Главная страница
Навигация по странице:

  • Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы

  • Білім беру ұйымының атауы Бөлімі

  • Педагогтің аты-жөні: Утембаева Э.М Күні

  • Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады

  • Көптеген оқушылар істей алады

  • Сабақ кезеңі/ Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау

  • Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин Рефлексия

  • 11 сынып ҚМЖ 3 тоқсан 382 бұйрық. ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы Гюйгенс принципі. Жарыты шаылу заы


    Скачать 1.95 Mb.
    Названиеыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы Гюйгенс принципі. Жарыты шаылу заы
    Дата20.01.2023
    Размер1.95 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла11 сынып ҚМЖ 3 тоқсан 382 бұйрық.docx
    ТипДокументы
    #896727
    страница6 из 11
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

    Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы: Инфракызыл және ультракүлгін сәулелену. Рентген сәулелері. Электромагниттік сәулелену шкаласы

    Білім беру ұйымының атауы




    Бөлімі:

    11.3.С Атомдық физика

    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Инфракызыл және ультракүлгін сәулелену. Рентген сәулелері. Электромагниттік сәулелену шкаласы

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    11.8.1.3 - электромагниттік сәулелену, олардың табиғатта пайда болуы мен затпен өзара әрекеттесуін ажырату

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар істей алады: электромагниттік сәулеленудің қасиеттерін сипаттайды;

    Көптеген оқушылар істей алады: электромагниттік сәулеленудің жалпы және айрықша қасиеттерін түсінеді;

    Кейбір оқушылар істей алады: электромагниттік сәулеленуді инженерия мен күнделікті өмірде қолданысын түсіндіре алады;

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2мин.

    «Сөйле микрофон» әдісі

    5 мин


    Ұйымдастыру кезеңі

    Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
    Мұғалім үй тапсырмасын сұрау мақсатында дайын оқушыларды «Сөйле микрофон» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар береді.

    Оқушылар спектрдің түрлері бойынша берілген үй тапсырмасын айтады.

    Дескриптор:

    -спектрдің түрлерін ажыратады;

    Спектрлік құралдарды біледі;

    Жалпы балл-3

    ДЭ,

    11 сынып оқулығы

    Сабақтың ортасы.
    5 мин



    Білім дағдысы: Түсіну (Д)

    Мұғалім презентация көмегімен жаңа сабақты түсіндіреді.

    Жаңа сабақта қарастырылатын сұрақтар:

    -электромагниттік толқындардың шкаласы

    -электромагниттік толқындардың толқын ұзындығының кемуі, жиіліктің артуы бойынша орналасуы.

    Оқушылар мұғалім түсіндірмесін тыңдайды. Тақырып бойынша сұрақтарын мұғаліммен бірге талдайды.

    Дескриптор:

    Электромагниттік толқындардың шкаласын түсінеді.

    ДЭ

    Презентация

    Оқулық 11-сынып. ДМ қосымша 1


    Жекежұмыс

    «Қызықты кесте»-әдісі

    10 мин

    Білім дағдысы: Қолдану

    1-тапсырма (Р) «Қызықты кесте» әдісі бойынша оқушыларға ЭМ толқын шкаласы бойынша кесте беріледі.



    Оқушылар берілген кестеге ЭМ толқындардың толқын ұзындығын және жиілігін жазады.

    Дескриптор:

    -ЭМ толқындардың түрлерін біледі

    -толқындардың толқын ұзындығын және жиілігін біледі.

    Жалпы балл -3

    ДК экраны

    11-сынып оқулығы

    ДМ қосымша 2



    «Аяқталмаған сөйлем» әдісі

    Жеке жұмыс

    15 мин


    Білім дағдысы: Қолдану (І)

    2-тапсырма. Оқушыларға ЭМ толқын тақырыбында «Аяқталмаған сөйлем» әдісі

    Бойынша сөйлемдер беріледі.


    Оқушылар ЭМ тақырыбынан ойға түйгендері бойынша сөйлемді аяқтайды.

    Дескриптор

    -ЭМ толқындардың өмірде қолданысын түсінеді

    Жалпы балл -4

    ДК экраны

    11-сынып оқулығы.

    ДМ қосымша 3

    Сабақтың соңы.

    Рефлексия

    3 мин

    Рефлексия Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады.

    Оқушыларға БББ кестесін толтыру ұсынылады.

    Үйге тапсырма: 30 жаттығу 184 бет

    Оқушылар сабақта жеткен нәтижесіне орай Білгенім, Білдім,Білгім келеді кестесін толтырады.









    Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы: Жылулық сәулелену. Стефан –Больцман және Винн заңдары. Ультракүлгін апаты. Планк формуласы. Фотондар.


    Білім беру ұйымының атауы




    Бөлімі:

    11.3.С Атомдық физика

    Педагогтің аты-жөні:

    Утембаева Э.М

    Күні:

    09.02.2021ж

    Сыныбы: 11

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Жылулық сәулелену. Стефан –Больцман және Винн заңдары. Ультракүлгін апаты. Планк формуласы. Фотондар.

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    11.8.1.4 - - Стефан-Больцман, Винн заңдарын және Планк формуласын ультракүлгін апаттын негіздеу және абсолют қара дененің жылулық сәулеленуін сипаттау үшін қолдану

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар істей алады:Стефан-Больцман, Винн заңдарын абсолют қара дененің жылулық сәулеленуін сипаттау үшін қолдана алады;

    Көптеген оқушылар істей алады: Стефан-Больцман, Винн заңдары мен Планк формуласын қолданып есеп шығара алады;

    Кейбір оқушылар істей алады: жылулық сәуленуге күнделікті өмірден мысалдар келтіре алады;

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/ Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2мин.



    Ұйымдастыру кезеңі

    Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.











    Сабақтың ортасы.

    «Миға шабуыл» әдісі

    15 мин



    Білім дағдысы: Түсіну (Д)

    «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың сыни тұрғыда ойлануын жетілдіру және тақырыпты ашу мақсатында сұрақтар беріледі.

    -Вольфрам қылын 3000 °С дейін қыздырғанда ол ақ түсті жарық шығарады.

    -Қыздырылған үтік немесе жылу батареясы жарық шығарады деп айта аламыз ба? Білім ленд сайтынан бейнежазба көрсетіледі.

    Бейнежазбадан соң мұғалім презентация арқылы сабақты түсіндіреді.

    Оқушылар берілген сұраққа өз ойларын айтады. Оқушылардың ойларын толықтыру мақсатында бейнежазбаны көреді. Тақырып бойынша сұрақтарын мұғаліммен бірге талдайды.

    Дескриптор:

    -Жылулық сәулеленуді түсінеді.

    ДЭ

    Презентация

    Оқулық 11-сынып.

    https://bilimland.com/kk/courses/physics-kk/kvanttyq-fizika/zharyq-kvanty/lesson/zhylulyq-saulelenu-stefan-bolczman-zangy
    ДМ қосымша 1

    Жеке жұмыс

    «Қызықты ақпарат»-әдісі

    7 мин

    Білім дағдысы: Қолдану

    1-тапсырма (W) «Қызықты ақпарат» әдісі бойынша оқушыларға «жылулық сәулеленудің қолданылуы» тақырыбында ақпарат жинау тапсырылады.


    Оқушылар жылулық сәулелену бойынша қалтателефондарын пайдаланып ақпарат жинап, сыныпта барлық оқушылармен бөліседі.

    Дескриптор:

    -жылулық сәулеленудің қолданылу аймағын біледі;

    Жалпы балл -4

    ДК экраны

    11-сынып оқулығы

    ДМ қосымша 2

    Қалта телефон

    Жеке жұмыс

    13 мин


    Білім дағдысы: Қолдану (І)

    2-тапсырма. Оқушыларға Абсолют қара дене. Стефан – Больцман заңы. Виннің ығысу заңы тақырыбында есептер беріледі.


    Оқушылар Стефан – Больцман заңы тақырыбынан ойға түйгендері бойынша формуланы пайдаланып есеп шығарады.

    Дескриптор

    -Қажетті физикалық формулаларды қолданады;

    -Математика-қ түрлендірулер мен есептеулер жүргізеді

    -Есептің жауабын дұрыс анықтайды.

    Жалпы балл -6

    ДК экраны

    11-сынып оқулығы.

    ДМ қосымша 3


    Сабақтың соңы.

    Рефлексия

    3 мин

    Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс.
    Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз. Үйге тапсырма: 31 жаттығу 189 бет

    Оқушылар сабақта жеткен нәтижесіне орай бағдаршам түстерін таңдайды.







    Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы: Фотоэффект. Фотоэффектіні қолдану


    Білім беру ұйымының атауы




    Бөлімі:

    11.3.С Атомдық физика

    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Фотоэффект. Фотоэффектіні қолдану

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    11.8.1.5 - фотоэффектінің табиғатын түсіндіру және оны қолдануға мысалдар келтіру;

    11.8.1.6 - фотоэффектінің заңдары мен Эйнштейн теңдеуін есеп шығаруда қолдану

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар істей алады: фотоэффект құбылысын түсіндіре алады;

    Көптеген оқушылар істей алады : Эйнштейн формуласын түсініп, қолдана алады;

    Кейбір оқушылар істей алады: Фотоэффект құбылысын техникада қалай қолдануға болатынын түсіндіреді.

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2 мин

    «Өткенге шолу» әдісі

    5 мин.


    Ұйымдастыру кезеңі

    Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

    Үй жұмысын тексеру мақсатында «Өткенге шолу» әдісі арқылы теориялық білімдерін тексеру үшін бірнеше сұрақ беріледі.


    Оқушылар мұғалім берген жылулық сәулеленуге байланысты сұрақтарға жауап береді.

    -жылулық сәулелену қолданысын сипаттай алады.

    Жалпы балл-2

    ДЭ

    Презентация


    Сабақтың ортасы
    10 мин.


    Білім дағдысы: Түсіну (Д)

    Оқушыларға жаңа сабақты түсіндіру мақсатында Білім Ленд сайтынан бейнежазба көрсетіледі. Соңынан мұғалім презентация көмегімен жаңа сабақты түсіндіреді.


    Оқушылар жаңа сабақты тыңдайды. Тақырыпқа қатысты сұрақтарды мұғаліммен бірге талқылайды.

    Дескриптор:

    -фотоэффект құбылысын түсінеді.


    ДЭ

    Оқулық 11-сынып.

    Презентация

    https://bilimland.com/kk/courses/physics-kk/kvanttyq-fizika/zharyq-kvanty/lesson/fotoehffekt-foton-foton-ehnergiyasy

    ДМ қосымша 1

    «Ойлан, бөліс» әдісі

    Топтық жұмыс

    9 мин.


    Білім дағдысы: Түсіну (G)

    1-тапсырма.

    Белсенді оқыту: «Ойлан, бөліс» әдісі арқылы оқушыларға ізденіс жұмысы беріледі.

    1 Люксометр, Экспонометр

    2 Фотореле. Ішкі фотоэффект негізінде жұмыс жасайтын автоматтар. Фотокедергілер
    3 Фотоэффект негізінде жұмыс жасайтын қондырғыларды қолдану аясы

    Әр оқушы фотоэффектінің қолдану аясына байланысты қалта телефондарын пайдаланып ізденіс жұмысын жасайды.



    Дескриптор:

    -фотоэффектінің қолданылу аймағын біледі;

    Жалпы-4

    ДК экраны

    11-сынып оқулығы

    Қалта телефон


    Жеке жұмыс

    10 мин

    Білім дағдысы: Қолдану (f)

    Оқушылардың қабілеттеріне байланысты деіңгейлік тапсырма беріледі.


    Оқушылар фотоэффект құбылысына байланысты берілген деңгейлік тапсырманы орындайды

    Дескриптор:

    - Фотоэффект құбылысын түсіндіре алады

    Эйнштейн формуласын түсініп, қолдана алады.

    -Шығу жұмысының физикалық мағынасын түсіндіреді.

    Жалпы балл -4

    ДК экраны

    11-сынып оқулығы

    ДМ қосымша 2


    Сабақтың соңы.
    Рефлексия

    4 мин

    «Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады:

    - нені білдім, нені үйрендім

    - нені толық түсінбедім

    - немен жұмысты жалғастыру қажет.

    Сұрақтар ауызша немесе жазбаша талқылануы мүмкін.

    Үйге тапсырма: 32 жаттығу 195 бет

    Оқушылар өздерінің сабақ барысында үйренген , қиын болған нәрселерді мұғаліммен бірге талқылайды.






    Қысқа мерзімді жоспар

    Сабақтың тақырыбы: Жарық қысымы


    Білім беру ұйымының атауы




    Бөлімі:

    11.3.С Атомдық физика

    Педагогтің аты-жөні:




    Күні:




    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Жарық қысымы

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    11.8.1.7 - жарықтың кванттық теориясы негізінде жарық қысымының табиғатын түсіндіру

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар істей алады: Жарық қысымы толқындық теория тұрғысынан сипаттайды;

    Көптеген оқушылар істей алады: Жарық қысымы кванттық теория тұрғысынан сипаттайды;

    Кейбір оқушылар істей алады: Лебедев тәжірибесінің мәнін түсінеді;
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


    написать администратору сайта