Бекітемін :
№ 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы
( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе
Ф дыбысы және әрпі
|
Пәні:
| Әліппе
|
Күні:
| 22.12.2022
|
Педагогтіңаты-жөні:
| Теңелова Д.К
|
Сынып:1 «Ж»
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Ч дыбысы және әрпі
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
| 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау;
1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
|
Сабақтың мақсаты
| сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
сөзжұмбақты шешеді
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтіңәрекеті
| Оқушыныңәрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
| Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза
Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға.
| Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
| «Ой қозғау»
Бейнежазба ұсыну
Бейнежазба кім туралы?
Ол кім?
Чемпион сөзі қай әріптен басталып тұр?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс
«Оқы, ойыңа тоқы» әдісі
Суретке назар аудар.
Сурет бойынша әңгіме құрастыр.
Сөздерді буындап, қосып оқы.
Мәтін кім туралы?
Дескриптор:
- сурет бойынша сөйлем құрастырады
-сөйлемнен мәтін құрастырады
- сөздерді буындап, қосып оқиды
-мәтіннің мазмұнын бейнежазбамен байланыстыра әңгімелейді
| Бейнежазбаны тамашалайды
Сұрақтарға жауап береді
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады
2.сөйлемнен мәтін құрастырады
3.сөздерді буындап, қосып оқиды
4. мәтіннің мазмұнын бейнежазбамен байланыстыра әңгімелейді
| Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
| Бекзат Саттархановтың суретіА4
https://youtu.be/lhMUV1YT0u4
Оқулық
92 бет
Чәрпінің
баспа, жазба
түрлері
Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4
Қатты қағаздан жасалған әріптер
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
Ч әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс)
Ч ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап
жазады
Ч әрпін ермексаздан жасап көрсет
| 1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Балалар ермексаздан Ч әрпін жасайды
| «Комментарий» арқылы
| https://youtu.be/mWTevFXfkYY Дәптер
қаламсап
Ермексаз,
тақтайша
|
Сабақтыңсоңы
10 мин
| 3 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Анықта» әдісі
Сөзжұмбақты шешеді
Жауабындағы сөзді буынға бөл.
Дыбыстық талдау жаса.
Мақалды тыңда.
Дескриптор:
-сөзжұмбақты шешеді
-жауабындағы сөзді буынға бөледі
-дыбыстық талдау жасайды
-мақалдың мағынасын ашады
| 1.сөзжұмбақты шешеді
2. сөзді буынға бөледі
3.дыбыстық талдау жасайды
4.мақалдың мағынасын ашады
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
| Таратпа
қаламсап
|
Рефлексия
7 мин
| «Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
| Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
| «Комментарий»
арқылы
| «Баскетбол»
тақтасы
Балалардың аттары жазылған ұяшықтар
доптар
|