Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница10 из 23
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   23
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   23
Малігнізація виразки

Виразка, ускладнена кровотечею.

Перфоративна виразка



Хворий скаржиться на гноєтечу та зниження слуху на ліве вухо на протязі шести останніх років. Періодично з’являлися головні болі,загальне нездужання,підвищення температури. Об’єктивно: при отоскопії в зовнішньому слуховому проходу виявляється слизово-гнійний зміст без запаху.Барабанна перетинка звичайного кольору з центральною перфорацією. Який можливий діагноз?

*Хронічний мезотимпанит

Отосклероз

Гострий середній отит

Хронічний епітимпанит

Хронічна нейросенсорна приглуховатість



Жінка 72 років скаржиться на здуття живота, іноді - домішки крові в випорожненнях. Проведена ірігоскопія – на рентгенограмі товстої кишки візуалізується дефект наповнення й звуження просвіту висхідної кишки. Для якої хвороби це характерно?

* Рак висхідного відділу ободочної кишки

Дивертикул

Рак сигмовидної кишки

Ворсинчастий поліп

Гранульоматозний поліп



Вагітна в строк 32-34 неділі висуває скарги на різкі болі в правому підребір’ї, нудоту, одноразову блювоту, які виникли близько доби тому назад. Живіт напружений та різко болючий у правому підребір’ї, де визначається симптом Щьоткина-Блюмберга. Симптоми Ортнера, Кера, Мерфі позитивні. Який метод оперативного лікування протипоказаний в даній ситуації?

*Лапароскопічна холецистектомія

Холецистектомія із мікродоступу

Холецистектомія із верхньосрединної лапаротомії

Холецистектомія із доступу Федорова

Холецистектомія із доступу Кохера



Вагітна в строк 22-24 неділі висуває скарги на болі в правій клубовій ділянці, які виникли близько 10 годин тому назад. Живіт напружений та болючий в правій клубовій ділянці, де визначається симптом Щьоткина-Блюмберга. Яка тактика хірурга в даній ситуації?

*Екстрена апендектомія

Антибіотикотерапія, введення розчину магнія сульфату

Антибіотикотерапія, протизапальні препарати, b-адреноблокатори

Лапароскопія, дренування черевної порожнини, антибіотикотерапія

Пункція заднього своду, антибіотикотерапія, b-адреноблокатори



Чоловік у віці 45 років звернувся до поліклініки зі скаргою на обмеження рухів у хребті. На протязі останніх трьох років відмічає постійний біль та прогресуюче обмеження рухів, яке почалося в області поперекового відділу хребта та поширилося на грудний та шийний відділ хребта. До лікарів раніш не звертався. Травму та гострі захворювання заперечує. Клінічно – обмеження всіх рухів в хребті . Аналізи без особливостей.

*анкілізіруючий спондилоартріт

Остеохондроз

Туберкульозний спондиліт

Поліартрит

Радикуліт



Хворий, 85 років, поступив в хірургічну клініку через 8 годин з моменту захворювання. Болі гострі в правій клубовій ділянці, гектична температура. Язик сухий. Пульс – 110 уд. в 1 хвилину. Живіт м’який, але різко болісний в правій клубовій ділянці. Позитивні симптоми запалення брюшини: Щьоткіна-Блюмберга, Ровзінга, Бартом’є-Міхельсона. Дизурії немає. Яка форма апендициту характерна для пацієнтів похилого віку?

*Первічно-гангренозний апендицит

Катаральний апендицит

Флегмонозний апендицит

Пробочний апендицит

Емпієма апендикса



Хворий,75 років, поступив в хірургічну клініку через 12 годин з початку захворювання. Болі гостро появились в епігастральній області, а потім вони перемістились в праву клубову ділянку з розповсюдженням по всій черевній порожнині. В анамнезі виразкова хвороба 12-ти палої кишки. Дизурії немає. Живіт напружений у всіх відділах, позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберга, вільна рідина в черевній порожнині. Яке із приведених захворювань стало причиною перитоніту?

*Гострий апендицит

Перфоративна виразка 12-ти палої кишки

Ниркова коліка

Гострий холецистит

Гострий панкреатит



У хворого, оперованого 5 днів тому в зв’язку з гострим флегмонозним апендицитом. З’явились болі під правими ребрами, які збільшуються при вдові. Піднялась температура до 38,5°С. Пульс 102 в 1 хвилину. Язик сухий. Живіт м’який, але болісний справа під ребрами. Печінка збільшена на 6 см. Симптом Грекова-Ортнера позитивний. В легенях везикулярне дихання. При рентгенологічному обстеженні змін з боку легень немає. У правому плевральному синусі невелика кількість випоту. Лейкоцитів у крові 16,0х10і в 1 мкл. Яке ускладнення у хворого?

*Під печінковий абсцес

Піддіафрагмальний абсцес

Між кишковий абсцес

Пілефлебіт

Плевропневмонія справа



У хворого, оперованого з приводу гострого флегмонозного апендициту 7 днів назад піднялась температура. Вона носить гектичний характер. Болі в області післяопераційної рани не має. Скарга на біль під час сечовипускання, часті позиви на дефекацію. Язик сухий. Пульс 110 уд. в хвилину. Живіт при пальпації м’який, але болісний в нижніх відділах. Перітонеальних симптомів немає. Лейкоцитів в крові 18,0х10і в мкл. В області післяопераційної рани запалення немає. В легенях при аускультації та рентгелогічному обстеженні патології не виявлено. Ваш діагноз?

*Абсцес простору Дугласа

Між кишковий абсцес

Гострий пієлонефрит

Апендикулярний абсцес

Інфаркт тонкого кишечника



Хворий 27 років, поступив до лікарні на 4-й день після захворювання. Зібраний анамнез та клінічна картина при огляді не визиває сумніву за те, що у хворого гострий апендицит. Але в правій клубовій ділянці чітко виявляється різко болісне пухлино подібне утворення 12х14 см. Загальний стан хворого задовільний, перитонеальних симптомів немає. Який діагноз Ви поставити?

*Апендикулярний інфільтрат

Апендикулярний абсцес

Рак сліпої кишки.

Між кишковий абсцес

Гіпернефрома справа



У хворого, 30 років, гострі болі в правій клубовій ділянці, температура до 38°С, була блювота. Біль періодично збільшувалась. При огляді: пульс 100 уд. В хвилину, язик сухий, живіт при пальпації болісний в правій клубовій ділянці, там виявляється захисний напряг м’язів та перитонеальні симптоми. Лейкоцитів в крові 12,0х10і в 1 мкл. З діагнозом гострий апендицит хворий оперований. В брючній порожнині виявлені значні зміни в термінальному відділі клубової кішкі. Вона багрового кольору, покрита фібрином, стінка кишки стовщена, апендикс не змінений. Який діагноз у хворого?

*Хвороба Крона

Гострий апендицит

Брючний тиф

Гострий холецистит

Рак клубової кишки



Потерпілий К., 42роки, госпіталізований через 30 хвилин після притиснення бетонною плитою до землі. Встановлено діагноз: подвійний перелом тазу. Через 1 год накладено стержневий апарат зовнішньої фіксації. Профілактику яких ускладнень передбачає вибрана тактика в першу чергу?

* Кровотечі, що продовжується, травматичного шоку

Вторинного зміщення кісткових фрагментів, ускладнень консолідації

Вторинного пошкодження сечового міхура та уретри

Розвитку перележнів, застійної пневмонії

Двобічного коксартрозу внаслідок стиснення в гамаку



У хворого П., 21 рік, внаслідок падіння з дерева утворилася деформація та значне випинання під шкірою проміжного кісткового фрагменту правої ключиці. На другий день проведено остеосинтез ключиці. Яке можливе ускладнення попередив вибраний метод лікування?

*Перфорацію шкіри, пошкодження судинно-нервового жмутка.

Утворення несправжнього суглобу внаслідок зміщення

Консолідацію фрагментів у неправильному співвідношенні

Вторинний післятравматичний плексит

Затриману консолідацію фрагментів



У хворого К., 23-х років, внаслідок падіння з висоти утворився перелом правої стегнової кістки в нижній третині з випинанням під шкіру дистального фрагменту. Кінцівка тепла, пальцями стопи рухає. Лікар швидкої допомоги відмовився від шини Дітеріхса і наклав іммобілізацію трьома драбинчастими шинами на зігнуту в коліні кінцівку. Яке можливе ускладнення він цим попередив?

* Пошкодження підколінного судинно-нервового жмутка

Розвиток травматичного шоку

Розвиток жирової емболії

Вторинне зміщення кісткових фрагментів

Інтерпозицію м’язів та перфорацію шкіри



Хворому В., 27 років, після отриманої множинної травми: перелом правого плеча, відламковий перелом правої стегнової та великогомілкової кісток, в реанімаційному відділі на другий день після травми було накладено 3 стержневих апарати зовнішньої фіксації. Профілактику яких ускладнень забезпечила дана тактика?

* Прогресування травматичного шоку, розвиток жирової емболії, тромбоемболії легеневої артерії

Утворення перележнів, застійної пневмонії, цистіту, метеоризму

Вторинних зміщень кісткових фрагментів, перфорацію шкіри, пошкодження судинно-нервових жмутків

Розвиток затриманої консолідації, несправжніх суглобів

Контрактури в суглобах, зростання реабілітаційного періоду



Хворий С., 36 років, доставлений в клініку з місця нещасного випадку з скаргами на сильні болі в ділянці шиї. Після проведення клініко рентгенологічного обстеження діагностовано вивих четвертого шийного хребця. Який найбільш типовий механізм виникнення даного вивиху?

*Падіння на голову при зігнутій шиї, або під час удару в шию ззаду

Падіння на живіт, або грудну клітку

Падіння на правий , або лівий бік

Падіння на спину, або крижі

Падіння на ягодиці



Хворий Д., 48 років, доставлений в клініку з місця нещасного випадку з скаргами на болі в попереку, неможливість ходьби. Після проведення клініко-рентгенологічного обстеження діагностовано компресійний перелом тіла другого поперекового хребця. Який найбільш типовий механізм виникнення даного перелому?

*Надмірне згинання хребта

Надмірне розгинання хребта

Надмірний нахил вбік

Прямий удар по спині

Прямий удар по животі



Хворий С., 52 роки, доставлений машиною швидкої допомоги з місця пригоди з скаргами на болі в ділянці надколінка. Після проведення клініко-рентгенологічного обстеження діагностовано перелом надколінка. Який найбільш типовий механізм виникнення даного перелому?

*Пряма травма – удар по коліну, або падіння на зігнуте коліно

Підвертання ноги в колінному суглобі досередини, або дозовні

Падіння на випрямлені обидві, або одну ногу

Падіння на спину або на бік

Падіння на ягодиці, або на крижову ділянку



Хворий 30 років поступив в урологічний відділ зі скаргами на часті приступи ниркової кольки. На оглядовій урограмі тінь, підозріла на конкремент в/3 правого сечоводу. Хворому призначена екскреторна урографія. При в/в введенні контрасту (Тріомбраст 76\%) хворий відмітив болі в епігастрії, гіперемію шкіри, затруднене дихання, тошноту, блювоту. Яке призначення повинен зробити лікар?

*Тіосульфат натрію

Анальгін, димедрол

Гідрокортизон

Диклофенак натрію


написать администратору сайта