Главная страница
Навигация по странице:

  • Ресурстар Қызығушылықты ояту 0-3 Ынталандыру

  • Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

  • Мағынаны тану 10-15 Жаңаны ашу.

  • Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

  • Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс.

  • Рефлексия 32-35 Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

  • Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау

  • Мағынаны тану 10-32 Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс. Оқулықтан 3-тапсырманы топпен орындайды. «Мекені қайда» ойынын

  • «Мекені қайда» ойыны Рефлексия

  • «Түсті карточка лар» әдісі

  • 2С Шамалар және өлшем бірліктері

  • Шамаларды өлшеу / Жыл мезгілдері

  • Математика қмж. Ii тосан. Орта таырыптар Мені отбасым жне достарым, Бізді оршаан лем. 33саба


    Скачать 170.85 Kb.
    НазваниеIi тосан. Орта таырыптар Мені отбасым жне достарым, Бізді оршаан лем. 33саба
    Дата08.01.2023
    Размер170.85 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМатематика қмж.docx
    ТипДокументы
    #876462
    страница13 из 14
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

    Сабақтың барысы:

    Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Қызығушылықты ояту

    0-3

    Ынталандыру

    Сендер күнде сағатты көресіңдер. Олар барлық жерде бар. (Сағаттарды қайда көретіндеріңді айта аласыңдар ма?)

    Ал сағаттардың неге қажет екенін түсіндіре аласыңдар ма?

    Бүгін біз бұл сұраққа жауапты білетін боламыз.


    Сұрақтарға жауап береді.




    Оқулық.

    4-6

    Өзектендіру.

    Сағат сендердің барлықтарыңа таныс.

    Сағат уақытты анықтау үшін керек деп айтады.

    Уақыт деген не екенін қалай түсінесіңдер?

    (Бұл – бірдеңенің ұзақтығы, ұзақтық).


    Сұрақтарға жауап береді.







    7-10

    Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

    Сендердің біреуің сағат бойынша уақытты анықтай аласың ба? Уақытты не үшін білу керек?

    Мәселелік жағдаятты түсінеді.







    Мағынаны тану

    10-15

    Жаңаны ашу.

    Сағат үлгілеріне қара. Олардың қайсысы сендерге таныс.




    Сағаттың бірнеше тілі бар.

    Соларды қарастырайық. Олардың ұзындықтары әркелкі.

    Қысқасы – сағаттық тіл (олар сағат санын);

    ал ұзыны – минуттық тіл (минут санын) көрсетеді.

    Сағат тілінің қалай жылжитынын білесіңдер ме? (Бір цифрдан келесісіне, бір үлкен сызықтан келесісіне.)

    - Ал минуттық тіл ше? Ол қалай жылжиды?

    (Бір кіші сызықтан келесісіне.)

    - Кіші тіл бір цифрдан келесісіне жылжығанша, үлкені барлық дөңгелекті айналып үлгереді.

    Ал сағаттағы цифрлары бар дөңгелек бір сөзбен қалай аталады? (Циферблат.)

    (Балалар мұғаліммен бірге «циферблат» сөзін қайталап айтады.)

    Мұғалім сағат моделінің сағат тілін ауыстырып оқушыларға сұрақтар қояды.

    Сағаттың неше болғанын анықтаңдар? (Мұғалім әртүрлі уақытты көрсетеді, балалар жауап береді). Оқулықтағы №2 тапсырманы топпен орындауды ұсынады.

    Сағат моделін жаса. Сағат тілін ауыстырып, уақыттың неше болғанын айт.


    Әртүрлі сағат үлгілерімен танысады.

    Циферблат ұғымымен, сағат моделімен, сағат тілдерімен танысады.

    Сағат моделін жасайды.

    Топта сағат тілін ауыстырып, уақыттың неше болғанын айтады.



    «Жетістік баспалдағымен» өзін-өзі бағалау

    «Оң көрші» әдісі арқылы әр топ көрші топтың жұмысын бағалайды.

    Оқулық, дәптер.

    Сағат моделі


    15-20

    Жаңаны қолдану

    Оқулықтағы №3-тапсырманы орындауды ұсынады. Әлияның апта бойын не істегенін суреттен қарайды. Уақытты сағат бойынша анықтайды.

    Адам өз күнін (сабақ, демалыс, спортпен айналысу және т.с.с.) дұрыс ұйымдастыру үшін де уақытты білуі керек.


    Дүйсенбі 13.00 – Би үйірмесі

    Сейсенбі14.00 – Домбыра үйірмесі

    Сәрсенбі 15.00–Велосипед тебуге барды

    Бейсенбі 14.00 – Сурет салу үйірмесі

    Жұма 16.00 – Би үйірмесі

    Сенбі 12.00 - Кітапханаға барды

    Жексенбі 15.00 - Жүзу үйірмесі


    Оқушылардың жұмысы смайлберу арқылы бағаланады

    Оқулық, дәптер.


    20-25

    Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

    Оқулықтағы №5 тапсырманы орындауды ұсынады.

    Неше сағат өтті?



    Оқушылар неше сағат өткенін айтады.

    А) 2 сағат өтті.

    Ә) 3 сағат өтті.




    Оқулық, дәптер.


    25-32

    Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс.

    Оқулықтағы 4-тапсырманы дәптеріне өз бетімен орындауды ұсынады.

    Оқушылар шама мәндеріне амалдар қолданады.


    Тапсырманы өзбетімен орындайды.

    3 сағ. + 4 сағ.=7 сағ.

    9 сағ. – 5 сағ.= 4 сағ.

    10 сағ. + 30 сағ.= 40 сағ.

    10 сағ. + 10 сағ. + 20 сағ.=40 сағ.

    60 сағ. – 10 сағ. – 10 сағ.=40 сағ.

    60 сағ. – 40 сағ.=20 сағ.

    “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау

    Оқулық, дәптер.


    Рефлексия

    32-35

    Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім









    Смайлдер

    __________________________________________________________________

    (білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар

    58-сабақ.

    Бөлімі:

    2С Шамалар және өлшем бірліктері




    Педагогтің аты-жөні:







    Күні:







    Сыныбы:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Өлшеу




    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.1.3.2** өлшем бірліктерді (ұзындық (см, дм)/масса(кг)/көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ) қолданып өлшеу;

    1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау;




    Сабақтың мақсаты:

    Шама мәндерімен амалдар орындайсың.




    Сабақтың барысы:

    Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Қызығушылықты ояту

    0-3

    Ынталандыру.

    Еліміздімекендейтінқандай жабайы жануарларды білесіңдер? Қандай үй жануарларын білесіңдер? Хайуанаттар бағында болдыңдар ма? Ол жерде қандай жануарларды көрдіңдер? Жануарларға еркіндікте өмір сүрген жақсы ма, әлде хайуанаттар бағында жақсы ма? Неліктен жануарларды қорғау керек?










    4-6

    Өзектендіру.

    Оқулықтағы №1-тапсырманы орындайды.

    Үй жануарларының массаларын ата. Жануарлардың массасын өсу ретімен жаз.

    Ең ауыры қай жануар?

    Ең жеңілі ше?

    Қанша кг-ға ауыр екенін қалай білуге болады?

    Жеңіл екенін ше?

    Өрнектерді жаз.

    Жануарлардың массасын өсу ретімен жазады.

    2кг, 3кг, 4кг, 5кг, 7 кг, 20кг, 30кг, 60кг, 100кг.

    Ең ауыр - сиыр, ең жеңіл – тауық.

    100кг-2кг=98кг (ауыр)

    Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.

    Оқулық, дәптер.


    7-10

    Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

    Оқулықтан 2-тапсырманы орындайды. Жануарларды массасының өсу ретіне қарай атайды. (Аю, қар барысы, қасқыр, түлкі, қоян).

    Біз жеңіл немесе ауыр туралы айтсақ, бұл заттардың қасиеті. Ол қалай аталады? (Ол масса деп аталады)

    Жануарларды массасының өсу ретіне қарай атайды.

    Мәселелік жағдаятты түсінеді.








    Мағынаны тану

    10-32

    Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс.

    Оқулықтан 3-тапсырманы топпен орындайды. «Мекені қайда» ойынын ойнайды. Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды.

    2 кг + 6 кг= 8 кг10 кг – 2 кг=8кг

    

    7 кг + 3 кг=10 кг50 кг – 40 кг=10 кг

    

    100 кг – 10 кг=90 кг 50 кг + 40 кг=90 кг

    

    10 кг + 10 кг=20 кг40 кг – 20 кг=20 кг

    

    Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынады.



    Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды.

    Математикалық ребусты шешіп, жануарлармен белгіленіп тұрған сандарды табады.

    Бірінші өрнектегі қосындының мәні 70-ке тең.

    Осы мәнді екінші өрнекке апарып қойсақ,

    70+ит=90 болады. Осыдан ит =90-70=20.

    Жауабы: ит 20 санымен белгіленген.

    «Оң көрші» әдісі арқылы әр топ көрші топтың жұмысын бағалайды.

    Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады

    Оқулық, дәптер.

    «Мекені қайда» ойыны

    Рефлексия

    32-35

    «Түсті карточкалар» әдісі.

    Оқушыларда екі карточка: көк және қызыл. Мұғалім сабақ басында және аяғында қалаған карточкасын көрсетуді сұрайды, бұдан оқушының көңіл күйінің өзгерген, өзгермегенін білуге болады.

    Сабақтың соңында оқушылар қалаған карточканы көрсетеді.




    «Түсті карточка

    лар» әдісі

    __________________________________________________________________

    (білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар

    59-сабақ.

    Бөлімі:

    2С Шамалар және өлшем бірліктері




    Педагогтің аты-жөні:







    Күні:







    Сыныбы:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Шамаларды өлшеу / Жыл мезгілдері




    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.1.3.1** ұзындық/масса/көлем (сыйымдылық)/уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;

    1.1.3.2** өлшем бірліктерді (ұзындық (см, дм)/масса(кг)/көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ) қолданып өлшеу;

    1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау;

    1.1.3.4 ұзындық өлшем бірліктерін:см, дм олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру




    Сабақтың мақсаты:

    Шама мәндерімен амалдарорындайсың.



    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


    написать администратору сайта