Главная страница

Математика. МАТЕМАТИКА. ыса мерзімді жоспар Білім беру йымыны атауы


Скачать 1.83 Mb.
Названиеыса мерзімді жоспар Білім беру йымыны атауы
АнкорМатематика
Дата03.05.2022
Размер1.83 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМАТЕМАТИКА.docx
ТипДокументы
#508865
страница12 из 13
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13


 

 

 
 

 

 

 Қысқа мерзімді жоспар


Білім беру ұйымының атауы:

№62 Н.Шойбеков атындағы жалпы орта білім беретін мектеп

Пәні:

Математика негіздері

Бөлімі

«Денсаулықты қалай күту керек?»

Педагогтің аты-жөні:

Утешова А

Күні :




Сынып: Мад «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дене шынықтыру сабағы. Біз спортзалдамыз. Мысалдар жəне есептер шығарамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Көрнекілік негізінде қарапайым мысалдар мен тапсырмаларды шешу.

ҰОҚ-ның мақсаты

Барлық тəрбиеленушілер:

-көрнекілік негізінде қарапайым мысалдарды оқиды жəне заттар тобын санау арқылы есептерді шешеді.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-көрнекілік негізінде қарапайым мысалдар мен тапсырмаларды шешеді.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-қарапайым мысалдар мен есептерді өз бетінше құрастырады жəне содан кейін көрнекіліктің негізінде оларды шешеді.

Барысы

Кезеңі

Педагогтің әрекеті

Тәрбиеленушінің іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

ҰОҚ-ның басы

5 мин

Шаттық шеңбері

Арайлап таң атты,

Алтын сəуле таратты.

Тəрбиелі баламыз,

Амандасып аламыз.

Ынталандыру.

ҰОҚ-нің тақырыбына кіріспе ретінде педагог плакаттағы

нұсқаулық бойынша дене шынықтыру жаттығулар кешенін

орындауды ұсынады.

Өзектендіру.

Педагог балалардан көрсетілген карточкадағы санға сəйкес

секіруді немесе отыруды сұрайды. Сонымен қатар

жаттығулар санын жасыратын бір оқушы шақырылады. Ол

қадағалап жəне санап отырады.

Балалар амандасады
Шаттық шеңберіне тұрады, өлең айтады

Балалар дене шынықтыру неге

пайдалы екенін айтады



«Мадақ сөз»

айту арқылы дұрыс жауаптарды бағалайды


ҰОҚ-ның ортасы

30 мин


Мақсат қою (проблемалық жағдай).

(Ұ) Бүгін біз тапсырмалар мен мысалдарды дене шынық- тыру ҰОҚ-де шешуге бола ма, жоқ па – соны білеміз.

Үйренгенді қолдану.

Топпен жқмыс

1- тапсырма

Педагог топтардың əрқайсысына өз спорт құралын береді. Топ ол бойынша есеп құрып, оны шешеді.

Білім мен іскерлікті қолдану жəне түзету. (Ө) 2 жəне 3- тапсырмалар жеке жұмыс істеуге арналған. Балалар №2 тапсырманың есептерін қажетті түстерге бояйды.

№3 тапсырмада есеп құрылады.

Шахмат арқылы топқа бөлу.

№3 есепке ұқсас есептер құру.

(Ж) Сан құрамын пысықтау бойынша жұппен орындалатын жұмыс.




Əліппе-дəптер, жиынтық полотно . Үлестірмелі материал – заттар жəне сандары мен таңбалары бар карточкалар




Есеп құрап, оны шешеді. Тапсырманы орындап болғаннан кейін топтар өз есептерін таныстырады

Топқа бөлінеді
Балалар топқа өз есептері мен олардың шешімін ұсынады

Балалар көрнекі негізбен есептердегі бос орындарды толтырады


Бағалау. Басбармақ арқылы




Бағалау. Басбармақ арқылы



Бағалау. Басбармақ арқылы



Əліппе-дəптер, санайтын материалжиынтық полотно

Əліппе-дəптер, санайтын материал, жиынтық полотно

IІІ. ҰОҚ-ның қорытындысы

Рефлексия.

5 мин


Рефлексия.

Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Сабақтағы өз жұмысын «Сəттілік сатысы» арқылы бағалауды ұсынады.

Педагог түсіндіреді: егер қателіктер


Б алалар бүгінгі сабақты қай деңгейде меңгергендігін көрсетеді





Əліппе-дəптер


 

Қысқа мерзімді жоспар


Білім беру ұйымының атауы:

№62 Н.Шойбеков атындағы жалпы орта білім беретін мектеп

Пәні:

Математика негіздері

Бөлімі

«Денсаулықты қалай күту керек?»

Педагогтің аты-жөні:

Утешова А

Күні :




Сынып: Мад «б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Серуен. Қорытындылау.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Материалды қорытындылау

ҰОҚ-ның мақсаты

Барлық тəрбиеленушілер:

-көрнекілік негізінде қарапайым мысалдарды оқиды жəне заттар тобын санау арқылы есептерді шешеді.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-көрнекілік негізінде қарапайым мысалдар мен тапсырмаларды шешеді.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-қарапайым мысалдар мен есептерді өз бетінше құрастырады жəне содан кейін көрнекіліктің негізінде оларды шешеді.

Барысы

Кезеңі

Педагогтің әрекеті

Тәрбиеленушінің іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

ҰОҚ-ның басы

5 мин

Шаттық шеңбері:

Армысың, алтын күн!

Армысың, ЖерАна!

Армысың, көкаспан,

Армысың, Достарым,

АрмысыңҰстаздар!
Ынталандыру. ҰОҚ-нің тақырыбына кіріспе ретінде педагог балалардың аулада, мектеп ауласында қыдырып жүргенін еске түсіруді ұсынады. Аулаға шығуды ұсынуға болады.

Өзектендіру. Педагог серуендеген уақытта немен айналысатынын сұрайды. – Ол жерде математика керек пе? – Нені санауға болады? «Балалар серуенде» ойыны. Мысалы, балалардың бір бөлігін шеңберге, екінші бөлігін қатарға тұруды сұрайды.

Балалар амандасады
Шаттық шеңберіне тұрады, өлең айтады


балалар топтардың əрқайсысында неше бала бар екенін санайды. Кімнің көбірек екенін анықтайды.

«Мадақ сөз»

айту арқылы дұрыс жауаптарды бағалайды


ҰОҚ-ның ортасы

30 мин


Мақсат қою (проблемалық жағдай).

(Ұ) Бүгін біз балаларға мысалдар мен тапсырмаларды серуендеген уақытта шешуге көмектесеміз. Үйренгенді қолдану.

(Ұ) 1, 2- тапсырмаларды орындау ұсынылады. Жоғарғы (төменгі) суретте не көріп тұрсыңдар? Неше бала бейнеленген? Олар туралы есептер ойлап табыңдар. Ол қандай амалмен шешіледі? Неліктен? Оның шешімін қалай жазуға болады? Білім мен іскерлікті қолдану жəне түзету.

Сергіту сәті

(Ө) 3-тапсырма 20-ға дейінгі сандарды, олардың пайда болуын қайталау жəне жазып алу. Карточкаларды қыстырғышпен іліп, 20-ға дейін сандар қатарын тура жəне кері бағытта құру.



Педагог балаларға көздерін жұмуды ұсынады. Одан кейін 2 карточканы алып тастайды. - Қандай сандар жетіспейді? Ойын аяқталғаннан кейін 20-ға дейін сан есіммен əн орындалады

4- тапсырма – бір таңбалы сандарды салыстыру.





Бағалау. Басбармақ арқылы



Бағалау. Басбармақ арқылы



Əліппе-дəптер, санайтын материалжиынтық полотно

Əліппе-дəптер, санайтын материал, жиынтық полотно

IІІ. ҰОҚ-ның қорытындысы

Рефлексия.

5 мин


Рефлексия.

Педагог қорытынды жасап, балаларды мадақтайды. Сабақтағы өз жұмысын «Сəттілік сатысы» арқылы бағалауды ұсынады.

Педагог түсіндіреді: егер қателіктер


Б алалар бүгінгі сабақты қай деңгейде меңгергендігін көрсетеді





Əліппе-дəптер
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   13


написать администратору сайта