Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница6 из 30
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30

1.7 Ведення технічної документації


1.7.1 Технічна документація повинна містити відомості про основні агрегати кожного електровоза, змінах їхнього технічного стану, виконанні планових і додаткових робіт з технічного обслуговування і ремонту електровозів, а також відомості про міжремонтні пробіги локомотивів.

1.7.2 На кожен електровоз повинні вестися відповідні установленим формам технічний паспорт, книга ремонту і журнал технічного стану локомотива. Технічні паспорти повинні вестися також на все основне обладнання й агрегати електровоза.

1.7.3 В технічному паспорті вказуються номери, дати установки і зняття основних агрегатів, причини їхньої заміни, дані про міжремонтний пробіг і виконання поточного ремонту ПР-3, капітальних ремонтів КР-1 і КР-2, а також відомості про виконані роботи по модернізації електровоза.

В технічному паспорті агрегату електровоза вказуються дата виготовлення, номер і основні технічні дані, номер електровоза і дата установки на нього цього обладнання, відомості про міжремонтні пробіги і заміни основних вузлів і елементів, а також причинах цих замін.

1.7.4 В книзі ремонту електровоза форми ТУ-28 повинні вказуватися виконання планових робіт і перелік основних і додаткових робіт при технічному обслуговуванні ТО-3, поточних ремонтах усіх видів, а також виконання непланового ремонту з вказівкою дати і відповідальних виконавців.

В книзі вказуються результати виміру опору ізоляції по основних ділянках електричних кіл, перевірки характеристик струмоприймачів і виміру висоти автозчеплень.

1.7.5 Журнал технічного стану локомотива ведеться відповідно до вимог чинної "Инструкции по техническому обслу­живанию электровозов и тепловозов в эксплуатации" ЦТ/3727.

1.7.6 Для реєстрації пробігів і записів результатів вимірів параметрів технічного стану основних вузлів кожного електровоза повинні вестися загальні для усього парку локомотивів журнали і книги затвердженої Укрзалізницею форми.

1.7.7 При відправленні електровоза для поточного ремонту ПР-2 або ПР-3 в інше депо разом з ним повинні пересилатися відповідним чином оформлений технічний паспорт і затверджений начальником депо опис додаткового ремонту.

По закінченні ремонту технічний паспорт із усіма необхідними записами разом з електровозом повинен бути повернутий у депо приписки. Правильність оформлення записів у технічному паспорті повинна перевірятися приймальником локомотивів перед підписанням акта приймання електровоза з ремонту.

1.7.8 Оформлення документації по відмовленнях електровозів у шляху проходження і випадкам виконання непланового ремонту повинне вестися відповідно з чинною "Инструкцией о порядке расследова­ния порчи локомотивов, моторвагонного подвижного состава в пути следования и учета повреждений их оборудования и деталей" ЦТ/0009.

1.7.9 Порядок реєстрації робіт по ремонту, огляду і ревізії обладнання і запису результатів вимірів основних параметрів обладнання в технічних паспортах, книгах і журналах установленої форми визначається начальником депо. Установлений порядок повинен передбачати розподіл обов'язків між техніками по вимірах, бригадирами, майстрами і старшими майстрами по веденню технічної документації і забезпечувати необхідний контроль з боку заступників начальника депо по ремонту за своєчасністю, повнотою і правильністю записів у технічних документах.

Порядок реєстрації зазначених відомостей повинен полегшити роботу інженерів по ремонту, працівників груп і лабораторій надійності по складанню аналізів непланового і додаткового ремонту і розробці заходів щодо підвищення надійності і поліпшенню якості технічного обслуговування і ремонту електровозів.

1.8 Випробування і приймання електровоза і його вузлів, контроль якості ремонту і технічного обслуговування


1.8.1 Методи, що використовуються і засоби контролю технічного стану електровозів і їхніх вузлів, організація і врахування виробленої роботи повинні не тільки виключати можливість експлуатації локомотивів, що не відповідають вимогам, пред'явленим до їх справності, але і забезпечувати об'єктивну оцінку якості робіт з технічного обслуговування і ремонту електровоза, виконаних конкретно кожним виконавцем.

1.8.2 Усі відремонтовані і заново виготовлені деталі, апарати, машини й агрегати перед постановкою на електровоз або перед здачею в комору повинні піддаватися випробуванням і перевірці. Обсяг, характер і порядок випробувань і перевірки повинні відповідати вимогам державних стандартів, цих Правил і інструкцій, а також заводським кресленням, технологічній документації і спеціальним вказівкам Головного управління локомотивного господарства.

1.8.3 Перелік деталей, апаратів, машин і агрегатів, що підлягають конкретним видам випробувань, з вказівкою періодичності випробувань повинен установлюватися начальником депо, виходячи з вимог цих Правил, з урахуванням особливостей конструкції, організації ремонту й умов експлуатації електровозів.

1.8.4 Обов'язковий перелік деталей, що підлягають магнітній або ультразвуковій дефектоскопії, з вказівкою періодичності перевірок приводиться в додатку Р. При виробництві дефектоскопії варто керуватися чинною "Инструкцией по магнитному контролю ответственных деталей в депо и на ремонтных заводах" ЦТ 2303, а також вказівками Головного управління локомотивного господарства по проведенню ультразвукової дефектоскопії.

1.8.5 Начальникам служб локомотивного господарства і начальникам депо ставиться в обов'язок тимчасово або постійно встановлювати в доповнення до переліку, зазначеному в додатку Р, магнітний або ультразвуковий контроль стану тих деталей, у яких спостерігається поява тріщин, з повідомленням Головного управління локомотивного господарства.

1.8.6 Встановлений у депо порядок випробувань і приймання вузлів, агрегатів і електровозів у цілому повинен забезпечувати реєстрацію виявлених дефектів для вживання необхідних заходів у відношенні виконавців, винних у порушенні технології і недотриманні установлених вимог, а також для розробки заходів щодо удосконалювання технології технічного обслуговування і ремонту і підвищенню надійності електровозів.

1.8.7 Майстрам або бригадирам відповідних цехів необхідно в обов'язковому порядку здійснювати контроль у процесі виробництва наступних основних робіт:

  • підйом і опускання кузова;

  • викочування і підкатка візків;

  • зняття рам візків з колісних пар, установка рам візків на колісні пари, перевірка правильності розташування колісних пар у візку;

  • перевірка рам візків, ревізія опор кузова, кульових зв'язків, колискового підвішування, з'єднання візків, шкворнів кузова, огляд вентиляційних каналів кузова перед підкаткою візків;

  • перевірка зачеплення зубчастих передач, ревізія тягових зубчастих передач і випробування колісних пар у зборі з редуктором;

  • зовнішній огляд автозчепних пристроїв;

  • огляд і обстеження колісних пар, ревізія роликових букс;

  • огляд і вимір опору ізоляції кіл тягових двигунів, допоміжних машин і кабелів, що підводять, до них після закінчення ремонту перед закриттям колекторних люків і кабельних каналів;

  • перевірка статичної характеристики струмоприймачів;

  • перевірка послідовності вмикання і вимикання електричних апаратів по позиціях, дії апаратів захисту, захисних пристроїв і блокувань по техніці безпеки;

  • випробування роботи обладнання електровоза під робочою напругою;

  • перевірка дії автоматичного гальма після періодичного ремонту, ревізії й огляду;

  • перевірка дії швидкостемірів, автоматичної локомотивної сигналізації, автостопа, поїзного радіозв'язку.

1.8.8 Приймальникам локомотивів ставиться в обов'язок контролювати якість робіт, що виконуються у депо при усіх видах технічного обслуговування і ремонту електровозів, і дотримання встановленої технології, державних стандартів, цих Правил і інструкцій. Порядок роботи приймальників локомотивів повинен забезпечувати періодичну перевірку виконання обсягу і якості робіт з технічних обслуговувань ТО-1 і ТО-2 і обов'язкове приймання в процесі зборки і при випуску з технічного обслуговування ТО-3 і усіх видів поточного ремонту всіх електровозів і їхніх вузлів, апаратів, машин і агрегатів.

1.8.9 Приймальники локомотивів повинні:

  • приділяти особливу увагу перевірці технічного стану й оцінці якості технічного обслуговування і ремонту деталей, вузлів і агрегатів, перерахованих у п. 1.2.2;

  • перевіряти справність кріплення обладнання електровоза й особливо: електричних машин, міжвізкових з'єднань, тягових редукторів, пристроїв для відводу струму, пристроїв, що заземлюють, запобіжних пристроїв, шляхоочисників, прийомних котушок АЛСН, гальмових циліндрів, повітряних рукавів і сход для підйому на дах електровоза;

  • брати участь у випробуваннях тягових електродвигунів, тягових трансформаторів, допоміжних машин, гальм і електронних блоків, а також у перевірці правильності роботи всіх електричних ланцюгів електровозів у відповідності зі схемою;

  • перевіряти якість фарбування електровоза й обробки ремонтних деталей, вузлів і агрегатів.

1.8.10 Виконання обсягу і якість робіт з технічного обслуговування ТО-1 електровоза локомотивною бригадою, що здає, повинне перевірятися приймаючою локомотивною бригадою, а при здачі в пункті обороту електровоза – черговими локомотивними бригадами, що назначаються начальником депо.

1.8.11 При випуску з технічного обслуговування ТО-2 електровоз повинен бути прийнятий черговими локомотивними бригадами. Виконання ремонту повинне бути проконтрольоване старшим майстром або майстром ПТОЛ (бригадиром).

1.8.12 По закінченні технічного обслуговування ТО-3 або поточних ремонтів ПР-1, ПР-2 і виробництва перевірки гальм, правильності вмикання апаратів при тяговому і гальмовому режимах, роботи допоміжних машин і рушання з місця при управлінні з обох кабін машиніста електровоз повинен бути прийнятий старшим майстром (майстром) і приймальником локомотивів. Готовність електровоза оформляється диспетчером депо або старшим майстром (майстром).

1.8.13 По закінченні поточного ремонту ПР-3 електровоз повинен бути прийнятий старшим майстром і приймальником локомотивів з випробуванням роботи автогальмового обладнання і схеми в тяговому і гальмовому режимах при управлінні з обох кабін машиніста.

Подальше випробування електровоза повинне проводитися зазначеними особами обкатуванням резервом або з поїздом на відстані не менше 40 – 50 км. Остаточне приймання електровоза повинне бути оформлене після обкатування актом затвердженої форми за підписами начальника депо або його заступника, старшого майстра і приймальника локомотивів.

1.8.14 При наявності в депо стендів для обкатування і тренувальних випробувань вузлів і агрегатів, випробувальних установок і інших засобів технічної діагностики, що дозволяють одержати всебічну оцінку технічного стану електровоза в процесі ремонту і гарантувати необхідний рівень надійності на міжремонтний період, допускається з дозволу начальника служби локомотивного господарства випускати електровози з поточного ремонту ПР-3 без випробування обкатуванням.

1.8.15 З метою здійснення контролю за якістю ремонту і технічного обслуговування і за виконанням обов'язків, покладених на підлеглих працівників, начальнику відділу локомотивного господарства відділення дороги, начальнику депо і їхнім заступникам ставиться в обов'язок систематично за графіком особисто приймати з поточного ремонту і технічного обслуговування електровози й у першу чергу мали заходи на неплановий ремонт і відмовлення на лінії з уживанням відповідних заходів, а також брати участь у випробуванні електровозів обкатуванням. По результатам приймання, а також огляду електровоза начальником депо, його заступником і приймальниками локомотивів повинні бути зроблені записи в книзі ремонту.

1.8.16 Заступники начальників доріг, що відають локомотивним господарством, начальники служб локомотивного господарства, начальники відділів локомотивного господарства відділень доріг і начальники локомотивних депо повинні систематично контролювати роботу ремонтних цехів депо і ПТОЛ та організовувати систематичні перевірки технічного і естетичного стану електровозів експлуатованого парку, а також електровозів, що знаходяться в запасі Укрзалізниці і резерві управління дороги.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30


написать администратору сайта