Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница7 из 30
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   30

1.9 Гарантії, відповідальність і стимулювання підвищення якості ремонту і технічного обслуговування


1.9.1 Начальник депо зобов'язаний установити порядок виконання технічного обслуговування і ремонту який повинен:

  • визначити персональну відповідальність кожного виконавця і колективну відповідальність усієї комплексної або спеціалізованої бригади в цілому за якість виконаних робіт;

  • визначити заходи матеріального і морального стимулювання підвищення якості ремонту і технічного обслуговування;

  • забезпечити можливості ефективної роботи суспільних інспекторів по безпеці руху поїздів.

1.9.2 З метою підвищення відповідальності машиністів і їх помічників за технічний і естетичний стан локомотивів начальник депо зобов'язаний зробити закріплення всіх локомотивних бригад за електровозами, а з числа машиністів, закріплених за кожним електровозом, призначити одного відповідального для здійснення керівництва по догляду й утримуванню локомотива в справному й естетичному стані.

Відремонтований електровоз повинен здаватися однією з прикріплених бригад, що повинна виконувати функції приймальника, але не залучатися до ремонтних робіт.

Прикріплені локомотивні бригади повинні також брати участь у підготовці електровозів до комісійних оглядів, до роботи в зимовий період і до літніх пасажирських перевезень.

1.9.3 Відповідальність за якість виконання технічного обслуговування ТО-1 покладається на машиніста, який повинен контролювати роботу помічника і навчати його ефективним методам технічного обслуговування.

З моменту приймання електровоза і до здачі його іншій локомотивній бригаді або постановки на технічні обслуговування ТО-2, ТО-3 або поточний ремонт локомотивна бригада несе повну відповідальність за схоронність локомотива.

1.9.4 Локомотивні бригади і ремонтний персонал можуть бути притягнуті до відповідальності по доповідних приймальника локомотивів, майстра, машиніста-інструктора і відповідального машиніста про незадовільний ремонт, технічне обслуговування електровозів і утримуванню їх у неестетичному стані.

1.9.5 Начальник депо повинен затвердити і регулярно переглядати список працівників ремонтних цехів, що мають право на особисте клеймо і самостійно виконуючих складні і відповідальні операції по обслуговуванню і ремонту електровозів.

1.9.6 При випуску електровоза з технічного обслуговування ТО-3 або поточних ремонтів ПР-1, ПР-2 у журнал технічного стану повинен вкладатися бланк-відгук. Локомотивна бригада, що зробила першу поїздку на електровозі після його ремонту або технічного обслуговування ТО-3, повинна записати в бланк-відгук зауваження про технічний стан локомотива, дати свою оцінку якості виконаних робіт і повернути бланк-відгук заступнику начальника депо по ремонту.

1.9.7 В основу чинної в депо системи стимулювання підвищення якості технічного обслуговування і ремонту повинні бути покладені:

  • врахування результатів приймання відповідальними особами (бригадирами, майстрами, приймальниками локомотивів і т.д.) виконаної роботи в процесі технічного обслуговування і ремонту;

  • врахування результатів остаточного приймання електровоза майстром (старшим майстром), приймальником локомотивів і керівниками депо;

  • оцінка технічного стану і якості ремонту електровозів у бланках-відгуках;

  • врахування відмовлень і ушкоджень електровозів у міжремонтний період за даними журналів технічного стану, книгам повторного і непланового ремонтів і іншим документам.

  • врахування роботи, виконаної на електровозі конкретно кожним виконавцем.

1.9.8 Після виконання технічних обслуговувань ТО-2, ТО-3 - або поточного ремонта електровоза, якщо приймаюча локомотивна бригада установить погану якість зроблених робіт або невиконання записаного раніше ремонту чи знайде несправність, що не може бути усунута за час, передбачений на приймання локомотива, несправний електровоз повинен бути замінений за розпорядженням чергового по депо (пункту обороту). Машиніст зобов'язаний зробити про це запис у журналі технічного стану електровоза, а черговий по депо — у настільному журналі чергового по депо в розділі постановки локомотивів у неплановий ремонт.

Начальнику депо і його заступникам ставиться в обов'язок проводити детальний розбір причин кожного повторного ремонту електровозів з уживанням відповідних заходів до винного.

1.9.9 В випадку виявлення при технічному обслуговуванні ТО-2 ушкоджень, викликаних незадовільним попереднім технічним обслуговуванням або ремонтом, начальник депо або старший майстер (майстер) ПТОЛ зобов'язаний у дводенний термін сповістити про це в депо, де проводився даний ремонт (обслуговування), і вислати поштою матеріали розслідування.

1.9.10 Начальник депо, старший майстер (майстер) ПТОЛ зобов'язані щомісяця направляти в депо приписки електровозів аналіз додаткових робіт, що виконувалися при технічному обслуговуванні ТО-2.

1.9.11 Усі несправності, що виникли в результаті низької якості поточного ремонту ПР-2 або ПР-3, виконаного в іншому депо, виявлені на електровозі протягом гарантійного пробігу до першого поточного ремонту ПР-1 (по встановленій для депо приписки нормі пробігу), усуваються засобами депо приписки, з пред'явленням рахунка депо, що проводило ремонт. По тягових трансформаторах, тяговим двигунам і допоміжним електричним машинам гарантійний термін після виробництва поточного ремонту ПР-3 установлюється рівним 100 тис. км пробігу, але не більше одного року.

Рахунок за виконані роботи пред'являється на основі акта, що складається за участю представника депо, що виконувало ремонт. Для цього протягом 48 год депо приписки повинне викликати телеграмою представника депо, що проводило ремонт на визначений день з врахуванням часу на оформлення відрядження і проїзд.

В телеграмі повинні бути указані номер електровоза, відомості про пробіг і виявлені дефекти ремонту. Копія телеграми направляється начальнику служби локомотивного господарства дороги.

Для складання акта прибулому представнику повинні бути надані необхідні дані про умови експлуатації, технічне обслуговування і ремонт електровоза в депо приписки. При неявці представника акт з визначенням винної сторони складається за участю тільки працівників депо приписки електровоза: начальника депо, майстра і приймальника локомотивів.

При оформленні документації і претензій по якості ремонту варто керуватися вимогами, викладеними в «Основних умовах ремонту і модернізації локомотивів, моторвагонного рухомого складу, вузлів і агрегатів на ремонтних заводах Укрзалізпрома». Додаткові вимоги до порядку оформлення документації, усунення несправностей, відшкодуванню витрат на ремонт і відповідальності за порушення цих Правил повинні бути указані в договорі на ремонт електровозів.

1.9.12 За вказівкою начальника служби локомотивного господарства електровоз може бути повернутий для повторного ремонту в депо, що проводило ремонт (у межах дороги приписки електровоза), а в депо іншої дороги — за вказівкою Головного управління локомотивного господарства.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   30


написать администратору сайта