Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница5 из 30
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30

1.5 Матеріально-технічне забезпечення


1.5.1 Матеріали і запасні частини, застосовувані при ремонті електровозів, повинні відповідати затвердженим кресленням, чинним стандартам і технічним умовам.

Кожна партія матеріалів, що надходять у депо, повинна мати сертифікат, а при відсутності – піддаватися перевірці в лабораторії депо або інших підприємств.

1.5.2 На утримування запасів, матеріалів і запасних частин начальники доріг і відділень повинні установити для кожного депо нормативи основних і оборотних коштів і забезпечувати виділення засобів відповідно до прийнятої номенклатури і кількості.

1.5.3 Кожне депо повинне мати не менше чим десятиденний незнижуваний і технологічний (обумовлений програмою ремонту і частотою поповнення) запас матеріалів і запасних частин, вузлів і агрегатів.

Номенклатура і кількість десятиденного незнижуваного і технологічного запасів, у тому числі і для підлеглих пунктів технічного обслуговування локомотивів, розробляються начальником депо на основі чинних норм витрат матеріалів і запасних частин з урахуванням місцевих умов, обсягів роботи і серій електровозів і затверджуються начальниками служб локомотивного господарства і матеріально-технічного забезпечення.

Затверджені переліки запасів повинні бути на кожнім ПТОЛ. Використання незнижуваного запасу допускається у виняткових випадках з обов'язковим його поповненням у добовий термін.

1.5.4 Начальник депо зобов'язаний визначити порядок і частоту поповнення технологічного запасу і порядок контролю за наявністю і станом незнижуваного запасу матеріалів і запасних частин, а також визначити умови їхнього збереження.

Видача деталей, вузлів і агрегатів з комори депо повинна проводитися, як правило, в обмін на несправні, зняті з електровоза, що ремонтується.

1.5.5 З метою економії матеріалів і запасних частин технологія й організація технічного обслуговування і ремонту електровозів повинна забезпечувати максимальну схоронність деталей і можливість їхнього повторного використання. При розбиранні вузлів, апаратів і агрегатів електровозів повинне по можливості виключатися різання гайок, болтів, валиків, електричних проводів, злам ізоляторів і інших деталей.

1.5.6 Заготівельні і ремонтні цехи, відділення, майстерні, депо, комори і група матеріально-технічного постачання депо повинні забезпечувати постійну підтримку встановлених десятиденних незнижуваних і технологічних запасів матеріалів і запасних частин, агрегатів, вузлів і апаратів, вчасно коректувати склад і розмір запасів при збільшенні витрати матеріалів і запчастин і постійно поповнювати їх.

1.5.7 Комора депо повинна організувати одержання і збереження матеріалів і запасних частин, у тому числі і продукції заготівельних цехів і відділень, і забезпечити їхню своєчасну видачу.

Комора повинна вести сортовий, кількісний і сумарний облік матеріалів і запасних частин, а також матеріальну звітність.

Робота комори, заготівельних цехів і відділень повинна бути організована таким чином, щоб забезпечувати своєчасну, без затримки доставку до робочих місць усіх замовлених майстрами нових або відремонтованих запасних частин і матеріалів.

1.5.8 Заступник начальника депо по ремонту і заступник начальника депо (інженер) по матеріально-технічному постачанню повинні забезпечити своєчасну і повну розробку заявок, контроль за своєчасним поповненням матеріалами і запасними частинами комори депо, а також контроль за правильним і ощадливим використанням матеріальних коштів.

1.5.9 Постачання депо і підлеглих йому ПТОЛ запасними частинами і матеріалами забезпечується працівниками матеріально-технічного постачання відділення й управління дороги за графіком, розробленим спільно начальниками депо і відділу матеріально-технічного забезпечення відділення дороги.

1.5.10 Питання ритмічного постачання депо і ПТОЛ матеріалами і запасними частинами на всю програму поточного ремонту і технічного обслуговування повинні щомісяця розглядатися начальниками локомотивного відділу і відділу матеріально-технічного забезпечення відділення дороги при участі заступників начальників депо по ремонту.

1.6 Склад загальних вимог до технології ремонту і технічного обслуговування


1.6.1 Робочі місця спеціалізованих і комплексних бригад повинні бути забезпечені встановленою експлуатаційною і ремонтною документацією по технічному обслуговуванню і поточному ремонту електровозів.

1.6.2 Усі роботи, пов'язані з технічним обслуговуванням і усіма видами поточного ремонту електровозів, повинні проводитися при суворому дотриманні Правил і Інструкцій з техніки безпеки і виробничої санітарії при ремонті й експлуатації електрорухомого складу.

1.6.3 Перед постановкою в стійло для забезпечення високої якості технічного обслуговування ТО-3 і поточних ремонтів, створення необхідних умов для роботи ремонтного персоналу і забезпечення чистоти в приміщеннях депо електровоз у цілому, і особливо його візки і дах, повинні бути очищені від забруднень і снігу. Послідовність очищення електровоза від забруднень і льоду повинна бути погоджена з його оглядом, що дозволяє визначити наявність тріщин, зсув деталей, їх перегрів, ослаблення щільності з'єднань і інші ушкодження по наявності іржі, появі кольорів побіжності, скупченню пилу, течі мастила й іншим зовнішнім ознакам.

1.6.4 В зимовий час електровоз повинен завчасно ставитися в стійло депо так, щоб бути вільним від снігу і сухим до початку основних робіт з технічного обслуговування ТО-3, поточного або непланового ремонту.

Для попередження надмірного зволоження й ушкодження ізоляції в цехи депо, що узимку опалюються і мають плюсову температуру, електровози допускається ставити тільки з прогрітими тяговими електродвигунами і допоміжними електричними машинами. У противному випадку вони повинні бути піддані підігріву й у разі потреби – сушінню. Режими підігріву і сушіння при цьому повинні відповідати вимогам чинної "Инструкции по подготовке к работе и техническому об­служиванию электровозов в зимних условиях".

1.6.5 При технічному обслуговуванні і ремонті електровоза щоб уникнути зламу деталей і утворення тріщин:

  • забороняється ставити зубилом будь-які позначки і знаки на рамах візків і кузова, колісних парах, буксах, шестернях, ресорних підвісках, тягах і інших частинах;

  • нанесення встановлених клейм на деталях допускається тільки в місцях, передбачених кресленнями і чинними інструкціями Укрзалізниці.

1.6.6 Усі деталі після розбирання вузлів, агрегатів перед дефектацією і ремонтом повинні бути очищені від іржі, пилу, бруду і знежирені.

1.6.7 Підготовку до зварювання і зварювання деталей, вузлів, обладнання при ремонті електровозів варто виконувати відповідно до чинних "Инструктивных указаний по сварочным работам при ремонте тепловозов, электровозов и моторвагонного подвижного состава" ЦТ/251 і технологічною документацією.

1.6.8 При виробництві зварювальних робіт із заварки тріщин, вварюванню і приварюванню накладок на рамах візків, рамі кузова, центрах колісних пар, остовах електричних машин, повітряних резервуарах підготовлені до зварювання місця повинні бути оглянуті майстром. Після закінчення зварювальних робіт, перевірки майстром якості зварювання з застосуванням засобів об'єктивного контролю роботи повинні бути пред'явлені приймальнику локомотивів для приймання.

1.6.9 Зварювальні роботи в місцях, що мають не вогнестійку термо- і електроізоляцію або дерев'яні частини, необхідно проводити тільки після розбирання і видалення цих частин з місць зіткнення з металом, що нагрівається.

1.6.10 Чисто оброблені, а також пофарбовані поверхні деталей, електричні апарати і проводи, не вогнестійкі частини електровоза, розташовані поблизу місця проведення зварювальних робіт, необхідно закрити азбестовим листом або іншим подібним матеріалом щоб уникнути попадання на них бризків розплавленого металу або торкання електродом.

1.6.11 При електрозварюванні зворотний провід варто приєднувати по можливості ближче до місця зварювання.

Не допускається вплив зварювального струму на буксові й інші підшипники кочення електровоза і його обладнання.

1.6.12 Забороняється виробництво зварювальних робіт у випадку:

  • невідповідності типу електродів вимогам установленої технології по виробництву даних зварювальних робіт;

  • неможливості термічної обробки перед зварюванням і після зварювання, якщо це вимагається встановленою технологією;

  • невідповідності температури цеху або наявності протягів при зварюванні деталей, для яких обумовлені вимоги температурного режиму;

  • неправильної підготовки й оброблення швів перед їхнім зварюванням;

  • попадання на місце зварювання води або масла;

  • перебування місця зварювання поблизу свіжопофарбованих частин електровоза;

  • несправності ізоляції зварювальних проводів.

1.6.13 При кріпленні деталей електровоза забороняється:

  • залишати або встановлювати заново болти і гайки, що мають розроблену, зірвану або ушкоджену нарізку, забиті грані;

  • ставити болти, шплінти й інші кріпильні деталі, що не відповідають вимогам креслень.

1.6.14 Якщо отвори під болти і заклепки при відносному зсуві їх у з'єднаних деталях не допускають проходження болта (заклепки) відповідного розміру, необхідно вивірити розсвердлюванням або розгортанням, або заварити і заново просвердлити. Роздача отворів оправленням не допускається. Задирки і гострі краї отворів під заклепки зняти зенківкою.

1.6.15 Деталі нарізних сполучень повинні закріплюватися за допомогою пружинної шайби, шплінта або контргайки, якщо до їхнього кріплення не мається інших вимог. Шплінт повинен стояти не далі 3 мм від гайки і кінці його повинні бути розведені не менше чим на 60 - 70°. Шплінт у корончатої гайки повинен потопати в шліцах не менше чим на 2/3 свого діаметра.

1.6.16 Відновлення розмірів деталей електровоза (електронаплавленням, хромуванням, вібродуговим і ін., застосуванням герметиків типів "Унігерм" або "Анагерм" і епоксидного компаунда); зміцнення деталей (термообробкою, хромуванням і ін.); відновлення гальванічних і інших покрить, передбачених кресленнями (хромуванням, мідненням, залізненням, нікелюванням, цинкуванням, кадміюванням, оксидуванням), а також застосування синтетичних полімерних матеріалів для заміни і ремонту деталей і вузлів варто проводити по технологічних картах і вказівкам, затвердженим Головним управлінням локомотивного господарства.

1.6.17 Вимір основних параметрів технічного стану агрегатів, вузлів і деталей при поточному ремонті електровозів повинен проводитися виконавцями робіт і техніками по вимірах під безпосереднім контролем старшого майстра (майстра) або бригадира.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30


написать администратору сайта