Главная страница

қмж. қмж 06.12. Бекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы


Скачать 5.11 Mb.
НазваниеБекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы
Дата08.01.2023
Размер5.11 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлақмж 06.12.docx
ТипДокументы
#876253
страница3 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11




Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану
Бағдарлау дегеніміз не?




Пәні:

Дүниетану




Күні:

06.12.2022




Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К




Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:




Сабақтыңтақырыбы

Бағдарлау дегеніміз не?




Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.1.1 жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау




ЕББҚ


1.2.1.1 жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау





Сабақтың мақсаты


сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді табады

көкжиек тұстарын анықтау жолын түсіндіреді

бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады




ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж



бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады




Сабақ барысы




Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтыңбасы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялықахуал

«Үш шапалақ» әдісі

Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)

Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)

Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады

«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау







Сабақтыңортасы

(4 мин)

8 мин

«Серпілген сауал» әдісі

1.Айналаңды не үшін бағдарлай білуің керек?

2.Сен бұрын көкжиек туралы естіп пе едің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Көкжиектің не екенін білесің

Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын бағдарлауды үйренесің

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Сөзжұмбақ» әдісі

Сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді тап.

Сөздерді түрлі түске боя.

Дескриптор:

- сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді табады

-сөздерді түрлі түске бояйды

Сұрақтарға жауап береді

1.сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді табады

2.сөздерді түрлі түске бояйды

Мадақтау


Басбармақпен бағалау

Оқулық

37 – 39 бет

Доп

Таратпа

Түрлі – түсті қарындаш

тар




10 мин

Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Суреттерге қара.

Көкжиек тұстарын жергілікті белгілер арқылы қалай анықтауға болады?

Жергілікті белгілер бойынша бағдарлай білудің саған қандай қажеттілігі болуы мүмкін?

Суретпен жұмыс МК.Ұ

Көз еткен жерге дейінгі кеңістік көкжиек деп аталады. Көкжиектің төрт тұсы бар. Оларды солтүстік (С),оңтүстік (О), батыс (Б), шығыс (Ш) деп белгілейді



Дескриптор:

- көкжиек тұстарын анықтау жолын түсіндіреді

- жергілікті белгілер бойынша бағдарлай білудің мүмкін болатын қажеттілігін айтады

-бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады
Сафина Айзереге тапсырма

Дескриптор:

  • көкжиек тұсатарын анықтайды

  • көкжиек бағыттарын белгілейді


Сен білесің бе?

Күнбағыс басын үнемі күнге қаратып тұрады.Ол ешқашан басын солтүстікке бұрмайды.Күнбағыс дегеніміз –биік,гүл шоғыры себет болып келетін бір жылдық өсімдік.Күнбағыстың гүлдеуі шілдеден басталып жаздың соңына дейін созылады.Өсімдіктің дәндері қыркүйекке таман піседі.Күнбағыстың гүлдеуі аяқталғанша,оның себеті үнемі күнге қарай бұрылып тұрады.Ал піскен кезден бастап ол бұрылмай,шығыс жаққа қарап тұрады.
«Хоки поки» биі

Бейнефильм ұсыну

1.көкжиек тұстарын анықтау жолын түсіндіреді

2.жергілікті белгілер бойынша бағдарлай білудің мүмкін болатын
қажеттілігін айтады

3. бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады

Оқушылар қосымша мәліметтермен танысады


Оқушылар жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық

38 бет

https://youtu.be/Aph-kvnnANw




Сабақтың соңы

11 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс

Саған сұрақ” әдісі

1.Тұсбағдарды кімдер және не үшін қолданады?

2.Көкжиек тұстарын не үшін білу қажет?

3.Көкжиекті қандай мамандар білу керек?

4.Көкжиек тұстарын қалай анықтауға болады?

Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді

- дәлел келтіреді

1. сұрақтарға жауап береді

2.дәлел келтіреді

.

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық

39- бет




Рефлексия

7 мин



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады

«Комментарий» арқылы




Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар

Математика

Сандарды қосу және азайту / Отбасылық мерекелер




Пәні:

Математика




Күні:

08.12.2022




Бөлім:

«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»




Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К




Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Сандардықосужәнеазайту / Отбасылықмерекелер




Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.1.1** санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу;

1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану;

1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану




ЕББҚ


1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану




Сабақтың мақсаты

мысалдарды жазып, мәнін есептейді

бос орынға тиісті сандарды қояды




ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж



бос орынға тиісті сандарды қояды




Сабақ барысы




Сабақтыңбасы (ин)

Ұйымдастырукезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың ортасы

(4 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

Суретке қара.

Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.



Сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Сандардың қосындылар мен айырмаларын оқисың және жазасың. Олардың мәнін табасың



1-тапсырма

Жеке жұмыс

«Жаз, есепте» әдісі

Мысалдарды жазып, мәнін есепте.

Дескриптор:

-азайтуға мысалдар құрастырып, жазады

-мысалдың мәнін есептейді

-азайту компоненттерін ретімен жазады


Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады

Сандардың қосындылар мен айырмаларын оқиды және жазады.

Олардың мәнін табады











10 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта» әдісі

Бос орынға тиісті сандарды қой.

Дескриптор:

-қосындының мәні 100 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- қосындының мәні 90 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- қосындының мәні 80 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- қосындының мәні 70 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- белгісіз санды анықтау жолын түсіндіреді
Сафина Айзерег тапсырма

Дескриптор:

  • бос орындарға тиісті санды қояды



«Нейрожаттығу»


Сурет бойынша сұрақтар құрастырады


1.азайтуға мысалдар құрастырып, жазады
2.мысалдың мәнін есептейді
3. азайтудың компоненттерін ретімен жазады



Мадақтау

Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Оқулық

№1,106-бет

Таратпа

қаламсап

Оқулық

№2, 107 бет

Ламинат

маркер

Дәптер

қаламсап




Сабақтыңсоңы

9 мин


3 –тапсырма Топтық жұмыс

«Ойлан, есепте» әдісі

Әр топ бір – бір бағандағы мысалдың мәнін есептеңдер.

Нәтижесін тексер.

Дескриптор:

- азайтудың мәнін есептейді

-қосудың мәнін есептейді

1.қосындының мәні 100 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

2.қосындының мәні 90 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

3.қосындының мәні 80 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

4.қосындының мәні 70 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

5.белгісіз санды анықтау жолын түсіндіреді

Құралмен орындалатын жаттығуды жасайды

«Басбармақ» арқылы

Таратпа

маркер





Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

1. азайтудың мәнін есептейді

2.қосудың мәнін есептейді



«Комментарий»

арқылы



Ламинат

маркер




1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта