Главная страница

Тесты на экзамен для 5 курса по хирургии. Госпіталізувати в хірургічне відділення


Скачать 1.97 Mb.
НазваниеГоспіталізувати в хірургічне відділення
АнкорТесты на экзамен для 5 курса по хирургии .doc
Дата26.04.2017
Размер1.97 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТесты на экзамен для 5 курса по хирургии .doc
ТипДокументы
#5749
КатегорияМедицина
страница16 из 21
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   21
-Абдомінальний езофагіт

-Дивертикул стравоходу

-Ахалазія кардії

?

У больной 45 лет жалобы на дисфагию, боли при глотании, в области шеи слева, овышение Т-тела до 390 в вечернее время. Одышку. Из анамнеза известно, что дисфагия появилась после употребления рыбы. За медицинской помощью обратилась только через 2 суток, когда повысилась температура тела и стали нарастать симптомы дисфагии. При ренгенологическом обследовании грудной клетки диагностировано расширение тени средостения влево, эмфизема средостения. Какое заболевание следует предполагать:

+инородное тело шейного отдела пищевода (рыбья кость) с перфорацией пищевода и развитием медиастинита;

-эзофагит;

-загрудинный зоб;

-инородное тело шейного отдела пищевода;

-левостороняя плевропневмония;

?

Хворий 37 років скаржиться на біль за грудиною, в епігастрії, порушення проходження їжі, регургітацію і блювання через 3-4 години після прийняття їжі. Біль за грудиною, відчуття розширення. Хворії понад 4 років. Захворювання пов’язуює з психічною травмою. Об’єктивно: хворий блідий, зниженого харчування. Температура тіла в межах норми. При рентгенконтрастному дослідженні встановлено розширення стравоходу із звуженням дистального відділу – “хвіст миші”. Встановити діагноз.

+Ахолазія стравоходу

-Рак стравоходу

-Грижа стравоходу

-Рубцевий стеноз стравоходу

-Опік стравоходу

?

До лікаря звернувся хворий Д., 48 років зі скаргами на печію, болі за грудиною. Виконано езофагоскопію, біопсію. Висновок патоморфологічного дослідження – кишкова метаплазія багатошарового плоского епітелію в абдомінальному та нижньогрудному відділах стравоходу. Яке захворювання найчастіше розвивається на подібному фоні?

+Рак стравоходу.

-Дивертикул стравоходу.

-Ахалазія стравоходу.

-Стріктура стравоходу.

-Езофагіт.

?

Хворий. 56 років, астенічної конституції звернувся до онколога зі скаргами на боль за грудиною. Порушення проходження твердої їжі, повишенне слюновіделення, відрижку тухлим яйцем, похудав на 20 кг. Який симптом з перерахованих вище є основним клінічнім проявом раку страховоду?

+Дісфагія

-Гіперсаливація

-Загальна слабкість

-Загрудинни болі

-Зменшення ваги

?

Хворий 78 років близько півроку скаржиться на затруднения при проходженні їжи, різке схуднення. Останній місяць страва проходить вільно, але з'явилася хрипкість голосу, а потім потужний кашель під час приймання їжі, особливо рідкої, підвищилась температура тіла. Госпиталізований в тяжкому стані. При рентгеноскопії грудної клітки діагностована нижньодольова пневмонія. Попередній діагноз?

+рак стравоходу, стравохідно - бронхіальна нориця

-гипостатична пневмонія

-рак легень з метастазами у лімфовузли середостіння

-рак стравоходу з росповсюдженням на зворотний нерв

-абсцедуюча нижньочасточкова пневмонія

?

Хворий А. 48 років скаржиться на болючість і утруднення проходження їжі, яке турбує близько місяця. Став вживати напів рідку їжу. Неприємні відчуття припинилися, але незабаром став відмічати, що і ця їжа не проходить. Стан задовільний, але боїться вживати їжу. При клінічному обстеженні патології не виявлено. Ваш попередній діагноз?

+Рак стравоходу

-Варикозне розширення вен стравоходу

-Стриктура стравоходу

-Інородне тіло

-Стравохід „Баррета”

?

Хворий С., 64 роки, чол. скаржиться на забруднення проходження твердої їжі приковтанні, яке став відмічати 4 місяці назад. В анамнезі захворювань не відмічено. Курить на протязі 30 років, алкоголь вживав часто. Об’єктивно: пониженого живлення. Живіт м’який, не болючий, печінка не збільшена. Загальний аналіз крові без змін. ЛОР – огляд: без патології. Який попередній діагноз?

+Рак стравоходу

-Ахалазія стравоходу.

-Хвороба Гантера (рубцевий медіастініт).

-Лейкоплакія стравоходу.

-Пухлина середостіння.

?

Хворий Т., 52 років, надійшов до клініки зі скаргами на кашель з відходженням значної кількості слизувато-гнійного характеру, задишку при фізичному навантаженні, підвищення температури тіла до 37,80С, загальну слабкість. Хворіє протягом декількох років, погіршення стану на протязі останніх 5 діб. Об'єктивно: звертають на себе увагу пальці у виді “барабанних паличок”, нігті у виді “годинних скелець”. При перкусії грудної клітки в нижніх відділах праворуч – укорочений легеневий звук. Аускультативно там же вислуховуються средньопухирчасті вологі хрипи. При бронхографії в нижній долі правої легені визначаються множинні циліндричні розширення бронхів. Ваш діагноз?

+Бронхоектатична хвороба в стадії загострення.

-Правобічна нижньодолева пневмонія.

-Хронічний бронхіт у стадії загострення.

-Туберкульоз легень.

-Абсцес нижньої долі правої легені.

?

Патологічним вважається діаметр черевної аорти понад

+3,0 см

-4,0 см

-4,5 см

-5,0 см

-6,0 см

?

При огляді потерпілого в автокатастрофі черговий хірург виявив: живіт м’який, симптоми подразнення очеревини відсутні, зліва від пупка болючий пульсуючий новоутвір, аускультптивно над ним систолічний шум, пульсація на артеріях нижніх кінцівок ослаблена. АТ – 90/60 мм рт ст., пульс – 90 уд/хв. Який попередній діагноз може поставити хірург?

+Розшаровуюча аневризма аорти

-Гострий тромбоз біфуркації аорти

-Травматичне пошкодження лівої нирки

-Розрив товстого кишечника

-Травматичний розрив селезінки

?

У хворого 65 р. виник гострий біль у животі, запаморочення. Об-но: шкірні покриви бліді. Пульс 120 за 1 хв., АТ – 70/40 мм рт.ст. Живіт м[який, помірно болючий в мезогастрії, де визначається пульсуюче пухлиноподібне утворення з нечіткими контурами. На ЕКГ – ішемія міокарда всіх відділів серця. Ваш попередній діагноз?

+Аневризма черевного відділу аорти

-Аневризма грудного відділу аорти

-Аневризма торакоабдомінального відділу аорти

-Аневризма висхідної аорти

-Аневризма нисхідної аорти

?

У хворого 60- років при пальпації черевної порожнини виявлено пульсуючий пухлиноподібний утвір в ділянці мезогастрію. Оптимальний метод діагностики в даному випадку буде:

+УЗД черевної порожнини

-Ангіографія

-Обзорна рентгенографія черевної порожнини

-Дуплексне сканування артерій кінцівки

-Діагностичну лапароскопію
?

Жінка 65 років з фібриляцією передсердь поступає в приймальний покій зі скаргами на раптову появу сильного болю в животі. Були одноразові блювота та рідкий стілець. З того часу гази не відходили. При об‘єктивному огляді живіт помірно здутий, дифузно болючий, проте перитонеальних симптомів немає. Десять років тому хвора перенесла абдомінальну гістеректомію. Ваш попередній діагноз?

+Гостра ішемія мезентеріальних артерій за рахунок емболії.

-Перфорація виразки дванадцятипалої кишки.

-Гострий дивертикуліт.

-Гострий холецистит.

-Злукова тонкокишкова непрохідність.

?

Хворий 72 років зі скаргами на різкий біль в животі, нудоту, затримку випорожнення та газів. Хворіє 18 годин. Операцій не було. В минулому хворів на інфаркт міокарду, був ішемічний інсульт. Пульс 88 за 1 хв., миготлива аритмія. АТ 90/ 60 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт різко здутий та болючий в усіх відділах. Нечітко визначаються перитонеальні симптоми. Перистальтичні шуми не вислуховуються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини пневматоз кишківника. Ректально – домішки крові в калі. Найбільш вирогідний діагноз ?

+Тромбоз мезентеріальних судин

-Обтураційна кишкова непрохідність /пухлинного генезу/

-Заворот сигмоподібної кишки

-Неспецифічний виразковий коліт

-Спайкова непрохідність кишечника

?

Хворий 70 років поступив ургентно з гострим болем в животі у важкому стані. Хворіє на протязі 10 годин. Шкірні покриви бліді, язик підсихає, обкладений білим налетом, була блювота темним вмістом. Пульс 100 уд. в хв., аритмічний, слабкого наповнення. АТ 80/40 мм рт.ст. Живіт не приймає участі в акті дихання, напружений і різко болючий у всіх відділах. Наявні симптоми подразнення очеревини. В анамнезі у хворого ІХС, перенесений інфаркт міокарду, останні 3 роки миготлива аритмія. Про яку патологію слід думати(

+Тромбоз мезентеріальних судин

-Гострий панкреатит

-Перфоративна виразка шлунка

-Перфоративний апендицит

-Перфоративний холецистит

?

Хвора 65 р., скаржиться на раптовий нелокалізований біль в животі, багаторазове блювання з кишковим запахом, проноси з домішками крові. Об-но: Стан важкий. Ps - 112 за 1 хв., аритмічний. АТ - 170/100 мм.рт.ст. Живіт не здутий, симетричний, м’який, болі при пальпації не посилюються. Перистальтики не має. Ваш діагноз?

+Тромбоемболія мезентеріальних судин

-Абдомінальна ангіна

-Гостра обтураційна кишкова непрохідність

-Злукова кишкова непрохідність

-Тонкокишкова інвагінація
?

Хворому, 60 років, що страждає на атеросклероз нижніх кінцівок з оклюзією стегново-підколінного сегмента зправа з ішемією ІІІ ступеня, виконана операція стегново-підколінного шунтування зправа. Які заходи профілактики тромбозу шунта необхідно провести в ранньому післяопераційному періоді?

+Призначення прямих антикоагулянтів.

-Призначення непрямих антикоагулянтів.

-Призначення спазмолітиків.

-Призначення фібринолітиків.

-Призначення анальгетиків.

?

Хворий 60 років скаржиться на біль у правій нозі, яка виникає у нозі при ходьбі, без зупинки може пройти до 150 м. Відмічає зябкість, відчуття заніміння в правій стопі. Об’єктивно: шкіра пальців правої стопи бліда, температура її знижена. Пульсація на стегнових артеріях задовільнена, на підколінній справа – відсутня. Який найбільш вірогідний діагноз?

+Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, оклюзія підколінно-стегнового сегмента справа

-Гострий тромбофлебіт підшкірної вени справа

-Хвороба Бюргера

-Синдром Ляриша

-Облітеруючий ендпртеріїт

?

Хворий Н, 60 років, скаржиться на біль та оніміння в лівій нозі, що виникають при ходьбі. Після відпочинку біль проходить. Протягом декількох років страждає імпотенцією. При огляді виявлено атрофію м‘язів лівої ноги, нормальні рефлекси та шум над стегновою артерією. Найімовірніше у хворого:

+Синдром Леріша.

-Грижа між хребцевого диска.

-Артрит.

-Синя флегмазія.

-Тромбоз глибоких вен.

?

Хворий Д., 29 років, поступив із скаргами на швидку втому, відчуття холоду в нижніх кінцівках, появу болю в м'язах гомілок при проходженні відстані до 300 м. Вважає себе хворим протягом 6 років і пов'язує початок хвороби із переохолодженням. Загальний стан хворого задовільний. Пульс - 72 за 1 хв, ритмічний. Артеріальний тиск - 115 та 70 мм рт.ст. Серцеві тони ритмічні. Шкірні покриви нижніх кінцівок на рівні стоп та нижньої третини гомілки з блідим відтінком, прохолодні на дотик, з бідним оволосінням на гомілці, витончені, сухі. Пульсацію на артеріях нижньої кінцівки визначено на стегновій артерії, на підколінній пульсація ослаблена, на артеріях ступні – відсутня. Пульсація на правій стегновій та підколінній артеріях задовільна, на артеріях ступні - відсутня. Який з попередніх діагнозів найбільш ймовірний?

+Облітеруючий ендартериїт нижніх кінцівок.

-Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.

-Хвороба Рейно.

-Неспецифічний аорто-артериїт.

-Діабетична ангіопатія.

?

Синдром Лериша це –

+Оклюзія біфуркації черевної аорти

-Стеноз плечеголовного стовбура

-Стеноз ниркових артерій

-Стеноз черевного стовбура

-Стеноз легеневої артерії

?

Причиною синдрома переднього драбинчастого м'яза є

+Стиснення підключичної артерії у міждрабинчастому проміжку в межах гострого кута між драбинчастим м'язом і першим ребром

-Стиснення ліктьового нерва

-Стиснення шкірно-м'язевого нерва

-Стиснення зірчастого сплетіння

-Усіма вказаними причинами

?

Внутрішній шар сидинної стінки має назву

+Інтима

-Адвентиція

-Медіа

-Мезенхіма

-Строма

?

Зовнішній шар судинної стінки має назву

+Адвентиція

-Інтима

-Медія

-Мезенхіма

-Строма

?

Кровопостачання селезінки забезпечує

+Черевний стовбур

-Верхня брижова артерія

-Нижня брижова артерія

-Печінкова артерія

-Безпосередньо аорта

?

Від якої судини відходить підключична артерія справа

+Плечеголовного стовбура

-Загальної сонної артерії

-Хребцевої артерії

-Поперечної артерії шиї

-Безпосередньо від дуги аорти

?

Лікар швидкої медичної допомоги викликаний додому до хворого 58 років з приводу раптово виниклого 40 хвилин тому гострого болю в лівій нозі, її похолодіння, оніміння, збліднення шкіри. Появу болю зв’язує з підвищеним фізичним навантаженням (під час скопування городу). З анамнезу з’ясовано, що вже на протязі 4-х років відзначає утруднену ходьбу (симптом “перемежованої кульгавості”). Лікар діагностував синдром гострої артеріальної непрохідності кінцівки. Яка причина гострого захворювання у хворого?

+Облітеруючий атеросклероз кінцівки

-Облітеруючий ендартеріїт кінцівки

-Деформуючий артрозо-артрит кінцівки

-Остеохондроз поперекового відділу хребта

-Хронічна венозна недостатність кінцівки

?

Хворий К. 35 років, курець, після переохолодження кінцівок скаржиться на періодичні болі в пальцях рук і ніг, які посилюються при хвилювання та в холодну пору року. Об-но: пальці кінцівок синюшного кольору з незначними набряками. Пульсація на магістральних артеріях збережена. Глюкоза крові 5,5 ммоль/л. Поставте правильний діагноз.

+Хвороба Рейно

-Хвороба Бюргера

-Облітеруючий ендартеріїт

-Облітеруючий атеросклероз

-Вузликовий периартеріїт

?

Хворий К. 65 років, палить протягом 30 років, скаржиться на періодичні болі в гомілках, які посилюються при ходьбі особливо в холодну пору року. Об-но: пальці синюшного кольору, ступні та гомілки холодні, шкіра на них витончена, пульсація на стегнових та підколінних артеріях різко ослаблена. Найбільш імовірний діагноз:

+Облітеруючий атеросклероз

-Хвороба Бюргера

-Облітеруючий ендартереіт

-Хвороба Рейно

-Вузликовий периартериїт

?

Хворого К. 25 років, турбує періодичний біль в гомілках. Об-но: на гомілках та стегнах чисельні синюшні плями з явищами запалення, локальні набряки, які місцями переходять в некротичні ділянки. Пульсація на магістральних артеріях збережена. Ht 45\%, протромбіновий індекс 90\%, фібриноген А 5,33 г/л, фібриноген В - ++. Який з наведених діагнохів є найбільш імовірним?

+Хвороба Бюргера

-Облітеруючий атеросклероз

-Облітеруючий ендартереіт

-Хвороба Рейно

-Вузликовий периартериїт

?

Хлопчик 2-х років відстає від ровесників у фізичному розвитку. Об-но: ЧД 20 за хв., ЧСС 104 за хв., печінка - +4 см, селезінка - 25x15x10см. При аускультації - безперервний систолодіастолічний шум у ІІ-ІІІ міжреберних проміжках біля грудини, зниження діастолічного артеріального тиску. Який метод дослідження дозволить встановити остаточний діагноз?

+Рентгенохірургічне обстеження

-Електрокардіографічне обстеження

-Ехокардіографічне обстеження

-Рентгенологічне обстеження

-Спірометричне обстеження

?

Хворого П., 15 р., турбує головний біль, носові кровотечі, відчуття похолодання нижніх кінцівок. Об-но: м'язи плечового поясу добре розвинуті, нижні кінцівки гіпотрофовані. Пульсація на артеріях ступні та стегновій різко ослаблена. АТ 150/90 мм.рт ст. на руках, 90/60 мм.рт.ст. на ногах. Над сонними артеріями - систолічний шум. Поставте діагноз?

+Коарктація аорти

-Аневризма аорти

-Аортальний стеноз

-Аортальна недостатність

-Коарктація легеневої артерії

?

Хворого П., 9 р., турбує головний біль, носові кровотечі, відчуття похолодання нижніх кінцівок. Об-но: м'язи плечового поясу добре розвинуті, нижні кінцівки гіпотрофовані. Пульсація на артеріях ступні та стегновій різко ослаблена. АТ 150/90 мм.рт ст. на руках, 90/60 мм.рт.ст. на ногах. Вкажіть найкращі терміни для операції у хворого.

+До 10 років

-До 15 років

-До 20 років

-До 30 років

-До 5 років

?

Хвора Р., 35 років скаржиться на періодичні головокружіння, переходячі порушення зору, слабкість в правій руці. Захворювання починалось поступово. Півроку тому був період немотивованої субфітильної температури. При об”єктивному обстеженні виявлено грубий систолічний шум над сонними та підключичними артеріями. Яке першочергове інструментальне дослідження необхідно провести?

+Дуплексне сканування

-Реоенцефалографію

-Рентгенографію верхньої апертури грудної клітки

-Ангіографію

-Рентгенографію черепа

?

Хворий М., 28 років, курець, скаржиться на переміжну кульгавість до 500 метрів. Пульсація на артеріях стоп відсутня, на підколінних - ослаблена. Оптимальним першочерговим методом лікування в цього хворого буде:

+Консервативне лікування

-Підколінно-гомілкове аутовенозне шунтування

-Імплантація стегново-підколінного протезу

-Профундопластика

-Симпатектомія

?

У хворого 62 років, з транзисторними мозковими атаками виявлено грубий систолічний шум над буфуркаціями сонних артерій. При ультразвуковому дослідженні виявлено стеноз правої внутрішньої сонної артерії гомогенною бляшкою 40\%, лівої - 70\%. Хворому показано:

+Каротидна ендартеректомія зліва

-Консервативне лікування, спостереження

-Каротидна ендартеректомія справа

-Магістралізація зовнішньої сонної артерії справа

-Магістралізація зовнішньох сонної артерії зліва

?

Хворий М., 49 років поступив в клініку з атеросклеротичною оклюзією правого стегново-підколінного сегменту, хронічною ішемією правої ноги IV-го ступеня по Фонтену. Операцією вибору в цього хворого буде:

+Стегново-підколінне шунтування аутовеною

-Профундопластика

-Стегново-підколінне шунтування протезом з політетрафторетілену

-Симпатектомія

-Лікування лише консервативне

?

Хвора Т., 65 років, страждає 20 років цукровим діабетом. Після травми розвинулась гангрена 1 пальця лівої стопи. Яке обстеження обов”язково провести перед вирішенням питання про ампутацію пальця?

+Дуплексне сканування артерій кінцівки

-Доплерографічне вимірювання кісточкового індекса

-Термографію

-Визначення тактильної та больової чутливості

-Капіляроскопію
?

До хірурга звернувся хворий Ж., 38 років, зі скаргами на рану на ампутованому дистальному відділі правої ступні, що не гоїться. З анамнезу відома. Що ампутація проводилась 4 місяці тому в зв’язку із відмороженням тканин ступні. Що є причиною порушення загоєння рани?

+Неправильне визначення рівня ампутації

-Запізно виконана ампутація

-Наявність у хворого супутньої виразки шлунку

-Паління і зловживання алкоголем

-Неповноцінне харчування

?

У постраждалого в результаті недіагностованого закритого пошкодження підколінної артерії розвинулась різко виражена контрактура м’язів гомілки і ступні, порушення пасивних рухів в гомілковоступневому суглобі, виражений субфасціальний набряк кінцівки на тлі олігурії, гіперазотемії, ацидозу. У хворого ІV ступінь ішемії кінцівки, незворотні зміни тканин. Виберіть оптимальну тактику лікування

+Відновлення кровотоку в кінцівці небезпечне для життя. Показана ампутація кінцівки

-Показана відновлювальна операція на підколінній артерії

-Показана відновлювальна операція на підколінній артерії, з подальшою дезінтоксикаційною терапією

-Показано динамічний нагляд, інтенсивна дезінтоксикаційна терапія, введення великих доз діуретиків

-Показана непряма реваскуляризація тканин гомілки

?

Больная 82 лет жалуется на боль в животе, вздутие живота, тошноту, рвоту. Страдает гипертонической болезнью П ст., дважды инфаркт миокарда. Состояние тяжелое. Живот вздут, брюшная стенка слабо участвует в дыхании. Перитонеальные симптомы сомнительные. При лапароскопии в брюшной полости обнаружено небольшое количество мутного выпота, петли тонкой кишки багрового цвета, покрыты фибрином. Сформулируйте предварительный диагноз.

+Тромбоз мезентериальных сосудов.

-Заворот кишечника.

-Острая кишечная непроходимость.

-Аневризма брюшного отдела аорты.

-Неспецифический язвенный колит.

?

Мужчина 62 лет жалуется на интенсивные боли в левой ноге, возникшие три часа тому назад внезапно, чувство онемения и похолодание ноги. В течение года отмечал боли в этой ноге во время ходьбы, повышенную чувствительность к охлаждению. Левая стопа и голень с мраморным рисунком, подкожные вены спавшиеся. Стопа холодная, активные движения стопы, пальцев сохранены. Пульс прощупывается только на бедренной артерии. Над ней прослушивается грубый систолический шум. Сформулируйте предварительный диагноз.

+Острая окклюзия левой бедренной артерии

-Облитерирующий эндартериит.

-Стеноз левой подколенной артерии.

-Острый тромбофлебит

-Острый илеофеморальный артериальный тромбоз

?

Хворий Б., 36 років, доставлений в судинно хірургічну клініку зі скаргами на наявність пульсуючого новоутвору у правій паховій області. Із анамнезу відомо, що пацієнт тривалий час вводив наркотики у праву стегнову вену. Об’єктивно: ознаки напруженої флегмони у паху справа, аускультативно – систолічний шум, пульс на периферичних артеріях правої ноги ослаблений. Що повинен зробити судинний хірург для профілактики патологічної кровотечі?

+Перев’язати зовнішню клубову артерію, розкрити флегмону

-Розкрити флегмону, прошити стегнову артерію

-Провести аутовенозну пластику ураженої артерії

-Пунктувати флегмону, накласти поверх тиснучу пов’язку

-Призначити хворому антибактеріальну та дезінтоксикаційну терапію

?

У відділення судинної хірургії доставлено із ЦРЛ хворого М., 66 років, зі скаргами на біль, втрату чутливості та рухів у правій ступні. Вказані симптоми виникли 3 дні тому, лікувався консервативно. Об’єктивно: температура тіла 38,2°С, шкіра бліда, АКТ – 110/70 мм рт ст., пульс – 110 уд / хв., місцево – ступня та гомілка холодні, активні рухи в ступні і колінному суглобі відсутні, набряк та болючість м’язів гомілки, пульс визначається тільки на стегновій артерії. Що повинен зробити судинний хірург?

+Виконати ампутацію кінцівки на рівні стегна

-Провести тромбектомію із підколінної артерії

-Здійснити фасціотомію на гомілці

-Провести тромболітичну терапію стрептокіназою

-Виконати ампутацію кінцівки на рівні гомілки

?

Лікар карети швидкої допомоги виявив у С., 22 років, ножове поранення м’яких тканин правого плеча із незначною кровотечею. Була накладена тиснуча пов’язка і хворий транспортований у хірургічне відділення. Черговий хірург виявив зниження температури та чутливості шкіри китиці, обмеження активних рухів у пальцях, зникнення пульсації на артеріях передпліччя, в ділянці рани наростав набряк м’яких тканин. Який попередній діагноз Ви можете поставити?

+Травматичне пошкодження правої плечової артерії

-Травматичне пошкодження правої плечової вени

-Травматичне пошкодження нервових стовбурів правого плеча

-Різана рана м’яких тканин правого плеча

-Травматичне пошкодження підшкірних вен правого плеча

?

До хірурга поліклініки звернувся чоловік 57 років зі скаргами на різкий біль, відчуття похолодання та затерпання у правій ступні. Вказані симптоми з’явились раптово, декілька годин тому, їх інтенсивність наростала. З анамнезу відомо, що пацієнт тривалий час лікується у кардіолога з приводу приступів миготливої аритмії. Об’єктивно: ступня і гомілка холодні, пульс пропальповується на стегновій артерії, дистальніше – відсутній. Який діагноз повинен поставити хірург?

+Тромбоемболія правої підколінної артерії

-Гострий тромбоз глибоких вен правої гомілки

-Неврит сідничного нерва справа

-Облітеруючий атеросклероз правої нижньої кінцівки

-Тромбоз артерій правої гомілки

?

У хворого, 56 років, що лікується в кардіологічному відділені з приводу ендокардиту, 5 годин тому виник сильний біль під коліном. Кінцівка бліда, прохолодна. Пульсація визначається лише в верхній третині стегна. Активні рухи відсутні. Пасивні у повному обсязі. М'язи литки болючі при пальпації. Ваш діагноз?

+Гостра емболія стегново-підколіного сегменту, II б стадія.

-Облітеруючий ендартеріїт, II стадія.

-Хвороба Рейно, I стадія.

-Гостра емболія стегново-підколіного сегменту, III б стадія.

-Синдром Лериша, III стадія.

?

У хворого К., 45 років, з ознаками порушення скоротливої функції міокарда при профогляді виявлено еластичний утвір на внутрішній поверхні стегна. Натискування на нього викликає брадикардію. Над утвором при аускультації вислуховується безперервний систоло-діастолічний шум. Виберіть найбільш імовірний етіологічний чинник захворювання.

+Поранення стегна з пошкодженням судинного пучка.

-Закрита травма стегна.

-Попереднє шунтування стегнової артерії.

-Мітотична аневризма.

-Вроджена патологія.

?

У хворого П., 38 р. дві години тому раптово виник інтенсивний біль в ділянці лівої ступні і гомілки, вони затерпли, похолоднішали, поблідли. Хворіє мітральним стенозом. Об'єктивно: шкіра правої ступні і гомілки бліда, холодна на дотик, пульсація артерій ступні, підколінної артерії відсутня. Тактильна, больова, температурна чутливості порушені. Який найбільш можливий діагноз?

+Емболія підколінної артерії

-Гострий тромбоз підколінної артерії

-Неврит сідничного нерва

-Гострий тромбоз підколінної вени

-Дискогенний попереково-крижовий радикуліт

?

У хворого П., 38 р. діагностовано емболію правої підколінної артерії годинної давності. Яка повинна бути перша догоспітальна допомога?

+Обкласти кінцівку льодом, іммобілізація, аналгетики, спазмолітики

-Зігріваючий компрес, іммобілізація

-Іммобілізація, аналгетики, зігріваючий компрес

-Аналгетики, спазмолітики, обкласти льодом

-Спазмолітики, аналгетики, іммобілізація

?

У хворого П., 38 р. діагностовано емболію правої підколінної артерії, гостру артеріальну недостатність першої стадії. Яка найбільш правильна лікувальна тактика?

+Емболектомія

-Руйнування емболакатетером

-Резекція підколінної артерії

-Обхідне шунтування

-Ампутація на середині гомілки

?

Хворий А., 49 років, переведений із кардіологічного стаціонару через 5 годин від початку захворювання зі скаргами на біль у лівій гомілці та ступні, відчуття

заніміння та відсутність рухів в гомілковоступневому суглобі. Протягом попередніх двох тижнів лікувався з приводу інфаркту міокарда. При огляді загальний стан хворого важкий. Пульс 86 за 1 хв, аритмічний. Артеріальний тиск 140 та 30 мм рт.ст. При аускультації тони серця аритмічні, глухі. Шкірні покриви лівої нижньої кінцівки до середньої третини стегна із блідно-ціанотичним відтінком. Ступня і гомілка до середньої третини з вираженим блідим відтінком, холодні. Рухи в гомілковоступневому суглобі та пальцях ступні відсутні. Шкірна чутливість втрачена до колінного суглобу. Пульсація артерій визначена тільки на стегновій артерії під пупартовою зв'язкою, нижче - відсутня. На правій нижній кінцівці пульсація всіх периферичних артерій задовільна. Який з попередніх діагнозів найбільш ймовірний?

+Емболія лівої стегнової артерії.

-Гострий тромбоз лівої стегнової артерії.

-Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.

-Облітеруючий ендартериїт нижніх кінцівок.

-Неспецифічний аорто-артериїт.

?

Ознака необоротності ішемічних змін кінцівки

+Контрактура м'язів ішемізованої кінцівки

-Похолодання дистальних відділів кінцівки

-Відсутність поверхневої чутливості

-Відсутність глибокої чутливості

-Зміна кольору шкіри ішемізованого сегменту кінцівки

?

Найбільш ймовірною причиною тромбоемболії магістральних артерій є

+Аневризма аорти

-Посттромботична хвороба

-Хвороба серця

-Пухлина легень

-Операція на органах малого тазу

?

Гостра оклюзія магістральних артерій кінцівок емболічного генезу найчастіше зустрічається в судинах

+Біфуркація аорти

-Артерії передпліччя

-Підключична артерія

-Нижня порожниста вена

-Плечоголовний стовбур

?

Найбільш характерні ознаки важкої ішемії кінцівки

+М'язева та суглобова контрактура

-Підшкірні крововиливи

-Зменшення інтенсивності больового синдрому

-Наростання інтенсивності больового синдрому

-Зникнення глибокої м'язевої чутливості

?

Гостра недостатність артеріального кровообігу при тромбозах та емболіях ділится на

+3 стадія

-2 стадія

-4 стадія

-5 стадія

-Не ділится на стадії

?

Патогноманічний симптом гострої декомпенсації артеріального кровообігу кінцівки

+Відсутність активних рухів

-Похолодання дистальних відділів кінцівки

-Відсутність поверхневої чутливості

-Відсутність пульсації на магістральних артеріях

-Відсутність глибокої чутливості

?

У хворої, яка страждає на ваду серця і меготливу аритмію раптово виник різкий біль в лівій гомілці і стопі. Стопа і нижня третина гомілки бліді холодні на дотик. Пальпація гомілки болюча, тактильна чутливість знижена, рухи обмежені, пульсація на артеріях стопи не визначається. Ваш діагноз ?

+Тромбоз стегнової артерії

-Гострий тромбофлебіт

-Гострий флебіт

-Бешихове запалення

-Гангрена

?

Хвора Т., 56 років, яка на ппротязі 15 років страждає мітральною ревматичною вадою серця та миготливою аритмією. 2 години тому раптово відсмітила різкі болі в ніжніх кінцівках, затруднення активних рухів в них. При огляді нижні кінцівки ціанотичні, холодні, активні рухи відсутні. Пульсація на стегнових артеріях обох ніг відсутня. Ваш вірогідний діагноз?

+Тромбоемболія черевної аорти

-Тромбоз нижньої порожнистої вени

-Тромбоз біфуркації черевної аорти

-Тромбоемболія артерії Адамкевича

-Гострий радикулоневрит

?

В приймальне відділення в тяжкому стані доставлено хворого з кульовим пораненням в лівій здухвинній ділянці. Поранення отримано пів години тому. Хворий блідий, артеріальний тиск 70/40, Ps-100/хв, слабкого наповнення, тони серця глухі. Пульсація артерій лівої нижньої кінцівки не визначається. Під час лапаратомії виявлено дефект на протязі 8 см лівої загальної здухвинної артерії, загальної здухвинної вени, з масивною –до 2500 мл крововтратою. Яку операцію повинен виконати судиннй хірург?

+Артеріальне здухвинно-стегнове алошунтування, венозні судини перев’язати

-Артеріальне здухвинно-стегнове алошунтування, венозне здухвинно-стегнове алошунтування

-Зупинка кровотечі, відновлювальна операція після стабілізації стану хворого

-Артеріальне здухвинно-стегнове аутовенозне шунтування, дефект венозних судин не відновлювати

-Непряму реваскуляризацію лівої нижньої кінцівки

?

У хворого 27 років, постраждалого в ДТП, при ревізії рани в середній третині правого стегна виявлено дефект поверхневої стегнової артерії довжиною до 5 см Укажіть оптимальний спосіб протезування стегнової артерії.

+Сегментом великої підшкірної вени після її реверсії

-Лінійним синтетичним протезом адекватного діаметру

-Власною артерією взятою в іншій анатомічній зоні

-Сегментом пахвової вени після її реверсії

-Сегментом плечової вени після її реверсії

?

Виберіть найбільш характкрні суб'єктивні ознаки гострої ішемії кінцівки

+Біль при фізичному навантаженні

-Відчуття жари в кінцівці

-Відчуття парастезій

-Відчуття розпирання

-Свербіння

?

Який метод зупинки кровотечі застосовується при пошкодженні артеріальної судини великого калібру (сонна, стегнова, плечова та ін.) ?

+Механічний

-Фізичний

-Хімічний

-Біологічний

?

1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   21


написать администратору сайта