Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница18 из 51
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   51
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   51
*Післяопераційний жовчевий перитоніт

Післяопераційний парез кишечника.

Гостра кишкова непрохідність.

Гостра плевропневмонія

Перфорація виразки шлунка.

  1. У хворого К., 45 років, з ознаками порушення скоротливої функції міокарда при профогляді виявлено еластичний утвір на внутрішній поверхні стегна. Натискування на нього викликає брадикардію. Над утвором при аускультації вислуховується безперервний систоло-діастолічний шум. Виберіть найбільш імовірний етіологічний чинник захворювання.

*Поранення стегна з пошкодженням судинного пучка.

Закрита травма стегна.

Попереднє шунтування стегнової артерії.

Мітотична аневризма.

Вроджена патологія.

  1. Хворий Н, 60 років, скаржиться на біль та оніміння в лівій нозі, що виникають при ходьбі. Після відпочинку біль проходить. Протягом декількох років страждає імпотенцією. При огляді виявлено атрофію м‘язів лівої ноги, нормальні рефлекси та шум над стегновою артерією. Найімовірніше у хворого:

*Синдром Леріша.

Грижа між хребцевого диска.

Артрит.

Синя флегмазія.

Тромбоз глибоких вен.

  1. Жінка 26 років поступає зі скаргами на рідкий стілець з кров‘ю протягом шести місяців, зниження маси тіла та спастичні болі в животі. При іригоскопічному дослідженні виявлено запальний процес в товстій кишці. Між ділянками ураження є незмінені зони. Пряма кишка без уражень. Імовірний діагноз:

* Хвороба Крона.

Виразковий коліт.

Амебна дизентерія.

Ішемічний коліт.

Хвороба Гіршпрунга.

  1. У хворого П., 38 р. дві години тому раптово виник інтенсивний біль в ділянці лівої ступні і гомілки, вони затерпли, похолоднішали, поблідли. Хворіє мітральним стенозом. Об'єктивно: шкіра правої ступні і гомілки бліда, холодна на дотик, пульсація артерій ступні, підколінної артерії відсутня. Тактильна, больова, температурна чутливості порушені. Який найбільш можливий діагноз?

*Емболія підколінної артерії

Гострий тромбоз підколінної артерії

Неврит сідничного нерва

Гострий тромбоз підколінної вени

Дискогенний попереково-крижовий радикуліт

  1. У хворого П., 38 р. діагностовано емболію правої підколінної артерії годинної давності. Яка повинна бути перша догоспітальна допомога?

*Обкласти кінцівку льодом, іммобілізація, аналгетики, спазмолітики

Зігріваючий компрес, іммобілізація

Іммобілізація, аналгетики, зігріваючий компрес

Аналгетики, спазмолітики, обкласти льодом

Спазмолітики, аналгетики, іммобілізація

  1. У хворої Г., 46 р. з варикозною хворобою нижніх кінцівок діагностовано профузну кровотечу з варикозного вузла в нижній третині гомілки в зоні трофічної виразки. Яка найбільш правильна перша догоспітальна допомога?

*Підвищене положення кінцівки, асептична компресійна пов'язка

Джгут дистальніше виразки, пов'язка

Джгут проксимальніше виразки, пов'язка

Пов'язка, пальцеве притискання варикозного вузла

Артеріальний джгут проксимальніше виразки

  1. У хворої 42 р. діагностовано первинне варикозне розширення правої великої підшкірної вени з її клапанною недостатністю. Яка необхідна найбільш раціональна операція?

*Операція Троянова-Тренделенбурга, Бебкока, Нарата

Операція Троянова-Тренделенбурга

Операція Маделунга

Операція Маделенга, Троянова-Тренделенбурга

Операція Лінтона, Кокета, Нарата

  1. Хвора 60 р. оперована з приводу змішаного загрудинного зобу ІV ступеня.Після екстубації наступила асфіксія. Яка найбільш вірогідна причина ускладнення?

*Пошкодження зворотніх нервів

Трахеомаляція

Гематома шиї

Пошкодження блукаючого нерва

Пошкодження стравоходу

  1. Хвора 72 р. поступила ургентно через добу від початку захворювання. Діагностовано защемлену стегнову килу. Від показаної операції категорично відмовляється. Яка повинна бути подальша тактика хірурга?

*Подальше переконання хворої для отримання згоди, симптоматичне лікування

Оперувати без згоди хворої

Оперувати, заручившись згодою родичів

Оперувати з дозволу головного лікаря

Переконувати до отримання згоди

  1. Хвора 60 р. шість днів тому назад перенесла холецистектомію з приводу гострого деструктивного холециститу. Страждає ІХС, гіпертонічною хворобою, варикозною хворобою нижніх кінцівок. Раптово появився інтенсивний біль в лівій половині грудної клітки з поширенням в ліве плече, задуха. Через деякий час виник сухий надсадний кашель. Чим найбільш вірогідніше обумовлене погіршення стану?

*Емболія легеневої артерії

Гостра вогнищева пневмонія

Інфаркт міокарду

Гангрена легені

Гостре респіраторне захворювання

  1. У хворого П., 38 р. діагностовано емболію правої підколінної артерії, гостру артеріальну недостатність першої стадії. Яка найбільш правильна лікувальна тактика?

*Емболектомія

Руйнування емболакатетером

Резекція підколінної артерії

Обхідне шунтування

Ампутація на середині гомілки

  1. Зі слів матері у 6-місячної дитини після першого догодовування овочевим пюре появився неспокій, плач, повторна блювота. Стан середньої важкості. Живіт м'який, чутливий в правій клубовій ділянці. При ректальному дослідженні злегка кров'янистий слиз. Про яке захворювання слід подумати в першу чергу?

*Інвагінація

Кишкова інфекція

Диспепсія

Шлунково-кишкова кровотеча

Поліпоз кишечника

  1. Дитину трьох років направили в приймальне відділення з підозрою на гострий апендицит. Скарги на біль в животі, повторне блювання, температуру тіла 37,4о С. Черговий хірург гострої хірургічної патології не знайшов. Яка подальша тактика чергового лікаря?

*Госпіталізація, спостереження хірургом

Повторний огляд через 12 годин

Повторний огляд через 24 години

Спостереження по місцю проживання

Лікування по місцю проживання

  1. Хвора, 21 р., скаржиться на помірний біль у правій молочній залозі, який підсилюється у перед менструальний період. При об’єктивному огляді – молочні залози правильної форми, симетричні, шкіра та соски не змінені. При пальпації правої молочної залози визначаються мілкі пухлиноподібні утвори, на тлі яких є щільна, еластична, не болюча пухлина розмірами 3 на 4 см, з чіткими контурами. Пухлина легко зміщується, не зрощена зі шкірою та соском. Регіонарні лімфатичні вузли не збільшені. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*Фіброаденома молочної залози.

Ліпома молочної залози.

Аденома молочної залози.

Мастопатія молочної залози.

Рак молочної залози – вузлова форма.

  1. Дитина, 9 місяців, доставлена в ургентну клініку через 12 годин від моменту захворювання. З анамнезу відомо, що захворіла раптово, спочатку з‘явилася блювота їжею, потім кишковим вмістом. Дитина знаходиться на штучному годуванні, хворіла на диспепсію. При огляді: стан дитини середньої важкості, вона неспокійна, плаче, підчас огляду була повторна блювота кишковим вмістом. Живіт здутий, при пальпації в правій здухвинній ділянці визначається болюче потовщення, тістуватої консистенції, рухоме. Аускультативно – перистальтика посилена. При пальцевому дослідженні прямої кишки – остання вільна від калових мас, на рукавичці є кров. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*Інвагінація.

Пухлина тонкого кишечника

Заворот кишечника.

Ентероколіт.

Апендикулярний інфільтрат.

  1. Жінка 65 років з фібриляцією передсердь поступає в приймальний покій зі скаргами на раптову появу сильного болю в животі. Були одноразові блювота та рідкий стілець. З того часу гази не відходили. При об‘єктивному огляді живіт помірно здутий, дифузно болючий, проте перитонеальних симптомів немає. Десять років тому хвора перенесла абдомінальну гістеректомію. Ваш попередній діагноз?

*Гостра ішемія мезентеріальних артерій за рахунок емболії.

Перфорація виразки дванадцятипалої кишки.

Гострий дивертикуліт.

Гострий холецистит.

Злукова тонкокишкова непрохідність.

  1. Хвора С, 35 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділі з приводу апендикулярного інфільтрату. На 8-у добу від початку захворювання відмічається посилення болю в правій здухвинній ділянці. Температура тіла набула гектичного характеру. Пульс 110 за хв.. Язик вологий. Живіт приймає участь у диханні, не болючий за виключенням правої здухвинної ділянки, де визначається різка болючість та позитивні симптоми Роздольського і Щоткіна-Блюмберга. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*Апендикулярний абсцес.

Розлитий перитоніт.

Правобічний пієлонефрит.

Пілефлебіт.

Гострий гангренозний апендицит.

  1. Хворий М., 35 років, скаржиться на біль в ділянці анального отвору, на краплини яскраво-червоної крові на калі наприкінці акту дефекації. Загальний стан хворого – задовільний. При обстеженні живота патологічних змін не виявлено. При огляді анальної ділянки на 3,7, та 11 годинах по циферблату виявлені гемороїдальні вузли з набряклою та гіперемованою слизовою. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*Кровоточивий геморой.

Рак прямої кишки.

Тріщина прямої кишки.

Тромбоз гемороїдальних вузлів.

Поліпи прямої кишки.

  1. Хвора О., 50 років, звернулась на прийом до хірурга зі скаргами на пухлиноподібне вип‘ячування в правій паховій ділянці, яке збільшується при фізичному навантаженні. Об‘єктивно: у положенні стоячи нижче пахової складки відмічається вип’ячування розмірами 2х3 см, м‘яко-еластичної консистенції. Кашльовий поштовх – позитивний. По зовнішньому краю чітко визначається пульсація стегнової артерії. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

*Стегнова грижа.

Паховий лімфаденіт.

Пахова грижа.

Судинна аневризма.

Наливний абсцес.

  1. Хворий А., 49 років, переведений із кардіологічного стаціонару через 5 годин від початку захворювання зі скаргами на біль у лівій гомілці та ступні, відчуття заніміння та відсутність рухів в гомілковоступневому суглобі. Протягом попередніх двох тижнів лікувався з приводу інфаркту міокарда. При огляді загальний стан хворого важкий. Пульс 86 за 1 хв, аритмічний. Артеріальний тиск 140 та 30 мм рт.ст. При аускультації тони серця аритмічні, глухі. Шкірні покриви лівої нижньої кінцівки до середньої третини стегна із блідно-ціанотичним відтінком. Ступня і гомілка до середньої третини з вираженим блідим відтінком, холодні. Рухи в гомілковоступневому суглобі та пальцях ступні відсутні. Шкірна чутливість втрачена до колінного суглобу. Пульсація артерій визначена тільки на стегновій артерії під пупартовою зв'язкою, нижче - відсутня. На правій нижній кінцівці пульсація всіх периферичних артерій задовільна. Який з попередніх діагнозів найбільш ймовірний?

*Емболія лівої стегнової артерії.

Гострий тромбоз лівої стегнової артерії.

Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.

Облітеруючий ендартериїт нижніх кінцівок.

Неспецифічний аорто-артериїт.

  1. Хворий Д., 29 років, поступив із скаргами на швидку втому, відчуття холоду в нижніх кінцівках, появу болю в м'язах гомілок при проходженні відстані до 300 м. Вважає себе хворим протягом 6 років і пов'язує початок хвороби із переохолодженням. Загальний стан хворого задовільний. Пульс - 72 за 1 хв, ритмічний. Артеріальний тиск - 115 та 70 мм рт.ст. Серцеві тони ритмічні. Шкірні покриви нижніх кінцівок на рівні стоп та нижньої третини гомілки з блідим відтінком, прохолодні на дотик, з бідним оволосінням на гомілці, витончені, сухі. Пульсацію на артеріях нижньої кінцівки визначено на стегновій артерії, на підколінній пульсація ослаблена, на артеріях ступні – відсутня. Пульсація на правій стегновій та підколінній артеріях задовільна, на артеріях ступні - відсутня. Який з попередніх діагнозів найбільш ймовірний?


написать администратору сайта