Главная страница
Навигация по странице:

  • Ключі

  • 13

  • 18

  • все. Тема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис


    Скачать 233.82 Kb.
    НазваниеТема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис
    Дата28.03.2022
    Размер233.82 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлавсе.docx
    ТипДокументы
    #421538
    страница10 из 14
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14
    Тема14: Хірургічна патологія легень та плеври.

    Принципи діагностики та лікування


    1. На оглядовій рентгенограмі легень визначається інтенсивне однорідне затемнення, що відповідає положенню нижньої частки лівої легені. На боковій рентгенограмі особливо ітко видно, що ушкоджена вся доля, причому вона зменшена, а її передній контур різкий і випрямлений. Серце дещо зміщене вліво і дозаду. Яким захворюванням обумовлена вказана рентгенологічна картина?

      1. Лівосторонній ексудативний плеврит

      2. Ателектаз нижньої частки лівої легені

      3. Крупозна пневмонія

      4. Периферичний рак лівої легені

      5. Ехінокок лівої легені




    1. Хворий 38 років, госпіталізований зі скаргами на кашель з виділенням гнійного харкотиння (до 60-80 мл на добу), підвищення температури тіла до 39°С. Захворювання пов'язує з переохолодженням. Пульс - 96/хв., ритмічний. Артеріальний тиск - 110/60 мм рт. ст. При огляді: відставання правої половини грудної клітки при диханні. ЧД - 30/хв. Перкуторно: локальне притуплення біля кута лопатки. Аускультативно - вологі різно- каліберні хрипи, амфоричне дихання. Який з попередніх діагнозів найбільш імовірний?

      1. Гострий бронхіт

      2. Гострий абсцес легені

      3. Хронічний бронхіт

      4. Вогнищева пневмонія

      5. Емпієма плеври



    1. У хворого 48 років на сьому добу після появлення помірного болю в грудях, надсадного кашлю, гарячки до 39°С з'явилось харкотиння з неприємним запахом. Проте стан хворого залишається тяжким, за добу виділяється більше 600 мл сіро-зеленого харкотиння, зберігаються гектичні перепади температури тіла. На рентгенограмі - на тлі негомогенного затемнення нижньої частки правої легені виявляється порожнина з горизонтальним рівнем рідини. Яке захворювання найбільш імовірне?

    1. Гангрена правої легені

    2. Гострий абсцес правої легені

    3. Гангренозний абсцес правої легені

    4. Нагноєна кіста правої легені

    5. Нагноєна туберкульозна каверна




    1. У хворого, 46 років, після переохолодження підвищилась температура тіла до 38-39 °С, слабість, помірні болі в правій половині грудної клітки, з'явився кашель із виділенням мокро- ти. Було почато активне протизапальне лікування, але температура тіла не знизилась протягом 1 тижня. Потім у хворого виділялось харкотиння з гноєм у кількості 200 мл/добу. Після цього температура тіла знизилась до 36,6-37,1 °С. Визначається укорочення перкуторного тону нижче правої лопатки. При аускультації в цій ділянці відмічається послаблення дихання. Яке захворювання в першу чергу можна запідозрити?

      1. Абсцес легені і емпієма

      2. Рак легені

      3. Емпієма плеври

      4. Ателектаз легені

      5. Бронхоектатична хвороба




    1. Хворий Д., 39 років, захворів гостро після переохолодження, підвищилась температура до 40 °С, з'явились болі в грудній клітці справа, блювота із харкотинням зі смердючим запахом. Зловживає куривом і алкоголем. Об'єктивно: загальний стан важкий, температура - 39 °С, виражені ознаки гнійної інтоксикації і дихальної недостатності. Рентгенологічно: на

    фоні масивного затемнення верхньої і середньої частки визначаються порожнини різних розмірів з горизонтальним рівнем рідини. Який найбільш імовірний діагноз?

    1. Абсцес легені

    2. Гангрена легені

    3. Порожниста форма раку

    4. Емпієма плеври

    5. Туберкульозні каверни



    1. Скарги на кашель з виділенням гнійного харкотиння (50-70 мл на добу), задишку при незначному фізичному напруженні. Пульс - 92/хв., AT - 110/60 мм рт. ст. Відставання правої половини грудної клітки в диханні. При перкусії легеневий звук. Аускультативно справа - вологі різнокаліберні хрипи над верхньою часткою. Зліва патології не виявлено. На рентгенограмі ОГК виявлено виражену інфільтрацію верхньої частки правої легені з дрібними множинними порожнинами в центрі розміром 0,4-0,8 см в діаметрі. Попередній діагноз?

      1. Нагноєння кісти

      2. Абсцедуюча пневмонія

      3. Гангренозний абсцес легені

      4. Гостра вогнищева пневмонія

      5. Гострий абсцес легені




    1. У скотаря два місяці кашель з густим мокротинням, підвищення температури тіла до 37,6- 37,8 °С щодня, слабість, задишка при навантаженнях. При рентгенологічному дослідженні: у верхній частці правої легені виявлена округла тінь з рівними, круглими, чіткими контурами без перифокального запалення легеневої тканини. При дослідженні мокротиння виявлені нитки фібрину, хітину. Позитивна реакція Каццоні. Сформулюйте попередній діагноз?

    1. Ехінокок правої легені

    2. Абсцес правої легені

    3. Кавернозний туберкульоз правої легені

    4. Рак правої легені

    5. Кісти правої легені




    1. На рентгенограмі органів грудної клітки відмічається густа дисемінація обох легень множинними дрібними вогнищами розмірами 2-3 мм. Вогнища мають чіткі контури. Леге- невий малюнок послаблений. Корені легень збільшені, ущільнені, деформовані. При якому захворюванні буде спостерігатися така рентгенологічна картина?

      1. Пневмоконіоз

      2. Міліарний туберкульоз легень

      3. Вогнищева пневмонія

      4. Карциноматоз

      5. Саркоїдоз легень




    1. На рентгенограмі легень визначається ущільнення і різке зменшення верхньої частки правої легені. Середня і нижня частка правої легені різко пневматизовані. Корінь правої легені підтягнутий до ущільненої частки. У верхньому і середньому відділах лівого легеневого поля множинні вогнищеві тіні. В прикореневій ділянці лівого легеневого поля чітко контуруються 2 поряд розміщені кільцевидні тіні з досить товстими і нерівними стінками. Якому захворюванню відповідає вказана рентгенологічна картина?

      1. Периферичний рак

      2. Ателектаз верхньої частки правої легені

      3. Пневмонія з абсцедуванням

      4. Фіброзно-кавернозний туберкульоз легень

      5. Рак Пенкоста

    2. При рентгендослідженні органів грудної клітки у пацієнта 62 років, у проекції кореня правої легені виявлена тінь у вигляді поліциклічного утворення, що деформує верхньочаст- ковий бронх, а також ателектаз верхньої частки. Із анамнезу з'ясовано, що він знаходився на диспансерному спостереженні у фтизіатра. Який з методів дослідження дозволить реально віддиференціювати центральний рак легені від туберкульозу?

    1. Бронхоскопія, морфологічне дослідження

    2. Аналіз харкотиння на БК

    3. Клінічний аналіз крові

    4. Рентгенкомп'ютерна томографія

    5. Тест на онкомаркери



    1. Хвора 21 року, відмічає кашель з гнійною мокротою, часті підйоми температури після незначного охолодження, нерідко набряки під очима, хворіє 10 років. Загальний стан задовільний. Бліда. Відмічається пастозність обличчя та гомілок. При обстеженні поставлений діагноз: бронхоектатична хвороба з ізольованим ураженням бронхоектазами нижньої частки правої легені. Яке ускладнення бронхоектатичної хвороби небезпечне в даному випадку?

    1. Амілоїдоз внутрішніх органів

    2. Легенева кровотеча

    3. Емпієма, піопневмоторакс

    4. Гангрена легені

    5. Рак легені




    1. Хвора 47 років скаржиться на кашель з відділенням гнійного харкотиння, біль в нижній ділянці лівої половини грудної клітки, періодичне підвищення температури тіла. Яке об- стеження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?

      1. Бронхоскопія

      2. Бронхографія

      3. Оглядова рентгенограма легень

      4. Пункція плевральної порожнини

      5. Бактеріологічне дослідження харкотиння




    1. У хворої 53 років діагностовано гострий абсцес легені. З анамнезу виявлено, що 2 тижні тому вона була виписана у задовільному стані з терапевтичного стаціонару, де перебувала з приводу гострої нижньочасткової пневмонії. Назвіть найбільш імовірний шлях виникнення абсцесу легені у хворого.

      1. Гематогенний шлях інфікування

      2. Емболічний шлях інфікування

      3. Лімфогенний шлях інфікування

      4. Бронхіальна обструкція

      5. Травматичний шлях інфікування




    1. У хворого 62 років, що палить і часто хворіє "пневмоніями", при оглядовій рентгенографії грудей в правій легені знайдено трикутної форми затемнення з вершиною, спрямованою до кореня легені і зміщення тіні серця та середостіння в бік ураження. Ви- значте діагноз:

    1. Абсцес легені

    2. Кіста легені

    3. Периферичний рак легені

    4. Центральний рак легені

    5. Ателектаз легені



    1. Хворий Б., 50 років, скаржиться на біль в грудях постійного характеру, кашель. Останні два тижні з кровохарканням, задишку. Протягом 30 років палить, вживає алкоголь. На

    рентгенограмі - пухлина правої легені в прикореневій зоні, метастазів не виявлено. Вирішено провести правосторонню пульмонектомію. Який доступ слід обрати?

      1. Серединна стернотомія

      2. Правосторонній передньобоковий

      3. Правосторонній задньобоковий

      4. Боковий

    Е. Поперечна стернотомія

    1. На 4 добу після ушивання перфоративної виразки шлунка у хворого, який страждає на емфізему легень, розвинувся спонтанний пневмоторакс. Найбільш вигідним місцем дренування плевральної порожнини для усунення пневмоторакса є:

      1. Сьоме міжребер'я по передній аксилярній лінії

      2. Восьме міжребер'я по задній аксилярній лінії

      3. Друге міжребер'я по середній ключичній лінії

      4. Шосте міжребер'я по передній пахвинній лінії

      5. П'яте міжребер'я по середній ключичній лінії




    1. Хворий 30 років, скаржиться на нездужання, задишку, підвищення температури до 39 °С. Хворіє п'ять днів. Дихання не прослуховується над усією поверхнею правої легені. На рентгенограмі грудної клітки справа рівень рідини, що досягає II ребра. Визначте діагноз?

      1. Гостра тотальна емпієма плеври справа

      2. Гострий абсцес правої легені

      3. Гангрена правої легені

      4. Тромбоемболія легеневої артерії

      5. Гостра тотальна пневмонія справа




    1. Чоловік 43 років, хворіє на хронічний абсцес правої легені. Біля двох годин тому відмітив різкий раптовий біль у правій половині грудної клітки, задишку. Доставлений у стаціонар машиною швидкої допомоги. Стан важкий. Вимушене сидяче положення. Ціаноз шкірних покривів. ЧД - 44/хв., пульс - 108/хв., AT - 90/55 мм рт. ст. Відставання правої половини в диханні. Перкуторно: притуплені легеневі звуки від IV ребра донизу. Аускуль- тативно: дихальні шуми над правою легенею не вислуховуються. Яка найбільш імовірна патологія?

      1. Піопневмоторакс

      2. Ателектаз легені

      3. Гідроторакс

      4. Пневмоторакс

      5. Гангрена легені




    1. На передній оглядовій рентгенограмі легень визначається однорідне розповсюджене затемнення майже всього правого легеневого поля. У верхній частині затемнення менш інтенсивне і слабо намічається його верхня коса межа. Органи середостіння зміщені вліво. Яким захворюванням обумовлена рентгенологічна картина?

      1. Ателектаз

      2. Ексудативний плеврит справа

      3. Крупозна пневмонія

      4. Інфільтративний туберкульоз легень

      5. Аспергільоз



    1. У хворого Н., 18 років, після перенесеної правосторонньої пневмонії з'явився різкий біль колючого характеру у грудній клітині, який посилюється при диханні та кашлі, температура до 40 °С. При обстеженні: міжребер'я справа розширені. Вислуховуються сухі хрипи. При перкусії -тупість на рівні 5 ребра, позаду - вище, а попереду - нижче. Ваш діагноз?

      1. Гострий гнійний плеврит

      2. Абсцес легені

      3. Бронхопневмонія

      4. Пухлина легені

      5. Піддіафрагмальний абсцес

    Ключі до тестів:


    1 – В

    5 – В

    9 – D

    13 – D

    17 – A

    2 – В

    6 – В

    10 – A

    14 – D

    18 – A

    3 – С

    7 – А

    11 – A

    15 – C

    19 – B

    4 – А

    8 – В

    12 – B

    16 – C

    20 – A
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


    написать администратору сайта