Главная страница
Навигация по странице:

  • Кадрова стратегія (стратегія управління персоналом

  • 2.Реактивна кадрова політика

  • У розробці кадрової політики, як правило, виділяють три етапи

  • УП_шпоры. 1. Управління персоналом як специфічна функція менеджменту


    Скачать 410 Kb.
    Название1. Управління персоналом як специфічна функція менеджменту
    АнкорУП_шпоры.doc
    Дата08.06.2018
    Размер410 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаУП_шпоры.doc
    ТипДокументы
    #20100
    страница9 из 21
    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   21

    19.Взаємозв’язок стратегії управління персоналом і кадрової політики.


    Під управлінською стратегією розуміється загальна концепція того, • як досягаються головні цілі підприємства, вирішуються проблеми, що стоять перед ним, і розподіляються необхідні для цього обмежені ресурси. Будь-яка стратегія повинна бути внутрішньо цілісною, сумісною із середовищем, збалансованою по ресурсах, реальною, у міру ризикованою та органічно сполучати довгострокові і короткострокові цілі підприємства.

    На практиці стратегія являє собою систему управлінських і організаційних рішень, спрямованих на реалізацію місії, цілей і задач підприємства або пов'язаних з її розвитком, і містить у собі кілька елементів.

    Насамперед, до них відноситься система цілей, до якої входять місія, за-гальноорганізаційні і специфічні цілі.

    Інший елемент стратегії — пріоритети, або ведучі принципи розподілу ресурсів (у даному випадку — людських). їх можна, наприклад, у першу чергу направляти на рішення найбільш важливих для підприємства проблем; виділяти пропорційно потребам; надавати усім підрозділам порівну, якщо вони близькі за розмірами і займаються подібними видами діяльності.

    Елементом стратегії є також правила здійснення управлінських дій, зокрема, роботи з кадрами. Для розробки стратегії необхідна спільна робота багатьох людей, тому у великих західних фірмах для цієї мети часто створюються спеціальні групи у 10-15 чоловік, що складаються з керівників основних підрозділів і фахівців вищої кваліфікації, представників колективу, зовнішніх консультантів. їхніми зусиллями розробляються ключові принципи стратегії, її альтернативні моделі і сценарії подій.

    У більшості випадків підприємства мають не одну, а кілька стратегій, що визначають їхню діяльність у різних напрямках. Основною стратегією, що відображає способи досягнення місії підприємства, є генеральна стратегія. Відповідно до генеральної стратегії розробляються функціональні стратегії, які відображають шляхи досягнення специфічних цілей підприємства, що стоять перед його окремими функціональними підрозділами.

    Кадрова стратегія (стратегія управління персоналом) — це специфічний набір основних принципів, правил і цілей роботи з персоналом, конкретизованих з урахуванням типів організаційної стратегії, організаційного і кадрового потенціалу, а також типу кадрової політики

    20.Поняття та типикадрової політики. Етапи розробки кадрової політики організації.


    Кадрова політика підприємства — це система принципів, ідей, вимог, що визначають основні напрямки роботи з персоналом, її форми і методи.

    Кадрова політика визначає генеральний напрямок і основи роботи з кадрами, загальні і специфічні вимоги до них і розробляється власниками підприємства, вищим керівництвом, кадровою службою.

    Основною метою кадрової політики є своєчасне забезпечення оптимального балансу процесів комплектування, збереження персоналу, його розвитку відповідно до потреб підприємства, вимог діючого законодавства та стану ринку праці.

    типи кадрової політики:

    1.Пасивна кадрова політика: керівництво підприємства не має програми дій по відношенню до персоналу, а кадрова робота полягає у ліквідації негативних наслідків.

    Для такого підприємства характерна відсутність прогнозу кадрових потреб, засобів оцінки праці і персоналу, діагностики кадрової ситуації в цілому

    2.Реактивна кадрова політика: керівництво підприємства здійснює контроль за негативними аспектами роботи з персоналом, причинами і ситуацією розвитку кризи, а також застосовує заходи щодо локалізації кризи..Керівництво підприємства орієнтоване на розуміння причин, що привели до виникнення кадрових проблем.

    3.Превентивна кадрова політика: у програмах розвитку підприємства містяться короткостроковий і середньостроковий прогнози потреби в кадрах, сформульовані задачі щодо розвитку персоналу.

    4. Активна кадрова політика: керівництво підприємства має не тільки прогноз, але і засоби впливу на ситуацію; кадрова служба здатна розробити антикризові кадрові програми, проводити постійний моніторинг ситуації і корегувати виконання програм відповідно до параметрів зовнішнього і внутрішнього середовища.

    У розробці кадрової політики, як правило, виділяють три етапи:

    • обґрунтування цілей розвитку кадрового потенціалу;

    • розробка методичних рекомендацій зі складання цільових програм розвитку комплексів по керуванню людськими ресурсами;

    • вибір оптимального варіанта програми.

    Відповідно до іншого варіанта розрізняють такі етапи:

    • узгодження принципів і цілей роботи з персоналом з метою і стратегією організації (нормування);

    • розробка програм досягнення цілей кадрової роботи (програмування);

    • розробка процедур діагностики і прогнозування кадрової ситуації (моніторинг персоналу).


    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   21


    написать администратору сайта