Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница12 из 23
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   23
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   23

*Лівобічний задній паратонзилярний абсцесс

Лівобічний передній паратонзилярний абсцесс

Лівобічний передньо-верхній паратонзилярний абсцесс

Гострий паратонзиліт набрякова форма

Лівобічний бічний паратонзилярний абсцес



Хворий К., 37 р., поступив в ЛОР-відділення з скаргами на болі в горлі, які посилюються при ковтанні, затруднене відкривання рота, підвищення температури тіла, загальну слабість. Під час огляду: зів гіперемований, лівий піднебінний мигдалик випнутий до середини, донизу та назад, прикритий різко гіперемованою, інфільтрованою та набряклою піднебінно-язиковою дужкою, котра випирає наперед та до середньої лінії зіва. М”яке піднебіння гіперемоване, інфільтроване, нависає наперед. Піднебінний язочок різко набряклий, зсунутий вправо. Виражений тризм щелеп. Поставте діагноз?

Лівобічний передньо-верхній паратонзилярний абсцес

Лівобічний задньо-верхній паратонзилярний абсцесс

Лівобічний задній паратонзилярний абсцесс

Лівобічний зовнішній паратонзилярний абсцесс

Лівобічний передній паратонзилярний абсцес



Хворий С., 26 р., поступив в лікарню з скаргами на біль в горлі, затруднене ковтання, загальну слабість, головний біль, підвищення температури тіла. У хворого страдницьке обличчя, голова нахилена наперед та в правий бік, рот напіввідкритий і з нього витікає густа слина. Фарингоскопічно: гіперемія слизової оболонки зіва, правий піднебінний мигдалик вип”ячений, піднебінний язичок набряклий та зміщений вліво. Лімфатичні вузли за кутом нижньої щелепи збільшені, болючі, рухомі. Поставте діагноз?

Правобічний паратонзилярний абсцесс

Катаральна ангіна

Фолікулярна ангіна

Ангіна Сімановського-Венсана

Дифтерія глотки



Хворий С., 31 р., повтупив в ЛОР відділення з скаргами на біль в горлі, затруднене ковтання, загальну слабість, головний біль, підвищення температури тіла. Фарингоскопічно: гіперемія слизової оболонки зіва, правий піднебінний мигдалик вип”ячений, піднебінний язичок набряклий та зміщений вліво. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені. Поставте діагноз. Визначіть тактику лікаря.

Правобічний паратонзилярний абсцесс. Розкриття абсцесу, антибіотикотерапія, протизапальна терапія

Паратонзилярний абсцесс. Очікувальна тактика з розрахунком на розсмоктування, або самовільне розкриття

Катаральна ангіна. Антибіотикотерапія

Паратонзилярний абсцесс. Сульфаніламідні препарати

Ангіна Сімановського-Венсана. Протинабрякова терапія



Хворий К., 32 р., поступив в ЛОР відділення з скаргами на біль у горлі, затруднене відкривання рота, ковтання, загальну слабість, підвищення температури тіла. При огляді: правий піднебінний мигдалик дещо відтіснений до середньої лінії, в защелепній ділянці справа є пухлино-подібне утворення з гладкою поверхнею, розміром 2 на 3 см, болюче. Гіперемія, інфільтрація, набряк піднебінних дужок та м”якого піднебіння виражені слабо. Вкажіть діагноз та можливі ускладнення при неправильній тактиці лікаря?

Правобічний боковий паратонзилярний абсцесс, парафарингіальний абсцес

Правобічний паратонзилярний абсцесс, менінгіт

Правобічний паратонзиліт, абсцес мозку

Правобічний задній паратонзилярний абсцесс, арахноїдит

Правобічний задній паратонзилярний абсцесс, гнійний плеврит



Хворий С,, 31 р., поступив в ЛОР відділення зі скаргами на болі в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла, неможливість відкрити рот, надмірне виділення слюни, витікання рідини через ніс під час ковтання. Об”єктивно: регіонарні лімфатичні вузли збільшені, почервоніння та випинання передньої піднебінної дужки справа, мигдалик збільшений, випинає до середини, язичок набряклий, голова хворого нахилена вправо. Поставте діагноз?

Правобічний паратонзилярний абсцес.

Флегмона шиї

Ангіна Сімановського-Венсана

Лакунарна ангіна

Дифтерія глотки



Хвора С., 35 р., лікар встановив діагноз: правобічний паратонзилярний абсцесс. Із анамнезу відомо, що за останні два роки хвора тричі лікувалася з приводу даної патології. Вкажіть, який метод лікування доцільний з метою профілактики виникнення подальших ускладнень?

Тонзилектомія

Тонзилотомія

Промивання лакун мигдаликів

Кріодиструкція

Антибіотикотерапія



Хворий Д., 21р., періодично знаходиться на стаціонарному лікуванні в ЛОР відділенні з приводу хронічного тонзиліту (часті ангіни). В анамнезі гемофілія. Які методи профілактики виникнення паратонзилярного абсцесу доцільні у даного хворого?

Санація глотки, ротової порожнини, верхніх дихальних шляхів

Тонзилектомія

Тонзилотомія

Закалювання організму

Кріодиструкція



На 8-му добу після пологів у породіллі відмічено: температура тіла-38°С, біль в молочній залозі, пальпується болючий інфільтрат, з розм.’якшенням в центрі, шкіра над ним гіперемована. Який передбачуваний діагноз?

Гнійний мастит

Лактостаз

Серозний мастит

Дифузна мастопатія

Флегмонозний мастит



Хворий отримав тупу травму надлобкової ділянки внаслідок падіння з висоти. Перелому кісток тазу не виявлено. Відмічає різкий біль, сеча виділяється з домішками крові. Наявні ознаки подразнення очеревини. У черевній порожнині при УЗД виявлено наявність вільної рідини. Який найбільш інформативний метод необхідно застосувати для встановлення діагнозу?

* Висхідну цистографію

Екскреторну урографію

Катетеризацію сечового міхура

Цистоскопію

Хромоцистоскопію



Хворий 38 років в стані алкогольного сп'яніння отримав удар в ділянку сечового міхура. Через 4 години з'явився біль над лоном, що розповсюдився на весь живіт, з'явились різі при сечопуску та гематурія. При об'єктивному обстеженні живіт напружений, болючий при пальпації, позитивні симптоми подразнення очеревини. Запідозрено внутрішньоочеревинний розрив сечового міхура. Яке додаткове обстеження буде найбільш інформативним для встановлення кінцевого діагнозу:

* Ретроградна цистографія

Цистоскопія

УЗД

Низхідна цистографія

Хромоцистоскопія



Хворий 54 років скаржиться на біль в проекції сечового міхура при рухах, який іррадіює в головку статевого члена, переривчастий сечопуск. На основі скарг, УЗД та оглядової цистографії діагностовано конкремент сечового міхура розмірами 2х3 см. Який з наведених чинників відіграє найбільш суттєве значення в патогенезі даного захворювання?

*Інфравезикальна обструкція

Надмірне споживання солі

Вроджені тубулопатії

Гіперплазія паращитовидних залоз

Кліматичний фактор



Хвора, 18 років, звернулася до отоларинголога зі скаргами на сильний біль у горлі, який з’явився на 5 тиждень після перенесеної ангіни. При фарингоскопії: зів асиметричний язичок відхилено в здорову сторону, в області м’якого піднебіння вибухання справа. При пальпації визначається флуктуація. Якій найбільш імовірний діагноз?

* Паратонзилярний абсцес

Рак мигдалику

Гемангіома

Дифтерія глотки

Аневризм сонної артерії



Хвора, 24 роки закінчила приймати антибіотики на 3 добу від початку захворювання, коли зникла біль. Через 4 доби знову виник сильний біль у горлі справа. Фарингоскопія: ознаки паратонзилярного абсцесу справа. Що є причиною виникнення ускладнення захворювання?

* Хронічний тонзиліт

Лакунарна ангіна

Паратонзиліт

Фарингомікоз

Хронічний фарингіт



У жінки 27 років з неплідністю в анамнезі виявили вузлову форму мастопатії. Яке лікування?

*Хірургічне видалення вузла

Мастєктомія

Норколут

Санаторне лікування

Парлодел



При огляді у породіллі Е. зі скаргами на біль в правій молочній залозі на 20-у добу після пологів виявлено збільшення розмірів та болісність залози, t 38,7 С. Шкіра в області залози не змінена. Яка стадія післяпологового маститу

*Серозне запалення

Стадія нагноєння

Інфільтративна стадія

Флегмонозна стадія

Хронічна інфільтративна



Хворий К, 31 року, поступив через 3 години після удару м'ячем у живіт. При надходженні стан хворого тяжкий, живіт м'який, болісний в усіх відділах, здутий, перистальтика в'яла, перитонеальні симптоми негативні, АТ 100/60 мм.рт.ст., ЧСС-100 уд за хвилину. Лабораторні дані: Эр 3,2 х 12/л , Нв-100 г/л, Л-16,9 х 10 9/л, Ш0Е 27 мм/год, діастаза -256 г/год-л Ваш попередній діагноз?

* Травматичний панкреатит.

Розрив селезінки.

Розрив товстої кишки.

Розрив тонкої кишки.

Розрив сечового міхура



Хворий Ж, 28 років, доставлен через 2 години після автодорожньої катастрофи, отримав удар рулем у живіт, в тяжкому стані зі скаргами на біль в животі. При об'єктивному обстеженні виявлено: живіт не бере участь в акті дихання, напружений, при пальпації різко болісний, відмічається захисне напруження м'язів живота, позитивні симптоми подразнення очеревини, відмічається зникнення печінкової тупості. АТ 90/60 мм.рт.ст., пульс 120 за хвилину. Подальша тактика лікування?

*Лапаротомія

Лапароскопія.

Холод на живіт.

Проведення протишокових заходів.

Проведення лапароцентеза.



У хворого 65 років, який тривалий час хворіє на тромбофлебіт глибоких вен нижніх кінцівок, раптово з?явилася задишка, кашель з виділенням мокротиння і домішками крові, біль за грудиною з іррадіацією в правій бік Пульс 100 ударів за хв, АТ 90/50 мм.рт.ст. ЦВТ -300 мм.вод.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

*Тромбоемболія легеневої артерії

Гострий перикардит

Гостра пневмонія

Інфаркт міокарда.

Гостра серцево-судинна недостатність



Хвора 73 років, надійшла в клініку в екстреному порядку з защемленої стегнової килою. Крім чого у хворій є варикозна хвороба лівої кінцівки, ожиріння IV ст.. Яке найбільш імовірне ускладнення може виникнути у після операційному періоді?

*Тромбоемболія легеневої артерії.

Сепсис

Гостра дихальна недостатність

Інфаркт міокарда

Гостра пневмонія



Через 1 годину після одержання закритої травми живота. Стан хворого важкий. Скаржиться на біль у всьому животі. Об’єктивно: під час дихання живіт щадить, при пальпації визначається напруження м'язів, при ректальному дослідженні передня стінка болюча і нависає. АТ 100/60 мм.рт.ст., пульс 110 у хвилину, Ер 2,9 х 10 12/л, Нв-90 г/л. Ваш попередній діагноз?

*Внутрішньочеревна кровотеча



написать администратору сайта