Главная страница

қмж. қмж 06.12. Бекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы


Скачать 5.11 Mb.
НазваниеБекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы
Дата08.01.2023
Размер5.11 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлақмж 06.12.docx
ТипДокументы
#876253
страница9 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11







Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар

Әліппе

Ц дыбысы және әрпі

Пәні:

Әліппе

Күні:

21.12.2022

Педагогтіңаты-жөні:

Теңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ц дыбысы және әрпі

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау;

1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту

1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

ЕББҚ


1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

Сабақтың мақсаты

сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады

әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

сөзжұмбақты шешеді

ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж


әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

сөзжұмбақты шешеді

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады








Сабақтың ортасы

(5 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

Ол жерде аңдардың ойынын көруге болады.

Онда сайқымазақ пен сиқыршылар өнер көрсетеді, ол қандай жер? (Цирк)

Жұмбақтың шешуін тап.

Аяғын жерге тірей қалып,

Шыңбер сызды айналып. (Циркуль)

Цирк, циркуль деген сөздерде таныс емес қандай дыбыс естіледі?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Оқы, ойыңа тоқы» әдісі

Суретке назар аудар.

Сурет бойынша әңгіме құрастыр.

Сөздерді буындап, қосып оқы.

Мәтін не туралы?

Дескриптор:

- сурет бойынша сөйлем құрастырады

-сөйлемнен мәтін құрастырады

- сөздерді буындап, қосып оқиды

-мәтіннің мазмұнын әңгімелейді

Бейнежазба ұсыну

Сұрақтарға жауап береді

Жұмбақтың шешуін табады

1. сурет бойынша сөйлем құрастырады

2.сөйлемнен мәтін құрастырады

3.сөздерді буындап, қосып оқиды

4. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді

Бейнежазбаны тамашалайды

Мадақтау


Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Цирк, циркульдыңсуреті

А4

Оқулық

90 бет

Ц әрпінің

баспа, жазба

түрлері

Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4

Қатты қағаздан жасалған әріптер

https://youtu.be/54XattLB1n0


8 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс

Ц әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс)

Ц ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.

Дескриптор:

- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап

жазады

Ц әрпін жіптен жасап көрсет

1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады

Балалар жіптен Ц әрпін жасайды

«Комментарий» арқылы


Дәптер

қаламсап

Жіп


Сабақтыңсоңы

10 мин

3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта» әдісі

Сөзжұмбақты шеш.

Жауабындағы сөзді буынға бөл.

Дыбыстық талдау жаса.

Мақалды тыңда.

Дескриптор:

-сөзжұмбақты шешеді

-жауабындағы сөзді буынға бөледі

-дыбыстық талдау жасайды

-мақалдың мағынасын ашады

1.сөзжұмбақты шешеді

2.жауабындағы сөзді буынға бөледі

3.дыбыстық талдау жасайды

4.мақалдың мағынасын ашады

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Таратпа

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар


Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар

Әліппе

Ф дыбысы және әрпі

Пәні:

Әліппе

Күні:

21.12.2022

Педагогтіңаты-жөні:

Т еңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ф дыбысы және әрпі

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау;

1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту

1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

ЕББҚ


1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу







Сабақтың мақсаты

сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады

әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

суретке сәйкес сөздерді табады

ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж



әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

суретке сәйкес сөздерді табады

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады








Сабақтың ортасы

(5 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

Жұмбақтың шешуін тап.

Алыстағы апаңмен,

Әскердегі ағаңмен

Сөйлестіріп тұратын Бұл не? (Телефон)

Қыста дем алып, жазда тынбайды,

Көкке атылып, жерге құлайды. (фонтан)

Телефон, фонтан сөздерінде саған таныс емес қандай әріп бар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Оқы, ойыңа тоқы» әдісі

Суретке назар аудар.

Сурет бойынша әңгіме құрастыр.

Сөздерді буындап, қосып оқы.

Жұмбақтың шешуін тап.

Дескриптор:

- сурет бойынша сөйлем құрастырады

-сөйлемнен мәтін құрастырады

- сөздерді буындап, қосып оқиды

-жұмбақтың шешуін табады

Жұмбақтың шешуін табады

Сұрақтарға жауап береді

1. сурет бойынша сөйлем құрастырады

2.сөйлемнен мәтін құрастырады

3.сөздерді буындап, қосып оқиды

4. жұмбақтың шешуін табады


Мадақтау


Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Телефон,фонтан,кофе,

Микрафон

ныңсуреті

А4

Оқулық

91 бет

Ф әрпінің

баспа, жазба

түрлері

Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4

Қатты қағаздан жасалған әріптер


8 мин


Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс

Ф әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс)

Ф ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.

Дескриптор:

- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап

жазады

Берілген буындардан сөз құра

1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады

Балалар тақтадағы буындардан сөз құрайды

«Комментарий» арқылы


https://youtu.be/fL1ocR1XaOc

Дәптер

қаламсап

Буындар жазылған

слайд


Сабақтыңсоңы

10 мин

3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта» әдісі

Суретке сәйкес сөздерді тап.

Жауабындағы сөзді буынға бөл.

Дыбыстық талдау жаса.

Мақалды тыңда.

Дескриптор:

-сөзжұмбақты шешеді

-жауабындағы сөзді буынға бөледі

-дыбыстық талдау жасайды

-мақалдың мағынасын ашады
Сафина Айзереге тапсырма:

Дескриптор:

- берілген буындардан сөз құрайды

-дыбыстық талдау жасайды





1.сөздерді табады

2. сөздерді буынға бөледі

3.дыбыстық талдау жасайды

4.мақалдың мағынасын ашады


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Таратпа

қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта