Главная страница

қмж. қмж 06.12. Бекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы


Скачать 5.11 Mb.
НазваниеБекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы
Дата08.01.2023
Размер5.11 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлақмж 06.12.docx
ТипДокументы
#876253
страница11 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Сабақтың барысы

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру.

Еліміздімекендейтінқандай жабайы жануарларды білесіңдер? Қандай үй жануарларын білесіңдер? Хайуанаттар бағында болдыңдар ма? Ол жерде қандай жануарларды көрдіңдер? Жануарларға еркіндікте өмір сүрген жақсы ма, әлде хайуанаттар бағында жақсы ма? Неліктен жануарларды қорғау керек?










4-6

Өзектендіру.

Оқулықтағы №1-тапсырманы орындайды.

Үй жануарларының массаларын ата. Жануарлардың массасын өсу ретімен жаз.

Ең ауыры қай жануар?

Ең жеңілі ше?

Қанша кг-ға ауыр екенін қалай білуге болады?

Жеңіл екенін ше?

Өрнектерді жаз.

Жануарлардың массасын өсу ретімен жазады.

2кг, 3кг, 4кг, 5кг, 7 кг, 20кг, 30кг, 60кг, 100кг.

Ең ауыр - сиыр, ең жеңіл – тауық.

100кг-2кг=98кг (ауыр)

Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

Оқулық, дәптер.


7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Оқулықтан 2-тапсырманы орындайды. Жануарларды массасының өсу ретіне қарай атайды. (Аю, қар барысы, қасқыр, түлкі, қоян).

Біз жеңіл немесе ауыр туралы айтсақ, бұл заттардың қасиеті. Ол қалай аталады? (Ол масса деп аталады)

Жануарларды массасының өсу ретіне қарай атайды.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.








Мағынаны тану

10-32

Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

Оқулықтан 3-тапсырманы топпен орындайды. «Мекені қайда» ойынын ойнайды. Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды.

2 кг + 6 кг= 8 кг10 кг – 2 кг=8кг



7 кг + 3 кг=10 кг50 кг – 40 кг=10 кг



100 кг – 10 кг=90 кг 50 кг + 40 кг=90 кг



10 кг + 10 кг=20 кг40 кг – 20 кг=20 кг



Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынады.



Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды.

Математикалық ребусты шешіп, жануарлармен белгіленіп тұрған сандарды табады.

Бірінші өрнектегі қосындының мәні 70-ке тең.

Осы мәнді екінші өрнекке апарып қойсақ,

70+ит=90 болады. Осыдан ит =90-70=20.

Жауабы: ит 20 санымен белгіленген.

«Оң көрші» әдісі арқылы әр топ көрші топтың жұмысын бағалайды.

Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады

Оқулық, дәптер.

«Мекені қайда» ойыны

Рефлексия

32-35

«Түсті карточкалар» әдісі.

Оқушыларда екі карточка: көк және қызыл. Мұғалім сабақ басында және аяғында қалаған карточкасын көрсетуді сұрайды, бұдан оқушының көңіл күйінің өзгерген, өзгермегенін білуге болады.

Сабақтың соңында оқушылар қалаған карточканы көрсетеді.




«Түсті карточка

лар» әдісі


Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспы

Бейнелеу өнері

«Аққала»–ермексаздан мүсіндеу. Мүсін түрлері мен танысу.

.Пәні:

Бейнелеу өнері

Күні:




Бөлім:

Бейнелеу өнері әлемі

Педагогтіңаты-жөні:

Теңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы

«Аққала»–ермексазданмүсіндеу. Мүсінтүрлеріментанысу.

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.4.1 Жұмысты орындауүшінмүсін мен техниканың түрлерін білу.

Сабақтың мақсаты

«Аққала»–ермексазданмүсіндейді

дайын жұмыстарынан көрме ұйымдастырады

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушылардытүгендеу.

Психологиялықахуалорнату

Құстайқанатқағамыз.

Дүниеніаралап,

Оқыпбілімаламыз.

Көздісалыпқараңыз,

Былайқанатқағамыз.

Сыныбымызтап-таза

Бор да дайынтақтада.

Ойымыздыжинақтап,

Отырайықпартаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады








Сабақтыңортасы

(5 мин)

12 мин

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Мүсіндеу – көлемді бұйымдар жасалатын бейнелеу әрекетінің бір түрі. Мүсіндеу арқылы саусақтардың икемділігі, сондай-ақ баланың сөйлеу, ойлау, логикалық қабілеттері артады. Мүсіндеу материалдарының кейбір ерекшеліктері бар, мысалы, ермексаз кеппейді, онымен жасаған жұмысты кез келген уақытта түзетуге болады.

Мүсіндеу тәсілдері.

Ермексаздан мүсін жасау үшін оның домалақтау, шиыршықтау, жаныштау, созу, тегістеу және т.б. негізгі тәсілдерін үйрену керек. Оларды білсең, қажет пішіндерді жасап, жұмыс істей аласың. Домалақтау. Ермексаздың бір бөлігін екі алақанмен ширатып, дөңгелек пішінге келтіреміз. Шиыршықтау. Дөңгелек ермексазды жұмыртқа немесе цилиндр пішінге келтіру. Екі қолды бір-біріне көлбеу ұстап, шиыршықтаса, ермексаз жұмыртқа қалпына келеді. Жаныштау. Ермексазды тандыр нан немесе диск пішініне келтіру үшін оны алақанмен

үстелдің үстінде қатты жаныштау керек. Шымшу. Үлкен пішінді бұйымның ұсақ бөлшектерін шығаруда қолданылатын әдіс. Созу. Ермексазды қолмен созып, қажет пішінге келтіру. Тегістеу. Ермексаздан жасалған бұйымның артық бөлшектерін саусақ немесе кескішпен алып тастау үшін қолданылатын әдіс. Кесу. Ермексазды кескішпен бірнеше бөліктерге бөлу. Тілу. Бұйымға қайшымен тілік жасау. Бұләдіспеншөп, кірпініңинесі, құстыңқауырсыныныңкескініншығаруғаболады. Біріктіру. Бөлшектердібір-бірінеқаттыкүшсалмайжапсыру. Балаларғабұлтәсілдердіңбәрінбірденайтуғаболмайды

1-тапсырма

Шығармашылық жұмыс

Жұмыстың орындалу тәсілі:

–ермексазды әртүрлі 3 бөлікке бөлу;

-бөліктерді алақан арасына салып домалақтау;

— үлкен бөлігіастына, ортаншы бөлігі ортасына, кіші бөлігі үстіне қою;

—бөліктерді біріктіру, қолын таяқшалардан жасау;

Қажет болған жағдайда жеке балаға көмек көрсетіледі.

«Аққала» –досына ат қойдыру.

Дескриптор:

-ермексазды 3 бөлікке бөледі

-бөліктерді домалақтайды

- үлкен бөлігіастына, ортаншы бөлігі ортасына, кіші бөлігі үстіне қояды

-бөліктерді біріктіреді

-қолын таяқшалардан жасайды

-аққалаға ат қояды

Бейнежазбаны тамашалайды

1. ермексазды 3 бөлікке бөледі

2.бөліктерді домалақтайды

3.үлкен бөлігіастына, ортаншы бөлігі ортасына, кіші бөлігі үстіне қояды

4.бөліктерді біріктіреді

5.қолын таяқшалардан жасайды

6.аққалаға ат қояды


Мадақтау

Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)


Ермек

саздар

тақтайша

таяқшалар

Сергіту сәті

2 минут

«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

Балалар жаттығуды қайталап жасайды



https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтыңсоңы

18 мин

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Галерея аралау» әдісі

Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар.

Дескриптор:

- таңдаған дизайның туралы әңгімелейді

- жұмысымен таныстырады

- дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады

1.жұмысымен таныстырады

3.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады


«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»

Дайын жұмыстар

Микрофон

Рефлексия

5 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий» арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта