Пәні:
| Математика
|
Күні:
| 06.12.2022
|
Бөлім:
| «Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»
|
Педагогтің аты-жөні:
| Теңелова Д.К
|
Сынып:1 «Ж»
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Сандарды қосу және азайту / Отбасымен бірге демаламыз
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
| 1.2.1.1** санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу;
1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану;
1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану
|
ЕББҚ
| 1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану
|
Сабақтың мақсаты
| қосу мен азайтуға мысалдар жазады, мінін есептейді жауабы 30 –ға тең болатын мысалдарды теріп жазады сандардың қосындысына, үлгі бойынша айырмалар құрастырады
|
ЕББҚ
| қосу мен азайтуға мысалдар жазады, мәнін есептейді
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтіңәрекеті
| Оқушыныңәрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (3мин)
| Ұйымдастырукезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
Сыныбымыз тап-таза
Бор да дайын тақтада.
Ойымызды жинақтап,
Отырайық партаға.
| Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(4 мин)
10 мин
| «Ой қозғау» ойыны
Отбасы мүшелері боулинг ойнады.
Ойыншылардың әрқайсысынеше ұпай жинағанын анықта
.
Мысал түрінде жаз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Сандардың қосындылар мен айырмаларын оқисың және жазасың. Олардың мәнін табасың
1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Қосу мен азайтуға мысалдар жаз.
Олардың мәнін тап.
Дескриптор:
-қосуға мысалдар құрастырып, жазады
-мысалдың мәнін есептейді
-азайтуға мысалдар құрастырып, жазады
-мысалдың мәнін есептейді
| Ойыншылардың әрқайсысынеше ұпай жинағанын анықтап,
мысал түрінде жазады
1. қосуға мысалдар құрастырып, жазады
2.мысалдың мәнін есептейді
3.азайтуға мысалдар құрастырып, жазады
4.мысалдың мәнін есептейді
| Мадақтау
«Комментарий»
арқылы бір –бірін бағалайды
| Оқулық
№1,104-бет
Ламинат
маркер
Оқулық
№2, 104 бет
Ламинат
маркер
Дәптер
қаламсап
|
10 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Анықта» әдісі
Жауабы 30 –ға тең болатын мысалдарды теріп жаз.
Дескриптор:
-жауабы 30 –ға тең болатын азайтуды анықтайды
- жауабы 30 –ға тең болатын қосуды анықтайды Сафина Айзерге тапсырма
Дескриптор:
мысалдар мен олардың жауабын сызық арқылы қосады
«Нейрожаттығу»
| 1. жауабы 30 –ға тең болатын азайтуды анықтайды
2.жауабы 30 –ға тең болатын қосуды анықтайды
Құралмен орындалатын жаттығуды жасайды
| «Басбармақ» арқылы
| Оқулық
№3, 104 бет
Дәптер
қаламсап
|
Сабақтыңсоңы
9 мин
| 3 –тапсырма Ұжымдық жұмыс
«Орбита» ойыны
Сандардың қосындысын таңда.
Үлгі бойынша айырмалар құрастыр.
Дескриптор:
- бірліктердің қосындысының мәнін есептейді
-бірліктердің қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады
- бірліктердің қосындысының мәнін есептейді
-ондықтардың мәнін есептейді
-ондықтардың қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады
| 1. бірліктердің қосындысының мәнін есептейді
2.бірліктердің қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады,мәнін есептейді
3.ондықтардың мәнін есептейді
4.ондықтардың қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады, мәнін есептейді
| «Комментарий»
арқылы
| Ламинат
маркер
Тақта, бор
|
Рефлексия
7 мин
| «Бағдаршам» әдісі (Бағалау)
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?
| Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
| «Комментарии» арқылы
|
|