Главная страница

База КРОК-2 – 2005. Загальна лікарська підготовка


Скачать 1.19 Mb.
НазваниеЗагальна лікарська підготовка
Дата08.07.2022
Размер1.19 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2005.doc
ТипДокументы
#626974
страница11 из 23
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   23
1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   23

Кордіамін



Хворий 22 років скаржиться на неможливість проведення статевого акту. При індукованій папаверином ерекції, статевий член деформований, дугоподібної форми з викривленням вліво. Діагноз?

* Хвороба Пейроні

Фімоз

Парафімоз

Травма прутня

Пріапізм



Хворий 30 років скаржиться на частий затруднений сечопуск. З анамнезу встановлено, що раніше переніс уретрит. Об’єктивно: живіт без особливостей. Зовнішні статеві органи розвинуті правильно. Ректально: передміхурова залоза без особливостей. По даним УЗД, залишкової сечі біля 100 см3. Які обстеження необхідно провести для встановлення діагнозу?

* Уретрограму

Екскреторну урографію

Цистоскопію

Комп’ютерну томографію

Уретроскопію



У хворого 45 років, який нездужає на сечокам’яну хворобу, виник напад ниркової кольки. Механізм виникнення приступу?

* Порушення відтоку сечі з нирки через гостру обтурацію сечоводу конкрементом

Підвищення відносної густини сечі

Перегини сечоводу

Пошкодження ниркових клубочків

Спазм ниркової артерії



Хвора 26 років скаржиться на біль в попереку справа, підвищення в кінці дня АТ до 160/100 мм.рт.ст.. Вранці в ліжку АТ 110/65 мм.рт.ст. При екскреторній урографії в положенні лежачи і стоячи діагностували правобічний нефроптоз (опущення нирки). Який механізм розвитку нефрогенної гіпертензії?

* Порушення кровопостачання правої нирки, активація ренін-ангіотензин-альдостеронової системи

Надмірне кровопостачання правої нирки

Порушення відтоку сечі

Подразнення больових рецепторів

Затримка сечі в сечовому міхурі



У хворої К., яка страждає сечокам’яною хворобою, на фоні обтурації правого сечоводу каменем, розвинувся вторинний гострий пієлонефрит. Які заходи необхідно провести для профілактики бактеріємічного шоку?

* Відновити уродинаміку

Призначити антибіотики

Призначити метронідазол довенно

Призначити антибактеріальні препарати

Суворо дотримуватись асептики при інструментальних дослідженнях



Хвора 38 років скаржиться на болі, світлобоязнь, сльозотечу і зниження зору в правому оці. Тиждень назад перенесла простудне захворювання з високою температурою, після якого захворіло око. Гострота правого ока = 0,3 з корекцією не покращується. При огляді в правому оці очна щілина звужена, виражена світлобоязнь і сльозотеча. На очному яблуці змішана ін"єкція. В центрі рогівки в поверхневих шарах інфільтрати сірого кольору, які зливаються, утворюючи еродовану поверхню, яка фарбується флюоресцеіном у вигляді гілочки дерева. Глибокі середовища і очне дно в нормі. Діагноз. Етіологія і патогенез захворювання.

* Герпетичний кератит. Вірус герпесу тропний до нервової тканини (n.ophthalmicus).

Оперізуючий герпес. Розповсюдження віруса по ходу першої гілки трійничного нерва.

Фліктенульозний кератит. Туберкульозна алергізація.

Туберкульозно – гематогенний кератит.

Нейропаралітичний кератит (n.ophthalmicus).



Хвора 30 років скаржиться на сильні болі в правому оці, які посилюються вночі і при надавлюванні на очне яблуко в області війкового тіла. Око захворіло після перенесеного тиждень назад грипу. Гострота зору правого ока = 0,5 з корекцією не покращується. В правому оці очна щілина звужена, світлобоязнь, сльозотеча. На очному яблуці змішана ін'єкція. На задній поверхні рогівки преципітати. Опалесценція водянистої вологи передньої камери. Райдужка іржавого кольору, рисунок її нечіткий, зіниця звужена і в'яло реагує на світло, після закапування мідриатиків рівномірно розширилась. В передньому відділі скловидного тіла плаваючі помутніння дифузного характеру. Очне дно в нормі. Діагноз.

* Гострий іридоцикліт.

Гострий приступ глаукоми.

Туберкульозний кератит.

Кератокон’юнктивіт.

Кератоувеїт.



Хворий 56 років, направлений до очної клініки із скаргами на туман перед правим оком, райдужні кола, біль у потилиці, нудоту, що з'явилася о 4-й годині ранку, до цього часу на зір не скаржився. Об'єктивно: праве око - набряк повік, сльозотеча, застійна ін'єкція, рогівка набрякла, передня камера мілка, зіниця широка, овальної форми, на світло на реагує. Гострота зору: рух руки біля обличчя, пальпаторно око щільне (Т+3). Виставте діагноз.

* Гострий приступ глаукоми.

Гострий іридоцикліт.

Туберкульозний кератит.

Кератокон’юнктивіт.

Кератоувеїт.



Хворий 62 років скаржиться на раптове значне зниження зору в лівому оці. Гострота зору лівого ока = рахунок пальців. В передньому відділі очі не змінені. Оптичні середовища прозорі. На очному дні лівого ока: сітківка – молочно-бліда, набрякла; диск зорового нерва блідий з нечіткими краями через набряк сітківки навколо нього. Артерії сітківки різко звужені, місцями майже не видимі. В області центральної ямки видно червону пляму – “вишнева кісточка”. Діагноз.

* Гостра непрохідність центральної артерії сітківки.

Тромбоз центральної вени сітківки.

Ангіоспастична ретинопатія.

Застійний диск зорового нерва.

Макулярний крововилив.



Хворий 52 роки, декілька днів тому назад помітив появу іскор перед правим оком, після чого з'явилась червона пляма перед оком і швидко різко знизився зір в ньому. Гострота правого ока = 0.09 з корекцією не покращується. Гострота зору лівого ока =1.0 Передній відділ очей в нормі. Оптичні середовища прозорі. На очному дні правого ока диск зорового нерва темно-червоний, набряклий з нечіткими межами. Вени сітківки розширені і звивисті. Артерії частково звужені. По всьому очному дну обширні крововиливи різної форми і величини, які нагадують “язики полум’я”. Сітківка набрякла. Діагноз.

* Тромбоз центральної вени сітківки.

Гостра непрохідність центральної артерії сітківки.

Гіпертонічна ретинопатія.

Застійний диск зорового нерва.

Невріт зорового нерва.



У дитини 4 роки появилась виражений щільний набряк повік, почервоніння шкіри і болючість при їх пальпації; серозно- кров"янисті виділення. Кон"юнктивальна ін"єкція очного яблука, кон"юктива повік набрякла, поверхня її покрита грязно-сірими плівка_ми, які трудно знімаються, а після їх зняття залишаються кровото_чиві виразки. Відмічається також загальне нездужання, слабість, головна біль, підвищення температури до 38.5 градусів. Підщелепні і передвушні лімфовузли збільшені і болючі. Попередній діагноз. Подальша тактика.

* Дифтеритичний кон’юнктивіт. Бактеріологічне і бактеріоскопічне дослідження.

Гонобленорея. Посів з кон’юнктиви.

Пневмококовий кон’юнктивіт. Посів з кон’юнктиви.

Аденовірусний кон’юнктивіт. Посів з кон’юнктиви.

Гострий епідемічний кон’юнктивіт. Посів з кон’юнктиви.



У новонародженої дитини мати замітила скудні слизистогнійні виділення з очної щілини правого ока. По рекомендації дільничного педіатра закапувала в кон'юнктивальний мішок розчин пеніциліну, що привело до покращення і вона припинила закапування. Через декілька днів все знов відновилось, в зв'язку з чим звернулась до очного лікаря. При огляді очей у внутрішньому куті очної щілини правого ока виявлено кірки жовтуватого кольору і скудні слизисто-гнійні виділення з очної щілини. При надавлюванні пальцем в області сльозного мішка правого ока із сльозних точок видавились слизисто-гнійні виділення. Кон'юнктива повік в цьому оці помірно гіперемована. Передній відділ очей незмінений. Оптичні середовища і очне дно в нормі. Діагноз. Подальша тактика.

* Дакріоцистіт новонароджених. Протизапальні краплі. Масаж ділянки сльозного мішка. Зондування сльозних шляхів.

Гострий кон’юнктивіт. Протизапальні краплі.

Дакріоцистіт новонароджених. Протизапальні краплі.

Гонобленорея. Протизапальне лікування.

Блефарокон’юнктивіт. Протизапальне лікування.



Хворий 29 років. Доставлений в очне відділення машиною швидкої допомоги. Скарги на відчуття стороннього тіла в лівому оці, легкі болі, сльозотечу. З анамнезу відомо, що напередодні ввечері клепав косу. Об’єктивно: гострота зору лівого ока = 0.2, не корегує. Змішана ін’єкція склери. На рогівці парацентрально лінійний отвір 1,5 мм. Гній в передній камері висотою 1 мм. Отвір в райдужці. Точкове помутніння кришталика. Очне дно в нормі. Попередній діагноз. Подальша тактика.

* Проникаюче рогівкове поранення з внутрішньоочним стороннім тілом. Зробити рентгенографію по Комбергу-Балтіну. Негайне оперативне лікування.

Посттравматичний кератоувеїт. Протизапальне лікування.

Не проникаюче поранення рогівки. Промити дезинфікуючим розчином. Призначити лікування по місцю проживання.

Посттравматична катаракта. Спостереження в динаміці.

Проникаюче рогівкове поранення. Первинна хірургічна обробка рани.



Хвора 37 років. Переведена в очне відділення з ЛОР відділу, в якому лікувалася з приводу гнійного пансинуситу. Об’єктивно: загальна слабість, температура тіла – 38,5 градусів. Гострота зору правого ока – 0.6 (з анамнезу VIS OD =1.0). Повіки синюшні, набряклі, щільні. Хемоз кон’юнктиви. Екзофтальм. Нерухомість очного яблука. Репозиція ока затруднена. Діагноз.

* Флегмона орбіти.

Гострий блефарокон’юнктивіт.

Ретробульбарна пухлина.

Ретробульбарна гематома.

Псевдотумор орбіти.



Хвора 34 роки поступила в очне відділення в ургентному порядку з діагнозом: Хімічний опік (вапном) рогівки і кон’юнктиви ІІ ступеня. Ваша подальша тактика.

* Ретельно промити кон’юнктивальний мішок вивернувши верхню повіку; призначити вітамінні, протизапальні, кератопластичні препарати, мідріатики; ввести гепарін під кон’юнктиву.

Видалити залишки вапна з шкіри повік; протизапальні, вітамінні краплі; мідріатики.

Промити кон’юнктивальний мішок, закапати протизапальні краплі, накласти асептичну пов’язку.

Промити кон’юнктивальний мішок, закапати протизапальні краплі, направити на лікування по місцю проживання.

Промити кон’юнктивальний мішок, закапати протизапальні і вітамінні краплі. Відпустити додому.



До оториноларинголога звернувся хворий зі скаргами на різкий біль у горлі, який віддає у вухо, неможливість відкрити рот, викоку температуру – до 400С. При огляді виявлено: правий піднебінний мигдалик відтіснений до середньої лінії за рахунок інфільтрату бокової стінки глотки, в защелепній ділянці справа є пухлиноподібне утворення з гладкою поверхнею величиною 2 на 3 см, болісне. Вкажіть діагноз.

* Правобічний паратонзилярний абсцес

Паротит

Гострий тонзиліт

Хронічний тонзиліт в стадії загострення

Ангіна Сімановського-Венсана



До оториноларинголога звернувся хворий зі скаргами на різкий біль у горлі, який віддає у вухо, неможливість відкрити рот, високу температуру тіла до 400С. Під час огляду: виражений тризм жувальних м”язів, асиметрія зіва, правий піднебінний мигдалик гіперемований, зміщений до середини зіву, язичок зміщений вліво, гіперемія, інфільтрація, припухлість правої половини м”якого піднебіння, неприємний запах з рота, підвищена салівація. Защелепні лімфатичні вузли справа збільшені, різко болючі під час пальпації. Риноскопічна і отоскопічна картина в нормі. Встановити діагноз

*Правобічний паратонзилярний абсцес

Паротит

Гострий тонзиліт

Хронічний тонзиліт в стадії загострення

Підщелепна флегмона



Хворий К., 26 років, поступив в ЛОР відділення з скаргами на різкий біль у горлі, який віддає у вухо, високу температуру тіла - до 390С, затруднене ковтання. Під час огляду: зів асиметричний, лівий піднебінний мигдалик випнутий до середини і до переду, задня піднебінна дужка різко гіперемована, набрякла; м”яке піднебіння, язичок набряклі, зміщені вправо. Вкажіть діагноз ?


написать администратору сайта