.Пәні:
| Бейнелеу өнері
|
Күні:
| 08.12.2022
|
Бөлім:
| Бейнелеу өнері әлемі
|
Педагогтіңаты-жөні:
| Теңелова Д.К
|
Сынып:1 «Ж»
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтыңтақырыбы
| «Бұлттыкүн»суланғанқағазғаакварельменсуретсалу.
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
| 1.2.3.1 Жұмысты орындау үшін кескіндемементехника түрлерін білу.
|
ЕББҚ
| 1.2.3.1 Жұмысты орындау үшін кескіндемементехника түрлерін білу.
|
Сабақтың мақсаты
| «Бұлтты күн»суланған қағазға акварельменсуретсалады
сурет салудың жаңа әдісі туралы пікірін айтады
|
ЕББҚ
Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж
|
«Бұлтты күн»суланған қағазға акварельмен
Сурет
салады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтіңәрекеті
| Оқушыныңәрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
| Ұйымдастырукезеңі:
Сәлемдесу. Оқушылардытүгендеу.
Психологиялықахуалорнату
Құстайқанатқағамыз.
Дүниеніаралап,
Оқыпбілімаламыз.
Көздісалыпқараңыз,
Былайқанатқағамыз.
Сыныбымызтап-таза
Бор да дайынтақтада.
Ойымыздыжинақтап,
Отырайықпартаға.
| Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады
|
|
|
Сабақтыңортасы
(5 мин)
12 мин
| «Ой қозғау» әдіс
«Сулы қағазға ағаш бұтағын салу»
Бейнекөрініс ұсынылады
Сабақ тақырыбын ашу,акварель мен сулы парақ жөнінде мағлұмат беру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
«Акварель» деген атау латынның «aqua» су деген сөзінен шыққан. Акварель бояулары қағаз бетіне мөлдір болып түседі, сол мөлдірлік акварель туындыларының ең басты қасиеті болып табылады. Мөлдір жағылғандықтан, бояу астынан қағаздың өз түсі көрініп тұрады. Ал бояу қалыңырақ жағылатын жерлерге әлденеше бояу қабаты түсіріледі. Акварель бояуының тағы бір өзіндік ерекшелігі сол, онда бір түс пен екінші түстің арасында айқын айырмашылық болмайды: олар бір-бірімен жымдасып, бірбіріне жігі білінбей, жұмсақ реңкпен Оқушылар бүгінгі сабақ тақырыбын ашады. Түсіндіру барысында өз жауаптарымен мұғалімге көмек беріп отырады. Оқушылардың жауабын толықтыру «Сулы қағазға ағаш бұтағын салу» https://aitube.page.li nk/Xank 88 жалғасып жатады. Акварельмен сурет салудың тиімді әдістері: акварель бояумен жұмыс жасау техникасында ақ түс қолданылмайды, өйткені оның орнына қағаздың өз түсі қолданылады. Акварель бояуымен жұмыс жасағанда су пайдаланылады. Акварельмен жұмыс жасаған кезде көбіне күзеннің немесе тиіннің түбітінен жасалған қылқаламдар пайдаланылады. Акварельге арналған қылқаламдардың қылшықтары жұмсақ әрі ұзын болады, мұның өзі бояуды қалыңдатып жағуға да, ал қажет кезінде ұсақ детальдарды кемеліне келтіре жасауға да мүмкіндік береді.
1-тапсырма
Шығармашылық жұмыс
Суретті неге сулы қағазға салады?
(онда анық емес, көмескілік қажет)
Қағазды аздап ылғалдау қажет
Қағаз тым сулы болса сурет шықпауы мүмкін.
Сондықтан мақтаны таза суға малып алып, сығып түгел қағаз бетімен немесе кейбір бөліктеріне жүргіз.
Осылай қағаз әзір болады.
«Бұлтты күн» аспан әлемінде қандай өзгерістер болады?
Дескриптор:
-қағазды ылғалдайды
-мақтаны суға малып, кейбір бөліктеріне жүргізеді
-бұлтты күні болатын өзгерістерді айтады\
-қажетті бояулар арқылы ағаштар мен аспан әлемін бейнелеп салады
| Бейнежазбаны тамашалайды
1. қағазды ылғалдайды
2.мақтаны суға малып, кейбір бөліктеріне жүргізеді
3.бұлтты күні болатын өзгерістерді айтады\
4.қажетті бояулар арқылы ағаштар мен аспан әлемін бейнелеп салады
| Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
| https://aitube.page.link/Xank
Сурет дәптер
Түрлі –түсті қарындаштар
|
Сергіту сәті
2 минут
| «Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну
| Балалар жаттығуды қайталап жасайды
|
| https://youtu.be/by8NcRAsRAE
|
Сабақтыңсоңы
18 мин
| 2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Галерея аралау» әдісі
Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар.
Дескриптор:
- таңдаған дизайның туралы әңгімелейді
- жұмысымен таныстырады
- дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады
| 1.жұмысымен таныстырады
3.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады
| «Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»
| Дайын жұмыстар
Микрофон
|
Рефлексия
5 мин
| «Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
| Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
| «Комментарий» арқылы
| «Баскетбол»
тақтасы
Балалардың аттары жазылған ұяшықтар
доптар
|