати в першу чергу? А. Бешиха

В. Пароніхія

С. Панарицій

D. Еризипелоїд

Е. Флегмона

2. Хвора К., 17 років, скаржиться на біль і набряк 2 пальця правої руки. 3 доби тому зробила манікюр. Біль з’явився на другий день. Навколо нігтьовий валик набряклий, гіперемований, нависає над нігтьовою пластинкою, болючий при пальпації. Ваш діагноз? А. Підшкірний панарицій

В. Пароніхія

С. Шкірний панарицій

D. Піднігтевий панарицій

Е. Еризипелоїд

3. Хворий 28 років, що 2 дні тому поранив дистальну фалангу вказівного пальця правої руки голкою, скаржиться на різкий біль пульсуючого характеру і набряк у ділянці цієї фаланги та виражене порушення рухомості пальця. Через болі останньої ночі заснути не міг. Хворий тримає вказаний палець дещо зігнутим; дистальна фаланга його гіперемована, значно збільшена в об’ємі. Зондом чітко виявляється точка максимальної болючості. Температура тіла 36,9оС. Який метод місцевого лікування буде правильним?

А. Розкриття і дренування гнійника після місцевої інфільтративної анестезії

В. Розкриття і дренування нагнійного процесу пальця

С. Обколювання ураженої ділянки антибіотиками з новокаїном

D. Застосування напівспиртових компресів

Е. Резекція дистальної фаланги пальця

4. Після операції з приводу підшкірного панарицію стан хворого не покращився, зберігається біль та обмеження рухів II пальця правої кисті, температура до 39оС. При огляді болючий валик за ходом долонної поверхні в положенні легкого згинання. Який найбільш імовірнй діагноз, форма захворювання?

А. Кістковий панарицій

В. Пароніхія

С. Еризипелоїд

D. Сухожилків панарицій

Е. Абсцес

5. Хвора 53 років, оперована амбулаторно з приводу підшкірного панарицію середньої фаланги другого пальця лівої кисті в стадії абсцедування. на 6 добу після операції стан хворої погіршився, знову з’явився сильний біль у пальці, підвищилася температура до 38оС. Об’єктивно: оперована фаланга стовщена, функція пальця порушена, із рани виділяється гнійний ексудат з неприємним запахом. Лікарем запідозрений розвиток кісткового панарицію у хворої. Яке дослідження доцільне для підтвердження діагнозу?

А. Рентгенографія другого пальця

В. Пункція гнійника

С. Біопсія тканин хворої фаланги пальця

D. Бактеріологічне дослідження ексудату

Е. Ультразвукове дослідження

6. Хвора М., 32 роки, скаржиться на збільшення обсягу другого пальця лівої кисті, підвищення температури до 37,5оС. При огляді встановлено: палець деформованй, не згинається, шкіра синюшного кольору, наявні нориці, з яких витікає гній. На рентгенограмі видно остеопороз кісток та суглобів. З якою формою панариція ми маємо справу?

А. Пандактиліт

В. Кістковий

С. Суглобовий

D. Сухожилків

Е. Кістково-суглобовий

7. Хворий К., 28 років, звернувся до хірурга поліклініки зі скаргами на біль, наявність набряку та гіперемії лівої половини обличчя. слабкість, підвищення температури тіла до 39,0оС. Хворіє три доби. При огляді: запальний інфільтрат лівої носо-губної складки розміром 4х4 см з некротичним стрижнем в центрі, різкий набряк лівої половини обличчя, помірно виражене напруження потиличних м’язів. Яке оптимальне лікування необхідно призначити хворому?

А. Антибіотики, операція під загальним знеболенням

В. Вологі висихаючи пов’язки з антисептиками, аспірин

С.Фізіотерапевтичне лікування, імуномодулятори

D. Антибіотики, ангіопротектори, щоденні перев’язки

Е. Госпіталізація, антибіотики, антикоагулянти, щадячий режим

8. Хірургом оглянутий хворий Т., 42 років. Діагноз: фурункул правого передпліччя, гнійнонекротична стадія. Проведено розтин фурункула. Пов’язку з яким препаратом треба покласти у фазі гідратації?

А. Гіпертонічний розчин

В. Мазь Вишневського

С. Іхтіолову мазь

D. Пов’язку з хлораміном

Е. Пов’язку з димексидом

9. Хворий К. звернувся із скаргами – в правій пахвовій ділянці спостерігається 3 щільні, обмежені запальні інфільтрати, які виступають над шкірою. Шкіра над ними червона із багрово-сизим відтінком, в центральній частині одного інфільтрату – рана із витіканням з неї гною. Який попередній діагноз? А. У хворого нагноєний лімфаденіт

В. У хворого туберкульоз під пахвинних лімфатичних вузлів

С. У хворого фурункул пахвинної ділянки

D. У хворого карбункул пахвинної ділянки

Е. У хворого гідраденіт

10. Хвора К., 20 років, скаржиться на біль у лівій молочній залозі, слабкість, підвищення температури тіла до 38оС. Дитині 3 місяці. Місцево: ліва молочна залоза збільшена в розмірах, тверда і болюча при пальпації, шкіра гіперемована. Флуктуація не виявляється. Ваш діагноз?

А. Серозний мастит

В. Абсцес

С. Флегмона

D. Бешиха

Е. Мастопатія

11. У скотаря два місяці кашель з густим мокротинням, підвищення температури тіла до 37,6-37,8оС щодня, слабість, задишка при навантаженнях. При рентгенологічному дослідженні: у верхній частці правої легені виявлена округла тінь з рівними, круглими, чіткими контурами без пери фокального запалення легеневої тканини. При дослідженні мокротиння виявлені нитки фібрину, хітину. Позитивна реакція Каццоні. Сформулюйте попередній діагноз?

А. Ехінокок правої легені

В. Абсцес правої легені

С. Кавернозний туберкульоз правої легені

D. Рак правої легені

Е. Кісти правої легені

12. Хвора П., 25 років, госпіталізована в хірургічне відділення із скаргами на болі в правій сідниці, температуру до 39оС. Із анамнезу відомо, що 9 діб тому з метою знеболювання в зону правої сідниці була виконана внутрішньом’язова ін’єкція анальгіну. Об’єктивно: в верхньо-зовнішньому квадранті правої сідниці визначається болючий інфільтрат 5 на 4 см, шкіра над ним гіперемована, гаряча на дотик. Поставте правильний діагноз: А. Гематома правої сідниці

В. Післяін’єкційний абсцес правої сідниці

С. Рожисте запалення правої сідниці

D. Карбункул правої сідниці

Е. Абсцедуючий фурункул правої сідниці

13. Хворий Б., 28 років, скаржиться на високу температуру 38-39оС, загальну слабкість, головний біль. У середній третині лівої гомілки на місці незначного пошкодження шкіри відмічається набряк та почервоніння шкіри з чіткими контурами. Про яке захворювання слід гадати? А. Бешиха

В. Гострий тромбофлебіт

С. Облітеруючий ендартеріїт

D. Флегмона гомілки

Е. Лімфангоїт

14. Хворий Ю 43 років, на протязі 10 років хворіє цукровим діабетом, тип II, важка форма. Скаржиться на біль, появу пухлиноподібного утворення в між лопатковій ділянці розмірами до 5 см в діаметрі з явищами вираженої гіперемії, набряку. В центрі – 5 гнійних верхівок в діаметрі до 0,2-0,3 см. Пальпаторно –різка болючість. Яке захворювання у даного хворого? А. Абсцес

В. Карбункул

С. Флегмона

D. Фурункул

Е. Лімфангоїт

15. Хворий 32 років скаржиться на виражений біль і почервоніння у правій пахвинній ділянці, підвищення температури до 38,7оС, загальну слабість. У вказаній ділянці спостерігається набряк, пальпаторно виявляються різко болючі, ущільнені, зрощені між собою та з оточуючими тканинами лімфовузли з розм’якшенням у центрі конгломерату. Симптом флуктуації позитивний. У нижній третині гомілки – невелика рана, що гоїться вторинним натягом. Яка лікувальна тактика буде правильною?

А. Розкриття і дренування гнійника у паху та антибіотикотерапія

В. Масивна антибіотикотерапія і теплові процедури на пахвинну ділянку

С. Виключно місцеве оперативне лікування: розкриття та дренування гнійника

D. Напівспиртові компреси та інші теплові процедури на пахвинну ділянку

Е. Виключно масивна антибіотикотерапія

16. В поліклініку на прийом прийшов хворий С., 36 років, який працює м’ясником, зі скаргами на “фурункул» на правому передпліччі. На правому передпліччі визначається некротична виразка діаметром 5 мм з серозною рідиною і вдавленням в центрі, оточена вираженим запальним валиком і вінцем з везикул, розташованих на щільній основі. Виражений набряк м’яких оточуючих тканин. Вказане утворення – це:

А. Бульозна форма бешихи

В. Дифтерія рани

С. Інфікована рана

D. Карбункул сибірської виразки

Е. Флегмона передпліччя

17. У хворого 15 років після видавлювання вугра на обличчі з’явилося болюче ущільнення тканин і почервоніння шкіри, температура тіла піднялась до 38оС. Об’єктивно: в ділянці носо-губного трикутника справа є набряк і почервоніння шкіри. При пальпації визначається болюче ущільнення тканин круглої форми, розмірами 2х2 см, без ознак розм’якшення. Ваш діагноз?

А. Фурункул

В. Запальний інфільтрат

С. Карбункул

D. Абсцес

Е. Флегмона

18. Хворий 18 років, захворів гостро 3 тижні тому. Різко підвищилась температура, з’явились сильні болі в лівій гомілці. На рентгенограмах цієї ділянки – численні вогнища деструкції неправильної геометричної форми з нерівними контурами. В ділянках деструкції визначаються щільні тіні секвестрів. Навколо уражених відділів кістки визначаються смужки звапнення відшарованого окістя. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Туберкульозне ураження кісток лівої гомілки

В. Гострий гематогенний остеомієліт кісток лівої гомілки

С. Саркома лівої великогомілкової кістки

D. Фіброзна остеодистрофія кісток лівої гомілки

Е. Метастатичне ураження кісток лівої гомілки

19. Хвора 54 років скаржиться на інтенсивний пекучий біль і відчуття жару в ділянці правої гомілки, підвищення t тіла до 39,0оС, загальне нездужання та озноб, які виникли раптово, вночі. Об’єктивно: на передній поверхні гомілки – локальне яскраве почервоніння шкіри у вигляді «географічної карти» з чіткими зазубреними контурами. Шкіра дещо набрякла, болюча по периферії почервоніння, її температура – підвищена. Симптом флуктуації – негативний. Який діагноз у хворої?

А. Еритематозна форма бешихи

В. Капілярний лімфангоїт

С. Флегмона правої гомілки

D. Трункулярний лімфангоїт

Е. Флегмонозна форма бешихи

20. В поліклініку звернувся будівельник 42 років, після поранення цвяхом стопи ранком цього ж дня. Рану промив водою. При огляді стан задовільний. Ліва стопа незначно набрякла, на підошві колота рана. З анамнезу життя відомо, що протягом трьох останніх років тричі проводилась профілактика правця. З метою запобігання можливого розвитку правця насамперед необхідно?

А. В/м ввести 0,5 мл правцевого анатоксину

В. В/м ввести 1 мл правцевого анатоксину, 3000 МО протиправцевої сироватки

С. В/м ввести 3000 МО протиправцевої сироватки

D. Обробити рану мильним розчином

Е. Призначити курс антибіотикотерапії

Ключі до тестів:



1 – D

5 – А

9 – Е

13 – А

17 – В

2 – В

6 – А

10 – А

14 – В

18 – В

3 – В

7 – Е

11 – А

15 – А

19 – А

4 – D

8 – А

12 – В

16 – D

20 – D


Тема 4: Біль у животі, оцінка особливостей больового синдрому при диференційній діагностиці захворювань органів черевної порожнини

1. Хвора 55 років страждає жовчнокам'яною хворобою. Після вживання алкоголю і смаженої їжі з'явився біль в епігастральній ділянці і спині оперізуючого характеру, нудота, багаторазове блювання, яке не приносило полегшення. Стан прогресивно погіршувався. При огляді стан вкрай важкий, дихання поверхневе. На шкірі навколо пупка і в поперековій ділянці з'явились синюшні плями. Живіт здутий. При пальпації в епігастральній ділянці пальпується болючий інфільтрат. Пульс - 130/хв., АТ - 90/50 мм рт. ст. Добовий діурез - до 500 мл. Який діагноз?

А. Гострий холецистит

В. Гострий біліарний панкреатит

С. Перфоративна виразка шлунка

D. Токсичний гепатит

Е. Цироз печінки

2. Хворий скаржиться на надзвичайно різкий біль в епігастрії. Хворіє виразковою хворобою дванадцятипалої кишки впродовж 10 років. Положення хворого вимушене: на правому боці з приведеними до живота колінами. Живіт різко болісний в епігастрії, виражене захисне напруження м’язів черевної стінки. Сформулюйте попередній діагноз.

А. Перфоративна виразка

В. Гострий панкреатит

С. Загострення виразкової

D. Пенетрація виразки в підшлункову залозу

Е. Тромбоз мезентеріальних судин

3. У хворого 36 років, водія за фахом, годину тому виник різкий біль в епігастральній ділянці. Диспептичних явищ не відмічається. Пульс -56/хв. Язик сухий. Спостерігається блідість, пітливість. Положення вимушене. Живіт втягнутий з напруженням м'язів. Печінкова тупість не визначається. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Який найбільш імовірний діагноз? A. Гострий гастрит

  1. Перфоративна виразка

  2. Гострий панкреатит

  3. Гостра кишкова непрохідність

  4. Гострий холецистит



4. Хворий 26 років, скаржиться на гострий інтенсивний постійний біль в епігастральній ділянці, який раптово виник 1,5 години тому. Раніше нічим не хворів. Об'єктивно: пульс - 72/хв., ритмічний. AT - 100/60 мм рт. ст. Язик чистий, сухий. Живіт втягнутий, участі в акті дихання не бере, при пальпації різко напружений і болючий у всіх відділах. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Перфоративна виразка

  2. Гострий холецистит

  3. Гострий панкреатит

  4. Гострий гастрит

  5. Гостра кишкова непрохідність



5. У хворого 40 років, 2 години тому раптово виникли різкі болі в епігастрії, а потім по всьому животу. Живіт втягнутий, у диханні участі не бере, напружений, болючий, симптом Щьоткіна-Блюмберга позитивний. Який попередній діагноз?

  1. Перфоративна виразка

  2. Перфоративний холецистит

  3. Гострий панкреатит

  4. Розрив розшаровуючої аневризми

  5. Гостра кишкова непрохідність



6. Хворий 50 років, з виразкою дванадцятипалої кишки в ділянці задньої стінки, схуд, болі стали різкими, постійними, не залежними від часу харчування, з іррадіацією в поперек. Виявлена шлункова гіпосекреція. Про яке ускладнення слід подумати?

  1. Прикрита перфорація виразки

  2. Малігнізація виразки

  3. Пенетрація виразки

  4. Стеноз пілоруса шлунка

  5. Гострий панкреатит



7. Жінка 48 років скаржиться на дисфагію, біль у ділянці шлунка. Рентгенологічно: по малій кривизні шлунка у середній третині тіла знайдено дефект у вигляді випинання стінки глибиною до 3 см, яке заповнено контрастною сумішшю. У ньому знайдено феномен тришаровості. Складки слизової оболонки поруч різко потовщені, безладні. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Виразкова хвороба з перфорацією B. Дивертикул шлунка

  1. Виразкова хвороба з пенетрацією

  2. Доброякісна пухлина з розпадом

  3. Злоякісна пухлина з розпадом



8. Хвора 38 років госпіталізована зі скаргами на постійний біль у правому підребер'ї з іррадіацією у праву половину попереку, праве надпліччя, нудоту, тричі було блювання. Хворіє 2 доби. Температуратіла-38°С. Пульс-96/хв., задовільний. Пальпаторно у правому підребер'ї визначається напруження м'язів та щільно-еластичне, болюче, утворення, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга. Лейкоцити крові -12х109/л, діастаза сечі - 190 у.о. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Водянка жовчного міхура

  2. Апендикулярний інфільтрат

  3. Рак жовчного міхура

  4. Гострий обтураційний деструктивний холецистит

  5. Гостра кишкова непрохідність



9. Хвора 42 років скаржиться на різкий пекучий оперізуючий біль в епігастральній ділянці живота. На фоні постійного болю виникають приступи його посилення, що супроводжується печією, багаторазовим блюванням жовчю з прожилками крові. Захворювання пов'язує з прийняттям напередодні значної кількості жирної гострої їжі. Хвора неспокійна. Загальний стан середньої важкості. Пульс - 94/хв. АТ -150/90 мм рт. ст. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини - пневматоз поперечної ободової кишки. Лейкоцити крові - 10,8х109/л. Глюкоза крові - 4,3 ммоль/л. Діастаза сечі - 512 од. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Рецедив виразкової хвороби

  1. Перфоративна виразка шлунка

  2. Гострий панкреатит

  3. Гострий холецистит

  4. Рецидив сечокам'яної хвороби



10. Хвора 54 років, скаржиться на постійні болі в правому підребер'ї, нудоту, гіркоту в роті. При УЗД виявлені конкременти в жовчному міхурі. Об'єктивно: живіт м'який, болючий у правому підребер'ї. Симптоми Ортнера, Мюссі - Георгієвського позитивні. Лейкоцити крові - 10,2х109/л, п/я нейтрофіли - 9 %. Про який діагноз слід думати?

  1. Печінкова колька

  2. Гострий панкреатит

  3. Гострий калькульозний холецистит

  4. Загострення виразкової хвороби ДПК

  5. Гастродуоденіт



11. Хворий 50 років поступив у хірургічне відділення з переймоподібними болями в животі та багаторазовою блювотою. З якого методу необхідно почати обстеження хворого для уточнення діагнозу?

  1. Оглядова рентгенографія грудної та черевної порожнин в вертикальному положенні

  2. Оглядова рентгенографія черевної порожнини в горизонтальному положенні

  3. Ультразвукове обстеження черевної порожнини

  4. Іригоскопія

  5. Комп'ютерна томографія черевної порожнини



12. Хвора скаржиться на оперізуючий біль в епігастральній ділянці, нудоту, багаторазову блювоту, здуття живота, наростаючу слабість. Стан важкий, виражена блідість шкірних покривів. Пульс - 100/хв. АТ - 90/50 мм рт. ст. Язик сухий, обкладений. Живіт здутий, але м'який при пальпації. Симптомів подразнення очеревини немає. Лейкоцити крові - 26х109/л.

Амілаза крові - 44 г/(год.хл). Який найбільш імовірний попередній діагноз?

  1. Пенетрація і кровотеча з виразки дванадцятипалої кишки

  2. Гострий холецистит

  3. Гострий тромбоз мезентеріальних судин

  4. Гострий панкреатит

  5. Гострий апендицит



13. Хворому 30 років. За 8 годин до звернення в стаціонар він отримав удар у черево. При огляді - скарги на біль у правому підребер'ї, кволість. Шкірні покриви бліді. Пульс - 100/хв., ритмічний. АТ - 110/60 мм рт. ст. Перкуторно: притуплення в відлогих місцях черевної

порожнини немає. Пальпаторно визначається напруження м'язів передньої черевної стінки у правому підребер'ї. Визначте раціональний діагностичний комплекс в умовах спеціалізованого стаціонару для виключення травматичного ушкодження печінки.

  1. Оглядова рентгенографія черевної порожнини, УЗД черевної порожнини

  2. ЄРХПГ, каваграфія

  3. Спленопортографія, ЯМР черевної порожнини

  4. Оглядова рентгенографія черевної порожнини, целіакографія

  5. Рентгенографія шлунка, лапароскопія



14. Хворого турбує біль і килове випинання в ділянці пупка. Килове випинання до 6 см у діаметрі, у черевну порожнину при легкій пальпації не вправляється, хворобливе, шкіра над ним не змінена, симптом кашльового поштовху позитивний, визначається край килових воріт. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

  1. Защемлена пупкова кила

  2. Передочеревинна ліпома

  3. Кісти урахуса

  4. Вправима пупкова кила

  5. Невправима пупкова кила



15. Хворий скаржиться на інтенсивні оперізуючі болі у верхній частині живота, багаторазове блювання, загальну слабкість. Стан важкий, хворий збуджений, блідий, склери жовті, вкритий липким потом. Пульс -116/хв., ритмічний, слабкого наповнення,

AT - 80/45 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт помірно здутий, інтенсивно болісний у верхніх ділянках. Перистальтика в'яла. Позитивні симптоми Керте, Воскресенського, Турнера. Діастаза сечі - 1024 Од. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Перфоративна виразка шлунка

  2. Гострий панкреатит

  3. Тромбоз мезентеріальних судин

  4. Гострий холецистит

  5. Гострий аппендицит



16. Хворий, 67 років, надійшов зі скаргами на інтенсивні болі в надчеревній ділянці оперізуючого характеру, багаторазове блювання. Напад болю почався після вживання жирної їжі та алкоголю. Довгий час хворіє га-стродуоденітом. Загальний стан важкий. Акроціаноз. Тахікардія до 124/хв. AT - 90/40 мм рт. ст. Живіт помірно здутий у верхніх ділянках, випорожнень не було. Позитивні симптоми Воскресенського та Мейо - Робсона. При виконанні оглядової рентгеноскопії виявлений випіт у лівій плевральній порожнині, поперечна ободова кишка значно газована, перистальтичні хвилі не виявляються. Діастаза сечі - 512 Од. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Гострий панкреатит

В. Гостра кишкова непорохідність

С. Гострий холецистит

  1. Плевропневмонія з лівого боку

  2. Харчова токсикоінфекція



17. У хворої 67 років, після прийому жирної їжі з'явився сильний біль в епігастрії, правому і лівому підребер'ї, була блювота з домішкою жовчі. З анамнезу відомо, що хвора страждає хронічним калькульозним холециститом, виразкової хворобою. Клінічно: стан хворої середньої важкості. Неспокійна, стогне від болі в животі. Пульс - 100 /хв. Язик сухий. Живіт здутий, болючий при пальпації в епігастрії і правому підребер'ї. Симптом Щьоткіна-

Блюмберга, Спіжарського негативні. Симптоми Мейо-Робсона і Воскресенського - позитивні. Температура - 37,5°С, Л крові - 10,1х109/л. Найбільш імовірний діагноз?

  1. Гострий панкреатит

  2. Загострення калькульозного холециститу

  3. Гостра кишкова непрохідність

  4. Гострий апендицит

  5. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки



18. Хворий 64 років поступив з нічною картиною гострого калькульозного холециститу. На другу добу перебування у стаціонарі на фоні консервативної терапії виник гострий біль у правому підребер'ї, стан тяжкий, блідість, тахікардія. Відмічається напруженість м'язів живота і перитонеальні явища у всіх відділах. Про яке ускладнення слід думати?

  1. Перфорація жовчного міхура, перитоніт

  2. Гострий руйнуючий панкреатит

  3. Підпечінковий абсцес

  4. Жовчнокам'яна непрохідність кишковин

  5. Тромбоз мезентеріальних судин



19. Хвора поступила через добу від початку захворювання із скаргами на біль у правій здухвинній і поперековій ділянці живота. Загальний стан задовільний, температура тіла до 37,4оС, пульс 92 в одну хвилину, звертає на себе увагу вимушене положення хворої (права нога зігнута в кульшовому суглобі і приведена до живота, лежить на правому боці). Пальпаторно живіт м'який, болючий в правій здухвинні ділянці, а також в проекції трикутника Петі. Позитивні симптоми: Роузінга. Образцова, Пастернацького. Сеча без патологічних змін. Лейкоцити крові 10,2х109/л. Який найбільш імовірний діагноз, тактика лікування?

  1. Гнійний паранефрит, хірургічне лікування

  2. Ниркова колька, спазмолітична терапія

  3. Гострий пієлонефрит, антибактеріальна терапія

  4. Гострий апендицит, хірургічне лікування

  5. Гострий аднексіит, антибактеріальна терапія



20. Хворий 60 років скаржиться на відсутність апетиту та постійний біль у правій здухвинній ділянці, який виник у нього 16 годин тому, температура тіла субфебрильна, в анамнезі - спастичний коліт. Об'єктивно: пульс - 92/хв., язик обкладений сірими нашаруваннями, живіт помірно здутий приймає участь в акті дихання. Пальпаторно: м'який, локально болючий у правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми: Ситковського, Бартом'є-Міхельсона, Роузінга. Симптом Щьоткіна-Блюмберга негативний. Сеча без патологічних змін, випорожнення були добу назад. Лейкоцити крові - 7,2 х109/л. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Загострення коліту

  2. Гострий пієлонефрит

  3. Гострий холецистит

  4. Гострий апендицит

  5. Мезентеріальний тромбоз



Ключі до тестів:



1 – В

5 – А

9 – С

13 – А

17 – A

2 – A

6 – С

10 – C

14 – Е

18 – А

3 - B

7 – С

11 – A

15 – B

19 – D

4 - A

8 – D

12 – D

16 – A

20 – D


1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


написать администратору сайта