Главная страница

11 сынып ҚМЖ 3 тоқсан 382 бұйрық. ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы Гюйгенс принципі. Жарыты шаылу заы


Скачать 1.95 Mb.
Названиеыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы Гюйгенс принципі. Жарыты шаылу заы
Дата20.01.2023
Размер1.95 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла11 сынып ҚМЖ 3 тоқсан 382 бұйрық.docx
ТипДокументы
#896727
страница8 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2мин.
«Өткенге шолу» әдісі

5 мин


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Мұғалім үй тапсырмасын сұрау мақсатында дайын оқушыларды «Өткенге шолу» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар береді.

Оқушылар жарық табиғатының екі жақтылық қасиеті бойынша берілген үй тапсырмасын айтады.

Дескриптор:

-жарықтың екі жақтылық қасиетін ажыратады

Жалпы балл-2

ДЭ,

11 сынып оқулығы

Сабақтың ортасы.
10 мин



Білім дағдысы: Түсіну (Д)

Мұғалім презентация көмегімен жаңа сабақты түсіндіреді.

Жаңа сабақта қарастырылатын сұрақтар:

-Атом құрылымы

-Резерфорд тәжірибесі

-Альфа-бөлшектер

-Протондар

-Нуклондар

-Ядролық күштер

-изотоп

Оқушылар мұғалім түсіндірмесін тыңдайды. Тақырып бойынша сұрақтарын мұғаліммен бірге талдайды.

Дескриптор:

Атомның құрылымын және Резерфорд тәжірибесінің мәнін түсінеді.

ДЭ

Презентация

Оқулық 11-сынып.

ДМ қосымша 1


Жеке жұмыс

«Қызықты интернет»-әдісі

10 мин

Білім дағдысы: Қолдану

Белсенді әдіс:

1-тапсырма (W) «Қызықты интернет» әдісі бойынша оқушыларға Білім Ленд сайтынан орындауға тапсырмалар беріледі.



Оқушылар мұғаліммен бірлесе отырып атом құрылысына байланысты берілген тапсырмаларды орындайды.

Дескриптор:

-атомның құрылысын түсінеді; Жалпы балл -3

ДК экраны

11-сынып оқулығы

https://bilimland.com/kk/courses/physics-kk/kvanttyq-fizika/atomdyq-fizika/lesson/tomsonnyng-zhane-rezerfordtyng-atom-modeli

«Білгеніңменбөліс» әдісі

Жеке жұмыс

10 мин


Білім дағдысы: Қолдану (І)

Белсенді оқыту: «Білгеніңмен бөліс» әдісі арқылы 2-тапсырмада есептер беріледі.

Оқушылар атом құрылысына байланысты берілген есепті шығарады. Бірінші шығарған оқушы қалған оқушылармен бөлісіп талдайды.

Дескриптор

-атомның құрылысын түсінеді.

Жалпы балл -4

ДК экраны

11-сынып оқулығы.

ДМ қосымша 2

Сабақтың соңы.

Рефлексия

3 мин

Рефлексия Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады.

Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады.

Үйге тапсырма: 36 жаттығу 214 бет

Оқушылар сабақта жеткен нәтижесіне орай Білгенім, Білдім,Білгім келеді кестесін толтырады.







Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: № 6 Зертханалық жұмыс "Сәулеленудің тұтас және сызықтық спектрлерін бақылау"

Білім беру ұйымының атауы




Бөлімі:

11.3.С Атомдық физика

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

№ 6 Зертханалық жұмыс "Сәулеленудің тұтас және сызықтық спектрлерін бақылау"

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.8.1.14 - сутегі атомының энергетикалық құрылымына сүйене отырып, сызықтық спектрдің табиғатын түсіндіру;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Спектрдің түрлерін біледі;

Көптеген оқушылар істей алады: Сәулелендіру көздерін айырбастай отырып, тұтас және сызықтық спектрлерін бақылай отырып ажыратады;

Кейбір оқушылар істей алады: Жасаған жұмысына қорытынды жасай алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2мин.



Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу және түгендеу

Сәулеленудің тұтас және сызықтық спектрлерін бақылау тақырыбына қатысты сабақ мақсатымен таныстыру.









Сабақтың ортасы.

«Миға шабуыл» әдісі

15 мин



Білім дағдысы: Түсіну (Д)

«Миға шабуыл» әдісі арқылы Еске түсіруге арналған сұрақтар қою

Ақ жарық дегеніміз не?

Спектр дегеніміз не?
Спектр түрлерімен таныстыру
Виртуальді зертханалық жұмыс жасау
Спектрлік құралдармен таныстыру

Зертханалық жұмыс бойынша қорытынды жазу


Оқушылар виртуальді зертханалық жұмыс жасайды. Зертханалық жұмыс бойынша сұрақтарын мұғаліммен бірге талдайды.

Дескриптор:

-сутегі атомының сызықтық спекторын түсінеді.

- жасалған жұмысқа қорытынды жаза алады.

ДЭ

Презентация

Оқулық 11-сынып.

http://www.virtulab.net/index.php?option=com_content&view=article&id=350:2009-08-22-11-55-36&catid=40:17-&Itemid=100
ДМ қосымша 1

Сабақтың соңы.

Рефлексия

3 мин

Рефлексия «Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз. Үйге тапсырма: қайталау

Оқушылар сабақта жеткен нәтижесіне орай бағдаршам түстерін таңдайды.







Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Сызықты емес оптика туралы түсінік. Лазерлер

Білім беру ұйымының атауы




Бөлімі:

11.3.С Атомдық физика

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сызықты емес оптика туралы түсінік. Лазерлер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.8.1.15 - лазер құрылғысын және әсер ету принципін түсіндіру;

11.8.1.16 - голографияның даму кезеңдерін талқылау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады:сызықтық емес оптиканың не зерттейтінін түсінеді;

Көптеген оқушылар істей алады : лазерді ғылым мен техникада қолданылуын біледі;

Кейбір оқушылар істей алады: лазердің құрылысы мен жұмыс жасау механизімін түсінеді;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

«Өткенге шолу» әдісі

5 мин.


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Үй жұмысын тексеру мақсатында «Өткенге шолу» әдісі арқылы теориялық білімдерін тексеру үшін бірнеше сұрақ беріледі.


Оқушылар сутегі атомының энергетикалық құрылымы тақырыбында қойылған сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

-сутегі атомының энергетикалық құрылымын сипаттай алады.

Жалпы балл-2

ДЭ


Сабақтың ортасы
11 мин.


Білім дағдысы: Түсіну (Д)

Мұғалім жаңа сабақтың мазмұнын ашу үшін оқушыларға талқылауға сұрақтар береді. Презентация көмегімен жауңа сабақты түсіндіреді.

-Лазер туралы не айта аламыз?

-Кванттық теория тұрғысынан лазер сәулесінің жарық сәулесінен айырмашылығын түсіндіреміз.

Оқушылар лазер құрылғысының жұмыс жасау принципімен танысады.

Дескриптор:

- лазер құрылғысының жұмыс жасау принципін біледі

ДЭ

Оқулық 11-сынып.

Презентация
ДМ қосымша 1

«Сәйкестендір» әдісі

Жеке жұмыс

9 мин.


Білім дағдысы: Түсіну (І)

1-тапсырма.

Белсенді оқыту: «Сәйкестендір» әдісі арқылы оқушыларға анықтамасын сәйкестендіру үшін кесте беріледі.

Оқушылар жарық, лазер тақырыбына байланысты кестені толтырады.



Дескриптор:

-лазердің

-жарықтың

Жарық бөлшектерінің анықтамасын біледі;

Жалпы-4

ДК экраны

11-сынып оқулығы

ДМ қосымша 2


«Ия-жоқ» әдісі

Жеке жұмыс

8 мин

Білім дағдысы: Қолдану (Р)

Белсенді оқыту: 2-тапсырма. «Ия-жоқ» әдісі арқылы оқушыларға лазер тақырыбына байланысты орындауға тапсырма беріледі.


Оқушылар берілген тұжырымдамалардың дұрыс бұрыстығын айтады.

Дескриптор:

- лазердің жұмыс жасау принципін түсінеді.

Жалпы балл -4

ДК экраны

11-сынып оқулығы

ДМ қосымша 3


Сабақтың соңы.
Рефлексия

5 мин

«Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады:

Үйге тапсырма: 37 жаттығу 220 бет

Оқушылар білім пирамидасындағы сұрақтар бойынша мәліметтерді айтады.






Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Бөлшектің толқындық қасиеттері. Бор теориясының қиыншылығы. де Бройль толқындары

Білім беру ұйымының атауы




Бөлімі:

11.3.С Атомдық физика

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бөлшектің толқындық қасиеттері. Бор теориясының қиыншылығы. де Бройль толқындары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.8.1.17 - элементар бөлшектердің толқындық табиғатының пайда болуы мен практикада қолданылуына мысалдар келтіру;

11.8.1.18 - де Бройль толқын ұзындығының формуласын есептер шығаруда қолдану;

11.8.1.19 - де Бройль болжамын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: бөлшектердің толқындық қасиеттеріне мысал келтіреді;

Көптеген оқушылар істей алады: бөлшектердің толқындық қасиетін сипаттайтын формулаларды біледі;

Кейбір оқушылар істей алады: де Бройль гипотезасын түсіндіреді;
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта