Главная страница
Навигация по странице:

  • Позагоспітальна крупозна пневмонія

  • Позагоспітальна пневмонія.

  • Післягрипозна пневмонія.

  • Негоспітальна нижньодольова плевропневмонія.

  • Лівобічна негоспітальна пневмонія

  • Крупозна негоспітальна правобічна пневмонія.

  • Правобічна нижньодольова пневмонія

  • Лівостороння нижньодольова пневмонія

  • Негоспітальна крупозна пневмонія.

  • Негоспітальна вогнищева пневмонія.

  • Ренгенографію органів грудної клітки.

  • Ущільнення легеневої тканини.

  • Включення в групу диспансерного нагляду на 6 місяців.

  • На 5 добу після нормалізації температури.

  • Пневмонії укр. Туберкульоз легень


    Скачать 81.02 Kb.
    НазваниеТуберкульоз легень
    Дата29.11.2022
    Размер81.02 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПневмонії укр.docx
    ТипДокументы
    #818885
    страница3 из 5
    1   2   3   4   5

    Рентгенографии

  • Бронхоскопии с биопсией

  • Бронхографии

  • Спирографии

  • Торакоскопии

    1. Мікоплазма.

    2. Ентерокок.

    59. Чоловік 38 років скаржиться на приступоподібний кашель з невеликою кількостю "іржавого" харкотиння, біль у правому боці, пов'язаний з глибоким диханням і кашлем. Занедужав гостро після переохолодження. Об'єктивно: температура - 39,2оС, ЧДР - 22 за хв., пульс - 114 уд./хв., АТ - 110/70 мм рт.ст. Шкіра волога, гіперемія щік. При аускультації справа в нижніх відділах легенів - вологі звучні дрібнопухирчасті хрипи. Який збудник найбільш імовірно викликав захворювання?

    1. Пневмокок.

    2. Стафілокок.

    3. Клебсієла.

    60. Чоловік 26 років, захворів гостро 2 дні тому, коли виникли головний біль, слабкість, кашель зі “ржавим” харкотинням. Об-но: гіперемія обличчя, ЧДР – 36 за хвилину. Над легенями перкуторно: тупий звук праворуч нижче від кута лопатки, аускультативно – бронхіальне дихання. АТ 100/70 мм рт.ст., ЧСС – 98 за хвилину, температура тіла 38оС. В аналізі крові: Лей – 17*109/л, ШОЕ – 32 мм/год. Рентгенографія легень: гомогенне затемнення у нижній долі правої легені. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    1. Позагоспітальна крупозна пневмонія

    2. Вогнищева пневмонія

    3. Гострий бронхіт

    4. Ексудативний плеврит

    5. Туберкульоз легень

    61. Хворий Н., 32 років, скаржиться на підвищення температури тіла до 39ОС, задишку, кашель непродуктивний. Захворів 2 дні тому. Об`єктивно: перкуторно над легенями справа скорочення легеневого звуку. Аускультативно-дрібноміхурцеві хрипи справа. ЧД - 26 на хв. Яке дослідження легень доцільно провести першочоргово?

    1. Рентгенографію

    2. Бронхографію

    3. Бронхоскопію

    4. Спірографію

    5. Пневмотахометрію

    62. Хворий, 40 р. , скаржиться на підвищення температури до 39,5ОC, кашель з виділенням "іржавого" харкотиння, задишку, герпетичне висипання на губах. ЧД 32 в 1 хв. Справа під лопаткою посилення голосового тремтіння, там же притуплення перкуторного звуку, аускультативно на фоні бронхіального дихання - крепітація. Аналіз крові: лейк.- 14*109, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз ?

    1. Позагоспітальна пневмонія.

    2. Вогнищева пневмонія.

    3. Туберкульоз легені.

    4. Гострий бронхіт.

    5. Ексудативний плеврит.

    63. Чоловік 27 років знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з приводу абсцедуючої пневмонії. Страждає на полінаркоманію. Об'єктивно: температура - 37,80С, ЧДР - 22/хв., пульс - 96/хв., АТ - 120/90 мм рт.ст. Рентгенологічно: справа округла тінь із горизонтальним рівнем рідини. Через який час від початку захворювання можна буде думати про хронізацію процесу?

    1. 2 місяці

    2. 1 місяць

    3. 3 місяці

    4. 6 місяців

    5. 12 місяців

    64. Хворий 43 років скаржиться на кашель з виділенням невеликої кількості безбарвного харкотиння, болі в правій половині грудної клітки при диханні, задишку, підвищення температури до 39°С. Захворів гостро. Приймав аспірин. Об'єктивно: на губах герпес. В проекції нижньої частки правої легені – притуплення перкуторного звуку, посилення голосового тремтіння, бронхіальне дихання. Рентгенологічно – гомогенне затемнення частки з чіткими контурами. Яка етіологія пневмонії найбільш

    1. Пневмокок

    2. Стафілокок

    3. Мікоплазма

    4. Легіонела

    5. Клебсієла

    65. Після клініко-рентгенологічного і лабораторного обстеження хворого 35 років було встановлено попередній діагноз: атипова пневмонія мікоплазменної етіології, середньої важкості, ДН1. З препаратів якої групи доцільніше розпочати лікування цього хворого?

    1. Макролідів

    2. Цефалоспоринів

    3. Бета-лактамних антибіотиків

    4. Фторхінолонів

    5. Аміноглікозидів

    66. Хворий 19 років скаржиться на сухий кашель, біль в м'язах, підвищення температури тіла до 39°С. Протягом тижня - біль в горлі, субфебрилітет. Об'єктивно: жорстке дихання, лейкоцити крові: 7,0*109/л, лейкоцитарна формула в нормі. ШЗЕ - 26 мм/год. Рентгенографія ОГК: підсилення легеневого малюнку, малоінтенсивні вогнищеві тіні в нижніх відділах правої легені. Які препарати найбільш доцільно призначити?

    1. Макроліди

    2. Антибіотики пеніцилінового ряду

    3. Цефалоспорини II або III генерації

    4. Аміноглікозиди.

    5. Сульфаніламіди

    67. Хворий 20 років скаржиться на сухий кашель, біль в м'язах, підвищення температури тіла до 38°С впродовж 5 днів. Протягом 2 тижнів: біль в горлі, нежить. Приймав ампіцилін по 2 г на добу без позитивного ефекту. Об'єктивно: голосове тремтіння, перкусія легень без особливостей, жорстке дихання . Лейкоцити крові: 7,0*109/л, лейкоцитарна формула – в межах норми. ШЗЕ - 25 мм/год. Рентгенографія ОГК: підсилення легеневого малюнку, малоінтенсивні вогнищеві тіні в нижніх відділах правої легені. Яка патологія найбільш вірогідна?

    1. Мікоплазменна пневмонія

    2. Грип

    3. Гострий бронхіт

    4. Післягрипозна пневмонія.

    5. Пневмококова пневмонія

    68. Больной 27 лет жалуется на сухой кашель, одышку при малейшей нагрузке, боли в грудной клетке, повышение температуры до 37,3 град. С в течение 3-х недель. В прошлом злоупотреблял наркотиками. Дыхание жесткое, хрипов нет, тахикардия - 120/мин. Рентгенологически с обеих сторон легких - интерстициальные изменения. При бронхоскопии в лаважной жидкости - Pneumocista carinii. Какие препараты наиболее эффективны для лечения данного больного?

    1. Бисептол, клиндамицин

    2. Цефамизин, нитроксолин

    3. Ампициллин, низорал

    4. Эритромицин, рифампицин

    5. Интерферон, ремантадин

    69. Чоловік 27 років скаржиться на кашель з виділенням іржавої мокроти, біль в грудній клітці при диханні, підвищення температури тіла до 39оС. Захворів гостро після переохоладження. Об'єктивно: ЧД - 30/хв., ЧСС - 92/хв, АТ - 130/80 мм рт. ст. В легенях справа від 4 ребра донизу підсилене голосове тремтіння, притуплення перкуторного тону, бронхіальне дихання. З яких заходів найбільш доцільно почати

    1. Амоксицилін

    2. Плевральна пункція

    3. Гентаміцин

    4. Амінокапронова кислота

    5. Бісептол

    70. Чоловік 46 років скаржиться на раптовий біль у верхній частині живота, нудоту, одноразову блювоту, слабкість. Об'єктивно: стан середньої важкості, температура тіла 38°С, дихання поверхневе, ЧДР - 28/хв. Праворуч нижче кута лопатки притуплення легеневого звуку, крепітація. Пульс - 92/хв. АТ - 120/70 мм рт.ст. Тони серця приглушені. Живіт здутий, помірно напружений в епігастральній ділянці та правому підребер'ї. На ЕКГ - негативні зубці Т. Яка найбільш вірогідна причина гострого абдомінального болю?

    1. Негоспітальна нижньодольова плевропневмонія.

    2. Гострий холецистит

    3. Гострий панкреатит

    4. Інфаркт міокарда

    5. Гострий гастрит

    71. У чоловіка 46 років виявлено пневмонію із множинними порожнинами розпаду в обох легенях. Лікування пеніциліном було неефективним. З бронхопульмонального лаважного вмісту був висіяний золотистий стафілокок, який має стійкість до метициліну. Призначення якого зантибактеріальних засобів є оптимальним в даній ситуації ?

    1. Ванкоміцин

    2. Карбеніцилін

    3. Ампіцилін

    4. Тетрациклін

    5. Бісептол

    72. У пацієнта 27 років, який зловживає алкоголем, діагностована правостороння нижньочасткова пневмонія. На рентгенограмі інфільтративні зміни справа у С6 і С10. Раніше захворювань бронхолегенево системи не спостерігалось. З якого препарата слід розпочинати антибактеріальну терапію?

    1. Азітроміцин

    2. Гентаміцин

    3. Ципрінол

    4. Тетрациклін

    5. Цепорін

    73. Хворого 56 років турбує кашель, задишка, підвищення температури до 37,5оС ввечері. Захворів 6 тижнів тому, стаціонарно був поставлений діагноз гострої вогнищевої пневмонії зправа в нижній долі. Після проведеного курс лікування рентгенологічно Зберігається інфильтрація в нижній долі зправа. В загальному аналізі крові еозинофілів 6%.

    1. Затяжна пневмонія

    2. Рак легені

    3. Абсцеc легені

    4. Еозінофільний інфильтрат

    5. Туберкульоз легені

    74. Хвора, 53 роки, скаржиться на кашель з виділенням слизистого харкотиння, підвищенням температури до 38,85оС, слабість, задишку, пітливість. ЧД 24 в 1 хв., шкіра волога. Нижче лівої лопатки вкорочення перкуторног звуку. Аускультативно там же послаблене дихання, дрібноміхурцеві вологі хрипи. Аналіз крові: лейкоцити -10х10 9/л, ШОЕ-27 мм/год. Ваш попередній діагноз

    1. Лівобічна негоспітальна пневмонія,

    2. Крупозна лівобічна нижньодольова пневмонія.

    3. Лівобічний ексудативний плеврит.

    4. Рак легень в нижній долі зліва.

    5. Абсцеc легені.

    75. Хворий 30 років лікується протягом 2-ох тижнів з діагнозом крупозної пневмонії. Приймав 2 антибактеріальні препарати. В процесі лікування з’явились болі в животі, рідкий стілець (до 5 раз на добу), загальна слабість. Об’єктивно: на язику білі нашарування, болючість при пальпації нижніх відділів живота. Призначення якого препарату було упущено лікарем.

    1. Ністатин.

    2. Фестал.

    3. Бісептол

    4. Бактеріофаг

    5. Лазолван.

    76. Хворий, 40 р. , скаржиться на підвищення температури до 39оС, кашель з виділенням харкотиння з домшками крові, задишку, загальну слабість, герпетичне висипання на губах. ЧД 32 в 1хв. Справа під лопаткою посиленн голосового тремтіння, перкуторно там же притуплення перкуторного звуку, аускультативно - бронхіальне дихання. Аналіз крові: лейк.- 14*109, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз?

    1. Крупозна негоспітальна правобічна пневмонія.

    2. Вогнищева правобічна пневмонія.

    3. Кавернозний туберкульоз правої легені.

    4. Рак легені.

    5. Ексудативний плеврит.

    77. У хворого 27 років сухий кашель та біль пов’язана з диханням у правій половині грудної клітини, лихоманка до 39,5 гр. С. В легенях справа від кута лопатки тупісь при перкусії, бронхіальне дихання.Який найбільш вірогідний діагноз у хворого

    1. Правобічна нижньодольова пневмонія

    2. Абсцесс нижньої долі правої легені

    3. Бронхоектатична хвороба

    4. Ателектаз нижньої долі правої легені

    5. Ексудативний плеврит

    78. Хворий 35 років на 3 день захворювання скаржиться на задишку, кашель з харкотинням "рожевого” кольору, біль у лівій частині грудної клітини, зноби.Стан важкий. На щоці герпес. ЧД 34 за хвилину. Ліва половина грудної клітини відстає в диханні. Нижче кута лівої лопатки дихання послаблене, незвучна крепітація.Який попередній діагноз у хворого?

    1. Лівостороння нижньодольова пневмонія

    2. Лівостороння дрібновогнищева нижньодольова пневмонія

    3. Лівосторонній плеврит

    4. Лівосторонній пневмоторакс

    5. Абсцесс нижньої долі лівої легені

    79. Чоловік 28 років з полінаркотичною залежністю скаржиться на кашель з помірною кількістю “іржавого” харкотиння, біль у грудній клітині, який посилюється на вдиху, задишку, слабкість, підвищення температури. Захворів 4 дні тому після переохолодження, коли з’явився головний біль, озноб, температура підвищилась до 39,9ОС. Лікувався вдома, самопочуття прогесивно погіршувалося, на 4 день, госпіталізований. Об’єктивно: стан важкий. Шкіряні покриви бліді. ЧД - 26 дих/хв. ЧСС 108 уд/хв, АТ 105/80 мм рт.ст. Справа нижче кута лопатки підсилене голосове тремтіння, вкорочений перкуторний звук, везикулобронхіальне дихання. Тони серця приглушені, ритм правильний, помірна тахікардія. Найбільш вірогідний діагноз:

    1. Негоспітальна крупозна пневмонія.

    2. Вогнищева пневмонія.

    3. Абсцес легені.

    4. Брохоектатична хвороба.

    5. Ексудативний плеврит.

    80. Жінка 32 років скаржиться на кашель із скудним харкотинням, слабкість, підвищення температури. Тиждень тому перенесла ГРВІ, приймала сульфадиметоксин, полівітаміни. Об’єктивно: Т-38,7ОС. ЧД - 22 дих/хв. ЧСС 90уд/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. Зліва нижче кута лопатки підсилене голосове тремтіння, вкорочений перкуторний звук, ослаблене везикулярне дихання, голосні дрібнопухирчасті хрипи. Тони серця приглушені, ритм правильний, помірна тахікардія. Найбільш вірогідний діагноз:

    1. Негоспітальна вогнищева пневмонія.

    2. Крупозна пневмонія.

    3. Гострий бронхіт

    4. Абсцес легені.

    5. Брохоектатична хвороба.

    81. Чоловік 32 років визвав дільничого лікаря у зв’язку з вираженою слабістю, підвищенням температури. Також скаржиться на кашель із скудним слизогнійним харкотинням. Два тижні тому переніс ГРВІ, приймав сульфадиметоксин, ревіт. Об’єктивно: Т-37,8ОС. ЧД - 20 дих/хв. ЧСС 90уд/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. Справа нижче кута лопатки вкорочений перкуторний звук, ослаблене везикулярне дихання, голосні дрібнопухирчасті хрипи. Тони серця приглушені, ритм правильний, помірна тахікардія. Яке додаткове обстеження найбільш доцільно призначити для уточнення діагнозу?

    1. Ренгенографію органів грудної клітки.

    2. Спірографію.

    3. Загальний аналіз крові.

    4. Загальний аналіз сечі.

    5. Загальний аналіз харкотиння.

    82. Чоловік 50 років знаходиться в терапевтичному відділенні з приводу гострої пневмонії.Скаржиться на слабість, кашель з гнійнокривавистим харкотинням. Об’єктивно: стан важкий. Т-39,2ОС. ЧД - 30 дих/хв. ЧСС 96уд/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. В легенях справа голосні вологі хрипи. Тони серця приглушені, ритм правильний, тахікардія. На ренгенограмі легенів справа кілька тонкостінних порожнин з рівнем рідини.Який збудник найбільш вірогідно визвав пневмонію?

    1. Стафілокок.

    2. Пневмокок.

    3. Стрептокок.

    4. Паличка Фридлендера.

    5. Мікоплазма.

    83. Жінка 45 років скаржиться на кашель із скудним слизогнійним харкотинням, виражену слабкість, підвищення температури, що супроводжуються ознобом, запамороченням. Об’єктивно: Т-38,7ОС. ЧД - 22 дих/хв. ЧСС 90уд/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. Справа нижче кута лопатки підсилене голосове тремтіння, вкорочений перкуторний звук, ослаблене везикулярне дихання, голосні дрібнопухирчасті хрипи в невеликій кількості. Тони серця приглушені, ритм правильний, помірна тахікардія. Лікар припустив у хворої вогнищеву пневмонію. Наявність якого синдрому дозволила виставити діагноз?

    1. Ущільнення легеневої тканини.

    2. Інтоксикаційного.

    3. Запалення.

    4. Порушення бронхіальної прохідності

    5. Дихальної недостатності.

    84. Жінка 45 років знаходиться в терапевтичному відділенні з приводу вогнищевої пневмонії.Об’єктивно: Т-38,7ОС. ЧД - 22 дих/хв. ЧСС 90уд/хв, АТ 110/70 мм рт.ст. Справа нижче кута лопатки підсилене голосове тремтіння, вкорочений перкуторний звук, ослаблене везикулярне дихання, голосні дрібнопухирчасті хрипи в невеликій кількості. Тони серця приглушені, ритм правильний, помірна тахікардія. Після завершення курсу стаціонарного лікування яка тактика ведення хворої найбільш правильна?

    1. Включення в групу диспансерного нагляду на 6 місяців.

    2. Виписати до роботи.

    3. Направити до кліматичного санаторію.

    4. Включення в групу диспансерного нагляду на 12 місяців.

    5. Включення в групу диспансерного нагляду пульмонологічних хворих.

    85. Чоловік 60 років знаходиться в терапевтичному віділенні з приводу правобічної нижньодольової крупозної пневмонії. Самопочуття хворого під впливом терапії поліпшилось. Під час обходу лікар сказав, що з’явились ознаки розв’язання пневмонії. Які аускультативні дані найбільш вірогідно дозволили зробити таке припущення?

    1. Поява крепітації.

    2. Поява бронхіального дихання.

    3. Поява ослабленого дихання.

    4. Поява дрібнопухирчастих неголосних хрипів

    5. Поява сухих хрипів.

    86. Чоловік 60 років знаходиться в терапевтичному віділенні з приводу правосторонньої нижньодольової крупозної пневмонії. Самопочуття хворого під впливом терапії поліпшилось. Коли хворому можна відмінити антибіотики?

    1. На 5 добу після нормалізації температури.

    2. Наступного дня після нормалізації температури.

    3. Після зникнення вираженого лейкоцитозу (нормалізації картини крові).

    4. Після повного розсмоктування інфільтрату (ренгенологічних).

    5. Після зникнення симптомів інтоксикації.

    87. Чоловік 36 років з полінаркотичною залежністю знахо-диться в терапевтичному відділенні з приводу гострої крупозної пневмонії. Хворіє 5 днів. Об’єктивно: стан важкий. Т-38,7ОС. ЧД - 28 дих/хв. ЧСС 92уд/хв, АТ 100/70 мм рт.ст. Права половина грудної клітки відстає в акті дихання.Нижче кута лопатки різко підсилене голосове тремтіння, вкорочений перкуторний звук, бронхіальне дихання. Тони серця приглушені, ритм пра-вильний, помірна тахікардія. Проводиться антибакте-ріальна терапія. Коли хворому можна призначити
    1. 1   2   3   4   5


  • написать администратору сайта