Главная страница

срьпа. База КРОК-2 – 2002 (4). Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія


Скачать 3.09 Mb.
НазваниеКрок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль Хірургія
Анкорсрьпа
Дата01.11.2022
Размер3.09 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаБаза КРОК-2 – 2002 (4).doc
ТипДокументы
#766390
страница13 из 51
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   51
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   51

  • У хворої після субтотальної резекції щитовидної залози з приводу токсичного зоба ІІІ ст., тиротоксикоза середньої важкості різке погіршення стану, підвищення температури тіла до 390 С, хвора збудженна, є галюцінації, АТ 120/40 мм рт. ст., ЧСС 180 за хвилину, ЧД 32 за хв, тони серця аритмічні. Яке ускладненя виникло у хворої?

  • *Тиротоксичний криз

    Гіпотироз

    Злоякісна гіпертермія

    Кровотеча

    Повітряна емболія

    1. Наступного дня після прийому великої кількості алкоголю хворий відчув різкий біль у задньому проході, відчуття стороннього тіла, з'явилися незначні кров'янисті виділення з прямої кишки. При огляді в області ануса визначається "розетка" різко болючих і напружених випинань слизової прямої кишки багряного кольору, на 3 і 7 годинах за циферблатом відзначається некроз слизової з помірною кровотечею. У даному випадку має місце:

    *Защемлення гемороїдальних вузлів

    Гострий тромбоз гемороїдальних вузлів

    Геморой ускладнений випадінням IV ст.

    Гостра анальна тріщина

    Поліп анального каналу

    1. Хворий протягом декількох років страждає на геморой. За останні два тижні з'явився різкий біль після акту дефекації, тривалість больового синдрому до 3 годин. Зміна клінічної картини пов'язана з:

    *Формуванням анальної тріщини

    Малігнізацією

    Тромбозом гемороїдальних вузлів

    Защемленням гемороїдальних вузлів

    Випадінням слизової оболонки прямої кишки

    1. 70-літня жінка скаржиться на сліди червоної крові у випражненні, свербіння в анальному каналі. Найбільш ймовірна причина це:

    *Геморой

    Неспецифічний виразковий коліт

    Гельмінтоз

    Рак прямої кишки

    Поліп прямої кишки

    1. Хвора 27 років, скаржиться на відчуття болі при дефекації, на наявність яскраво червоних смуг крові, що покривають калові маси. На протязі останніх 5 років страждає на закрепи. Ваш попередній діагноз:

    *Анальна тріщина

    Рак прямої кишки

    Внутрішній геморой

    Параректальна нориця

    Змішана форма геморою

    1. У хворого, 35 років, протягом 10 днів скарги на проноси до 15 разів на добу із слизом, кров’ю і гноєм, біль в лівій здухвинній області. Максимальна температура тіла за добу 37,90С. Виставлено попередній діагноз - неспецифічний виразковий коліт. Визначте особливості тяжкості перебігу захворювання.

    *Важка

    Середня

    Легка

    Блискавична

    Рецидивуюча

    1. У хворого, 55 років, часте випражнення до 20-30 разів на добу з домішками крові і слизу, болі в лівій здухвинній області, що підсилюються при позивах на дефекацію, температура 38 0С. Бактеріологічне дослідження калу - дизентерійних бактерій, амеб немає. Ректороманоскопія - слизова оболонка різко гіперемована, набрякла, покрита виразками різних розмірів, що кровоточать. Ваш діагноз?

    *Неспецифічний виразковий коліт

    Дизентерія

    Хвороба Крона

    Дивертикульоз

    Поліпоз товстої кишки

    1. Хворий 30 років, надійшов зі скаргами на помірний біль по всьому животу, випражнення до 17 разів на добу з кров'ю, гноєм, слизом. Температура тіла 380С. Живіт помірно роздутий, болючий по ходу товстої кишки. Симптомів роздратування очеревини немає. При ректальному дослідженні: збільшені гемороїдальні вузли, помірно болючі. При пальцевому дослідженні виявлена темна кров. У клінічному аналізі крові - анемія, СОЭ-40 мм/годину. Визначте попередній діагноз?

    *Неспецифічний виразковий коліт.

    Рак товстої кишки.

    Хронічний геморой

    Дизентерія

    Хвороба Крона

    1. Хвора, 67 років, на протязі 6 місяців скаржиться на слабкість, зниження апетиту, періодичні болі в правій половині живота, більше в здухвинній області, схуднення, чередування проносів та закрепів. В аналізі крові анемія. У аналізі кала виявлена скрита кров. При іригоскопії: дефект наповнення сліпої кишки 2х3 см з нерівними горбистими контурами. Ваш діагноз?

    *Пухлина сліпої кишки.

    Полип сліпої кишки.

    Апендикулярний інфільтрат.

    Неспецифічний виразковий коліт.

    Дивертикул сліпої кишки.

    1. Хворий, 50 років, скаржиться на проноси, підвищення температури тіла до 37,60С протягом останнього місяця. При об’єктивному дослідженні пальпується болючий інфільтрат у правій половині живота. При колоноскопії у висхідній частині товстої кишки виявлені виразки у вигляді глибоких щілин, слизова між ними виглядає як "брукова бруківка" з вогнищами гранульоматозного запалення. В аналізі крові: анемія, диспротеінемія, порушення електролітного балансу. Ваш діагноз?

    *Хвороба Крона

    Апендикулярний інфільтрат

    Пухлина висхідної частині товстої кишки

    Неспецифічний виразковий коліт

    Дивертикульоз висхідної частині товстої кишки

    1. У хворого, 46 років, скарги на випражнення рідким з домішками слизу і крові, загальну слабкість, підвищення температури до 37,40С . При ректороманоскопії: на фоні набряку слизової оболонки і відсутності судинного малюнка визначається контактна кровотечливість, поверхня слизової “зерниста”, визначаються ерозії. При іригоскопії - відсутність гаустр, місцями звуження просвіту. Ваш діагноз?

    *Неспецифічний виразковий коліт

    Рак прямої кишки

    Фібринозний проктосигмоідит

    Дивертикульоз сигмовидної кишки

    Хвороба Крона

    1. Хворому, 60 років, що страждає на атеросклероз нижніх кінцівок з оклюзією стегново-підколінного сегмента зправа з ішемією ІІІ ступеня, виконана операція стегново-підколінного шунтування зправа. Які заходи профілактики тромбозу шунта необхідно провести в ранньому післяопераційному періоді?

    *Призначення прямих антикоагулянтів.

    Призначення непрямих антикоагулянтів.

    Призначення спазмолітиків.

    Призначення фібринолітиків.

    Призначення анальгетиків.

    1. У хворого, 56 років, що лікується в кардіологічному відділені з приводу ендокардиту, 5 годин тому виник сильний біль під коліном. Кінцівка бліда, прохолодна. Пульсація визначається лише в верхній третині стегна. Активні рухи відсутні. Пасивні у повному обсязі. М'язи литки болючі при пальпації. Ваш діагноз?

    *Гостра емболія стегново-підколіного сегменту, __ стадія.

    Облітеруючий ендартеріїт, II стадія.

    Хвороба Рейно, __ стадія.

    Гостра емболія стегново-підколіного сегменту, ___ стадія.

    Синдром Лериша, III стадія.

    1. Хвора, 36 років, скаржиться на біль у лівій гомілці, збільшення її в об_ємі, більше довечора. 5 років тому перенесла тромбоз глибоких вен цієї кінцівки. При обстеженні: кінцівка збільшена в об_ємі, бура пігментація шкіри, на внутрішній поверхні гомілки є трофічна виразка до 2 см в діаметрі. Ваша тактика оперативного лікування?

    *Операція Лінтона.

    Операція Пальма.

    Перев_язка поверхневих вен за Шеде-Кохером.

    Венектомія за Наратом.

    Венектомія за Маделунгом.

    1. Хвора, 35 років, страждає на післятромбофлебітичний синдром лівої нижньої кінцівки. Має місце варикозне розширення підшкіряних вен гомілки, стегна, біль та набряк лівої нижньої кінцівки. При флебографії виявлена оклюзія стегневої вени. Ваша тактика оперативного лікування?

    *Операція Х_юсні

    Операція Лінтона.

    Перев_язка поверхневих вен за Шеде-Кохером.

    Венектомія за Наратом.

    Венектомія за Маделунгом.

    1. Хвора, 47 років, перенесла 3 роки тому гострий тромбоз глибоких вен здухвинного сегменту зправа. Наразі турбують біль, важкість, значний набряк правої нижньої кінцівки. При обстеженні виявлено значний набряк стегна та гомілки, бура індурація шкіри у нижній третині гомілки, варикозно розширені поверхневі вени на гомілки. Ваша тактика оперативного лікування?

    *Операція Пальма.

    Операція Лінтона

    Перев_язка поверхневих вен по Шеде-Кохеру.

    Венектомія по Нарату.

    Венектомія за Маделунгом.

    1. Хвору, 30 років, турбує сильний біль у лівій нижній кінцівці, її швидка втомлюваність, особливо при вертикальному положенні. Близько року тому з_явилось варикозне розширення поверхневих вен на лівій гомілці, яке незабаром почало супроводжуватись названими симптомами. При обстеженні виявлена недостатність клапанів поверхневих та перфорантних вен. Ваша тактика лікування?

    *Усі перераховані засоби лікування.

    Операція за Трояновим-Тренделенбургом.

    Венектомія за Бебкоком.

    Операція за Кокетом.

    Венектомія за Наратом.

    1. Які заходи профілактики тромбоемболії легеневої артерії необхідно провести у хворої, 34 років, на гострий тромбоз правого здухвинного сегменту?

    *Постановка постійного кава-фільтра.

    Перев'язка здухвиної вени.

    Установка тимчасового кава-фільтра.

    Призначення непрямих антикоагулянтів.

    Призначення антикоагулянтів

    1. Хвора, 53 років, поступила в стаціонар зі скаргами на сильний біль в правій гомілці розпираючого характеру. Набряк стопи та гомілки, судонні скорочення литкових м_язів, підвищення температури до 38,5_С. Хворіє протягом 3 днів. При огляді шкіра правої гомілки та стопи гіперемована, напружена, блискуча. Окружність правої гомілки більша лівої на 5 см. Рухи можливі, але дуже болючі. При пальпації кінцівки визначається болючість по ходу судинного пучка, особливо в підколінній ямці. Пульсація на артеріях стоп задовільна. Ваш діагноз?

    *Гострий тромбоз підколінної вени.

    Варикозне розширення поверхневих вен гомілки.

    Гострий тромбоз великої підшкіряної вени стегна

    Синдром Лериша, III стадія.

    Синдром Педжета-Шретера.

    1. У хворої, 35 років, встановлений діагноз мітрального стенозу, III стадія захворювання. При обстеженні виявлено, що рухливість стулок клапана не страждає, кальцинозу стулок не має. Який метод лікування оптимальний?

    *Комісуротомія.

    Анулопластіка

    Операція Еліса.

    Операція Бентала.

    Протезування мітрального клапана.

    1. У хворого, 43 років, встановлений діагноз мітральної недостатності, III стадія захворювання. При обстеженні кальциноза стулок не виявлено. Який метод лікування оптимальний?

    *Анулопластіка

    Протезування мітрального клапана.

    Комісуротомія.

    Операція Бентала.

    Операція Еліса.

    1. Хвора Н., 46 років, надійшла до хірургічного відділення зі скаргами на болі в правому підребер'ї, що віддають у праву лопатку, нудоту, блювоту, підвищення температури тіла до 37,80С. Живіт не роздутий, при пальпації визначається ригідність, хворобливість у правому підребер'ї, там же визначається щільне, хворобливе утворення. Позитивні симптоми Ортнера, Мюссі-Георгіевьского. В аналізі крові - лейкоцити 12,6х109. Сформулюйте попередній діагноз?

    *Гострий холецистит

    Гострий панкреатит

    Перфоративна виразка шлунка

    Гостра кишкова непрохідність

    Правобічна ниркова колька

    1. Хворий М., 38 років, надійшов зі скаргами на слабість, запаморочення, нудоту, блювоту “кавовою гущею”. Протягом 3 років страждає виразковою хворобою дванадцятипалої кишки. Пульс 102 за хв, АТ 100/60 мм рт.ст. Клінічний аналіз крові: Нв 87 г/л, еритр. 2,9х1012, лейк 10,2х109. При терміновій ЕФГДС: на задній стінці ДПК виразковий дефект 1,2х0,8 см, прикритий пухким тромбом, з, під якого підтікає кров. Яка тактика лікування хворого?


    написать администратору сайта