Главная страница

все. Тема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис


Скачать 233.82 Kb.
НазваниеТема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис
Дата28.03.2022
Размер233.82 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлавсе.docx
ТипДокументы
#421538
страница9 из 14
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14
Тема13. Сучасні методи діагностики та лікування захворювань серцево-судинної та дихальної систем.

Синдроми болю в грудях, дихальної та серцевої недостатності при

діагностиці та диференційній діагностиці захворювань органів грудної порожнини


  1. У 65-річного пацієнта з ІХС, постінфарктною аневризмою ЛШ, фібриляцією передсердь, після коронаровентрикулографії виявлено: множинні мультифокальні стенози практично всіх вінцевих артерій, дистальні відділи яких по типу "мишачих хвостиків", аневризма передньо-бокової стінки ЛШ з ознаками пристінкового тромбозу, ФВ <25%. Подальшою лікувальною тактикою буде:

А. Операція АКШ

В. Медикаментозне лікування або трансплантація серця

С. Балонна ангіопластика вінцевих артерій

D. Аневризмектомія

Е. АКШ з аневризмектомією


  1. Жінка 38 років. Поступила зі скаргами на задишку, важкість і відчуття здавлення в проекції серця. Стан важкий, температура тіла 38оС. Шкіра з ціанотичним віттінком, шийні вени здуті. При аускультації тони серця не прослуховуються, при перкусії відзначається різке збільшення границі серцевої тупості. Пульс слабого наповнення, прискорений. При рентгеноскопії - тінь серця кулястої форми, пульсація тільки в проекції дуги аорти. Якому патологічному процесу відповідають дані рентгеноскопії?

А. Міокардит

В. Ексудативний перикардит

С. Ожиріння серця

D. Мітральна форма серця

Е. Аортальна форма серця


  1. Хворий 66 років лікується з приводу ексудативного перикардиту ревматичного походження. Стан хворого різко погіршився, розвинулась тахікардія, артеріальний тиск знизився до 90/70 мм рт. ст., набрякли вени на шиї та кінцівках, венозний тиск - 220 мм вод.ст. Збільшилась печінка, стала болючою. Який лікувальний засіб необхідний для полегшення стану хворого?

А. Призначення сечогінних препаратів

В. Перикардектомія

С. Призначення дофаміну та антибіотиків

D. Пункція перикарда

Е. Протиревматичне лікування


  1. У 48-річної жінки - ІХС на протязі півроку з прогресуючими приступами стенокардії. Після проведеної коронаровентрикулографії виявлено: стеноз >70% передньої міжшлуночкової артерії (ПМША) в середній третині на протязі 0,7 см. В інших артеріях - пристінкові атеросклеротичні зміни, гемодинамічно незначимі. Хворій показано:

А. Операція АКШ (аортокаронарного шунтування) однієї артерії

В. Балонна ангіопластика ПМША

С. Операція АКШ 2-3 артерій

D. Операція АКШ до ПМША

Е. Медикаментозна терапія


  1. У хворого 45 років, з постгеморагічною анемією (дві доби тому переніс операцію з приводу закритої травми черевної порожнини і розривом печінки). Незабаром після переливання еритроцитарної маси з'явились біль в грудях, кровохаркання і пропасниця. Яка найбільш імовірна причина гемотрансфузійного ускладнення?

А. Тромбоемболія легеневої артерії

В. Несумісність крові за груповими факторами системи АВО

С. Несумісність крові за резус-фактором

D. Анафілактичний шок

Е. Недоброякісність донорської крові


  1. Хвора 68 років, прооперована з приводу гострого холециститу при наявності супутньої патології - гіпертонічної хвороби II ст., ІХС, атеросклеротичного кардіосклерозу, правобічної стегнової кили, варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Перші 3 дні післяопераційного періоду сприятливі. На 4 добу виявились ознаки гіпостатичної пневмонії. На 6 добу раптово розвинулось падіння серцевої діяльності з ціанозом верхньої половини тіла та втратою свідомості. Пульс -140/ хв., АТ - 60 мм рт.ст. Екстрені реанімаційні засоби виявились дарем- ними. Визначте діагноз.

А. Інфаркт міокарда

В. Набряк легенів

С. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Гостре порушення мозкового кровообігу

Е. Тромбоз мезентеріальних судин


  1. В післяопераційному періоді у жінки 50 років, якій 3 дні тому виконали холецистектомію з інтраопераційною холангіографією, розвинулась задишка, загрудинні болі, кашель з мокротою "іржавого" кольору АТ - 110/70 мм рт.ст., пульс - 90/хв., ЧД -30/хв., субфебрилітет. Яка ймовірна причина такого стану?

А. Аспіраційна пневмонія

В. Емболія гілок легеневої артерії

С. Підпечінковий абсцес

D. Холангіт

Е. Панкреатит

  1. Хвора 25 років, у післяродовому періоді перенесла тромбоемболію легеневої артерії. Назвіть найбільш ефективний засіб профілактики рецидиву тромбоемболії легеневої артерії, який необхідно застосувати у хворої:

А. Еластичне бинтування обох нижніх кінцівок

В. Довічне застосування непрямих антикоагулянтів у профілактичній дозі

С. Періодичне накладання цинк-желатинової пов'язки Унна на скомпрометовану кінцівку

D. Операція імплантації кава-фільтра

Е. Профілактичне щоденне підшкірне введення фраксипарину


  1. Хворій 44 років була проведена езофагоскопія з приводу непрохідності стравоходу, взята біопсія. Езофагоскопія проходила без ускладнюючих моментів, проте наступного дня у хворої з'явилась емфізема обох надключичних ділянок, болі при ковтанні і за грудиною, ціаноз. Температура підвищилась до 39°С, в крові: лейкоцити - 16х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. На рентгенограмі визначається обмежене затемнення в задньому середостінні на рівні біфуркації трахеї. Був поставлений діагноз розриву стравоходу. Яким є подальші лікування?

А. Спостереження

В. Консервативне антибактеріальне лікування

С. Оперативне - розкрити і дренувати медіастиніт, накладання гастростоми

D. Оперативне радикальне з зашиванням рани стравоходу

Е. Оперативне - накладання гастростоми


  1. У хворого 58 років, який лікується у хірургічному відділенні з приводу гострого тромбоза підшкірних вен нижньої кінцівки, ранком при вставанні з ліжка з'явився сильний біль за грудиною, ціаноз обличчя та верхньої половини тулуба, колаптоїдний стан. Об'єктивно: пульс 110/хв., слабкого наповнення та напруження, ритмічний. АТ - 80/60 мм рт.ст. Тони

серця глухі, ритмічні. Аускультативно: на всьому протязі легеневих полів прослуховуються вологі хрипи. На ЕКГ - підвищення зубця SТ у лівих відведеннях з коронарним зубцем Т. На рентгенограмі органів грудної клітки - високе стояння купола діафрагми у сполученні з симптомом Вестмарка. Яка гостра патологія виникла у хворого?

А. Тромбоемболія легеневої артерії

В. Інфаркт міокарда

С. Гостра правошлункова недостатність

D. Гостра серцево-судинна недостатність

Е. Проривна виразка кардіального відділу шлунка

  1. У хворого 3., 69 років, на 6 день після простатектомії раптово появились задуха, ціаноз обличчя, біль за грудиною. Об'єктивно: дихання часте, АТ - 90/60 мм рт.ст., пульс - 110/хв., на ЕКГ - ознаки перевантаження правих відділів серця. Черговий лікар викликав реанімаційну бригаду, підозрюючи тромбоемболію легеневої артерії. Що мав би зробити лікуючий лікар для попередження цього ускладнення?

А. Призначити після операції профілактичні дози гепарину

В. Накласти на нижні кінцівки еластичні бинти

С. Призначити хворому венотоніки та аспірин

D. Створити для нижніх кінцівок в ліжку підвищене положення

Е. Активно вести післяопераційний період


  1. Що є основним постачальником емболів до легеневої артерії при ТЕЛА?

А. Система v. cavainferiorВ. Система v.cavasuperiorС. Праві відділи серця

D. Септичні емболи

Е. Жирові емболи


  1. Хвора 60 років, шість днів тому назад перенесла холецистектомію з приводу гострого деструктивного холециститу. Страждає ІХС, гіпертонічною хворобою, варикозною хворобою нижніх кінцівок. Раптово з'явився інтенсивний біль в лівій половині грудної клітки з поширенням у ліве плече, ядуха. Через деякий час виник сухий надсадний кашель. Чим зумовлене погіршення стану хворої?

А. Емболія гілок легеневої артерії В. Гостра вогнищева пневмонія С. Інфаркт міокарда

D. Гангрена легені

Е. Гостре респіраторне захворювання


  1. У стаціонарі знаходиться хворий віком 58 років з ангіографічно доведеною емболією дрібних гілок легеневої артерії. 4 доби назад хворий переніс аденомектомію. Методом вибору в лікуванні його буде призначення:

А. Тромболітичної терапії

В. Прямих антикоагулянтів

С. Непрямих антикоагулянтів

D. Тромбектомії з легеневої артерії

Е. Венотоніків

  1. У відділенні знаходиться чоловік з діагнозом: тромбофлебіт великої підшкірної вени стегна. В чому полягає вторинна профілактика тромбоемболії легеневої артерії?

А. Антикоагулянтна терапія

В. Електростимулювання м'язів нижньої кінцівки

С. Активний режим

D. Хірургічне втручання

Е. Ліжковий режим

  1. Чоловік 32 років під час фізичного навантаження зненацька відчув задуху, біль в лівій половині грудної клітки, серцебиття. Об'єктивно: стан важкий, АТ - 100/70 мм рт.ст., пульс - 100/хв., дихання - 28/хв., ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно: зліва - високий тимпаніт. Що може бути причиною даного стану?

А. Спонтанний пневмоторакс

В. Інфаркт міокарда

С. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Міжреберна невралгія

Е. Гіпотонічний криз

  1. Хворий 28 років, поступив у стаціонар зі скаргами на біль в лівій половині грудної клітки, ядуху. Травму заперечує. При рентгенологічному обстеженні виявлено пневмоторакс зліва. До цього моменту вважав себе здоровим, служив в армії. Яка найбільш імовірна причина виникнення спонтанного пневмотораксу?

А. Бульозна емфізема В. Бронхіальна астма С. Хронічний бронхіт

D. Наявність злук у плевральній порожнині

Е. Тромбоемболія легеневої артерії


  1. У хворого 38 років раптово з'явився біль у лівій половині грудної клітки, задуха. Об'єктивно: стан середньої важкості, пульс - 100/хв., АТ - 90/60 мм рт.ст., дихання зліва не вислуховується, при рентгенографії грудної клітки - колапс лівої легені до 1/2 об'єму. Яке лікування потрібно призначити хворому?

А. Спокій, розсмоктуюча терапія

В. Пасивне дренування плевральної порожнини

С. Плевральні пункції

D. Оперативне лікування

Е. Активне дренування плевральної порожнини


  1. Хворий 25-ти років поступив у хірургічне відділення через 6 годин з моменту захворювання з діагнозом: спонтанний пневмоторакс. Лікування за допомогою пасивного дренування плевральної порожнини протягом З діб ефекту не дало. Яке дослідження найбільш достовірно дозволить виявити причину відсутності ефекту від лікування?

А. Бронхографія

В. Оглядова рентгенографія грудної клітки

С. Торакоскопія

D. Бронхоскопія

Е. УЗД


  1. У хворого 35 років під час фізичного навантаження з’явились різкі болі в лівій половині грудної клітки. Об'єктивно: хворий покритий холодним потом, важко вдихнути повітря через біль. Аускультативно: дихання справа везикулярне, зліва - ослаблене. Тахікардія, пульс - 100/хв. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Стенокардія напруги

В. Гострий інфаркт міокарда

С. Лівосторонній плеврит

D. Спонтанний пневмоторакс

Е. Пневмонія

Ключі до тестів:

1 – В

5 – А

9 – С

13 – А

17 – А

2 – В

6 – С

10 – А

14 – В

18 – В

3 D

7 – В

11 – А

15 – D

19 – С

4 – В

8 – D

12 – А

16 – А

20 – D

1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


написать администратору сайта