Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница3 из 30
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30

1.3 Організація технічного обслуговування і поточного ремонту пасажирських електровозів


1.3.1. Правила передбачають проведення в депо (відповідно ГОСТ 2.601-95) наступних планово-попереджувальних робіт:

  • технічні обслуговування ТО-1, ТО-2 і ТО-3 призначені для огляду*, підтримки працездатності, чистоти і належного санітарно-гігієнічного стану локомотивів в експлуатації, додавання мастила в окремі вузли тертя, особливого контролю стану ходових частин, гальмового обладнання, пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації (АЛСН), швидкостемірів, приладів пильності, радіозв'язку й іншого обладнання, що забезпечує безпеку руху поїздів;

  • технічне обслуговування ТО-4 – для обточування бандажів колісних пар без викочування їх з-під електровозів;

  • поточні ремонти ПР-1, ПР-2 і ПР-3 – для огляду, ревізії**, заміни або відновлення окремих вузлів і деталей, додавання або заміни мастила, а також випробувань і регулювання, що гарантують працездатність локомотивів між відповідними видами ремонту;

  • підготовка електровозів до роботи в зимових і літніх умовах, осінній і весняний комісійні огляди – для забезпечення стійкої експлуатації пасажирських електровозів у зимовий період, забезпечення справності і схоронності відставлених від експлуатації локомотивів і виконання зростаючого об'єму пасажирських перевезень у літній період.

1.3.2 Технічне обслуговування ТО-1 виконується локомотивними бригадами при кожному прийманні та здачі електровоза та на шляху проходження. При необхідності технічне обслуговування ТО-1 може проводитися по циклах. Склад роботи в циклі і періодичність їх виконання встановлюються спільним наказом начальників служб локомотивного господарства тих залізниць, на ділянках яких експлуатуються електровози.

* Тут і далі під терміном «огляд» («оглянути») варто розуміти перевірку положення, правильності установки, закріплення, взаємного розташування, цілісності, справності, чистоти доступних для огляду деталей, прилягання електричних контактів і магнітних полюсів контакторів і дугогасних камер (зі зняттям кожухів електричних апаратів і дугогасних камер контакторів у залежності від конструкції вузла), дії механізму, наявності пломб і написів у встановлених місцях, достатності мастила в деталях, що труться, відсутності витоків стиснутого повітря. Виявлені при огляді недоліки повинні бути усунуті.

** Під терміном «ревізія» («зробити ревізію») тут і далі розуміти перевірку стану деталей, недоступних для зовнішнього огляду і потребуючих для цього піднімання кузова, розбирання вузла, зняття кожухів, корпусів, кришок, розкриття циліндрів і картерів. Виявлені при ревізії дефекти і ненормальні зношення повинні бути усунуті.

1.3.3 Періодичність технічних обслуговувань ТО-2, ТО-3 і усіх видів поточного ремонту по сітці доріг встановлюється Укрзалізницею, а для кожного локомотивного депо – управлінням залізниці. При цьому:

  • планова періодичність постановки електровозів на поточний ремонт ПР-1 не повинна перевищувати двох місяців;

  • відхилення від установлених норм пробігів, допустимі для рівномірного завантаження ремонтних цехів депо, не повинні перевищувати меж, установлених чинними наказами Укрзалізниці.

1.3.4 Організація технічних обслуговувань ТО-1 і ТО-2 повинна відповідати вимогам чинної Інструкції з технічного обслуговування електровозів і тепловозів в експлуатації, а також чинних інструкцій з експлуатації і технічного обслуговування пасажирських електровозів, затверджуваних Укрзалізницею для найбільш завантажених напрямків пасажирських перевезень.

1.3.5 Технічне обслуговування ТО-2 пасажирських електровозів проводиться комплексними бригадами висококваліфікованих слюсарів, очолюваними майстрами з залученням працівників інших служб для виконання огляду і ремонту пристроїв АЛСН і радіозв'язку.

1.3.6 Перелік і об'єми планових робіт, що виконуються при технічному обслуговуванні ТО-2, установлюються спільним наказом начальників служб локомотивного господарства виходячи з вимог цих Правил, з урахуванням особливостей експлуатації електровозів. Спільний наказ начальників служб обов'язковий для виконання на всьому полігоні обслуговування і обертання електровозів.

Крім виконання обов'язкового переліку робіт при технічних обслуговуваннях ТО-1 і ТО-2 повинні бути прийняті всі міри для усунення несправностей, виявлених локомотивними бригадами і працівниками ПТОЛ.

Екіпірування і збирання електровоза повинні, як правило, сполучатися з технічним обслуговуванням ТО-2.

1.3.7 Тривалість приймання і здачі електровоза для виконання технічного обслуговування ТО-1 локомотивними бригадами встановлює начальник депо виходячи з місцевих умов і необхідності виконання всього переліку й об'єму робіт.

1.3.8. Тривалість технічного обслуговування ТО-2 пасажирських електровозів на оглядовій канаві, як правило, не повинна перевищувати 2 год. При великій нерівномірності потоку прибуття і відправлення поїздів протягом доби начальник депо має право збільшувати тривалість технічного обслуговування ТО-2 пасажирських електровозів з метою рівномірного завантаження ПТОЛ і забезпечення високої якості обслуговування.

Збільшення тривалості технічного обслуговування ТО-2 дозволяється проводити в межах, при яких забезпечується своєчасна видача локомотивів під поїзди і не допускається збільшення експлуатованого парку електровозів.

1.3.9 Технічне обслуговування ТО-3 і поточні ремонти ПР-1, ПР-2 і ПР-3 проводяться в стійлах депо приписки електровозів спеціалізованими або комплексними бригадами. Можливе виконання поточних ремонтів ПР-2 і ПР-3 в інших депо. Вибір депо для виробництва поточних ремонтів ПР-2 і ПР-3 електровозів у межах однієї залізниці визначається управлінням цієї дороги, а в межах декількох залізниць – Головним управлінням локомотивного господарства.

На спеціалізовані і комплексні бригади, що виконують технічне обслуговування ТО-3 і поточні ремонти ПР-1, ПР-2 і ПР-3, покладається відповідальність за якість виконаних робіт, що забезпечують працездатність електровозів в експлуатації.

Начальник депо повинен забезпечити можливість огляду, ревізії і ремонту пристроїв АЛСН, радіозв'язку, вимірювальних приладів і т.п. працівниками інших служб при технічному обслуговуванні ТО-3 і поточних ремонтах ПР-1, ПР-2 і ПР-3. Йому ставиться в обов'язок контролювати своєчасність виробництва планових робіт, що виконуються на електровозі працівниками інших служб.

1.3.10 Тривалість простою електровоза при технічному обслуговуванні ТО-3 і поточних ремонтах ПР-1, ПР-2 і ПР-3 установлює начальник служби локомотивного господарства виходячи з можливостей депо, заданого відсотка несправних локомотивів, необхідності рівномірного завантаження ремонтних цехів, забезпечення високої якості робіт, виконання необхідних робіт з підготовки електровозів до технічного обслуговування і ремонту, а також проведення випробувань і приймання після ремонту.

1.3.11 Перелік і об'єми планових робіт, що виконуються при технічному обслуговуванні ТО-3 і поточних ремонтах ПР-1, ПР-2 і ПР-3, установлюються виходячи з вимог цих Правил начальником депо і затверджуються начальником служби локомотивного господарства. При виконанні поточного ремонту ПР-2 або ПР-3 не в депо приписки склад і об'єми планових робіт установлюються начальником депо, що проводить ремонт, і начальником депо приписки і затверджуються начальниками служб локомотивного господарства.

Перелік і об'єми планових робіт повинні визначатися з урахуванням умов експлуатації електровозів, типових норм трудомісткості і технічної оснащеності депо.

1.3.12 Зміна переліку й об'ємів планових робіт, виконуваних при усіх видах технічного обслуговування і поточного ремонту, убік зменшення щодо вимог цих Правил, допускається тільки з дозволу Головного управління локомотивного господарства по представленню начальників залізниць.

1.3.13 На основі огляду електровоза і записів у журналі технічного стану локомотива майстер або бригадир зобов'язаний встановити всі додаткові роботи, що підлягають виконанню на кожному електровозі поставленому на технічне обслуговування або поточний ремонт.

При виконанні технічного обслуговування ТО-3 або поточного ремонту всі додаткові роботи повинні бути записані в книгу ремонту локомотива форми ТУ-28 і затверджені заступником начальника депо по ремонту.

1.3.14 Виробництво технічного обслуговування і ремонту електровозів повинне бути засноване на принципах раціональної організації праці при максимально можливій спеціалізації депо по серіях електровозів і концентрації поточного ремонту ПР-3 у великих депо, що мають необхідне обладнання.

1.3.15 Організація технологічного процесу кожного виду поточного ремонту і технічного обслуговування електровоза повинна забезпечити:

  • ефективний контроль технічного стану деталей, вузлів і агрегатів, що дозволяє вчасно попередити відмовлення електровоза на лінії;

  • високу якість ремонту, що відповідає необхідному рівню надійності пасажирських локомотивів;

  • можливість взаємодопомоги між різними виконавцями;

  • зведення до мінімуму простоїв виконавців при переходах від однієї технологічної операції до іншої;

  • здачу виконавцям і працівникам, що виконують функції контролю і приймання, і передачу іншим виконавцям тільки закінченої роботи;

  • виконання вимог охорони праці і техніки безпеки;

  • завершення всіх робіт у встановлений термін.

1.3.16 З урахуванням особливостей кожного виду технічного обслуговування і поточного ремонту в його організації перевага повинна бути віддана застосуванню агрегатного методу ремонту, що дозволяє з використанням принципу взаємозамінності заздалегідь відремонтувати і підготувати до установки на електровоз змінювані деталі, вузли й агрегати.

1.3.17 Необхідною умовою наукової організації праці є потокове виробництво технічного обслуговування і ремонту, що визначає послідовний перехід виконавців або об'єктів ремонту від однієї технологічної операції до іншої.

1.3.18 Удосконалювання організації технічного обслуговування і поточного ремонту електровозів на основі впровадження ефективних методів і засобів технічної діагностики, засобів механізації й автоматизації ремонту, застосування нових матеріалів і передової технології повинне бути спрямоване насамперед на підвищення надійності електровозів, поліпшення якості ремонту й обслуговування, підвищення продуктивності праці, зменшення трудомісткості і зниження вартості ремонту й обслуговування. З цією метою начальник депо повинен розробляти перспективні і річні плани впровадження нової техніки і заходів щодо наукової організації праці і представляти їх у вищестоячі організації для затвердження і фінансування.

1.3.19 Технологічний процес кожного виду технічного обслуговування і поточного ремонту повинен бути організований відповідно до графіка, затверджуваного начальником депо.

1.3.20 Оперативне керівництво виконанням технологічних процесів ремонту відповідно до затверджених графіків, координація роботи цехів, відділень і комор повинні здійснюватися диспетчером депо по ремонту електровозів, а при невеликій програмі ремонту – старшим майстром.

1.3.21 На технічне обслуговування ТО-3 і усі види поточного ремонту електровози повинні ставитися відповідно до встановленого управління дороги планом ремонту.

Річний план поточного ремонту ПР-3 електровозів для залізниць встановлюється Укрзалізницею.

1.3.22 Начальник депо повинен затверджувати щотижневий графік постановки електровозів на технічне обслуговування ТО-3 і поточні ремонти ПР-1 і ПР-2 з указанням номерів електровозів, планованих міжремонтних пробігів і часу постановки кожного електровоза в депо. Своєчасне коректування графіків повинне виключити постановку електровозів на ремонт з недопустимими відхиленнями від установлених норм міжремонтних пробігів.

Графік постановки електровозів на поточний ремонт ПР-3 і виконуваний не в депо приписки локомотива поточний ремонт ПР-2 затверджується начальником служби локомотивного господарства, а при ремонті в депо локомотивів декількох доріг – начальниками служб локомотивного господарства цих доріг.

1.3.23 Локомотивний диспетчер відділення дороги, а при роботі на ділянках обертання в межах декількох відділень або доріг — локомотивний диспетчер управління дороги повинен забезпечити подачу електровозів у депо на технічне обслуговування ТО-3 і поточні ремонти відповідно до графіка.

1.3.24 Контроль за своєчасною подачею електровозів у депо для виконання технічного обслуговування ТО-3 або поточного ремонту і своєчасною видачею з депо після ремонту або обслуговування повинен здійснювати начальник локомотивного відділу відділення дороги.

1.3.25 Начальник депо, що відправляє електровози для поточного ремонту ПР-2 або ПР-3 в інше депо, несе відповідальність за належну підготовку електровоза до пересилання і ремонту, а також за своєчасне відправлення локомотива.

Зняття або підміна обладнання і деталей на електровозах, що відправляються для ремонту в інше депо, забороняється. Весь інструмент, посуд для мастила, сигнальні засоби, протипожежні і захисні засоби й інший інвентар, що належить даному електровозу, повинні бути відремонтовані, замінені або поповнені в депо приписки або, за домовленістю, у депо, що ремонтує електровоз.

1.3.26 Робота депо протягом року повинна бути організована з урахуванням сезонного характеру пасажирських перевезень. Виконання поточних ремонтів ПР-2 і ПР-3, робіт з модернізації й інших великих робіт з оздоровлення локомотивного парку повинне бути по можливості присвячено до періодів спаду пасажирського руху для того, щоб у період літніх пасажирських перевезень сконцентрувати зусилля на ефективному виконанні технічного обслуговування ТО-2, ТО-3 і поточного ремонту ПР-1.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30


написать администратору сайта