Главная страница

Математика. МАТЕМАТИКА. ыса мерзімді жоспар Білім беру йымыны атауы


Скачать 1.83 Mb.
Названиеыса мерзімді жоспар Білім беру йымыны атауы
АнкорМатематика
Дата03.05.2022
Размер1.83 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМАТЕМАТИКА.docx
ТипДокументы
#508865
страница1 из 13
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

 

Қысқа мерзімді жоспар


Білім беру ұйымының атауы:

№62 Н.Шойбеков атындағы жалпы орта білім беретін мектеп

Пәні:

Математика негіздері

Бөлімі

«Менің айналамда кімдер бар?»

Педагогтің аты-жөні:

Утешова А

Күні :




Сынып: Мад «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Достарыммен бірге үйренемін. Менің көршілерім.

Артық. Кем. Сонша

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Топтардағы заттарды алып тастап немесе қоса отырып, санын салыстыру /теңдік пен теңсіздікті анықтау, топтарды салыстыру жəне санау негізінде сандық мəнін жалпылау.

ҰОҚ-ның мақсаты

Барлық тəрбиеленушілер:

-сандарды салыстырады.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-заттарды арттыра отырып немесе кемітіп, топтардағы заттардың

теңдігі мен теңсіздігін анықтайды.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-санау жəне топтарды салыстыру негізінде сандық мəнді

жалпылайды.

Барысы

Кезеңі

Педагогтің әрекеті

Тәрбиеленушінің іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

ҰОҚ-ның басы

5 мин

Ынталандыру.

Педагог өткен ҰОҚ-де балаларға санау ұнағаны туралы, «Нешінші?» деген сұраққа топта жауап беріп, қайта санай алатындары туралы айтады.

Өзектендіру.

Педагог балалардан сұрайды:

–  Біздің топта қанша ұл бала оқиды?

–  Қанша қыз бала бар?

–  Қайсысы көп екенін қалай білуге болады?




Бағалау. Басбармақ арқылы







ҰОҚ-ның ортасы

30 мин


Мақсат қою

(К) Педагог кімнің–ұл балалардың немесе қыздардың көбірек екенін білуді ұсынады.

- Суретте кімнің көбірек (азырақ) екенін қалай білуге болады?

Педагог осы сабақта олар салыстыруды ұйренетінін хабарлайды.

(Ұ) Педагог суреттегі ұл балалардын саны мен қыз балалардың санын есептеуді ұсынады. Педагог балалардан сұрайды:

–  Суретте қайсысы көбірек бейнеленген?

–  Қыздар ма, əлде ұлдар ма?

 Жаңалық ашу.

(Ұ) Педагог балаларға суреттегі ұл балалар мен қыздарды санауды ұсынады.

Педагог сұрақтар қояды:

–  Суретте кімдер көбірек бейнеленген?

–  Қыздар ма немесе ұл балалар ма?

 

Балалар бірдей сандық мəнге санау объектілерінің тең саны сəйкес келеді деген қорытындыға келеді.

–  «Артық», «кем» деген ұғымдар нені білдіреді? (Бірінші жағдайда санау объектілерінің бірінің саны көп санмен, екінші жағдайда – аз санмен анықталады).

–  «Сонша» деген ұғым нені білдіреді?

Педагог топта оқитын ұл балалардың саны мен қыз балалардың санын салыстыруды ұсынады.

Сергіту сəті.

Педагогтің қалауы бойынша.

Жаңаны қолдану.

Тəрбиеленушілерге 2-тапсырмадағы цифрларды саусақтарымен жүргізіп, көрсетілген сандар қанша болса, шаршыға сонша нүкте салу

(Ж) Əліппе-дəптердегі

3-тапсырмада балаларға текшелердің санын санап, текшелерден олардың санына сəйкес келетін цифр жазылған карточкаларға дейін сызық жүргізу ұсынылады.


Балалар өз нұсқаларын ұсынады.

Балалар санап, əліппе-дəптердегі №1 тапсырмадағы тиісті орынға тиісті цифрлары бар жапсырмаларды жапсырады.

Балалар суретте саны бірдей текшелер тобы бар ма деген сұраққа жауап береді. Балалар карточкадағы текшелерді бояп, оларды осы санға сəйкес келетін цифр жазылған карточкамен сызық арқылы

біріктіреді.



Бағалау. Басбармақ арқылы




Бағалау. Басбармақ арқылы




Бағалау. Басбармақ арқылы




Электрондық жиынтық полотно (№6).

IІІ. ҰОҚ-ның қорытындысы

Рефлексия.

5 мин


Рефлексия.

Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Сабақтағы өз жұмысын

«Сəттілік сатысы» арқылы бағалауды ұсынады.


Балалар бүгінгі сабақты қай деңгейде меңгергендігін көрсетеді.





Əліппе-дəптер


 


Қысқа мерзімді жоспар


Білім беру ұйымының атауы:

№62 Н.Шойбеков атындағы жалпы орта білім беретін мектеп

Пәні:

Математика негіздері

Бөлімі

«Менің айналамда кімдер бар?»

Педагогтің аты-жөні:

Утешова А

Күні :




Сынып: Мад «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қатарға тұрамыз. Ынтымағы жарасқан отбасы.

Алдыңғы. Кейінгі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Топтардағы заттарды алып тастап немесе қоса отырып, санын салыстыру /теңдік пен теңсіздікті анықтау, топтарды салыстыру жəне санау негізінде сандық мəнін жалпылау.

ҰОҚ-ның мақсаты

Барлық тəрбиеленушілер:

-кез келген санды бір санға арттырса, одан кейінгі сан шығатынын, кез келген саннан бір санды кемітсе, одан бұрынғы (алдыңғы) сан

шығатынын түсінеді.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-кез келген сан үшін алдыңғы жəне кейінгі санды атайды.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-оның алдындағы жəне одан кейінгі санды біле отырып, санды анықтайды.

Барысы

Кезеңі

Педагогтің әрекеті

Тәрбиеленушінің іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

ҰОҚ-ның басы

5 мин

Ынталандыру.

Педагог тəрбиеленушілерді бойларына қарай қатарға тұрғызып, мұның не үшін керек екенін түсіндіреді.

Өзектендіру.

Педагог балалардан сұрайды:

-   Қандай қағида бойынша қатарға тұруға болады? (Бойына қарай немесе футболкасындағы нөмірлерінің реті бойынша).

-   Бұл не үшін қажет? (Жаттығуларды орындаудың қолайлылығы жəне адамдардың қатарда ретімен тұру тəртібінің дұрыстығын бақылау үшін).

-   Қатардағы келесі жəне алдыңғы элементтерді қалай анықтау керек?

-   Олардың кезектілігі неге байланысты? (Санаудың басына жəне бағытына қарай.)

тəрбиеленушілер бойларына қарай қатарға тұрады
не үшін керек екенін түсінеді







ҰОҚ-ның ортасы

30 мин


Мақсат қою (проблемалық жағдай).

(Ұ) Əртүрлі заттардың кезектілігін көрсету үшін педагог

№6-8 электрондық жиынтық полотноны немесе үлестірмелі материалды қолдана алады.

Ол балаларға бірінші не, екінші не бейнеленгенін айтуларын сұрайды.

Жаңаны ашу.

(Ұ) Педагог балаларға əліппе-дəптердегі № 1 тапсырманың суретін қарап, балалардың футболкаларындағы нөмірлері бойынша алдыңғы жəне кейінгі баланы атауды сұрайды.
Сергіту сəті.
Жаңаны қолдану.

(Ж) Келесі тапсырмада балаларға 11-ден 20-ға дейінгі сандардың реттік қатарында қалып қойған цифрлары бар жапсырмаларды жапсыру ұсынылады.

Əліппе-дəптердегі 2-тапсырмада балаларға шырғалаң суретте цифрларды тауып, оларды қоршау жəне бояу ұсынылады.

) Əліппе-дəптердегі

3-тапсырмада балалар реттік тəртіппен цифрларды сызып біріктіреді.

Бүгінгі сабақта реті бойынша тұрған заттарды дұрыс атауды үйренетіндерін айтады.

Одан кейін балалар педагогпен бірге 20-ға дейін санамақ- əнді орындайды.
Тапсырмаларды орындайды

Реттік санауды дұрыс айтқан балаларды мадақтайды.

Бағалау:

Смайликтер арқылы



Əліппе-дəптер.

№6-8 электрон- дық жиынтық полотно

Əліппе-дəптер

IІІ. ҰОҚ-ның қорытындысы.

Рефлексия.

5 мин


Рефлексия.

Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Сабақтағы өз жұмысын «Сəттілік сатысы» арқылы бағалауды ұсынады.

Педагог түсіндіреді: егер қателіктер көп болса, төменгі сатыда көңілсіз смайликтің суретін салуға болады.

Қателіктер аз болса, ортаңғы сатыда аузы түзу смайликті салуға болады. Қателіктер болмаса жəне бала барлығын жақсы түсінсе, жоғарғы сатыда күлімдеген смайликті салуға болады.

Балалар бүгінгі сабақты қай деңгейде меңгергендігін көрсетеді.







Əліппе-дəптер
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


написать администратору сайта