Главная страница

все. Тема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис


Скачать 233.82 Kb.
НазваниеТема 1 Синдром системної запальної відповіді у хірургічних хворих. Сепсис
Дата28.03.2022
Размер233.82 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлавсе.docx
ТипДокументы
#421538
страница3 из 14
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Тема 5: Синдроми дисфагії, блювоти та порушення акту дефекації. Значення у діагностиці та диференційній діагностиці. Лікарська тактика

1. Хворий М. 47 років, потрапив зі скаргами на постійний біль за грудиною, печію, дисфагію, іноді регургітацію. Біль посилюється після їжі. При ФГДС виявляється недостатність замикаючого апарату кардії. При оглядовій рентгеноскопії органів грудної порожнини на фоні тіні серця спостерігається газовий міхур з горизонтальним рівнем. Який найбільш імовірний діагноз? A. Релаксація діафрагми

  1. Ахалазія кардії

  2. Параезофагеальна кила

  3. Хронічний езофагіт

  4. Виразка кардіального відділу шлунка



2. Хворий скаржиться на періодичне затруднення при ковтанні, загрудинні болі, відрижку, зригування. При рентгенографії на рівні перетинання стравоходу та біфуркації трахеї виявлено випинання неправильної форми до 2 см в діаметрі і затримкою контрастної речовини більше 2-х хвилин з розшаруванням вмісту. Сформулюйте попередній діагноз?

  1. Ахалазія кардії

  2. Дивертикул стравоходу

  3. Езофагоспазм

  4. Пептична виразка стравоходу

  5. Стороннє тіло стравоходу



3. Хвора 82 років, скаржиться на біль у животі, здуття живота, нудоту, блювоту. Страждає гіпертонічною хворобою II ст., двічі був інфаркт міокарда. Стан важкий. Живіт здутий, черевна стінкa слабо приймає участь у диханні. Перитонеальні симптоми сумнівні. При лапароскопії в черевній порожнині виявлена невелика кількість каламутного випоту, петля тонкої кишки багряного кольору, покрита фібрином. Сформулюйте попередній діагноз?

  1. Тромбоз мезентеріальних судин

  2. Заворот кишечнику

  3. Гостра кишкова непрохідність

  4. Аневризма черевного відділу аорти

  5. Неспецифічний виразковий коліт



4. У хворої 30 років на фоні повного здоров'я раптово з'явилась дисфагія, болі за грудиною після ковтання їжі. Їжа проходила краще після запивання її теплою водою, молоком або чаєм. При різкому відкиданні голови і нахиленні тулуба назад, хвора іноді відчувала, як їжа "провалювалася" в шлунок. Діагноз?

  1. Кардіоспазм

  2. Стриктура стравоходу

  3. Рак стравоходу

  4. Дивертикул стравоходу

  5. Езофагіт



5. Хвора 32 років, скаржиться на періодичні перешкоди при проходженні їжі по стравоходу, а токож біль за грудиною після їжі, нудоту, іноді блювання. Рентгенологічно: помірне розширення стравоходу, звуження дистальної його частини по типу "мишачого хвоста", короткочасна затримка барію в нижній третині стравоходу. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Опік стравоходу, стриктура

  2. Ахалазія кардії

  3. Рак стравоходу

  4. Дивертикул стравоходу

  5. Рак вихідного відділу шлунка

6. У 46-річного хворого не проходить рідка їжа. У дитинстві був хімічний опік стравоходу, одержував консервативне лікування, проводилося бужування стравоходу. При рентгенологічному обстеженні на рівні середньої третини стравоходу виявлено концентричне звуження з чіткими контурами, далі якого барій не проходить, виражене супрастенотичне розширення. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

  1. Рак стравоходу

  2. Кардіоспазм

С. Рубцевий стеноз стравоходу

  1. Ахалазія стравоходу

  2. Хронічний езофагіт



7. Хвора 45 років скаржиться на загрудинний біль, який посилюється вночі, печію, відрижку кислим. Хворіє протягом 4 місяців. Який метод дослідження є найбільш доцільним?

  1. Рентгенконтрастне дослідження в положенні Фоулера

  2. Рентгенографія грудної клітки

  3. Рентгенкострастне дослідження в положенні Тренделенбурга

  4. Фіброезофагогастродуоденоскопія

  5. Рентгенографія по Земцову



8. Хворий К. скаржиться на печію та постійний біль за грудиною. При нахилянні після прийому їжі виникає зригування. При рентгенологічному дослідженні виявлено - сковзна кардіофундальна кила стравохідного отвіру діафрагми з розміщенням кардії на дні шлунка на 8 см вище діафрагми. При езофагоскопії є ознаки рефлюксезофагіту. Яку тактику ви виберете для лікування цього хворого? A. Операція в хірургічному стаціонарі

  1. Консервативне лікування в поліклініці

  2. Консервативне лікування в терапевтичному стаціонарі

  3. Консервативне лікування в хірургічному стаціонарі

  4. Санаторно-курортне лікування



9. У хворого на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки при рентгенологічному дослідженні виявлена затримка контрастної суміші у шлунка терміном від 6 до 12 годин.

Визначте діагноз:

  1. Виразкова хвороба. Стеноз пілородуоденальної зони. Стадія відносної компенсації

  2. Виразкова хвороба. Стеноз пілородуоденальної зони. Стадія компенсації

  3. Виразкова хвороба. Даних за стеноз немає

  4. Виразкова хвороба. Стеноз пілородуоденальної зони. Стадія субкомпенсації E. Виразкова хвороба. Стеноз пілородуоденальної зони. Стадія декомпенсації



10. Хворий 38 років, скаржиться на відчуття повноти в епігастрії, відрижку повітрям, блювоту. Вказані явища стали турбувати останній місяць, поступово наростали. Схуд на 3 кг. Об'єктивно: Протягом 3 років хворіє виразковою хворобою дванадцятипалої кишки. Пульс - 78/хв., AT -115/75 мм рт. ст. При обстеженні серця та легень патології не виявлено. Живіт при пальпації м'який, неболючий. Нижня межа шлунка знаходиться на 4 см нижче пупка. Загальний аналіз крові: Ер - 4,8х1012/л, Нb - 152 г/л, Л -6,0х109/л, ШОЄ – 10 мм/год., загальний білок сироватки крові -60 г/л. Який попередній діагноз можна встановити?

  1. Переродження виразки в рак

  2. Пенетруюча виразка

  3. Пілородуоденальний стеноз

  4. Кальозна виразка

  5. Поліп



11. Хворий, оперований два роки тому з приводу перфоративної виразки дванадцятипалої кишки (ушивання виразки). За останні два місяці схуд на 12 кг, що пов'язує з острахом приймати щільну їжу (через виникаючі після їжі біль і виснажливу нудоту). Став самостійно викликати блювоту, остання приносить полегшення. Сформулюйте попередній діагноз?

  1. Рубцевий пілородуоденальний стеноз

  2. Хронічний післяопераційний панкреатит

  3. Пенетруюча виразка дванадцятипалої кишки

  4. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, загострення

  5. Пілороспазм



12. У хворого, який переніс резекцію 2/3 шлунка за Гофмейстером -Фінстерером, через 7 діб після операції з'явились скарги на розпираючі болі і почуття переповнення в епігастрії, які проходять після блювоти жовчю або прийому спазмолітиків, постійна гіркота в роті. Евакуація їжі із кукси шлунка не порушена. Яка форма хвороби оперованого шлунка розвинулась у хворого?

  1. Функціональний синдром привідної петлі

  2. Синдром порушення дуоденальної прохідності

  3. Органічний синдром привідної петлі

  4. Анастомозит

  5. Післяопераційний гастростаз



13. Хвора 34 років поступила до хірургічного відділення зі скаргами на важкість у надчеревній ділянці, слабкість, близьку до запаморочення, після прийому солодких чи молочних страв, схуднення. Близько року тому перенесла резекцію двох третин шлунка по Більрот-II з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Вірогідний діагноз:

  1. Інсулома підшлункової залози

  2. Синдром привідної петлі

  3. Пептична виразка анастомозу

  4. Демпінг-синдром

  5. Синдром малого шлунка



14. Хворий 72 років, зі скаргами на різкий переймоподібний біль в лівій половині живота, нудоту, затримку випорожнення та газів. Хворіє 6 годин. Операцій не було. На протязі останніх 20 років закрепи. Домішків слизу та крові в калі не було, не схуд. Пульс -84/хв. Язик помірно вологий. Живіт різко здутий, з асиметрією за рахунок збільшення лівої половини. Визначається шум плескоту. Перистальтичні шуми періодично підсилюються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини чаші Клойбера в лівій половині живота з роздутою петлею товстої кишки над ними. Ректально - симптом Обухівської лікарні.

Найбільш імовірний діагноз?

  1. Обтураційна кишкова непрохідність (пухлинного генезу)

  2. Тромбоз мезентеріальних судин

  3. Заворот сигмоподібної кишки

  4. Неспецифічний виразковий коліт

  5. Спайкова непрохідність кишечника



15. Хворий 70 років, поступив ургентно у важкому стані з гострим болем у животі. Хворіє на протязі 10 годин. Шкірні покриви бліді, язик сухий, обкладений білим нальотом, була блювота темним вмістом. Пульс - 100/хв., аритмічний, слабкого наповнення. AT - 80/40 мм рт. ст. Живіт не приймає участі в акті дихання, напружений і різко болючий у всіх відділах. Наявні симптоми подразнення очеревини. В анамнезі у хворого ІХС, перенесений інфаркт міокарда, останні З роки турбує фібриляція передсердь. Який попередній діагноз?

  1. Гострий панкреатит

  2. Перфоративна виразка шлунка

  3. Тромбоз мезентеріальних судин

  4. Перфоративний апендицит

  5. Перфоративний холецистит



16. Жінка 65 років, з фібриляцією передсердь поступає в приймальний покій зі скаргами на раптову появу сильного болю в животі. Були одноразові блювота та рідкі випорожнення. З того часу гази не відходили. При об'єктивному огляді живіт помірно здутий, дифузно болючий, симптомів подразнення очеревини немає. Десять років тому хвора перенесла абдомінальну гістеректомію. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

  1. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки

  2. Гострий дивертикуліт

  3. Гостра емболія мезентеріальних артерій, ішемія кишківника

  4. Гострий холецистит

  5. Злукова тонкокишкова непрохідність



17. Хворій 57 років, яка поступила в хірургічне відділення по швидкій допомозі, встановлений попередній діагноз: гостра кишкова непрохідність. Гострий панкреатит? Які найбільш інформативні допоміжні методи обстеження хворої з метою верифікації діагнозу Ви призначите?

  1. Оглядову рентгенографію живота

  2. Біохімічний аналіз крові

  3. Загальний аналіз крові та сечі

  4. ФГДС

  5. Загальний аналіз крові



18. Хворий 50 років поступив у хірургічне відділення з підозрою на кишкову непрохідність. З якого методу необхідно почати обстеження хворого для уточнення діагнозу?

  1. Оглядова рентгенографія грудної та черевної порожнин в вертикальному положенні

  2. Оглядова рентгенографія черевної порожнини в горизонтальному положенні

  3. Ультразвукове обстеження черевної порожнини

  4. Іригоскопія

  5. Комп'ютерна томографія черевної порожнини



19. Хворий Ш. 47 років, поступив в клініку з переймоподібними болями в животі, блюванням через добу після початку захворювання. Два роки тому переніс апендектомію. Стан середньої важкості. Пульс - 92/хв. AT - 120/70 мм рт. ст. Живіт правильної форми, піддутий, м'який. Аускультативно -посилена перистальтика. Перкуторно - тимпаніт.

Рентгенологічно - чаші Клойбера. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Тонко-товстокишкова інвагінація

  2. Заворот тонкої кишки

  3. Злукова хвороба. Злукова кишкова непрохідність

  4. Обтураційна товстокишкова непрохідність

  5. Паралітична товстокишкова непрохідність



20. У хворого К. 78 років виявлена пухлинна непрохідність сигмовидної кишки з різким здуттям живота, відсутність газів та випорожнень на протязі 4-х діб. Яке оперативне втручання слід провести хворому? А. Накладання колостоми

  1. Резекцію сигмовидної кишки

  2. Лівосторонню геміколектомію

  3. Операцію Кеню-Майлса

  4. Операцію Танера



Ключі до тестів:



1 – C

5 – B

9 – B

13 – D

17 – A

2 – B

6 – C

10 – C

14 – C

18 – A

3 – A

7 – C

11 – A

15 – C

19 – C

4 – A

8 – A

12 – A

16 – C

20 – A


Тема 6. Синдром гострого живота. Діагностика, диференційна діагностика і лікувальна тактика. Диференційна діагностика гострих захворювань органів черевної порожнини

1. При огляді в приймальному відділенні у хворого 28 років встановлено: передня черевна стінка не приймає участі в акті дихання, пальпаторно на всьому протязі визначається напруження м”язів, болючість, позитивні симптоми подразнення очеревини. Печінкова тупість відсутня, перистальтика не прослуховується. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?

А. Перфоративна виразка шлунка

В. Гострий апендицит

С. Гострий панкреатит

D. Гостра кишкова непрохідність

Е. Гострий холецистит

2. У хворого 45 років, що довгочасно страждає від печії, раптом виникли сильні болі в животі. він був змушений обережно лягти і лежав нерухомо. Було однократне блювання. Через півгодини болі майже повністю пройшли. Наступного дня звернувся до дільничного лікаря, бо залишалися невеликі болі в правому підребер’ї, температура підвищилась до 37,5оС. При огляді живіт м’який, безболісний за виключенням правого підребер’я, де існує помірна болісність, захисне напруження м’язів і слабко виражений симптом ЩоткінаБлюмберга. Френікус-симптом негативний, симптом Грекова-Ортнера позитивний. Печінкова тупість залишена. Пульс – 80/хв.. Язик вологий. При оглядовій рентгеноскопії органів черевної і грудної порожнини патології не виявлено. Лейкоцитів у крові – 8,6х109/л. Який правильний діагноз?

А. Гострий холецистит

В. Прикрита перфоративна виразка дванадцятипалої кишки

С. Гострий апендицит

D. Гострий панкреатит

Е. Харчова токсикоінфекція

3. Хвора скаржиться на біль в епігастральній ділянці, в правому під ребер'ї з іррадіацією в праву лопатку. Була блювота, яка не принесла по легшення. Температура тіла - 37,6 °С. Живіт помірно здутий, напружений і болісний в епігастрії і правому підребер'ї. Тут же пальпується щільне, болісне утворення. Відмічається помірне напруження м'язів черевної стінки в правому підребер'ї. Сипмтом Ортнера позитивний. Сформулюйте попередній діагноз:

А. Гострий апендицит

В. Гострий холецистит

С. Гострий панкреатит

D. Гостра кишкова непрохідність

Е. Перфоративна виразка шлунка

4. Хвора скаржиться на біль у правому підребер'ї, жовтушність шкіри та склер, світлий кал, темну сечу, температуру тіла вечорами до 38°С, озноб. Хворіє 5 днів. Одразу за медичною допомогою не зверталась. Початок захворювання пов'язує з фізичним навантаженням. Живіт м'який, болючий у правому підребер'ї, там же пальпується запальний інфільтрат.

Сформулюйте попередній діагноз?

А. Гострий холецистит, обтураційна жовтяниця, холангіт

В. Рак жовчного міхура, жовтяниця, холангіт

С. Злоякісна пухлина печінки, жовтяниця

D. Абсцес печінки, жовтяниця, холангіт

Е. Гострий панкреатит, жовтяниця, холангіт

5. Хворий 64 років поступив з клінічною картиною гострого калькульозного холециститу. На другу добу перебування у стаціонарі на фоні консервативної терапії виник гострий біль у правому підребер’ї, стан тяжкий, блідість, тахікардія. Відмічається напруженість м’язів живота і перитонеальні явища у всіх відділах. Про яке ускладнення слід думати?

А. Перфорація жовчного міхура, перитоніт

В. Гострий руйнуючий панкреатит

С. Під печінковий абсцес

D. Жовчнокам’яна непрохідність кишковин

Е. Тромбоз мезентеріальних судин

6. При лапаротомії у хворого виявлений гострий панкреонекроз з деструкцією хвостового відділу, тіла та частково головки підшлункової залози. Яка з операцій на підшлунковій залозі буде радикальною?

А. Субтотальна резекція підшлункової залози

В. Оментопанкреопексія

С. Резекція підшлункової залози

D. Нефректомія з локальним лавашем

Е. Абдомінізація підшлункової залози

7. Хвора 65 років, поступила в хірургічне відділення зі скаргами на різкий біль на ділянці пупка та в епігастрії, нудоту, блювання, затримку випорожнень. Захворіла 3 години тому назад. Об’єктивно: живіт напружений, болючий. В ділянці пупка випинання 6х8 см, напружене та болюче. Яка лікувальна тактика?

А. Спазмолітики, очисна клізма

В. Спазмолітики, вправлення грижі

С. Термінова операція

D. Сифонна клізма

Е. Спазмолітики та спостереження впродовж 6 годин

8. Хворий скаржиться на раптовий біль в ділянці килового випинання в правій паховокалитковій ділянці. Поява болю пов’язана з підйомом вантажу вагою 17 кг. У правій паховій ділянці визначається килове випинання розміром до 8 см в діаметрі, нижній полюс якого лежить в калитці. Пальпація утворення різко болюча, воно напружене, шкіра над ним не змінена, симптом кашльового поштовху не визначається. Сформулюйте попередній діагноз:

А. Невправима пахово-калиткова кила

В. Ковзна кила сечового міхура

С. Гематома яєчка

D. Ущемлення пахово-калиткової грижі справа

Е. Гострий орхоепідидиміт справа

9. Хворого П., 72 років, взято на операцію з приводу гострої кишкової непрохідності. При ревізії черевної порожнини виявлено заворот сигмовидної кишки. Після розвороту завороту серозна оболонка кишки темна, пульсація судин кишки не виявляється, перистальтика на цьому місці не простежується. Яку операцію необхідно зробити у даному випадку?

А. Резекція сигмовидної кишки з первинним анастомозом

В. Трансанальна інтубація товстої кишки

С. Дренування черевної порожнини

D. Резекція сигмовидної кишки, колостома

Е. Колектомія

10. Хвора 74 роки, скаржиться на біль в животі, здуття живота, нудоту. Страждає ішемічною хворобою серця, у хворої – постінфарктний та атеросклеротичний коронарокардіосклероз. Стан важкий, живіт здутий, черевна стінка слабо приймає участь у диханні. При лапароскопії виявлено, що в черевній порожнині невелика кількість мутного випоту, одна з петель тонкого кишківника – темно-синюшного кольору. Сформулюйте попередній діагноз?

А. Тромбоз мезентеріальних судин

В. Заворот кишківника

С. Гостра кишкова непрохідність

D. Ішемічний абдомінальним синдром

Е. Бешиха

11. При оглядовій рентгеноскопії і наступній рентгенографії черевної порожнини у хворого визначається декілька ділянок просвітління напівсферичної форми, розміщених над чіткими горизонтальними рівнями. Чим обумовлена така рентгенологічна картина? А. Перфоративна виразка

В. Метеоризм

С. Кишкова непрохідність

D. Рак товстого кишечника

Е. Хвороба Прайса

12. До хірургічного відділення надійшов хворий П., 34 років, зі скаргами на переймистий біль у животі, який виник раптово 4 години тому, багаторазове блювання. Об'єктивно: визначається симетричне здуття живота, посилення перистальтичних шумів. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини, виконаній у вертикальному положенні хворого, в області мезогастрію виявляються множинні горизонтальні рівні рідини зі скопиченням над ними газу (ширина горизонтальних рівнів рідини більша, ніж висота стовпів газу). Ваш попередній діагноз:

А. Гостра обтураційна товсто кишкова непрохідність

В. Гостра паралітична тонкокишкова непрохідність

С. Гостра паралітична товстокишкова непрохідність

D. Хронічна паралітичнатонкокишкова непрохідність

Е. Гостра обтураційна тонкокишкова непрохідність

13. Хворий 47 років, госпіталізований в хірургічне відділення зі скаргами на болі в животі спазматичного характеру, нудоту, багаторазову блювоту, сухість в роті. Хворіє на протязі 16 годин. В анамнезі – холецистектомія 2 роки тому. Скарги з’явилися після вживання бобових продуктів. Об’єктивно: живіт помірно здутий, болючий. Аускультативно: кишкові шуми посилені. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Гази відходять, затримка випорожнення. При рентгенографії черевної порожнини виявлені «арки» та «чаші Клойбера». Який із діагнозів найімовірніший?

А. Обтураційна товстокишкова непрохідність

В. Гострий панкреатит

С. Гостра тонкокишкова спайкова непрохідність

D. Харчове отруєння

Е. Ниркова колька

14. Хворий 35-ти років скаржиться на переймоподібний біль в животі, нудоту, блювання, відсутність відходження газів та калу. Хворіє 5 годин. Рік тому хворому була виконана операція – резекція шлунка з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Стан хворого важкий. Пульс – 102/хв.. Язик сухий. Живіт здутий, асиметричний, м’який. Перкуторно – тимпаніт. Аускультативно – кишкові шуми не прослуховуються. При оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини – чаші Клойбера. Яка найбільш імовірна патологія? А. Рак товстої кишки

В. Апендикулярний інфільтрат

С. Злоякісна пухлина тонкої кишки

D. Защемлена післяопераційна кила

Е. Гостра спайкова кишкова непрохідність

15. Хворий Г., 62 роки, переведений з районної лікарні в 11 годин зі скаргами на сильні болі в животі, нудоту, затримку випорожнення та газів. Захворювання почалось гостро, о 4й годині ранку, сильними переймоподібними болями в животі. Через годину від початку захворювання був доставлений до районної лікарні, а через 5 годин переведений до хірургічного відділення обласної лікарні. Після відповідної підготовки хворого вирішено оперувати з приводу гострої кишкової непрохідності. При розтині черевної порожнини виявлено вузлоутворення. Петлі кишечника, що входять у вузол, чорного кольору. З яким видом гострої кишкової непрохідності ви маєте справу?

А. Змішана

В. Спастична

С. Странгуляційна

D. Паралітична

Е. Обтураційна

16. Під час оперативного втручання у хворого 30 років виявлено тонко кишковий інвагінат з кишечником темного кольору. Привідна кишка розширена до 7-8 см. Петлі роздуті, переповнені кишковим вмістом. Якому виду декомпресії привідної кишки надати перевагу?

А. Кишкова стома

В. Закритій трансназальній

С. Закритій через рот

D. Девульсія ануса

Е. Введенню через пряму кишку товстої трубки

17. У дитини 6 місяців, 8 годин тому раптово виник інтенсивний переймоподібний біль в животі. Період неспокою дитини триває 5 хвилин, світлий проміжок 15 хвилин. Випорожнень не було. Годину тому виникла прямокишкова кровотеча. При пальпації живіт м’який, болючий у правій половині, де нечітко визначається видовжене утворення 10х4 см. При ректальному дослідженні – сліди крові. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Ілеоцекальна інвагінація

В. Кишкова кровотеча

С. Гострий апендицит

D. Закрут кишечника

Е. Гострий ентероколіт

18. Хворий 60 років оперований з приводу пухлини сліпої кишки, що викликає часткову кишкову непрохідність. При ревізії виявлено, що пухлина – розміром 15х10 см, щільна, нерухома, проростає парієтальну очеревину. Відзначається багато метастазів у лімфатичні вузли брижі і сальника. Як ви закінчите операцію?

А. Правосторонньою геміколектомією

В. Накладенням обхідного ілеотрансверзоанастомозу

С. Цекостомією

D. Ілеостомією

Е. Двоствольною колостомією

19. У хворого 8-ми років на 10 день захворювання фолікулярною ангіною з’явились симптоми гострого апендициту. Під час операції підтверджено флегмонозний апендицит. У посівах гнійного випоту виявлено стрептокок. Який із нижчезазначених шляхів проникнення інфекції в червоподібний відросток в цьому випадку найбільш імовірний?

А. Гематогенний

В. Ентерогенний

С. Лімфогенний

D. Змішаний

Е. -

20. При розтині тіла 35-річного чоловіка знайдено один літр гнійного ексудату під шкірою та між м’язами передньої поверхні правого стегна під пупартовою зв’язкою, паренхіматозну дистрофію, гіперплазію пульпи селезінки, множинні крововиливи у слизові та шкіру. Ретроцекально розміщений апендикс мав невеличкий дефект верхівки. Що з перерахованого, на вашу думку, стало причиною смерті?

А. Перфоративний апендицит

В. Абсцедуюча флегмона стегна

С. Септицемія

D. Септикопіємія

Е. Геморагічний діатез

Ключі до тестів:



1 – В

5 – А

9 – D

13 – С

17 – А

2 – В

6 – А

10 – А

14 – Е

18 – В

3 – В

7 – С

11 – С

15 – С

19 – А

4 – А

8 – D

12 – Е

16 – А

20 – D


1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


написать администратору сайта