Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница4 из 30
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30

1.4 Технічна база


1.4.1 Обладнання і технічне оснащення локомотивних депо і пунктів технічного обслуговування локомотивів повинне відповідати затвердженій технічній документації.

Кількість, технічні дані, стан і використання стійл, спеціалізованих відділень і цехів, облаштувань, верстатів, підйомно-транспортного обладнання і спеціалізованого технологічного обладнання, інструмента, пристосувань, контрольно-вимірювальних приладів і апаратури повинні:

  • відповідати сучасному рівню розвитку техніки, вимогам пожежної безпеки, санітарії, охорони праці, техніки безпеки і виробничої естетики;

  • забезпечувати виконання максимальної для депо програми технічного обслуговування і поточного ремонту і високу якість робіт;

  • забезпечувати в депо і на ПТОЛ виконання позапланових ремонтів, як правило, власноручно і у короткий термін;

  • виключити можливість ушкодження електровозів при виконанні технологічних операцій і при відстої.

1.4.2 Для виробництва технічного обслуговування ТО-1 електровозів на території депо, пунктів обороту і станціях повинні бути виділені спеціальні місця. Ці місця повинні бути очищені від бруду, снігу і льоду і мати нижнє освітлення для кращого контролю стану ходових частин і пристроїв безпеки руху в темний час доби. Розташування і необхідні огородження цих місць повинні забезпечувати безпеку роботи локомотивних бригад при прийманні та здачі електровоза.

1.4.3 Пункти технічного обслуговування локомотивів повинні розташовуватися в критих приміщеннях. Оснащення ПТОЛ обладнанням здійснюється виходячи з необхідності виробництва планових робіт технічного обслуговування ТО-2 і виконання всіх додаткових робіт, що відповідають характеристиці поточного ремонту ПР-1.

Перелік і кількість обладнання й інструмента для ПТОЛ затверджується начальником депо.

1.4.4 Розташування кодованих шляхів, ПТОЛ, пристроїв постачання піском, мийної машини і шляхів відстою повинне забезпечувати потокове виробництво робіт з підготовки електровоза до рейса і сполучення екіпірування з технічним обслуговуванням ТО-2.

Розташування шляхів відстою локомотивів повинне забезпечувати, особливо в зимовий час, видачу електровозів під поїзди в порядку черговості їхнього прибуття в пункт обороту.

1.4.5 Шляхи стійл для виконання технічних обслуговувань ТО-2, ТО-3 і усіх видів поточного ремонту електровозів повинні бути нівельовані. Стійла для виконання технічних обслуговувань ТО-2, ТО-3 і поточних ремонтів ПР-1 і ПР-2 повинні мати з зовнішньої сторони знижений рівень підлоги для зручності огляду екіпажа електровоза.

1.4.6 Для виконання технічного обслуговування ТО-3 і поточних ремонтів ПР-1, ПР-2 депо повинне мати необхідні допоміжні цехи і відділення, що відповідає обладнання і технологічне оснащення, обумовлені табелем основного підйомно-транспортного, верстатного і технологічного обладнання, стендів і пристосувань депо.

Депо повинні мати:

  • механізовані стійла, що дозволяють проводити вивішування і прокручування колісних пар і тягових електродвигунів, а також зняття і постановку автозчеплень, поглинаючих апаратів, міжвізкових з'єднань, кожухів зубчастих передач, деталей буксового вузла колісних пар, ресор і іншого важкого обладнання;

  • верстати для обточування колісних пар без викочування з-під електровоза;

  • зварювальні агрегати і пости газового зварювання і різання;

  • пристрої для сушіння ізоляції електричних машин;

  • пристрої для механізованого дозованого заправлення мастилом вузлів тертя;

  • електричні домкрати для підйому кузова;

  • скатоопускні канави з підйомниками для викочування і підкатки одиночних колісних пар;

  • мостові крани, кран-балки для зняття і постановки колісних пар і тягових двигунів, дахи електровоза, допоміжні машини, пуско-гальмові резистори, струмоприймачі і інше обладнання;

  • транспортні засоби (електрокари, автокари, електронавантажувачі, візки);

  • засоби технічної діагностики електричних кіл, апаратів, машин, вузлів механічного обладнання, пневматичного й автогальмового обладнання, радіостанцій, автоматичної локомотивної сигналізації й автостопів;

  • сучасні контрольно-вимірювальні прилади, інструмент і випробувальні пристрої.

1.4.7 Депо, що проводять поточний ремонт ПР-3 електровозів, додатково до переліку обладнання й оснащення, приведеному в п. 1.4.6, повинні мати потокові лінії або механізовані позиції розбирання і зборки вузлів і деталей, сушильні печі для електричних машин, засоби поверхневого зміцнення, термічної й електрохімічної обробки, пристрої для механізованого очищення і фарбування кузовів і обладнання, стенд для обкатування колісних пар у зборі з редуктором, випробувальну станцію для випробування електричних машин і апаратів після ремонту.

1.4.8 Стійла в цеху поточного ремонту ПР-3 повинні розташовуватися в підкрановому полі і мати електродомкрати для піднімання кузова; у цеху повинні бути виділені місця і бути прилади для очищення, мийки, зборки і збереження візків, колісних пар, деталей механічного обладнання, колісно-моторних блоків, тягових двигунів, електричних апаратів, знімних дахів та ін.

Проходи і проїзди в цехах повинні бути вільними і мати розміри, що забезпечують ефективне використання наявних транспортних засобів.

1.4.9 Освітлення цехів, оглядових канав і робочих місць на електровозах повинне забезпечувати високу якість огляду локомотивів і знятого з них обладнання.

1.4.10 Система каналізації повинна забезпечувати стік і злив води, миючих засобів, масла й інших рідин тільки через очисні спорудження при максимальному використанні можливості регенерації відпрацьованих миючих засобів, електроліту і масла.

1.4.11 Вимірювальні прилади, шаблони, інструмент і пристрої, застосовувані для перевірки і випробування деталей, вузлів і агрегатів електровозів повинні утримуватися в постійній справності і піддаватися систематичній державній перевірці у встановлений термін держповіреними або особами, що мають дозвіл Державної палати мір і вагів.

Не допускається використання вимірювальних приладів, шаблонів, інструмента і пристроїв, що дають неправильні показання, що мають ознаки ушкоджень або прострочені дати перевірок.

1.4.12 Оснащення і пропускна здатність ПТОЛ, стійл технічного обслуговування ТО-3 і поточного ремонту ПР-1 повинні визначатися з розрахунку максимальних розмірів руху в період літніх пасажирських перевезень.

Технічна база для виробництва поточних ремонтів ПР-2 і ПР-3 повинна забезпечувати виконання програми ремонту електровозів даного депо, а також локомотивів інших депо за вказівкою управління залізниці або Головного управління локомотивного господарства.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30


написать администратору сайта