Бекітемін :
№ 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы
( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе Г дыбысы және әрпі
|
Пәні:
| Әліппе
|
Күні:
| 06.12.2022
|
Педагогтің аты-жөні:
| Теңелова Д.К
|
Сынып:1 «Ж»
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Г дыбысы және әрпі
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
| 1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;
1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;
1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу
|
ЕББҚ
| 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу
|
Сабақтың мақсаты
| -сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады
-әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
-сандардың ретіне сәйкес әріптерді жазады, шыққан әннің атын айтады
|
ЕББҚ
| әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың
басы (3мин)
| Ұйымдастырукезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушылардытүгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш қадам» әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)
| Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар сұраққа жауап береді
Тамаша!Керемет!
Ғажап!
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
| «Ой қозғау»
Жұмбақты шеш.
Аналарға сыйлайтын,
Аралар бал жинайтын.
Бұл немене балалар,
Үзуге адам қимайтын. (Гүл)
Гүл сөзінен таныс емес қандай дыбыс естіп тұрсыңдар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс
«Спиральді оқыту» әдісі
Суретке назар аудар.
Сурет бойынша сөйлем құрастыр.
Сөздерді буындап, қосып оқы.
Мәтінді оқы.
Дескриптор:
- сурет бойынша сөйлем құрастырады
-сөйлемнен мәтін құрастырады
- сөздерді буындап, қосып оқиды
-мәтінді буындап, қосып оқиды
| Жұмбақтың шешуін табады
Сұраққа жауап береді
1. сурет бойынша сөйлем құрастырады
2.сөйлемнен мәтін құрастырады
3.сөздерді буындап, қосып оқиды
4.мәтінді буындап, қосып оқиды
| Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
| Жұмбақ жазылған
А4
Гүлдердің суреті
Оқулық
78 бет
Г әрпінің
баспа, жазба
түрлері
Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4
Қатты қағаздан жасалған әріптер
Таратпа
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс
Г әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс)
Г нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
Дескриптор:
- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап
Жазады Сафина Айзереге тапсырма
Г әрпін көркемдеп жазады г дыбысы келетін сөздер жазады ,дыбыстық талдау жасайды.
Г әрпін санағыштардан жасап көрсет.
|
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
Балалар санағыштардан Г әрпін жасап көрсетеді
| «Комментарий» арқылы
| Дәптер
қаламсап
Санағыштар
|
Сабақтыңсоңы
10 мин
| 3 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Сандардың ретіне сәйкес әріптерді жаз.
Қандай ән атауы шықты? Дескриптор:
- сандардың ретіне сәйкес әріптерді жазады
-шыққан әннің атын айтады
| 1. сандардың ретіне сәйкес әріптерді жазады
2.шыққан әннің атын айтады
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
| Таратпа
қаламсап
Дәптер
|
Рефлексия
7 мин
|
| Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады
| «Комментарий»
арқылы
|
|