Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница17 из 51
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   51
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   51
Дівчина 14 років скаржиться на біль в горлі, слабкість, підвищення температури тіла. Захворіла три дні тому, після декількох днів легкого нездужання. Об'єктивно: загальний стан середньої важкості, шкірні покриви вологі, температура тіла 39,7 (С. Слизова оболонка глотки гіперемована. Піднебінні мигдалики вкриті білими налетами. Відзначається збільшення підщелепних, верхньо-шийних та пахвових лімфатичних вузлів. Загальний аналіз крові: L.-12,0(10 9/л, е.-2, б.-0,с.-23, л.-50, м.-25. Яка хвороба зумовлює таку клінічну картину?

*Інфекційний мононуклеоз

Лакунарна ангіна

Дифтерія зіву

Фарингомікоз

Лімфогранульоматоз

  1. Хвора 18 років скаржиться на біль у правому вусі, зниження слуху та шум у правому вусі, підвищення температури тіла до 38,5(С.Протягом трьох днів хворіє на ГРВІ.Об’єктивно: барабанна перетинка гіперемована, випинає, без пізнавальних контурів.ШМ на праве вухо – 3,5 м. Яку невідкладну допомогу треба надати хворій ?

*Парацентез

Зігрівальний компрес на праве вухо

Антромастоїдотомія

Антибіотикотерапія

Анальгетики

  1. 25-річний пацієнт поступив в відділ невідкладної медичної хіругії через 20 хвилин після автомобільної аварії зі скаргами на болі в животі, слабість, нудоту, головокружіння. При огляді: блідий, АТ - 60/30 мм рт.ст. Частота пульсу 130 в хв., в лівому підребер”ї - підшкірний крововилив від удару. Ознаки черепно-мозкової травми відсутні. Оптимальним методом діагностики буде:

*Діагностична лапароскопія

Лапароцентез

УЗ-сонографія

Виконати рентгенографію органів черевної порожнини

Ангіографія

  1. Жінка 45 років, яка в минулому перенесла екстирпацію матки, поступає в приймальний відділ з болями в животі, блювотою. При оглядовій рентгенографії живота виявлено ознаки тонкокишкової непрохідності. Найбільш ймовірна причина обструкції:

*Злукова хвороба

Карцинома товстої кишки

Рак тонкої кишки

Защемлена пахова грижа

Дивертикуліт

  1. Жінка 65 років, яка оперована рік тому з приводу гострого апендициту, поступає в приймальне відділення зі скаргами на приступоподібні болі і здуття живота. На протязі добіи не відходили гази і не було стільця. При оглядовій рентгенографії живота виявлено здуті петлі тонкої кишки і чаші Клойбера. Ваш діагноз?

*Злуково-тонкокишкова непрохідність

Ішемія внаслідок тромбозу верхньої брижовох артерії

Перфоративна виразка 12-палої кишки

Гострий панкреатит

Інвагінація здухвинної кишки в сліпу

  1. Хворий 37 роківв поступив в клініку з болями в правому попереку, підвищенням температури, дізуричними розладами. Захворювання почалося гостро з болю в епігастральній ділянці. При огляді симптоми подразнення очеревини не виражені. Є болючість при пальпації трикутника Пті, позитивний симптом Пастернацького справа. Для якого розміщення паростка характерна наведена клінічна картина гострого апендициту?

*Ретроперітонеального

Підпечінкового

Тазового

Серединного

Лівобічного

  1. Хвора 40 років поступила в клініку з наявністю пухлиноподібного утвору в правій клубовій ділянці. Захворіла тиждень тому, за допомогою не зверталася. При поступленні стан хворої важкий, температура гектична. При сонографії в ділянці інфільтрату виявлено розрідження. Ваша тактика?

*Дренування абсцесу, апендектомія

Консервативне лікування

Планова апендектомія

Спостереження

Лапароскопічна апендектомія

  1. Хворий 67 років, що страждає хронічною ішемією кінцівок, раптово відчув сильні болі в правій здухвинній ділянці. Звернувся за медичною допомогою через добу. На момент огляду болі в правій здухвинній ділянці зменшились, проте є симптоми подразненя очеревини по всьому животу. Температура 37,5 град.С., лейкоцитоз помірний, проте є виражений зсув вліво. Про яку форму гострого апендициту слід думати в даному випадку ?

*Первинно-гагренозний

Катаральний

Флегмонозний

Вторинно-гангренозний

Емпієма паростка

  1. Хвора 55 років поступила в клініку з загальною слабкістю, блювотою, підвищенням температури тіла до 39 град.С., пульсуючими болями в правій здухвинній ділянці. Захворіла 5 днів тому. Болі почалися в правій здухвинній ділянці, були тупими. Захворювання повільно прогресувало. На момент огляду симптоми подразненння очеревини не виражені, проте при глибокій пальпації живота спостерігається різка болючість в правій клубовій ділянці. Лейкоцитоз 15 тис. з зсувом вліво. Для якох форми гострого апендициту характерна вищенаведена симптоматика?

*Емпієма паростка

Катаральний

Флегмонозний

Вторинно-гангренозний

Первинно-гангренозний

  1. Хворий 57 років прооперований з приводу вторинно-гангренозного апендициту. Проте стан хворого після операції погіршився. На наступний день відмічено виражений метеоризм, болі в животі, підвищення температури до 39 град.С. Симптоми подразнення очеревини не виражені. Не дивлячись на масивну антибіотикотерапію, стан прогресивно погіршувався, приєдналася жовтяниця. Про яке ускладнення слід думати?

*Пілефлебіт

Піддіафрагмальний абсцес

Гангренозній холецистит

Розлитий перитоніт

Тазовий абсцес

  1. Дитина 10 років поступила в клініку з різкими болями в животі. При обстеженні болючість розповсюджена по всьому животу. Метеоризм, явища перитонізму. Температура 38 град.С. Дейкоцитоз 12 тис. без вираженого зсуву вліво. Звертають на себе дрібні крововиливи на слизовій порожнини рота, геморагічної екзантеми на симетричних діллянках тіла. Про яке захворювання слід подумати в цьому ввипадку?

*Пурпура Шенляйн-Геноха

Дизентерія

Гострий гастроентерит

Кір

Гемофілія

  1. Хвора Т., 56 років, яка на ппротязі 15 років страждає мітральною ревматичною вадою серця та миготливою аритмією. 2 години тому раптово відсмітила різкі болі в ніжніх кінцівках, затруднення активних рухів в них. При огляді нижні кінцівки ціанотичні, холодні, активні рухи відсутні. Пульсація на стегнових артеріях обох ніг відсутня. Ваш вірогідний діагноз?

*Тромбоемболія черевної аорти

Тромбоз нижньої порожнистої вени

Тромбоз біфуркації черевної аорти

Тромбоемболія артерії Адамкевича

Гострий радикулоневрит

  1. Хвора Р., 35 років скаржиться на періодичні головокружіння, переходячі порушення зору, слабкість в правій руці. Захворювання починалось поступово. Півроку тому був період немотивованої субфітильної температури. При об”єктивному обстеженні виявлено грубий систолічний шум над сонними та підключичними артеріями. Яке першочергове інструментальне дослідження необхідно провести?

*Дуплексне сканування

Реоенцефалографію

Рентгенографію верхньої апертури грудної клітки

Ангіографію

Рентгенографію черепа

  1. Хворий М., 28 років, курець, скаржиться на переміжну кульгавість до 500 метрів. Пульсація на артеріях стоп відсутня, на підколінних - ослаблена. Оптимальним першочерговим методом лікування в цього хворого буде:

*Консервативне лікування

Підколінно-гомілкове аутовенозне шунтування

Імплантація стегново-підколінного протезу

Профундопластика

Симпатектомія

  1. У хворого 62 років, з транзисторними мозковими атаками виявлено грубий систолічний шум над буфуркаціями сонних артерій. При ультразвуковому дослідженні виявлено стеноз правої внутрішньої сонної артерії гомогенною бляшкою 40\%, лівої - 70\%. Хворому показано:

*Каротидна ендартеректомія зліва

Консервативне лікування, спостереження

Каротидна ендартеректомія справа

Магістралізація зовнішньої сонної артерії справа

Магістралізація зовнішньох сонної артерії зліва

  1. Хворий М., 49 років поступив в клініку з атеросклеротичною оклюзією правого стегново-підколінного сегменту, хронічною ішемією правої ноги IV-го ступеня по Фонтену. Операцією вибору в цього хворого буде:

*Стегново-підколінне шунтування аутовеною

Профундопластика

Стегново-підколінне шунтування протезом з політетрафторетілену

Симпатектомія

Лікування лише консервативне

  1. Хвора Т., 65 років, страждає 20 років цукровим діабетом. Після травми розвинулась гангрена 1 пальця лівої стопи. Яке обстеження обов”язково провести перед вирішенням питання про ампутацію пальця?

*Дуплексне сканування артерій кінцівки

Доплерографічне вимірювання кісточкового індекса

Термографію

Визначення тактильної та больової чутливості

Капіляроскопію

  1. У хворого 60- років при пальпації черевної порожнини виявлено пульсуючий пухлиноподібний утвір в ділянці мезогастрію. Оптимальний метод діагностики в даному випадку буде:

*УЗД черевної порожнини

Ангіографія

Обзорна рентгенографія черевної порожнини

Дуплексне сканування артерій кінцівки

Діагностичну лапароскопію

  1. Фактор, що найчастіше спричиняє виникнення пухлин яєчка

*Крипторхізм

Порушення гомонального обміну

Травма

Запалення

Гіпоплазія яєчка

  1. Найінформативніший метод діагностики карбункула нирки

*Ультразвукове дослідження нирок

Урографія

Дослідження клубочкової фільтрації

Ретроградна пієлографія

Біопсія нирки

  1. Ознаки раку передміхурової залози при пальцевому ректальному дослідженні

*Щільні ділянки хрящевої консистенції без чітких меж

Наявність розм’якшень

Нерівні контури простати

Болючість при пальпації

Згладженість міждолевої борозни

  1. Гематурія не характерна для

*Пухлин яєчок

Уролітіазу

Туберкульозу сечових шляхів

Пухлин сечових шляхів

Синдрому Гудпасчера

  1. Для гострої ниркової недостатності характерно

*Олігурія, або анурія

Олігурія, яка змінюється поліурією в період одужання

Кількість сечі не міняється

Абсолютна анурія

Поліурія

  1. Жінка 30 років перенесла лапароскопічну холецистектомію з приводу хронічного калькульозного холециститу. Через 72 години після закінчення операції у неї з‘явилися болі по всьому животу , нудота, багаторазова блювота, слабкість. При огляді – стан середньої важкості, шкірні покриви бліді. АТ 100/60 мм рт. ст., пульс 110/хв.. Температура тіла 38,2 0С. Живіт помірно здутий, при пальпації м‘який, болючий в усіх відділах; симптоми подразнення очеревини позитивні. Перистальтика не вислуховується, гази не відходять. Пов‘язка в ділянці дренажів промокла світлою жовчю. Ваш діагноз?



написать администратору сайта