Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница20 из 23
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   23
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   23
*Гострий лактаційний мастит

Гострий гнійний мастит

Застій молока

Маститоподібний рак

Гнійний хронічний мастит



До хірурга поліклініки звернувся хворий 40 років зі скаргами на пульсуючий біль та набряк I пальця правої кісті. Під час огляду виявлено: рівномірний набряк пальця, зглажені міжфалангові борозни. Дослідження гудзиковим зондом різко болючє по ходу сухожилів сгиначів. Уражений палець знаходиться в стані згибаня. Який діагноз у хворого?

* Сухожильний панариций

Підшкірний панариций

Пандактилит

Суглобний панариций

Кістковий панариций



Хворий 20 років скаржиться на задишку, що посилюється при фізичному навантаженні, серцебиття, швидку утомлюваність. Над ділянкою серця визначається систолічне дрижання і грубий систолічний шум у II міжребіррі у лівого краю грудини, II тон над легеневою артерією послаблений. ЭКГ – відхилення електричної осі серця праворуч, ознаки гіпертрофії правих відділів серця. При рентгенологічному обстеженні – гіпертрофія правого шлуночка. У хворого має місце:

*Ізольований клапанний стеноз легеневої артерії

Відкрита артеріальна протока

Тетрада Фало

Пентада Фало

Дефект міжпередсерцевої перегородки



Хворий 58 років скаржиться на постійний біль в епігастрії, що іррадіірує в спину і посилюється після прийому жирної їжі. Пацієнт відмічає слабкість, за останні 2 місяці втратив у вазі до 9 кг. Місяць тому з’явилась жовтяниця, що поступово зростає. Живіт м’який, печінка не збільшена. Нb – 68 г/л, лейкоцитоз – 9,0х109 /л, ШОЕ – 36 мм/год. При УЗД – жовчний міхур великих розмірів, конкрементів не містить, холедох розширений, в головці підшлункової залози – округле утворення до 4 см в діаметрі без чітких країв. Який найбільш вірогідний діагноз?

*Рак головки підшлункової залози

Хронічний індуративний панкреатит

Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки з пенетрацією в головку підшлункової залози

Рак шлунку з метастазами в печінку

Хронічний холецистопанкреатит



Хворий 42 років госпіталізований до відділення з ознаками гострого шлунково-кишкової кровотечі ІІ ступеня через 2 доби від початку захворювання. "Виразкового" анамнезу немає. В 16 – річному віці переніс хворобу Боткіна. АД – 170/70 мм рт. ст., пульс – 90 уд. в 1 хв. Пальпаторно визначається збільшена селезінка, печінка не пальпірується. Яка причина кровотечі?

*Цироз печінки, портальна гіпертензія

Геморагічний гастрит

Гіпертонічна хвороба

Геморагічний діатез

Гострий гепатит



В ніч сільську дільничну лікарню доставлено хворого 40 років. Діагностовано перфоративну виразку шлунку. Умови для проведення операції відсутні. Яка лікувальна тактика в даному випадку?

*Транспортувати в ЦРЛ, проводячи лікування за методом Тейлора

Проводить лікування за методом Тейлора на місці

Визвати операційну бригаду із ЦРЛ

Транспортувати до ЦРЛ під внутрішньовенним наркозом

Проводить лікування на місці, призначивши антибіотикотерапію і холод



Хворий 48 років звернувся до хірургічного стаціонару, в якому рік тому йому було виконано резекцію шлунку за Гофмейстером-Фінстерером з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, з скаргами на постійні приступи слабкості, що супроводжуються біллю в ділянці серця, пітливістю, поносами. Після обстеження було встановлено діагноз: демпінг – синдром середньої важкості. Вкажіть причину розвитку даної патології у хворого.

*Швидка евакуація їжі із шлунку в тонку кишку

Спадкова схильність

Під’їм осмотичного тиску в просвіті шлунку

Перерозподіл рідини із судинного русла в тонку кишку

Прискорений пасаж їжі по кишечнику



Хворий 53 років госпіталізований в судинне відділення повторно с клінічною картиною гострого ілео-феморального тромбозу на фоні вже існуючого посттромбофлебетичного синдрому. В анамнезі – тромбоемболія легеневої артерії. Який найбільш ефективний метод потрібно застосувати для профілактики повторної тромбоемболії легеневої артерії?

*Плікація нижньої порожнистої вени

Еластичне бинтування нижніх кінцівок

Тромболітична терапія

Строгий ліжковий режим

Антикоагулянтна терапія



У хворої 32 років після перенесеної холецистектомії через 6 місяців знов з’явилися приступи печінкової коліки, які супроводжувались пожовтінням шкіряних покровів. При УЗ дослідженні виявлено “забутий” конкремент 2(1 см в дистальній ділянці холедоха. Яке лікування буде оптимальним?

*Оперативне – холедохолітотомія с дренуванням холедоха

Консервативна терапія спазмолітиками і жовчогонними препаратами

Літотрипсія

Оперативне – холедоходуоденоанастомоз

Ендоскопічна дуоденохоледохоскопія з папілосфінктеротомією і літоекстракцією



Хворому 28 років з гострою шлунково-кишковою кровотечею ІІІ ступеня виразкового генеза перелито 1000 мл одногрупної консервованої еритроцитарної маси. Назвіть препарат, який необхідно застосувати у хворого під час гемотрансфузії для профілактики цитратної інтоксикації.

*Кальцію хлорид

Натрію хлорид

Калію хлорид

Магнію хлорид

Літію хлорид



*Хвора 80 років була прооперована тиждень тому з приводу защемленої стегнової грижі. Страждає на варикозну хворобу нижніх кінцівок. Після операції еластичні бинти на нижні кінцівки не накладали, антикоагулянтну терапію не приймала. На четверту добу після операції хвора піднялась з ліжка і вмерла. Яке ускладнення наступило у хворої?

*Тромбоемболія легеневої артерії

Інфаркт міокарда

Мозковий інсульт

Ортостатичний шок

Колапс



*В лікарню доставлено хворого 70 років з симптомами задишки, кашлем. Виражена синюшність губ. Симптоми з`явились при швидкому з`їданні черешні, коли хворий подавився кісточкою черешні. Визначте діагноз у хворого?

*Стороннє тіло в дихальних шляхах

Бронхіальна астма

Гострий бронхіт

Запалення легень

Рак легень



*У хворої 35 років з жовчнокам`яною хворобою після порушення дієти наступив гострий приступ болі в правому підребер`ї, який припинився на 3 добу, але з`явилась жовтяниця, яка з кожним днем наростає. Який неінвазівний метод діагностики хвороби слід застосувати у хворої?

*Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія

Інфузіонна холецистохолангіографія

Визначення рівня білірубіну в крові

Дуоденальне зондування

Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини



*В хірургічний стаціонар госпіталізована хвора 19 років, у якої 3 тижні тому були нормальні пологи. Скаржиться на болі в правій молочній залозі, її набряк та неможливість сціжування. Температура 39,3° С, шкіра залози червоного кольору, залоза тверда. Який діагноз у хворої?

*Правобічний гострий мастит

Тріщина соска молочної залози

Рак молочної залози

Галактоцеле

Фіброаденома молочної залози



*Хворий 68 років скаржиться на різкі болі в правій стопі, набряк пальців та потемніння шкіри IV пальця. На цукровий діабет хворіє 15 років, лікується нерегулярно. Яке ускладнення цукрового діабету наступило у хворого?

*Гангрена IV пальця правої стопи

Панарицій

Гематома

Бешиха

Перелом IV пальця правої стопи



У хворого після декомпенсованого травматичного шоку наступні показники газов крові: pO2 – 70 мм Hg, pCO2 – 35 мм Hg. Вкажіть основний метод лікування:

*Самостійне дихання 40\% киснем у режимі ПТКВ

Введення еуфілліну

Інгаляція 100\% зволоженого кисню

Інгаляція 40\% зволоженого кисню

ШВЛ з активним видохом



Під час операції з приводу странгуляційної кишкової непрохідності в момент мобілізації хірургом петіль кишечника та натягування брижейки наступила зупинка серця. Цього б можна було запобігти шляхом:

*Введення місцевого анестетика у корінь брижейки

Попереднім введенням адреналіну

Попередньою гіпервентиляцієй

ШВЛ 100\% киснем

Попереднім введенням лідокаїну



Хворий 38 років скаржиться на гнійне виділення із лівої половини носу ,утруднене носове дихання, головний біль, важкість в області лівої щоки, підвищення температури тіла до 37,5 С?. Хворіє на протязі 6 днів .Захворювання зв’язує з переохолодженням . Об’єктивно:болісність при пальпації в області лівої щоки. Слизова оболонка лівої половини носової порожнини гіперемована ,набухла, в середньому носовому ході –гнійна полоска . Встановіть діагноз ?

* Лівобічний гострий гайморит.

Лівобічний гострий фронти

Лівобічний гострий етмоїдит

Гострий риніт (нежить)

Скривлення носової переділки вліво



Хвора 32 років звернулась зі скаргами на біль і відчуття стороннього тіла в гортані .Три години тому їла рибу ,раптово відчула біль ,яка посилюється при ковтанні . Ларингоскопічна картина : в правому грушоподібному синусі визначається фіксована в слизовій оболонці кістка риби . Що насамперед треба зробити у даному випадку ?

* Видалення кістки при непрямій ларингоскопії

Протизапальна ,дегідраційна терапія

Антибактеріальна терапія

Щадлива дієта

Нагляд за хворим



У хлопчика грудного віку спостерігаються симптоми інфравезікальної обструкції, яка викликала тяжкі анатомо-фізіологічні порушення з боку верхніх сечових шляхів. Що саме є причиною такого стану у хворої дитини?

* Клапан задньої уретри.

Гіпертрофія сім’яного горбика.

Уроджений стеноз.

Меатостеноз.

Склероз шийки сечового міхура.



У новонародженої дитини постійні зригування, блювання, що є одним із проявів низької кишкової непрохідності. Вкажіть необхідні засоби для профілактики аспіраційної пневмонії.

* Декомпресія шлунка за допомогою зонда і виключення харчування через рот.

Антибактеріальна терапія.

Оксигенація.

Профілактика геморагічного синдрому.

Профілактика водно-електролітних порушень.



При госпіталізації дитина скаржилася на постійний інтенсивний біль в області гомілки, підвищення температури до 38 (С протягом 5 діб. Відомо, що на початку захворювання педіатр призначав лікування з приводу гострого артриту колінного суглоба (ібупрофен, супрастин, компреси, анальгин). Об’єктивно: набряк верхньої третини гомілки, порушення функції кінцівки. У хворого діагностований гострий гематогенний остеомієліт великогомілкової кістки, місцева форма. Через 12 годин спостереження відзначене деяке ослаблення болю. Чим це може бути зумовлено у даному випадку?


написать администратору сайта