Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница15 из 23
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   23
1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   23

Первинний склерозуючий холангіт



Хвора, 52 років, госпіталізована до хірургічного стаціонару зі скаргами на виражену слабість, головокружіння, періодичне блювання, похудіння, помірні болі у верхній половині живота, жовтяницю. Хворіє протягом 4 місяців. За медичною допомогою не зверталася. При обстеженні виявлено пухлину підшлункової залози, яка проростає в дванадцятипалу кишку, періодично кривавить. В аналізі крові: гемоглобін – 80 г/л, білірубін – 150 мкмоль/л. Оберіть лікувальну тактику:

*Черезшкірне черезпечінкове дренування жовчних шляхів

Виконання радикальної операції – панкреато-дуоденальної резекції

Лише симптоматичне лікування

Формування біліодигестивного анастомозу на виключеній за Ру тонкій кишці

Целіакографія зі спробою селективної емболізації судини, яка кривавить



У хворої, 30 років, через 5 днів після вшивання колото-різаної рани лівої частки печінки раптово виникли сильні болі в правому підребер’ї з ірадіацією в спину, нудота, була однократна блювота з домішками крові, а через 2 години після цього – мелена. АТ знизився до 100/60 мм рт. ст. Найбільш ймовірною причиною шлунково-кишкової кровотечі в даному випадку є:

*Гемобілія

Портальна гіпертензія

Ерозивний гастрит

Хронічна виразка дванадцятипалої кишки

Гостра “стресова” виразка шлунку



Чоловік, 20 років, звернувся зі скаргами на болі в животі та попереку. Напередодні ввечері, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, брав участь у бійці, обставин якої не пригадує. Болі відчув, пробудившись вранці. Нудоти не відчуває. Стілець був учора вдень. Після цього не мочився. При огляді: крововиливи на обличчі, поширене садно на попереку. Пульс 96 уд/хв, аритмічний, АТ – 120/80 мм рт. ст. Язик обкладений, вологий. Живіт симетричний, м’який, болісний у нижній половині, тут же нечітко визначається симптом Щоткіна-Блюмберга. Хворий відзначає посилення болю в животі в горизонтальному положенні. Болісна пальпація поперекової ділянки. Симптом притуплення перкуторного звука в пологих місцях черевної порожнини не переконливий. При ректальному дослідженні – болісність і нависання передньої стінки прямої кишки. Зміни клінічного аналізу крові проявляються помірним лейкоцитозом з “омолодженням” формули. Самостійно помочитися не зміг – катетером евакуйовано 950 мл сечі кольору “м’ясних помиїв”, дослідження якої виявило велику кількість свіжих еритроцитів і дуже високу концентрацію білка. Наявні дані з найбільшою ймовірністю дозволяють передбачити:

*Розрив сечового міхура

Забій нирки

Розрив нирки, заочеревинну гематому

Забій черевної стінки з передочеревинною гематомою

Спинномозкову травму



Чоловік, 20 років, звернувся зі скаргами на болі в животі та попереку. Напередодні ввечері, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, брав участь у бійці, обставин якої не пригадує. Болі відчув, пробудившись вранці. Нудоти не відчуває. Стілець був учора вдень. Після цього не мочився. При огляді: крововиливи на обличчі, поширене садно на попереку. Пульс 96 уд/хв, аритмічний, АТ – 120/80 мм рт. ст. Язик обкладений, вологий. Живіт симетричний, м’який, болісний у нижній половині, тут же нечітко визначається симптом Щоткіна-Блюмберга. Хворий відзначає посилення болю в животі в горизонтальному положенні. Болісна пальпація поперекової ділянки. Симптом притуплення перкуторного звука в пологих місцях черевної порожнини не переконливий. При ректальному дослідженні – болісність і нависання передньої стінки прямої кишки. Зміни клінічного аналізу крові проявляються помірним лейкоцитозом з “омолодженням” формули. Самостійно помочитися не зміг – катетером евакуйовано 950 мл сечі кольору “м’ясних помиїв”, дослідження якої виявило велику кількість свіжих еритроцитів і дуже високу концентрацію білка. Основним лікувальним заходом хворого буде:

*Лапаротомна операція

Троакарна епіцистостомія

Катетеризація сечовода

Постійна катетеризація сечового міхура

Сакроспінальні блокади + діуретична терапія



Хворого, віком 71 рік, протягом багатьох років турбує запертя. 3 дні назад після прийняття послаблюючого засобу з’явилися наростаючі болі в животі, нудота, стільця не було. При огляді шкірні покриви бліді, сіруваті. Язик сухий. Пульс 104 уд/хв, аритмічний, АТ – 90/60 мм рт. ст. Живіт вздутий, болісний при пальпації по всій поверхні. Перистальтика кишок не вислуховується. У лівій здухвинній ділянці пальпується нерухомий щільний інфільтрат. Ампула прямої кишки пуста, анальний сфінктер атонічний. На оглядовій рентгенограмі живота – множинні рівні рідини в тонкій і товстій кишках. Основне значення в розвитку захворювання в даному випадку має:

*Обтурація кишки

Странгуляція кишки

Спазм кишки

Атонія кишки

Порушення кровопостачання і вегетативної інервації кишки



Хворого, віком 71 рік, протягом багатьох років турбує запертя. 3 дні назад після прийняття послаблюючого засобу з’явилися наростаючі болі в животі, нудота, стільця не було. При огляді шкірні покриви бліді, сіруваті. Язик сухий. Пульс 104 уд/хв, аритмічний, АТ – 90/60 мм рт. ст. Живіт вздутий, болісний при пальпації по всій поверхні. Перистальтика кишок не вислуховується. У лівій здухвинній ділянці пальпується нерухомий щільний інфільтрат. Ампула прямої кишки пуста, анальний сфінктер атонічний. На оглядовій рентгенограмі живота – множинні рівні рідини в тонкій і товстій кишках. Найбільш ймовірно, що в хворого:

*Пухлина товстої кишки

Заворот сигмовидної кишки

Защемлення кишки в пахвинному каналі

Ускладнення хронічного неспецифічного виразкового коліту

Гіпомоторна дискінезія кишки з копростазом



Хворого, віком 71 рік, протягом багатьох років турбує запертя. 3 дні назад після прийняття послаблюючого засобу з’явилися наростаючі болі в животі, нудота, стільця не було. При огляді шкірні покриви бліді, сіруваті. Язик сухий. Пульс 104 уд/хв, аритмічний, АТ – 90/60 мм рт. ст. Живіт вздутий, болісний при пальпації по всій поверхні. Перистальтика кишок не вислуховується. У лівій здухвинній ділянці пальпується нерухомий щільний інфільтрат. Ампула прямої кишки пуста, анальний сфінктер атонічний. На оглядовій рентгенограмі живота – множинні рівні рідини в тонкій і товстій кишках. Хворому розпочато інтенсивну інфузійну терапію для нормалізації центральної гемодинаміки й дезінтоксикації, після чого слід провести:

*Екстренну операцію

Діагностичну лапароскопію

Сифонну клізму

Стимуляцію перистальтики кишки

Іригоскопію або фіброколоноскопію для уточнення діагнозу



Хворий, 38 років, скаржиться на сильний кашель з незначною кількістю гнійного харкотиння з прожилками крові. Біля 2 місяців назад споживав грецькі горіхи, при цьому під час сміху з’явився приступ кашлю. Через 3 дні після цього температура тіла піднялася до 38( С. При рентгенографії грудної клітки, проведеній після звертання хворого до лікаря, змін не виявлено. У подальшому хворого продовжував турбувати кашель з незначною кількістю харкотиння. При повторному рентгенологічному обстеженні виявлено нижньочасткову пневмонію справа, зменшення об’єму нижньої частки правої легені. Який діагноз найбільш ймовірний ?

*Аспірація стороннього тіла, ателектаз

Рак легені

Абсцес легені

Бронхоектатична хвороба

Фібринозний плеврит



В дільничу поліклініку звернулась жінка 57 років, кухар за спеціальністю, зі скаргами на почервоніння, припухлість, періодичний зуд та незначний постійний пекучий біль у ділянці суглобів вказівного пальця лівої кисті. 3 дні тому порізала палець на роботі. Температура тіла 37,0 (С. Пульс – 72 уд/хв., ритмічний. При огляді в ділянці інфільтрованої шкіри тильної поверхні відмічається гіперемія та припухлість. Аналогічне вогнище запалення проксимальніше в ділянці кисті в діаметрі 12 мм. Ваш ймовірний діагноз ?

*Еризепілоїд

Панарицій

Бешиха

Лімфангіїт

Пароніхій



Хворий Р., 30 років, скаржиться на біль в нігтьовій ділянці дистальної фаланги великого пальця правої кисті, що посилюється при рухах. Зі слів хворого тиждень тому хворий вколовся скалкою, проте самостійно витягнув. Через тиждень в цій з’явилось почервоніння, припухлість та біль смикаючого характеру. Останню ніч хворий не спав, відмічав підйом температури до 37,8(С. При огляді великий палець правої кисті збільшений в розмірах за рахунок припухлості в нігтьовій ділянці дистальної фаланги великого пальця правої кисті, гіперемія навколо нігтя, виражена болючість при пальпації. Ваш ймовірний діагноз?

*Пароніхій

Кістковий панарицій

Сухожильний панарицій

Пандактиліт

Еризепілоїд



Хвора 21 року скаржиться на часті позиви до сечовиділення, біль та печію при сечовипусканні. Захворювання повязує з випадковим статевим контактом 4 дні тому. При огляді уретра пальпується у вигляді потовщеного болючого тяжа, набряк та гіперемія зовнішнього отвору сечівника, при натискуванні на уретру виділяється краплина гною. При бактеріоскопічному дослідженні виділень з уретри виявлено розміщені всередині лейкоцитів грам негативні диплококи. Ваш діагноз?

*Гострий гонорейний уретрит

Неспецифічний уретрит

Хламідійна інфекція

Сенільний уретрит

Гострий цистіт



Больной Н., 42 года, доставлен в хирургическое отделение с жалобами на слабость и головокружение. тошноту. Все симптомы возникли на приусадебном участке, Была кратковременная потеря сознания, В течение 4 лет периодически беспокоили боли за грудиной преимущественно после еды, купировался антацидами. Диагностирована 2ЭРБ. В момент осмотра появилась обильная рвота кровью. Проведена гемостатическая терапия. Какое осложнение развилось у больного?

* Пептическая язва пищевода, осложненная кровотечением

Пищевод Баррета

Диафрагмальная грыжа

Рак пищевода

Стриктура пищевода



Больной Ф.,34х лет жалуется на общую слабость, головокружение, звон в ушах. 2 дня назад внезапно появился черный стул, который побудил обратиться к врачу. При осмотре: больной бледен, кожа влажная. Пульс –102 в минуту, АД-90/60 мм рт.ст. Живот мягкий, безболезненный. Какой диагноз наиболее вероятен у больного?

*Кровотечение из язвы двенадцатиперстной кишки

Полип пищевода

Кровотечение из язвы желудка

Неспецифический язвенный колит

Полипоз толстой кишки



Хворому 29 років проведена первинна хірургічна обробка розчавленої рани верхньої третини лівого стегна. Через 2 дні стан хворого погіршився при огляді рана з незначними виділеннями, м’язи сіруватого кольору, кінцівка набрякла, шкіра холодна вкрита синюшними плямами, при пальпації визначається крепітація. Свідомість запаморочена. Температура тіла 40,30С. Яке ускладнення виникло у хворого?

А. Анаеробна газова гангрена

B. Флегмона стегна

C. Правець

Д. Бешиха

E. Артеріальний тромбоз



Хворий К., 38 років, поступив до клініки з обширними ураженнями поверхневих та глибоких тканин і судин гомілки через 3 доби з моменту одержання травми. Отримував банальне лікування. До кінця четвертої доби стан хворого почав прогресивно погіршуватися. З’явилася висока температура [38,9°С], тахікардія – 120 уд. на хв., АТ – 90/60 мм рт. ст. Анемія. Шкіра сіро-землистого кольору. Місце хвороби: шкіра навколо рани бліда, з відслоєнням епідермісу, м’язи вибухають в рану, темнокоричневого кольору, зловоний запах, швидко утворюється набряк гомілки. Яке ускладнення основного захворювання розвилося у хворого?

А. Розвиток анаеробної інфекції

В. Бешиха гомілки

С. Серозне запалення тканин гомілки

Д. Абсцес гомілки

Е. Флегмона гомілки



У хворого 45 років зі скаргами на відрижку повітрям, печію, важкість в епігастральній ділянці, втрату апетиту, похудання, зниження працездатності при об'єктивному дослідженні виявлено блідість шкіри і слизових оболонок із землистим відтінком. Живіт асиметричний за рахунок здуття у верхніх відділах, болючий в епігастрії при пальпації. При гастрохромоскопії в препілоричній ділянці слизова оболонка потовщена, інтенсивно зафарбована метиленовим синім. Який найбільш ймовірний діагноз?

*Рак шлунка



написать администратору сайта