Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница17 из 23
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   23
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   23



  • Хворий 30 років скаржиться на біль, зниження гостроти зору, сльозотечу, світлобоязнь правого ока після попадання в нього стороннього тіла при роботі на токарному станку. При обстеженні виявлена перікорнеальна іньєкція, невелика (1,5 мм) рана рогівки, мілкувата передня камера, вузька зіниця, знижений внутрішньоочний тиск. Яке ускладнення від цього ушкодження найвірогідніше?

    *Внутрішньоочне стороннє тіло

    Травматичний кератит

    Травматична катаракта

    Травматичний ірідоцикліт

    Вторинна глаукома



    Хвора Н., 44 років, госпіталізована до хірург-гічного стаціонару з діагнозом – післяхоле-цистектомічний синдром, резідуальний холедохолітіаз, холангіт, механічна жовтяниця. Оперована 8 місяців тому, виконана холецис-тектомія, холедохолітотомія, дренування холедоха за Кером. Яке з нижчевказаних міро-приємств дозволило б уникнути виникнення післяхолецисектомічного синдрому?

    *Інтраопераційна холангіографія.

    Оглядова рентгенографія черевної порожнини.

    Внутрішньовенна холецистохолангіографія.

    Пероральна холецистографія.

    Ехографія



    Хворий Б., 63 років госпіталізований до відділення тора кальної хірургії із скаргами на нудоту, блювоту після прийому їжі, слабкість, втрату ваги. Після рентгенологічного дослідження встановлено діагноз: “Ахалазія стравоходу”. Що з нижчевказаного є причиною цього захворювання?

    *Недостатність розвитку Адербахового сплетіння.

    Рубцевий стеноз стравоходу.

    Грижа діафрагмального отвору.

    Варикозне розширення вен стравоходу.

    Пухлина нижньої третини стравоходу.



    Хворий К., 42 років, госпіталізований до хірургічного стаціонару із скаргами на різкий кинжалоподібний біль у животі, одноразову блювоту. Страждає виразковою хворобою 12-ти палої кишки на протязі 8 років. Запідозрено перфоративну виразку 12-ти палої кишки, однак вільного газу у черевній порожнині не знайдено. Запідозрено прикриту перфорацію. Який метод дослідження слід застосувати для підтвердження діагнозу?

    *Пневмогастрографію.

    Пневмоперитонеум.

    Лапароцентез.

    Контрасне дослідження шлунка та 12-ти палої кишки.

    Фіброгастроскопію.



    Хворий Б., 74 років госпіталізований до хірургічного відділення з діагнозом перфоративна виразка шлунка. В анамнезі інфаркт міокарда, цукровий діабет, гіперитонічна хвороба. Хворому запропоновано оперативно втручання від якого він категорично відмовився. Як слід лікувати хворого?

    *Методом Тейлора.

    Інфузійною терапією.

    Антибактеріальною терапією.

    Призначити курс противиразкової терапії.

    Виписати додому.



    Хвора Є., 51 року госпіталізована до гастрохірургічного відділення із скаргами на жовтяницю, втрату ваги, слабкість, темній колір сечі, світлий кал. Д-з:Механічна жовтяниця, холангіт. Захворювання почалося поступово. Запідозрено рак фатерового соска. Який діагностичний метод слід застосувати для підтверждення діагноза?

    *Фібродуденоскопію з біопсією Фатерового соска.

    Ехографію.

    Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини.

    Пневмогастрографію.

    Комп( ютерну томографію.



    У клініку госпіталізована дитина 2 тижнів у тяжкому стані, в’яла, бліда, відмовляється від їжі, t=38 оС. Із анамнезу відомо, що дитина захворіла 2 доби тому, коли на спині з’явилась дрібна червона пляма. Під час огляду між лопатками ділянка гіперемії 6х7см. з чіткими краями, у центрі синюшність з дрібними норицевими отворами з серозно-гнійними відходами. Ваш діагноз?

    *некротична флегмона новонароджених ;

    Бешиха;

    Склерема новонароджених

    Ексудативно-катаральний діатез

    Підшкірний адіпонекроз новонароджених



    Новонароджений 12 діб госпіталізований у клініку зі скаргами матері на запалення пупка. Під час огляду пупкова ранка має вигляд виразки з фібринозними нашаруваннями з ущільненням шкіряного валика навкруги. Надавлюванням з пупкової ранки надходить гній. Загальний стан дитини змінений не значно, t37,2 0С. Ваш діагноз:

    *флегмонозний омфаліт;

    Некротичний омфаліт;

    Катаральний омфаліт;

    Повна нориця пупка;

    Ембріональна грижа пупкового канатика.



    До отоларинголога звернулася мати з трьохрічною дитиною зі скаргами, що на протязі тижня дитину непокоять односторонні рясні гнійно-кров’яністі виділення з носа з неприємним запахом, утруднення носового дихання. На рентгенограмі біляносових порожнин патологічних змін не виявлено. Який імовірний діагноз?

    Стороннє тіло порожнини носа

    Гострий етмоїдит

    Гострий аденоїдит

    Гостра нежить

    Гострий гайморит



    Хворий Д., 63 р., поступив в відділення хірургії судин з діагнозом “Гострий ілеофеморальний тромбоз зліва. Рак прямої кишки. Стан після променевої терапії”. Який механізм гострого тромбозу здухвинних вен?

    * Прогресування онкологічної патології.

    Змінення реології крові

    Змінення властивостей еритроцитів

    Утворення тромбів в глибоких венах гомілки.

    Погіршення діяльності серця.



    Хвора К., 35 років після аборту виник тромбоз глубоких вен гомілки, після чого на 3-сутки з'явився кашель та біль загрудиною, кровохаркання. Що перше необхідно виконати в цілях діагностики?

    * ЕКГ, рентген грудної клітки.

    Флебографія, доплерографія.

    УЗД органів живота

    Пальпацію живота.

    Аускультацію грудної клітки.



    Хвора К., 42 р. з діагнозом “Гострий ілеофеморальний венозний тромбоз (1 сутки) тромбоемболія гілок легеневої артерії” знаходиться в ангіологічному відділені. Тактика?

    * Тромболітична терапія плюс постановка кавафільтра

    Хірургічне лікування

    Введення низькомолекулярних гепаринів.

    Еластичне бинтування ніг

    Бронхоскопія



    Хвора К., 65 р., у хірургічному стаціонарі після пластики пахової кіли на 6 сутки раптово втратила свідомість, цианоз верхньої частини грудної клітки та лиця, задуху. Який діагноз?

    * Тромбоемболія гілок легеневої артерії.

    Інфаркт міокарду.

    Гіпоглікемічна кома.

    Гіперглікемічна кома.

    Перфоративна виразка шлунку.



    Хвора 20 років шість діб тому захворіла на ангіну. Дві доби тому біль під час ковтання посилилася, почала віддавати у вухо, знов підвищилася температура тіла. При дослідженні: виражена гугнявість, тризм жувальних м’яз, права передня піднебінна дужка різко інфільтрована, гіперемірована, язичок та м’яке піднебіння набряклі, мигдалик зміщений до середньої лінії. Діагностований паратонзилярний абсцес. Який ймовірний шлях розповсюдження інфекції на паратонзилярну клітковину?

    Тонзилогенний

    Лімфогенний

    Гематогенний

    Одонтогенний

    Попадання стороннього тіла



    Дитина 7 років 4 доби тому їла горіх, поперхнулася, виник сильний напад кашлю, який у подальшому зник. Рентгенологічно визначається ателектаз нижньої долі правої легені. Запідозрене стороннє тіло. Яка невідкладна допомога?

    Бронхоскопія, видалення стороннього тіла

    Очікувальна тактика

    Консервативне лікування

    Трахеотомія

    Інгаляційна терапія.



    Після екстракції другого моляра у хворого підвищилася температура тіла, з’явилася біль у глотці зліва, інфільтрація, гіперемія нижнього відділу передньої піднебінної дужки, зміщення мигдалика до середньої лінії та доверху. Регіонарні лімфовузли болючі при пальпації. Отоларинголог діагностував паратонзилярний абсцес Який шлях розповсюдження інфекції характерний у даному випадку?

    Одонтогенний

    Лімфогенний

    Гематогенний

    Тонзилогенний

    Попадання стороннього тіла



    Дівчинка 16 років смертельно отруїлася пахікарпіном . Яким методом кількісно не визначають пахікарпін при судово-токсикологічному дослідженні?

    *Спектрофотометричним в УФ-області

    Фотометричним

    Ектракційно-фотометричним

    Газорідинна хроматографія (ГРХ)

    Високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ)



    До лікаря-отоларинголога звернувся пацієнт 34 років зі скаргами на підвищення температури тіла до фебрильних цифр, односторонню біль у горлі. В анамнезі тричі переніс паратонзилярний абсцес. При фарингоскопії: випинання лівого піднебінного мигдалика до середньої лінії зіва, випинання та інфільтрація передньої піднебінної дужки, тризм жувальної мускулатури, болючість при пальпації регіонарних лімфовузлів. Яка тактика профілактики подальшого рецидування паратонзилярного абсцесу?

    Абсцестонзилектомія

    Консервативне лікування

    Розтин паратонзилярного абсцесу

    Промивання лакун мигдаликів

    Фізіотерапевтичне лікування



    Породілля на 7-му добу скаржиться на виразний біль в правій молочній залозі. При обстеженні правої молочної залози пальпується болісний інфільтрат з розм'якшенням у центрі, шкіра над яким гіперемована. Попередній діагноз?

    * Гнійний мастит

    Лактостаз

    Серозний мастит

    Інфільтративний мастит

    Гангренозний мастит



    Під час артилерійського обстрілу протигаз надів із запізненням. Надійшов у МПП зі скаргами на кашель, болі і почуття першіння в горлі, осиплість голосу, сльозотеча. Коньюнктивы вік і склер трохи отечны, судини інєцировані. Вкажіть шлях проникнення ОВ в організм?

    Крізь дихальні шляхи

    Крізь неушкоджену шкіру

    Крізь шлунково-кишковий тракт

    Крізь слизувату

    Крізь ушкоджені шкіряні покрови



    Хвора М., 18 років пред’являє скарги на дизурію протягом доби, термінальну гематурію. Лихоманка відсутня. Захворювання виникло вперше, після переохолодження. Який метод дослідження є найбільш доцільним для уточнення діагнозу?

    * загальний аналіз сечі

    цистоскопія

    екскреторна урографія

    урофлоуметрія

    цистографія



    Хворий Ш., на п’яту добу після трансуретральної резекції гіперплазії простати скаржиться на біль, свербіж і появу гнійних виділень з уретри, де знаходиться катетер. Сеча прозора. Що насамперед слід виконати в якості лікувальних заходів?

    * видалити катетер;

    посилити антибактеріальну терапію


    написать администратору сайта