Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница16 из 51
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   51
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   51
*Злукова кишкова непрохідність

Панкреатит

Перитоніт

Перфоративна виразка

Гострий холецистит

  1. Хворий, 42 років, з десятирічним виразковим анамнезом поступив у хірургічне відділення. Об'єктивно: блідий, вкритий холодним потом, АТ 70/40 мм рт.ст., пульс 110 уд./хв. слабого наповнення, діурез 20 мл/ год., Hb 80 г/л, еритроцити 2,1х1012/л. Орієнтовно дефіцит об'єму циркулюючої крові становить:

*30-40\%

10-20\%

20-30\%

40-45\%

більше 45\%

  1. У хворого 35 років, який перебуває на лікуванні в реанімаційному відділенні, розвинулась фібриляція шлуночків. Реанімаційні заходи слід почати з:

*Дефібриляції

Прекордіального удару

Масажу серця

Введення атропіну

Введення лідокаїну

  1. У хворого з профузною шлунковою кровотечею, оперованого в ургентному порядку, наступила гостра зупинка кровообігу. Після проведення комплексу серцево-легеневої реанімації спонтанна серцева діяльність відновилася. До кінця операції гемодинаміка залишалась стабільною. Який з перерахованих препаратів найбільш доцільно ввести для попередження постішемічних ушкоджень?

*Магній сульфат

Дексазон

Еуфілін

Пірацітам

Аскорбінову кислоту

  1. У хворої 27 років, після розкриття гнійного маститу температура тіла підвищилась до 39(С, розвинулось тахіпное 35 дих./хв. Виявлені наступні показники кислотно-лужної рівноваги: рН - 7,5, р СО2 -29 мм рт. ст., BE = +2 ммоль/л, AB = 19 ммоль/л. Який вид порушення кислотно-лужної рівноваги у хворої?

*Дихальний алкалоз

Метаболічний алкалоз

Дихальний та метаболічний алкалоз

Метаболічний ацидоз та дихальний алкалоз

Метаболічний алкалоз та дихальний ацидоз

  1. У хворого, оперованого з приводу розлитого гнійного перитоніту на грунті перфоративної виразки шлунка у післяопераційному періоді з'явились: гектична температура до 39(С, частота дихань 35/хв., АТ 70/40 мм рт. ст., діурез 20 мл/год., лейкоцитоз. Переливання протягом 12 годин 1,8 л 0,9\% розчину хлористого натрію та 0,8 л розчину поліглюкіну не призвело до покращення стану. Для стабілізації гемодинаміки оптимальним буде призначення інфузії:

*Допаміну

Мезатону

Адреналіну

Норадреналіну

Ефедрину

  1. Хворий 50 років скаржиться на гострий біль в епігастральній ділянці, часту блювоту, що не приносить полегшення, різку загальну слабість. При поступленні відмічаеться різка блідість шкірних покровів, язик сухій. Пульс 110 уд. В 1 хв. Слабкого наповнення, АТ 80/40 мм. рт.ст. Живіт запавший, при пальпації м*який, помірно болючий в епігастрії, симптомів подразнення очеревини немає. При оглядовій рентгенографії є поодинока чаша Клойбера зліва. Хворіє на протязі доби. Про яку патологію слід думати?

*Висока кишкова непрохідність

Гострий панкреатит

Проривна виразка 12-палої кишки

Гострий холецистит

Харчове отруення

  1. Жінка 40 років на протязі 3-х діб відмічає поступово нарастаючий біль у правій здухвинній ділянці, що починався з епігастральної ділянки. Температура до 37,5-37,8 С. При поступленні язик вологий, пульс 80 уд. в хв., лейкоцитоз 12х109. Живіт при пальпації мякий помірно болючий в правій здухвинній ділянці де нечітко пальпується якись утвір. Про яку патологію слід думати?

*Апендикулярний інфільтрат

Пухлина сліпої кишки

Перекручена кіста яєчника

Позаматкова вагітність

Апендикулярнниц абсцес

  1. Дівчинка 3-х місяців напротязі 12 годин періодично стає беспокійною, плаче, корчиться. Між тими приступами лежить спокійно. Декілька раз була блювота. Стілець слиз з кров”ю /малинове желе/. Живіт при пальпації м”який, справа по ходу висхідної кишки пальпується досить болючий утвір еластичної консистенції. Про яку патологію слід думати?

*Інвагинація

Дизентерія

Гострий апендицит

Спастична непрохідність

Внутрішне защемлення

  1. Мужчина 30 років поступив у хірургічний відділ через 10 годин після отриманої тупої травми живота. Стан хворого середньої важкості. Язик вологий, шкірні покрови нормального кольору, температура 37,2 (С. Лейкоцитоз 11-109/л., гемоглобін 90 г/л, еритроцити 3-1012/л. Живіт дещо піддутий, при пальпації злегка напружений та болючий більше зліва. Для уточнення діагнозу хворому вирішено зробити лапароцентнз. В якому місці черевної стінки необхідно зробити отвір?

*По серединній лінії нижче пупка

По серединній лінії вище пупка

В правому підребер(ї

Зліва від пупка

Справа від пупка

  1. Хворий 70 років поступив ургентно з гострим болем в животі у важкому стані. Хворіє на протязі 10 годин. Шкірні покриви бліді, язик підсихає, обкладений білим налетом, була блювота темним вмістом. Пульс 100 уд. в хв., аритмічний, слабкого наповнення. АТ 80/40 мм рт.ст. Живіт не приймає участі в акті дихання, напружений і різко болючий у всіх відділах. Наявні симптоми подразнення очеревини. В анамнезі у хворого ІХС, перенесений інфаркт міокарду, останні 3 роки миготлива аритмія. Про яку патологію слід думати(

*Тромбоз мезентеріальних судин

Гострий панкреатит

Перфоративна виразка шлунка

Перфоративний апендицит

Перфоративний холецистит

  1. 45-річний мужчина доставлений каретою швидкої медічної допомоги в клініку з болями за грудиною, з іррадіацією в ліву, нижню щелепу, та спину, слабістю, пітливістю, помірною гіпотензією до 1000/80 мм рт.ст., тахіпноє до 20 в хв. Необхідно термінов виконати:

*ЕКГ,ЕхоКГ

Рентгеноскопію органів грудної клітки

Визначення функції зовнішнього дихання

Велоергометрію

Всі перечислені обстеження

  1. У 48-річної жінки ІХС на протязі півроку з прогресуючими приступами стенокардії після проведеної коронаровентрікулографії виявлено: стеноз > 70\% передньої міжшлуночкової артемії (ПМША) в с/3 на протязі 0,7 см. В інших артеріях -пристінкові атеросклеротічни зміни, гемодинамічно незначимі. Хворій показано:

*Балонна ангіопластіка ПМША

Операція АКШ однієї артерії

Операція АКШ 2-3 артерій

Операція МКШ до ПМША

Медикаментозна терапія

  1. У 65-річного пацієнта з ХІХС, постінфарктною аневрізмою ЛШ, миготливою аритмією, після коронаровентрікулографії виявлено: множинні мультифокальні стенозі практично всіх вінцевих артерій, дистальні відділи яких по типу “мишинних хвостиків”, аневризма передньо-бокової стінки ЛШ з ознаками пристінкового тромбування, ФВ <25\%. Подальшою лікувальною тактикою буде:

*Випадок неоперабельний: медикаментозне симптоматичне лікування або трансплантація серця

Операція АКШ

Балонна ангіопластика вінцевих артерій

Аневризмектомія

АКШ з аневризмектомією

  1. Хворий 54 років6 після виникнення больового серцевого приступу, доставлений в ЦРЛ, де діагностували гострий інфаркт міокарда. Через 3 тижні, після стабілізації стану, направленій в обласний центр для вирішення подальшої лікувальної тактики:

*Медикаментозна терапія, коронаровентрікуло- графія через 6 місяців

Операція АКШ

Балонна ангіопластика вінцевих артерій

Велоергометрія, визначення толерантності до фіз. навантаження

Холтерівське ЕКГ-моніторування

  1. Пацієнт з ХІХС, стабільною стенокардією 6 ф.к. Ш, виписаний з кардіологічного стаціонару, проте через 2 дні поступив з рецидивом ішемії міокарда без ознак незворотнього пошкодження. Знаходиться в ПІТ, на постійних довенних інфузіях нітратів та знеболюючих, при відміні останніх - рецидиви стенокардії. Ваша тактика?

*Невідкладна коронаровентрікулографія з наступним АКШ

Медикаментозна тактика

Коронароаентрікулографія в майбутньому

Коронаровентрікулографія після стабілізації стану

Радіоізотопна ветрікулографія

  1. У мужчини 48 років при підйомі вантажу виникло перерозгинання в колінному суглобі, під час якого з’явився хруст і сильна біль. За медичною допомогою звернувся через тиждень зі скаргами на болі і нестабільність у суглобі при ходьбі, незручності при підйомі по сходах, неможливість присісти. При огляді в положенні згинання в колінному суглобі під прямим кутом виявлено надлишкову рухомість гомілки при висуванні її до переду по відношенню до стегна. Найбільш імовірний діагноз:

*Розрив передньої схрещеної зв’язки

Пошкодження меніску

Розрив задньої схрещеної зв’язки

Розрив внутрішньої бокової зв’язки

Розрив зовнішньої бокової зв’язки

  1. Хворому 55-и років, який страждає на остеохондроз грудно-поперекового відділу хребта призначено рентгенографію хребта у двох проекціях. Які рентгенологічні ознаки є найбільш характерні для даної патології?

*Звуження міжхребцевої щілини

Зменшення висоти тіла хребця

Остеопороз хребців

Збільшення міжхребцевої щілини

Деструкція тіла хребця

  1. Хворий 35 років доставлений після автотравми з діагнозом: перелом обох віток лобкової кістки та вертикальний перелом крила клубової кістки зліва, травматичний шок. Найкраща укладка для даного хворого буде:

*Скелетний витяг за надвиростки стегна на стороні ураження

Положення на щиті з укладкою ніг на шини Белера

Положення в гамаку

Положення по Волковичу

Комбінований скелетний витяг за надвиростки стегна і великий вертлюг на стороні ураження

  1. Хвора 78 років впала на вулиці на лівий бік. Після падіння самостійно піднятися на ноги не змогла. З’явились сильні болі у лівій паховій ділянці. При огляді – ліва нижня кінцівка вкорочена, ротована назовні. Хвора не може підняти випрямлену ліву ногу, замість цього вона згинає її у колінному суглобі і п’ятка ковзає по ліжку. Лівий великий вертлюг розміщений вище лінії Розера-Нелатона, при постукуванні по ньому – виражена болючість. Який найбільш імовірний діагноз?

*Черезвертлюговий перелом лівої стегнової кістки

Вивих лівої стегнової кістки

Вколочений перелом шийки лівої стегнової кістки

Перелом лівої сідничної кістки

Перелом діафізу лівої стегнової кістки у в/3

  1. У хворої 25 років з діагнозом: закритий поперечний перелом правої човникоподібної кістки, кисть фіксовано циркулярною гіпсовою пов’язкою від п’ястно-фалангових суглобів до в/3 передпліччя при максимальному відведенні 1 пальця. Який термін фіксації необхідний у даної хворої?

*3 місяці

2 тижні

4 тижні

2 місяці

1 тиждень

  1. Дитина 5 місяців при огляді неспокійна, плаче. Зі слів матері дихає при відкритому роті, відмовляється від грудей, постійно плаче. Температура тіла 39,9 (С. Об'єктивно: на задній стінці глотки відзначається різка гіперемія та випинання слизової оболонки. Слизова оболонка порожнини носа не змінена, патологічних виділень в носових ходах немає. Носове дихання різко затруднене. Яка хвороба зумовлює таку клінічну картину?

*Заглотковий абсцес

Катаральна ангіна

Гострий аденоїдит

Паратонзилярний абсцес

Стороннє тіло носа



написать администратору сайта